Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti ezt hogy oldanátok meg az egyetemi félévvel? fórum

Ti ezt hogy oldanátok meg az egyetemi félévvel? (beszélgetős fórum)

2013. aug. 17. 12:21
a TO-n totál gyökerek, mindig össze-vissza beszélnek. Szabadon választható tárgyat nem tudnál felvenni a mostani félévre? és akkor a szakdogát, államvizsgát a következőre?
2013. aug. 16. 14:32

Szerintem akkor is az a legtisztabb, ha az osztalyon megkerdezel valakit, konnyu mellefogni es elszurni dolgokat, legalabbis emlekeim szerint.

Biztos megertoek lesznek es legalabb tudni fogod, hogy mit tehetsz.

2013. aug. 16. 14:21
Nem csak a tanulmányi ösztöndíjról lenne szó, hanem a szoc.tám-ról és a Bursa-ról is. :/
2013. aug. 16. 14:19
Az ösztöndíjat mindig az előző félév alapján számolják, nem?
2013. aug. 16. 14:19
Elviekben ha megvan egy félévre a sulitól elvárt min kredit, akkor a következő félévben még kaphatsz ösztöndíjat. Tehát most elvégzed a gyakorlatot, következő félévben meg szakdoga+államvizsga. Bár lehet ez a ti sulitokban nem így van... Tényleg a TO a legjobb megoldás... Írj nekik mailt, és még lehet, hogy a sulikezdés előtt felvilágosítanak...
3. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2013. aug. 16. 14:17

TO??

Bar gondolom ciki oda beallitani ezzel, hogy tanulni nem akarok, csak osztondijat kapni :D

2013. aug. 16. 14:15
... esetleg a tanulmanyi osztalytol kerni felvilagositast??
2013. aug. 16. 13:55
A lényeg az, hogy szükségem lenne még a hallgatói jogviszonyomra 1 éven át, de már csak fél év van a sulimból. Azaz hátra van még 30 kreditem (ez csak szakmai gyakorlatért járó 30 kredit, tehát egyben van), a szakdolgozat, ami 0 kredit és az államvizsga. De én nem szeretném a szakdolgozatom leadni idén, a következő félévben, hanem csak a 2. félévben, tavasszal, mivel nincs most időm megírni a szakdogát és államvizsgára készülni (vállalkozást indítok és pályázni szeretnénk, ami rengeteg időt elvesz). Úgyhogy szeretnék csúsztatni egy félévet, de jó lenne, ha addig kaphatnám az eddig kapott ösztöndíjamat, ezért ódzkodom a passzív félévtől. De ha felveszem az utolsó 30 kreditet, akkor meg lezárnak neptunon és akkor szerintem meg is szűnik a hallgatói jogviszonyom. Szerintetek hogy érné meg megcsinálni ezt? Vegyek esetleg még fel 4-5 kreditet csak úgy dísznek és ne teljesítsem azt? Vagy ha csak simán teljesítem a szakmai gyakorlatot és nem államvizsgázom le, megmarad a hallgatói jogviszonyom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook