Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használati utasítás kamaszgyerekhez.... fórum

Használati utasítás kamaszgyerekhez.... (beszélgetős fórum)


1 2
2013. okt. 14. 15:05
Hát én is :( nekem a saját gyerek életemben elég is volt...
43. 388b941089 (válaszként erre: 41. - Invisible)
2013. okt. 14. 15:02
Nagyon primitív módszernek tartom az erőszakkal való nevelést.
2013. okt. 14. 15:01
Más megoldásokra lenne szükségem de még jót nem találtam :)
41. invisible (válaszként erre: 38. - 388b941089)
2013. okt. 14. 15:00
Na a megűtés nállam sem hagy helyet sehol és ritkán történik meg ....de enél nagyobbat meg nem is vagyok hajlandó,mert azt szokták mondani hogy egy jó verés helyre billentené,erre én azt kérdem mekkora kell hogy legyen az a verés, ha eddig sem volt hajlandó vissza billeni ???? nem azért hoztam a világra hogy agyba főbe verjem nem igaz??????
2013. okt. 14. 14:53
Azt szokták mondani Isten ad 15 évet hogy annyira szeresd meg a gyerekeidet hogy az elkövetkező 4 évben el tudd visélnii.Nnekem még kicsik.De nekik se könnyű mert mindenki azt várja gyerekként engedelmeskedjen de felnőttként felelősségteljesen gondolkodjon.Biologilag tele hormon változásokkal tiszta fejjel gondolkodjanak.Nekik is nehéz ezt ne felejtse el senki.Persze néha bosszantó tud lenni egy egy váll randitas
39. f3000dc5ef (válaszként erre: 37. - Invisible)
2013. okt. 14. 14:49
Az a baj, hogy mindegyikhez más jár :DDDD
38. 388b941089 (válaszként erre: 36. - Invisible)
2013. okt. 14. 14:48
ja neem :-). en soha nem szoktam megutni :-). odacsapok az asztalra, ugy ertettem :-)
2013. okt. 14. 14:44
El kelne nekem is néha a -Használati utasítás kamaszgyerekhez....- :)
36. invisible (válaszként erre: 35. - 388b941089)
2013. okt. 14. 14:34
Az enyém néha avval is ugy van hogy ha csapok akkor ugy is el múlik egy kis ideig nyugott de aztán mint ha semmi sem történt volna megy minden újra....:)Csak az én idegeim szakadozóban vannak ..
35. 388b941089 (válaszként erre: 33. - Invisible)
2013. okt. 14. 14:25
az enyem futni szokott hazafele nehogy elkessen, tudja h szetcsapom, ha kesi egy percet is :-)
34. 388b941089 (válaszként erre: 33. - Invisible)
2013. okt. 14. 14:24
az enyem is 11, es sztem azt hiszi magarol h 16.. brutalis :-)
2013. okt. 14. 14:17
Nekem 11 éves lányom van és nagyon próbálja a szárnyait mivel az idősebb tesókra szeretne hasonlitani és úgy is éldegélni nagyon nehéz vele ám ...már ilyen korán kezdődik a kamaszkor? Tanulni nem akar,persze öltözködés,smink próba ha lehet,zene,szinpátiák,vagy is én nevezem őket erre....vissza felelés ,oktatás,el késés itthonról,na nem tudom mit felejtettem el le írni még :)
32. 388b941089 (válaszként erre: 10. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 14. 13:31
mosd ki neki mindennap ha azt akarja felvenni,mi ezzel a problema?nekem kiskamasz lanyom van, de 13-14 nek kepzeli magat. nehez, probalgatja a szarnyait, de sztem ez normalis. az oltozkodessel meg nem ertem mi a problemad. :-) en se veszek fel olyat,ami nem tetszik, felolem az atyauristen is vehetne nekem, akkor sem. picit lazulnunk kell nekunk is ahhoz, h ez az idoszak ne harapozzon el. kovetkezetesen kell szigorunak lenni. ahhoz h jol mukodjon a dolog, nekunk is alkalmazkodnunk kell a gyerek hulye dolgsihoz bizonyos szinten. mindig mindig az jut eszembe, ha vm. dolog van, h nekem is mennyire rosszul esett, mikor ramszoltak, b...sztatasnak vettem mindent. a gyerek fejevel is kell gondolkoznunk.
31. 388b941089 (válaszként erre: 6. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 14. 13:22
olyat kapna asszem a gyerekem ha engedely nelkul piszkalna a telefonomat, h csak lesne. nem mersz neki szolni, h azonnal tegye le? el sem vehetne keres nelkul! meg csak 13 eves, kesobb mi lesz?egy kemenykezu apuka nem tudna picit megfegyelmezni?
2013. okt. 14. 12:27

Szerintem csak dicsekedni akarsz...:)

Hidd el, semmi gond nincs a fiaddal. Ha 13 éves létére rá merted bízni a tesókat nyáron, akkor mi a gond? Felnőtt szerepet bíztál rá, most pedig gyerekszerepben persze, hogy flegma. Lesz még ajtócsapkodás is...:) Főleg amikor beindulnak a hormonok.

HA csak annyi a baj, amit írtál, hogy szeret olcsón öltözködni, illetve napokig hordaná a kedvenc ruhadarabját, akkor miért a büntetés?

Szerintem azzal amúgy sem lehet sok mindent elérni ebben a korban, csak elvadítod magatoktól.

Ez még csak a kiskamaszkor. Ha már most ezen parázol, akkor kösd fel a gatyádat 16-17 éves korában. :)

Kamaszkorban a szülőnek a legnehezebb dolga, hogy elfogadja ezt a megváltozott viselkedést, és hogy tanulja az elengedést...

29. ittmost (válaszként erre: 1. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 14. 11:22

Az öltözködéssel legtöbb tini,és sok felnőtt is az egyéniségét igyekszik kifejezni,meg azt,h melyik csoporthoz szeretne tartozni.

Majd ha már megtalálta magát az öltözködésben,akkor megint több belső értéket tud kifelé mutatni,mart azonosnak fogja érezni magát önmagával,vagyis,h kívülről is azt tudja mutatni,amit belül gondol.

A flegmaságot ne vedd a szívedre,de ha goromba lenne,azt már megmondhatod neki,h nálatok ez nem stílus,te is ember módjára beszélsz vele( de akkor mindig így kell beszélned! :) ) és nem úgy,mint a kóbor kutyával.

2013. okt. 14. 11:13
Tök jó fej tinid van!Nekem még kicsi a gyerkőc,de ha csak ennyi lesz vele a problémám, örülni fogok...Flegmasághoz: mi felnőttek is szoktunk flegmán viselkedni,nekünk is vannak rossz napjaink. Önállósodni próbál szerintem...neki is lehet szabad véleménye a dolgokról. Már eleve dícséretes, hogy kissebb tesókat rá lehet bízni fiú létére.Nagy igazság, hogy először függetlenedünk a szülőktől, majd visszatérünk hozzájuk...leülünk velük beszélgetni a világról...de ahhoz először le kell vállni.Sok türelmet kívánok nektek egymáshoz!
27. 342402de6d (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2013. okt. 14. 10:59

Teljesen igazad van:)

Nekem is van a hűtőn egy kép róla,amikor még kis aranyos volt,igaz most meg már nagy aranyos lett:)

26. f3000dc5ef (válaszként erre: 1. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 14. 10:55

Hagyd békén :D Abban a korban van. Hagyd, hogy ne csináljon semmit, mert ha éppen bambul az ágyon ülve, az is tevékenység :D Ha meg éppen flegma, akkor kapott egy nagyobb hormonlöketet :D majd lecseng :D

Ha eddig jó gyerek volt, ezután is az lesz :DDDD

25. mafalda (válaszként erre: 23. - 17aadc1082)
2013. okt. 14. 10:39

Ez remek:)))Nálunk hasonló volt a helyzet a két fiammal,szintén 3 év korkülönbséggel.Mintha róluk írtad volna.


Nagyobb gondok nem is igen voltak.A kicsi mindig tinidiszkóba akart menni,vele voltak harcok.De duzzogáson kívül nem volt más reakció,azt meg kialudták.


Ruhát én sem vehettem nélkülük,így karácsonyra azt sosem kaphattak:(((


A lényeget már többen leírták a kamasszal kapcsolatban.Légy türelmes és szeresd!Ő ugyanaz a gyerek,aki tegnap is volt,csak most a hormonok összekuszálják.Vissza fog ez állni!Nem biztos,hogy lesz ennél rosszabb,nem egyformák a gyerekek.Nálunk sem lett rosszabb,nem voltak őrült dolgaik.Jó volt a környezet is szerencsére,hiszen ebben a korban a kortárs kapcsolat az elsődleges.

A te hozzáállásodat kell megváltoztatni,mert neked nehéz elfogadnod a változást.De ez a sok hozzászólás segíteni fog biztosan!Kitartás:)))

2013. okt. 14. 07:50

itt egy jó cikkk olvasd el... hátha segít.

ez neked való!!!


[link]

2013. okt. 14. 07:49

Normál alaphelyzet. A nagyobbik fiam 16 lesz. A fürdőszobában egy alkalommal több időt tölt, mint én egész héten. Mert ő igényes.. szerinte. A szobája viszont tragédia.

A másik fiam 13 lesz, szintén zenész. Most pl hajat szárított. Kb másfél centis amúgy a haja, és ha nem áll minden szál tökéletesen, akkor tragédia van. Egyedül nem tudok már ruhát venni egyiknek sem. Na nem azért, mert nem jó a méret, hanem mert nem veszik fel, amit veszek nekik.

A nagyobbik már csajozik (a kicsi is amúgy, de ő ellenőrzötten, mert a barátnőm lányával jár), és tegnap is 10-kor jött haza a moziból.


Ha bármelyiket is eltiltom bármitől, duzzogás van.


Egyébként én remélem, hogy max ennyi lesz a gáz velük, mert akkor szerencsés vagyok.

Néha visszabeszélnek, de nem vészes, helyre vannak téve.

Amiket néha látok itt-ott, ők álomgyerekek. Örülj neki, amíg csak ez van, és nem kezdenek el csavarogni, nem szökik el, és hasonló nyalánkságok. Majd kinövik.

A lényeg, hogy tudd, hogy hol van, és kivel, a haverok inkább hozzátok menjenek, minthogy ne tudd, hogy hova megy.

2013. okt. 14. 07:46

és nekünk mennyi ruha van a szekrényben amit megveszünk és sose veszünk fel????....

bevallom nekem rengetek ilyen van.

2013. okt. 14. 07:44

hát nem tudom,,, de ha ilyenen kiborulsz mi lesz később, mert ezek most nem olyan drasztikus problémák. sőt ez nem probléma.Fejlődik a gyerek először is elég nehéz lehet neki ebben a korszakban.

Ha érdekli a divat az csak jó, nem követelőzik hogy a legmárkásabb ruhákat vedd meg.Szerintem nagyon is aranyos h elmegy és vesz magának.

20. andi6020 (válaszként erre: 10. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 14. 07:41
Ezek nem problémák :D
19. andi6020 (válaszként erre: 1. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 14. 07:40

Hidd el, neki sokkal nehezebb, mint neked.

Nem akarlak elkeseríteni, de lesz ez még rosszabb is. Ha úgy állsz hozzá.

Rakj ki a hűtőre egy képet abból az időszakból, amikor szerinted a legaranyosabb volt, és nézegesd azt, amikor dühös vagy rá. Viccesnek tűnik, de segít. :)

2013. okt. 14. 06:24

Én ezt az öltözködés dolgot nem látom problémának:)

A flegmaság már érdekesebb, inkább ezzel kell többet foglalkozni.

Öltözzön, érdekelje a divat, a ruhák, de hordja is őket, ne csak megvegye:)

Milyen helyzetben flegma? Mi zavarja, amikor ehhez az eszközhöz nyúl?


Én nem igen alkalmaztam olyat, hogy eltiltlak 2 hétre, 1 hónapra nettől vagy mástól. Ez rendkívül hosszú idő és nehéz következetesnek lenni. Én inkább kisebb büntiket "találtam" ki. Ha netről beszélünk, akkor este 8 után már nem használhatta pl.


Azt gondolom, hogy nem igen kell foglalkozni a nem létező problémákkal. Ha a gyereked olyan, amit leírtál, akkor nem tudom mi zavar... sokan örülnének, ha csak ennyi gond lenne kamasz gyerekükkel.

17. 4740439ec6 (válaszként erre: 10. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 14. 06:20

Áááááááááá mintha anyámat olvasnám .:D Öcsém is mindig ugyanabban a pulcsiban járt télen nyáron.


Tök jól nevelitek a gyereket,ne aggodalmaskodj.Szabj határokat,ahogy eddig is,de fogadd el,hogy kamasz.Nem kell ezt az egészet túlspilázni.Akinek biztos háttere van,az előbb vagy utóbb szépen beáll a normál rendbe. :D


Én elég zűrös kamasz voltam,de anyám nagyon jól kezelte.A mai fejemmel már látom,hogy mennyire okosan nevelt minket,ősztönösen.Sosem szakkönyvből.Szépen visszatért az agyam 18 évesen.

16. kattyus (válaszként erre: 10. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 14. 06:12
12 éves korától a lányom 17 éves koráig volt az az igazi kamasz. Szerintem nincs semmi extra gond a te fiaddal. A korának megfelelően viselkedik azt kell hogy mondjam. Két dolgot tudok tanácsolni tapasztalataim alapján: végtelen türelem és rendkívül sok szeretet. És amit nekem mondtak anno:"Lesz ez még rosszabb is"
15. 342402de6d (válaszként erre: 1. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 14. 05:43
Nem okosság kell ide,hanem még nagyobb türelem és szeretet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook