Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan vezetitek a háztartást ordító baba mellett? fórum

Hogyan vezetitek a háztartást ordító baba mellett? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. dor1 (válaszként erre: 64. - Ancsa19860211)
2013. szept. 4. 10:25

Köszi Nektek!

Szokott segíteni, de olyan rossz szájíz marad utána. Meg néhány elejtett mondat, hogy nem bírja, de ha nem lenne ilyen türelmetlen, akkor én is odaérnék előbb utóbb.

64. Ancsa19860211 (válaszként erre: 60. - Dor1)
2013. szept. 3. 14:21

Ha már ott lakik anyukád, szekálódás helyett mondjuk segíthetne is, akár a házimunkában, akár a gyerek pesztrálásával.

Az én kertem még a 2 éves gyerek mellett is sokszor gazos, de le van tojva. Anyum mikor itt volt kigyomlálta, de bevallotta, hogy mikor én voltam pici, neki is a nagymamám gyomlálta:)

63. Nikk_1982 (válaszként erre: 60. - Dor1)
2013. szept. 3. 13:39

Nem vetetted fel még anyukádnak hogy esetleg talán segíthetne? Biztos te is eltanulnád tőle hogyan kell gyerek mellett házat, kertet glédában tartani, ha jó példával elöl járna és nem csak szekálna ;-)


Én sem vagyok szuperanyu, nem ragyog a lakás, de nem is érzem rosszul magam emiatt (csak ha anyósom látogat, de az ritkán van :-D) Szerintem a lesajnáló pillantások mögött van egy kevés irigység is, mert én inkább töltöm a fiammal az időt, ahelyett hogy ablakot pucolnék. Ha már megnőtt a gyerek, mindig lesz lehetőségem takarítani, de babázni majd csak a másodikkal, ha lesz.

62. Cippora (válaszként erre: 61. - Dor1)
2013. szept. 3. 08:47
Hidd el ezeknek a "csoda anyuknak" sem kevés erőfeszítésükbe kerül elérni ezt ... persze,hogy lesajnálóan néznek egy olyan anyukára akinek egy szutyok a háza,és még meleg étel sincs (nem rólad beszélek) Le kell tenni a gyereket,ennyi! Hisztizik 10 percet,nem hal bele,nem az utcára dobja ki az ember,csak nem cipeli álló nap...az ilyen anyuka nem értem miért nehezíti direkt a dolgát.
61. dor1 (válaszként erre: 54. - Mannalány)
2013. szept. 3. 08:24

Bizony, nem szoktatás kérdése, hiába minden erőfeszítésem! :-)

Ilyenkor esz meg a sárga irigység a csoda anyukáktól, akiknek minden flottul megy, a gyerek óramű pontosan működik, a ház ragyog, és lesajnálóan néznek az emberre, hogy nekünk meg nem.....

60. dor1
2013. szept. 3. 08:19

Sziasztok!

6,5 hónapos a kislányom, mellette sem lehet szinte semmit sem csinálni, csak, ha magyamra kötöm. Az első pár hónapban akkor is ordított, ha mellette feküdtem, csak ha álltam,és a kezemben volt, csak akkor nem sírt. Mostanában kezd a játszószőnyegen is ellenni, de max egy mosás elindításra, vagy teregetésre.

Aludni legtöbbször csak cicin hajlandó, ezért a főzés is nagyon nehézkes. Ha sikerül leraknom és nem ébred fel egyből, az áldás.

Igen, szerintem is megvárna a háztartás, csak nálunk anyum is itt lakik, aki szerint szörnyű, hogy nem csinálok semmit meg azonnal, mert persze mellettem a kertet is tudta csinálni. Szóval nem bírja kivárni, hogy a saját ütememben vezessem a háztartást, kiidegel teljesen.

59. Cippora (válaszként erre: 1. - Halihódia)
2013. aug. 29. 15:43
Vittem mindenhova magammal,hol pihenőszékben volt,hol játszószőnyegen.Ott voltam,beszéltem neki,kapott játékokat...ha ezek után ordított,hát ordított,helyettem nem csinált meg senki semmit,szóval ezen nem problémáztam,bár jól nem esett.Kb. 8 hónapos korára meg is szokta,hogy anya van mikor nem ér rá,ott volt mellettem továbbra is,de már volt,hogy 1 óráig is eljátszott a játékaival.
58. iloverunning (válaszként erre: 57. - Fd338ca636)
2013. aug. 29. 14:47

:D:D:D

Vegyél elő valami jó kis jogi könyvet, hátha kicsit hasznosabban telik az az uncsi munkaidő.

57. fd338ca636 (válaszként erre: 53. - Iloverunning)
2013. aug. 29. 14:44
Pedig hányszor tervezgettem...én átmegyek és megverem...hát hogy gondolja,2 évig szoptat és még hordozza is...vérlázító!!:DDD
2013. aug. 29. 14:44

en a konyhamban biztos nem mernem magamra kotni a gyereket, megjegyzem az eneym is TV-zik es sosem volt ramkotve,sot meg mas hurcoloban sem.

En biztos allandoan nekimennek egy-egy butordarabnak a gyerekkel. vagyis ot vernem neki....

en az asztalra tettem a kocsiulesben majd nagyobb koraban maszkalt, jatszott.

most egyutt fozunk, az egesz delutanunk ramegy, 15 honapos es en dolgozom, csak 17:30kor erek haza, mar nincs deli alvas sem olyankor megis mindig van kaja es tiszta ruha.

55. fd338ca636 (válaszként erre: 52. - Iloverunning)
2013. aug. 29. 14:44
:DDD
2013. aug. 29. 14:43

Az első gyerekemet én sem hordoztam, mert nem igényelte. A nyafka második meg igenis kikövetelte, már kész ideg volt mindenki, mert folyton sírt, ha nem volt aki vígasztalja. Nem szoktatás kérdése volt, mert megpróbáltuk, de létezik mindig síró baba, akinek nincs nem hiszi el, de van.

Az fiam elnézegetett, a kicsi lány tényleg csak akkor hallgatott el, mikor beindult a mozgásfejlődése. Beindult a hordozás ellenére, sőt, rohamosan fejlődött. Butaság ősanyának taratani mindenkit, aki hordoz, én pl. tök nem sorolom magam közéjük. Csak egy felvilágosult, dolgát tenni akaró anyuka voltam/vagyok, aki azt nézte hogy lehet úgy vinni a hétköznapokat, hogy a pici, kicsi és mi, a szülők is átvészeljük a kritikus időszakot.

Ja, és tényleg nem lett elkényeztetett a lánykám, sőt, már nem hordozom, mert szívesebben tesz-vesz egyedül. De az első hat hónapba kérte, igényelte, hát megkapta.

53. iloverunning (válaszként erre: 51. - Fd338ca636)
2013. aug. 29. 14:42
Persze, vágtam az elejétől, de tény, hogy tudom ebben nem egyezik a véleményünk, azért még nem ütöttél le sosem amiért hordoztam és majdnem 2 évig szoptattam is ;)
52. iloverunning (válaszként erre: 48. - Fd338ca636)
2013. aug. 29. 14:41
Laura vagyok :D:D
51. fd338ca636 (válaszként erre: 46. - Iloverunning)
2013. aug. 29. 14:35

Neked kéne a legjobban tudni,hogy csak idegesíteni akarok pár erre vevőt itt:-)


Mindenki úgy köti,ahogy akarja,én Rékát sosem kötöttem,nem is fogom a következőt sem,ha lesz még.Tényleg nagyon menő kenguruk vannak,az volt nekünk is,úgy érzem,ha csak a kisboltba szaladtam le,egyszerű volt lemenni vele.

De ezek kendők nem egyeznek a stílusommal,ez van.Te meg tök szupereket szerkóztál,meg azért hozzád illik is,na,de hozzám?Hát el nem tudnám képzelni...

50. spann
2013. aug. 29. 14:35
49. csincsinlány (válaszként erre: 48. - Fd338ca636)
2013. aug. 29. 14:33
Örülök neki! Remélem mások is így látják, nem csak te képzeled ezt magadról!
48. fd338ca636 (válaszként erre: 47. - Csincsinlány)
2013. aug. 29. 14:32

Belefér a munkaidőmbe és tény,hogy okos vagyok és jobban is tudok dolgokat sok mindenkinél:-)))

Köszönöm,neked is szép napot:-)

47. csincsinlány (válaszként erre: 37. - Fd338ca636)
2013. aug. 29. 14:30

Az látszik a hozzászólásaidon, hogy unatkozol. Méghozzá az a kategóriás unatkozó vagy, aki mindenkinél mindent jobban tud és képes ezért a többieket hülyének nézni. Szerintem nagyon is kulturált módon folyt itt a tanácsadás, amíg te le nem marháztad a hordozást.

Mivel az ellenzők ezzel szoktak érvelni, hogy majd 20 kg-osan is hurcolni kell, elárulom neked, hogy egy egészséges gyermeket, akármennyit is volt hordozva nem kell nagyobb korában hurcolni, mert egész egyszerűen nem igényli. Nem szokik rá, nem lesz ettől elkényeztetve.

Az ortopéd orvosok pedig kifejezetten javasolják, ugyanis azoknál a természeti népeknél, ahol hordoznak nem ismeretes a csípőficam.

A kardot te rántottad ki, de senki nem fog ezért rád köpködni. További jó unatkozást!

46. iloverunning (válaszként erre: 30. - Fd338ca636)
2013. aug. 29. 14:30

hehe, az utolsó mondatod tetszett

Szerintem nem baj ha valaki nem szoptatja a gyerekét, ha nem tudja, csak ne éhezzen szegény.

Vincét mondjuk elég sokat hordoztam, de most simán gyalogol mellettem, gyakorlatilag 10 hete nem kötöttem magamra, de nem is igényli jobban a felvételt mint az a gyerek, aki végig babakocsiban volt.

És vannak szép hordozókendők és hordozók is, persze ízlések és pofonok, én egy kettőbe igen bele tudtam bolondulni. Na meg jól jön a kendő vásárláskor is, mert nem egyszerű a kosarat és babakocsit is tolni, vagy buszon közlekedni, főleg ha még lépcsőn is fel kel menni az adott helyre és szűk boltokban, meg úgy általában nézelődni szerintem sokkal egyszerűbb. Nakünk pl akkor volt nagyon jó mikor elkezdtünk bicikliveljárni, de Vince még csak totyogott, így tök jó volt, csak bedobtam a kosárba és kéznél volt ha kellett.

45. fd338ca636 (válaszként erre: 43. - Spann)
2013. aug. 29. 14:29
Másik kedvencem:-)))De ebbe ne menjünk bele,mert ha kifejtem a véleményem,akkor itt ma engem felnégyelnek:-)
44. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 24. - Spann)
2013. aug. 29. 14:28
had szoljon! imadjak, ha minel nagyobb zajt tud vele csapni :)
43. spann (válaszként erre: 38. - Fd338ca636)
2013. aug. 29. 14:26
Nekem az is, aki 2 éves korig szoptat. De ez most nem ide vágó téma.
42. spann (válaszként erre: 28. - 19f376ac15)
2013. aug. 29. 14:25

Igen, ezek azok a közös főzések, amit a gyerekes szakácskönyvben így írnak le: elkészítési idő fél óra, gyerekkel együtt 3 óra.

:-))

2013. aug. 29. 14:25
Valaki védjen meg!!!:D
40. e584b61b26 (válaszként erre: 38. - Fd338ca636)
2013. aug. 29. 14:22
És még téged köpködnek??? És rád húznak sablont! :D
39. e584b61b26 (válaszként erre: 37. - Fd338ca636)
2013. aug. 29. 14:22

És is szeretek vitázni,de kardot nem szoktam rángatni! :)

Gondolom te is fel mérted a saját és a gyereked igényét,és az szerint cselekedtél.

Mindegyik más szóval nem téma...csak attól még nem biztos,hogy marhaság.

38. fd338ca636 (válaszként erre: 36. - E584b61b26)
2013. aug. 29. 14:21
Aki magára köti a gyereket az nekem ősanya:-)
2013. aug. 29. 14:19

Amúgy nem kell itt kardot rántani,mint említettem,szeretem feszegetni a témában a határokat.

Főleg,hogy unatkozom:-)

36. e584b61b26 (válaszként erre: 35. - Fd338ca636)
2013. aug. 29. 14:19

Nem vagyok ősanya csak azt teszem amit kedvem tartja!Ahogy te is!

És senki nem köpködött senkit,te "marhaságozod" le az ötleteket.

Amúgy a lőtéri kutyát se érdekli min derülsz.Derülj amin jól esik! :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook