Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Máriatövis mag, lenmag, zsírmájra fórum

Máriatövis mag, lenmag, zsírmájra (beszélgetős fórum)


2020. febr. 8. 17:11
Le kell daralni a magot?Mert leforraztam,es semi szine nincs igy!
8. murva (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2013. júl. 2. 22:13
A májenzimjeim voltak nekem is magasak,máj autoimmun betegségre gyanakodott az orvosom,vettek májbiopsziát és abból kiderült,hogy zsírmájam van/pedig nem vagyok ivós/de más is okozhatja.Plusz még magas a koleszterinem,arra gyógyszert kellene szednem,de szeretném koleszterin csökkentő gyógyszer nélkül leküzdeni gyógyteákkal,Béres termékkel és diátával.
7. murva (válaszként erre: 5. - Ce24db56a5)
2013. júl. 2. 22:10
A két féle magnak az olaját is iszom és tea keveréket amit a füves Gyuri bácsi javasolt
2013. jún. 28. 07:00

Nekem nem zsírmájam van, hanem a májértékeim emelkedettek. GOT, GGT, stb. Nem nagyon csak egy kicsit. Pl. 32 felső referencia a jó, de nekem pl 90 is volt. Nekem a pajzsmirigy betegségem miatt van, ha minden igaz.

Májvédő teát szoktam inni. 1 doboz majd kis szünet, illetve időnként veszek máriatövis teát is. Lenmagot is szoktam rágcsálni 1 teás kanálnyit, illeteve beletenni joghurtba 1 teáskanállal. Ezek segítségével vagy visszamennek az értékeim normál tartományba vagy megközelítik a felső referenciát.

Teát ahogy én szoktam: 2 liter vízbe több féle teát beleteszek (csalán, veronikafű, májvédő, zöld tea) és ezt iszogatom amíg tart.

A lenmagra annyiból vigyázni kell, hogy a fogyasztása után egy jó nagy pohár vizet meg kell inni, mert enélkül azt mondják bélelzáródást okozhat, ugyan is a mag feldagadhat a beleinkbe és kellő folyadék hiányába ilyet okoz. Nem tudom, hogy igaz e.

5. ce24db56a5 (válaszként erre: 1. - Murva)
2013. jún. 27. 18:06

Nagyon jó a mag, de én a helyedben olajat tolnék.

Én magam sok év aktív etilizálás után így kúráltam magam.

Ma is van pálinkaprojecz, Lackónap alkalmából de engem a máriatövismag- olaj kúra teljesen rendbetett 2 hónap alatt!


A zsírmáj, nem irreverzibilis állapot és tök jól gyógyul a beteg - vannak játékszabályok persze!

2013. jún. 27. 18:01
Szia! Egy teás kanál örölt magot keverjünk össze pépesítve egy kevés folyadékkal,( ez lehet gyümölcslé, vagy víz is) majd öntsük fel 2-3 dl vizzel. A netről szedtem le, hogy hányszor naponta, mennyit... az nem volt odairva.
2013. jún. 27. 17:51
Inkább a szigoru dieta.
2013. jún. 27. 17:51
Én tövis kapszulát szedtem 3x1-et és halolaj kapszulát 3x1-et + sport és fél év alatt nagyon jelentősen javult a helyzet.
2013. jún. 27. 17:44
Akik szedtétek már ezeket a magokat,mennyit kell belőle naponta szedni?Májra szedném megdarálva,de sehol nem találok erre vonatkozó utasítást,hogy mennyit kell/lehet belőle naponta szedni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook