Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriabázissal fogyózók ide! :) fórum

Kalóriabázissal fogyózók ide! :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2014. júl. 6. 02:57

hát nem látványos azért még...mert sok a felesleg, de nagyon örülök neki... főleg mert úszógumit csak 2 hónapja mértem először, szóval valószínűleg eredeti méretéhez képest még kicsit több is ment le. Amikor először mértem akkor 150 centi volt. Most legutóbb 141.

A többi centi is alakulgat:


A mellbőségem 125-ről 123-ra

a derékbőségem 110-ről 95-re

a csípőbőségem pedig 135-ről 124-re ment le eddig. 17.én lesz 5 hónapja hogy életmódot váltottam. Addig nem hinném hogy változni fognak az értékek mert már belassunt rendesen a folyamat.


Lassan de azért szépen haladok. :) Ami a bőrömnek inkább jó, mint rossz:) Egyszer majd csak vége lesz:D

1651. Guruljka (válaszként erre: 1650. - Stephenie Queen)
2014. júl. 5. 01:52
Tyűűű, 9 centi nem kicsi különbség! :D
2014. júl. 4. 23:38
Kilót nem néztem, augusztusig nem is fogom, de a mai napon 9 centivel kisebb az úszógumim, mint 2 hónapja volt:)))
1649. Guruljka (válaszként erre: 1648. - Stephenie Queen)
2014. jún. 16. 12:19

Igen, a tudatosság nagyon fontos.


A másik dolog pedig az, hogy még aki eleinte nem tervez ilyet, az is átszokik a kenyérről az egyéb megoldásokra, a lassú felszívódású szénhidrátok fogyasztására. Azokban pedig a rostok mellett nagy a vitamin- és ásványianyag-tartalom is.

Saját megfigyelésem, hogy a szervezet egyik jelzése az a bizonyos "ennék, de nem tudom, mit" állapot. Rendszerint valami hiány van ilyenkor, és valamelyik ásványianyag-forrás fogyasztása után, ha eltaláltuk, meg is szűnik az az érzés.

Pl. egy fél marék mazsola, ami nem vészes kalóriabevitel, viszont sok minden van benne.

Aki ezt nem figyelte még meg magán, az esetleg éhségnek értelmezi az érzést, és eszik, ami éppen van, holott ezáltal az a kis hiány esetleg még fokozódik is.


Én újabban egy jobb, de elérhető árú mulitvitamint szedek, ebben sok nyomelem is van. Két hete szedem, de ezek a kis "gusztusroham"-ok már eltűntek.

2014. jún. 16. 07:50

Én azt vettem észre, hogy amióta tudatosan nem fordul át ez az egész dolog nálam koplalásba, azóta nincsenek falásrohamaim. Van egy kis mérlegem a konyhapulton, zöldséget, krumplit, diab tésztát ott mérem le. A többinél már megszoktam mennyi amennyit megehetek mennyiségre.


Nagyon figyelnem kell mert mindig ott rontottam el hogy egy idő után túl keveset ettem, abbol jöttek aztán a fincsi falásrohamok....onnan meg a feladás. Most odafigyelek, és egy bizonyos mennyiséget mindig megeszem.


Mikor anyósékhoz megyünk látogatni kicsit nehezebb, akkor kénytelen vagyok a szemmértékre hagyatkozni, de hát ez igazság szerint nem oszt nem szoroz, mert havonta 1x van ilyen csak.


Emellett pedig amennyit lehet olvasok mert imádok..:) így az is eltereli a figyelmem...


Szóval nincsenek már falásrohamaim amióta figyelek arra hogy ne koplaljak.

1647. Guruljka (válaszként erre: 1646. - Wirgi)
2014. jún. 14. 19:21
Ott nem. :D
1646. wirgi
2014. jún. 14. 19:19
Had kérdezzelek a Facebookon megtalállak?
1645. Guruljka (válaszként erre: 1643. - Wirgi)
2014. jún. 14. 19:03

Igen, ez egyszerűbb. Én is nézegettem a WW-t, valóban hasonló.


A Bázison a méricskélés azoknak nehéz, akik kicsit nehezebben számolnak a hétköznapi életben is. Ők talán könnyebben boldogulnak egy egyszerűsített móddal.

1644. Guruljka (válaszként erre: 1642. - Wirgi)
2014. jún. 14. 19:01

Én sem hiszek az ilyenekben.

Az egyik új tag leírta, hogy ő iszik egy herbáriás fogyasztó keveréket, és úgy érzi, jót tesz neki.

Leírta az összetevőit, én meg egyenként kikerestem. Csupa vizelethajtó meg hashajtó, egy görcsoldó összetevővel.


Hát, ha minden csepp vizet kihajt magából, még baja is lehet, szegénynek elég nagy volt a csalódás.

1643. wirgi
2014. jún. 14. 18:59
Egyébként a bázis a legklaszabb módszer, én igen örülök, hogy rá találtam. MOnstam, hogy a WW-vel fogytam már le egyszer kb. ennyi idő alatt ennyi kilót, de ott macerásabb volt a számolgatás. Volt egy kis tologatható könyvjezőnk ami a kalória , a zsír és a rost alapján számolta ki a pontokat, de bázison csk beütöm és már ott is van az elfogyasztott kalória
1642. wirgi
2014. jún. 14. 18:55
Most olvasgatom ezt az ördög kapszulát, nem tudom, hogy valóban segít e a fogyásban, mert én ezekbe nem hiszek, meg a kolléganőm is megrendelte és nem fogyott eddig még semmit, pedig már 2 hete eszegeti, mondtam Neki, hogy jobban járna, ha bázison a kaloria számolással próbálna fogyni, mert az olcsóbb is és legalább hatásos
1641. Guruljka
2014. jún. 14. 18:53
Biztosan nem lesz velük baj! :D
1640. wirgi
2014. jún. 14. 18:52

Hát igen a mostani fiataloknak nehezebb mint nekünk volt.

Most jönnek haza Sopronba a jövő héten 4 napra. Kiváncsi leszek, mert anya és apa nélkül még nem voltak nálunk, bár már nagyon sokat vigyáztunk rájuk a párommal, mert a fiatalok sokat utaznak és akkor ránk hárul a felügyelet, de eddig még mindig Pesten voltunk a saját környezetükbe. Egyébként igen jól kijövünk egymással, mert eléggé jó gyerekek, meg a bölcsibe hozzászoktak, hogy nem mindig a szülők vannak velük.

1639. Guruljka (válaszként erre: 1638. - Wirgi)
2014. jún. 14. 18:45

Viszont van egy "igazi" Nagyijuk! Aki hamarosan ráér majd sokat velük lenni. :D


Látom a környezetemben is, a nagyszülők is aktív dolgozók még, és a fiatal anyának kell általában otthon maradnia akkor is, ha nem akarna.

Ha pedig az oviba kerülve betegeskedik az a kicsi, akkor ő lesz a "megbízhatatlan munkaerő".

1638. wirgi
2014. jún. 14. 18:39
Hát igen mi olyan későn férjhezmenősek voltunk a lányommal együtt azért olyan picik a fiuk.
1637. Guruljka (válaszként erre: 1636. - Wirgi)
2014. jún. 14. 18:29

Akkor Neked lehetőséged is van arra, hogy amolyan igazi Nagyi legyél! Jó lesz majd, hogy tudsz segíteni.

Én fiatalon szültem a lányomat, ő szintén hamar lett anya, és bár még csak 56 éves vagyok, a legkisebb unokám is már nyolcadikos. :D

1636. wirgi
2014. jún. 14. 18:25
Igen alig várom a nyugdíjat, úgy elgodolom, hogy mikor 25-30 éves voltam nem is értettem miért voltak oda az idősebb kolléganőim, hogy elmehessenek, de most már tudom, és még így is 5 évvel később megyek mint annak idején Ők. Mondjuk leginkább azért várom, mert 3 és 1,5 éves kis unkáim vannak és a lányom dolgozik, elkél Nekik a segítség
1635. Guruljka (válaszként erre: 1633. - Wirgi)
2014. jún. 12. 23:24

Én abszolút bagoly vagyok, bár most a vizsga miatt beállítottam magam reggeli felkelésre, és még tart a a hatása.


Szóval ilyen nagy váltás előtt állsz? De azért várod is ugye?

1634. wirgi
2014. jún. 12. 23:18
Igaz a vendéglóben ahol étkezünk 4 féléből lehet választani és azért próbálom úgy összehozni a heti étkezést, hogy a főzelék, tészta, hús is legyen benne. elég változatosan és nagyon ízltesen főznek és viszonylag olcsón is.
1633. wirgi
2014. jún. 12. 23:14
Szia Te is éjjeli bagoly vagy, sajnos mostanában én is mindig ilyenkor jutok a géphez. Hát nagy kitartés kell az Önfegyelemhez, főleg ha az ember szeme néha éhesebb mint a gyomra. Meg hát én nem is főzök, na de majd márciustól változik a helyzet, ha nyugdijas leszek. akkor jobban fogom majd az egészségesebb étrendet követni, mert most inkább csak a kalória betertással foglalkozom jobban,
1632. Guruljka (válaszként erre: 1631. - Wirgi)
2014. jún. 12. 23:02

Én nagyon szívesen buzdítok. :D


Idővel megszokja az ember azt a kis önfegyelmet, ami ehhez kell. Bár nem vagyunk egyformák,mert van, aki a túlzott falásról nagyon nehezen mond le. Tudja, hogy nem jó, de nem bírja abbahagyni.

Újabb tapasztalat viszont, hogy ha pl. a tészta helyett a Zabirodalomból a langallót készítjük el, akkor az (mivel zabkorpás, lassú felszívódású) megakadályozza valamennyire a falást. Persze rágni is kell, nem ehető annyira könnyen, mint a főtt tészta.

1631. wirgi (válaszként erre: 1630. - Stephenie Queen)
2014. jún. 12. 22:58
Na szuper látod fog ez menni. Bár én nekem is a mennyiség betarása, esik nehezemre , mert nehéz betartani, "hogy akkor hagyd abba mikor a legjobban ízlik, meg attól nem hizol amit nem eszel meg" lányom búzdításait. Tehát nehéz és sok akaraterő kell hozzá, de kitartás és sok sikert a továbbiakban is. Egyébként itt vagyunk és segítünk, ha másban nem a búzdításban bitosan ???
1630. Stephenie Queen (válaszként erre: 1621. - Wirgi)
2014. jún. 9. 00:11

Szia:)


köszönöm szépen a lelkesítést:) aranyos volt tőled.


Nekem az a bajom a gyümölcsnappal meg úgy egyébként a gyümölcsökkel, hogy nem sokféléhez jutok hozzá...leginkább almát lehetne enni, mert azt kapunk az anyósomtól, de annyit, hogy ránk is rohad...képtelenek vagyunk mindet megenni... csak hát attól még éhesebb leszek... így gyümit inkább cukormentes édesség helyett szoktam eszegetni desszertnek, főétkezés után.


Amúgy a csütörtököt is egész jól bírtam. (akkor ünnepeltük a férjemmel a 4. évfordulónkat). Igaz csupa bűnös kaja volt aznap (szándékosan), viszont a mennyiség a szokásos volt:) és nem is esett nehezemre kisebb adagot enni kínai kajából, pedig abba nagyon szerelmes vagyok:D szezámmagos csirke volt a kajám zöldséges szecsuáni szósszal, de teljesen normális adag. Nem ettem sokat. Utána pedig minden ment a megszokott módon ami a kaját illeti. Ráadásul aznap a mozit leszámítva egész nap mászkáltunk, így le is dolgoztam jó pár kalóriát:D

1629. Guruljka
2014. jún. 7. 21:08
Írj mailt. Sok mindent korrigálnak mostanában, nekem a saját edzéseim tűntek el.
1628. wirgi
2014. jún. 7. 21:06
eltünt a bázisról a sportmixem, hogy tudom megkeresni?
1627. Guruljka
2014. jún. 1. 22:41

Nem baj, jó néha egy picike kilengés.


Nálunk még vízzel sem akarózott volna teraszra kiülni, hideg lett délutánra. Délig még úgy-ahogy jobb volt az idő, de hiába vártuk a meleget.

1626. wirgi
2014. jún. 1. 22:21
Most jöttem haza, mert soproni Bornapok vannak és műsor volt a Fő téren. Kiültünk egy söröző teraszára, mert párom a bort nem szereti, hát én is megittam 1 pohár barna sört, /nem szokásom/ hát túl is léptem a napi kalóriát. Sok kalória.
1625. Guruljka (válaszként erre: 1624. - Wirgi)
2014. jún. 1. 18:22

Jó lehet ilyen üzletből beszerezni a dolgokat!

Én nemcsak a kalóriacsökkentés miatt eszem rostos dolgokat, hanem mert ezek (pl. a száraz hüvelyesek) finomak, ha nem rengeteg rántással készülnek, és nagyon egészségesek. Szeretem a zabpelyhet és a kölest, a hajdinát is. Változatosság a krumpli és a rizs mellett, a beltartalmát illetően is. Így valószínűbb, hogy minden szükséges anyag bekerül a szervezetembe.

Én is eszem, csak kis adagokban szalonnát, sőt tepertőt is. Most libazsírral főzök, mert jobb az étolajnál, a kókuszzsírnál meg elérhetőbb volt hirtelen.

1624. wirgi
2014. jún. 1. 18:12
Hát az az igazság, hogy magán tulajdonú élelmiszer boltba dolgozom, mely saját pékséggel és maszek beszállítókkal rendelkezik és itt jó minőségű felvágottak vannak, és nem túl drágák, bár ígysem visszük túlzásba a fogyasztását. Az olajat én sem hagyom ki, mert végül is a vitaminok ebben oldodnak legjobban. Igazándiból nem túlzottan foglalkozom azzal, hogy miből mennyit kell bevinni a szervezetben, mert az már rézsemre túl tudományos lenn és a WW- n sem erre fordítottunk nagy súlyt, hanem arra, hogy egészésgesen mindent vigyünk be minden nap a szervezetben, bár törekedtünk a magasabb rosttartalmú ételekre, mert ugye ezek a kalóriát csökkentik, nos ilyenkor szoktam búzacsírát hajtatni, mert az szinte 0 kalóriás és igen hasznos, de én egyébként mindent eszek . csokit, sütit , szalonnát " csak mindenből keveset"!!!
1623. Guruljka
2014. jún. 1. 14:14

Jó ez a saláta is, de rostot még kell valamiből bevinni a nap folyamán.

én is meglepődtem, amikor a rost-táblázatot megnéztem.

Ebben az összesen 330 gramm zöldségfélében csak kb.15 gramm rost van, és ennek legalább a duplája kell.

Én az olajat nem hagynám ki, mert a zöldségfélék vitaminjainak felszívódását is segíti.

Inkább a csirkemell sonkát helyettesíteném mondjuk maradék sült húsból vágott apró kockákkal.

Nem veszek csirkemell sonkát sem már, amióta a boltban az eladó a kérésemre felolvasta, mi áll a címkéjén. Ő is meglepődött, a drágábbik fajta sonkában is csak 56% volt a csirkemell!

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook