Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyulladt, irritált, érzékeny bőr gyógyszere mi lehet? fórum

Gyulladt, irritált, érzékeny bőr gyógyszere mi lehet? (tudásbázis kérdés)


22. spatifillum (válaszként erre: 19. - Grizus)
2013. aug. 19. 09:38

Megértem, de járj utána, kezd "valamelyik" orvosnál....

Csak találsz valakit, aki ajánl illetve megfelelő megoldást talál számodra.

Utánanéztél már sok dolognak, de biztosan kell egy orvos is ehhez.

2013. aug. 18. 08:33
a bőrhivákat belölről kell rendbetenni, a táplálkozás megváltoztatásával...
20. 18e79e1970 (válaszként erre: 19. - Grizus)
2013. aug. 18. 07:56
Egyébként nekem a kozmetikus csak rontott a fejemen. Pattanásos voltam én is sokáig. Jártam kezelésre, de egyszerűen kék lett a bőröm a nyomkodástól.. Mire elmúltak, jött a következő kezelés. Inkább hagyom a fenébe, a párom is mondta, hogy minek megyek, sokkal rosszabbul jövök haza. Évek óta nem voltam arckezelésen, de így sokkal jobb. Meg mondom: nekem a só vált be.
19. grizus (válaszként erre: 16. - Spatifillum)
2013. aug. 17. 21:00
12 éves koromban kezdődött, sokáig pattanások voltak de a kozmetikus szerint ez már nem az. Az alap seborrheás bőr már nem okoz problémát. Most vagyok 37 tehát már negyedszázada virul mindig valami a fejemen.):
18. spatifillum (válaszként erre: 17. - Annie1130)
2013. aug. 16. 13:35
"...ha elfogy, újra kiváltom" ->:)
17. Annie1130 (válaszként erre: 16. - Spatifillum)
2013. aug. 16. 13:25
Még nem fogyott el 15 év alatt?:))Nem romlott meg egy kicsit?:)
2013. aug. 16. 13:12

Nem írtad, hogy orvosnál vagy bőrgyógyásznál voltál-e már a problémával?


Időszakosak vagy állandóak a tüneteid?


Nekem még a körzeti orvos írt fel kb 15 éve fel egy gyulladáscsökkentő krémet, ha elfogy újra kiváltom, de csak gyulladás esetén használható. Egyébként ki kell váltani a bőrtípusnak megfelelő kozmetikummal.

Az "irritáció" oka lehet valamire allergia, pollen is....

15. grizus
2013. aug. 16. 09:35
Köszönöm a tippjeiteket, ennyi minden biztos használni fog.
2013. aug. 15. 13:14
javítok utolsó előtti sorban: -egy legalább
2013. aug. 15. 13:12

Egy vén vajákos tanácsa számodra:

külsőleg körömvirág krém, borax szappan

belsőleg naponta egy hűvely körömnyi élesztőt elszopogatni.


Étkezésben minimálisra csökkenteni a tésztaféléket, különösen nyáron és ebbe a sütemények is beletartoznak(nyákosítják a beleinket, lelassítják az anyagcserét)

Korlátozni a zsíros, fűszeres ételeket, de mindezeket már előttem más is hangsúlyozta. Csupán azért írtam le én is, hogy ez+az első bekezdésem, ami segíteni fog, ha legalább adsz nekik legalább egy hónap türelmi időt.

2013. aug. 15. 10:48

életmódváltás, nőgyógyászati vizsgálat


Te okozod magadnak ezeket a bevitt tápanyagokkal + hormonálisan is rendeződnöd kéne már

2013. aug. 15. 07:55

A fiamnál a következő vált be (pattanás, gyulladt vörös bő, miteszer, meg fehér apró vackok voltak):

"Fekete szappan"t vettem (én Bpen s Duna Plázában, de biztosan máshol is lehet kapni), este szappanos lufaszivaccsal mossa meg az arcát, vállát. Nálunk csodákat művelt, először a gyulladás húzódott le, aztán a többi csillapodott.

+ kevesebb tészta, édesség és olajos/fűszeres ételek.

Egy hétig nem evett ilyeneket (nyaralni volt) és jelentőses javult már csak ezektől.

2013. aug. 15. 07:13
Én egy féléve csak sima sóval mosok arcot - itt olvastam a hoxán - azóta rendbe jött a bőröm. Igaz, nekem pattanásaim voltak, de totál elmúltak. Szebb a bőröm tőle.... Semmi szappan, csak víz + só. Néha egy kis hélia d utána. De tényleg csak néha. Amióta így mosom abszolút nem szárad ki a bőröm. Plusz nekem a számnál nagyon száraz volt előtte a bőröm.... kentem vastagon sudocremmel. Azóta ez sincs, és még egy csúnya herpesz folt is eltűnt :) Szóval melegen tudom ajánlani :)
2013. aug. 15. 06:53
Aloe First
8. Annie1130 (válaszként erre: 7. - Grizus)
2013. aug. 15. 01:01
Bármilyen krémmel, amely a lehető legkevesebb "trutyit" tartalmazza. Én a patikában szoktam venni egyszerű, patikai hidratálót, amit ott kevernek, de she vajból lehet készíteni fantasztikus habkrémet is. Recept a google-ön, most ide nem írnám le.
7. grizus (válaszként erre: 5. - Annie1130)
2013. aug. 15. 00:50
Ha összetöröm a tablettát, mivel keverjem el, hogy krémet kapjak?
2013. aug. 15. 00:50
Köszönöm, ezek nagyon jó tippek! Mindet kipróbálom.
5. Annie1130 (válaszként erre: 3. - Grizus)
2013. aug. 15. 00:30

Igen, egyrészt a só. Így fejből nem tudom, melyik lenne jó neked, de a patikában tudnak segíteni. Másrészt meg úgy tudsz magadnak nagy koncentrációjú Schüssler-krémet készíteni, hogy 20 tablettát összetörsz abból, amit belsőleg is használnál, és elkevevered egy műanyag, vagy üveg tégelyben, műanyag kanállal. Fontos, hogy fémmel nem érintkezhet!


Ajánlom még gyulladásra külsőleg is és belsőleg is az ezüstkolloidot.

Erős gyulladáscsökkentő hatása van a fahéjnak, a gyömbérnek (frissen) és az aloe vareának is például.


Először mindenképpen az okra kell fókuszálni és belsőleg kell megszüntetni a gyulladást. Közben persze lehet krémezni, kezelgetni. Én még a finomítatlan shea vajra esküszök. Bőrápoló Jolly Joker!Pont azt adja, amire szüksége van a bőrnek.

2013. aug. 15. 00:27
Kamilla teas borogatas, naponta haromszor, es ket pohar kamilla tea mindennap. Egy honap alatt elmulik. A kamilla teanak nagyon eros a gyulladas-gatlo hatasa, jobb, mint barmely gyogyszer,es este, egy oraval a lefekves elott egy pohar kamilla tea, (cukor nelkul), biztositja a 7 oras alvast is. Tapasztalatbol beszelek.
3. grizus (válaszként erre: 2. - Annie1130)
2013. aug. 15. 00:15
Vettem egyszer egy Schüssler-krémzselét, de azt feszesítésre vettem, mert már fiatalodni is akarok... arra se használt, de ezt igazából kár is várni egy párezer forintos krémtől. Lehet egyébként, hogy nem használok jó kozmetikumokat, bár mindig megnézem, hogy paraffin és parabén ne legyen benne. De jót mondasz, esetleg magának a sónak utánanézhetnék. Köszi a tippet!
2. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Grizus)
2013. aug. 15. 00:12
Szia!Ismered a Schüssler-féle sókat?
2013. aug. 15. 00:06

Ma voltam kozmetikusnál, és azt mondta, hogy a bőröm alaptípusa, a korpás seborrhea már igazából nem okoz problémát, viszont sajnos nagyon gyulladt, piros a bőröm. Nem a pattanás a fő probléma, hiszen igazából, mint mondta, kinyomni se nagyon van mit, hanem a gyulladás, ami éveken belül akár rozaceává is fejlődhet. Hát annak nagyon nem örülnék! Érdekes, mert egy másik kozmetikus meg azt mondta, hogy sok a faggyú a bőrömben és rendszeresen tisztítani kell, mert felül van a kicsit vízhiányos réteg, de alul vannak a pattanások. De, mint most megtudtam, nyomkodással ezeket nem lehet eltávolítani. Nyilván valami gyulladás van a szervezetemben, ezért elmegyek bőrgyógyászhoz és esetleg komolyabb kivizsgálásra is, lehet allergia is, egyszóval belül van a probléma, mégis érdekelne, hogy tudtok-e jó kozmetikumot, természetes módszert, ami jó rá. Bármilyen komolyabb kozmetikai kezelés is érdekel, illetve az, ha megírjátok, hogy mi az, ami egyáltalán nem jó rá, mit kerüljek. Léci ne írjátok azt, hogy éljek nyers répán és felejtsem el anyám főztjét meg a napi kocka csokimat, mert ezt nem tudom megcsinálni. Még egyszer: nem pattanásról van szó, hanem erős gyulladásról.

Nagyon köszönöm a segítségeteket, üdv.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook