Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kilépés a megszokásból fórum

Kilépés a megszokásból (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kilépés a megszokásból

1 2 3
72. panka2
2013. nov. 5. 22:06
én radikális kaja csökkentéssel fogytam le 6hét alatt 18kilót,nem jött vissza évek óta
71. kendrazoltan (válaszként erre: 1. - Barara)
2013. szept. 1. 12:28

Kedves Barbara!


Az általad leírt diétát én abszolút nem ajánlanám, mert a napi 3 étkezés (sajnos) kevés. Optimális esetben 5-6 étkezés ajánlott, melynek során minden nap folyamatosan viszünk be minden olyan tápanyagot, amire a szervezetünknek szüksége van. Márpedig a szervezetünknek minden tápanyagra szüksége van a megfelelő és hosszú távon fenntartható működéshez, ami a Te esetedben egyértelműen jelentős fogyással is jár. Tudom, nem mindenki teheti meg a kb 2-2,5 óránkénti étkezést, szimplán azért, mert nincs rá lehetősége. Remélem lehet linket beírni, mert akkor nagyon nagy szeretettel ajánlom számodra (is) a www.testepitek.hu weboldalt, ahol rengeteg információt találsz a megfelelő étrendről és talán még annál is többet a diétás tévhitekről.

Ne ijedj meg a weboldal címétől, mert nem csupán testépítőknek szól.

Én először azt javasolnám Neked, hogy az étrended normalizálásával kezdj hozzá ehhez a nem könnyű és nem is rövid úthoz, a testmozgáshoz pedig szépen fokozatosan szoktasd hozzá a tested. Ez az elején lehet puszta séta is, ne akard egyből megváltani a világot, hiszen a tested nincs hozzászokva az aktív sporttal járó terheléshez, így ez pedig könnyedén sérüléshez vezethet. Az étrended (nem is nevezném diétának, mert azt sokan a koplalással azonosítják be, ami sajnos tökéletesen helytelen) változtatása kezdetnek tökéletes, meg fogsz lepődni, hogy csupán az étkezés optimalizálásával mennyit fogsz fogyni. Amikor úgy érzed, hogy a tested felkészült arra, hogy a megfelelő étkezést mozgással kombináld, akkor szépen el lehet kezdeni különböző gyakorlatokat. Először könnyebbeket, hogy az izmaid fokozatosan szokjanak hozzá a terheléshez, majd amikor úgy érzed, hogy a tested alakult annyit, hogy lépj egy lépcsőt felfelé, akkor ne habozz, lépj. A kulcsszó a fokozatosság, ne akard egyből megváltani a világot, mert felesleges olyan célokat kitűzni rövid távra, ami irreális, mert azzal maximum lelombozod magad, hogy nem úgy megy a dolog, ahogy szeretnéd. Fokozatosság és fenntarthatóság! Ez lebegjen a szemed előtt és meglátod, belátható időn belül már a sikersztori rovatba fogod küldeni beszámolódat. ;D

70. Sirga
2013. jún. 26. 19:50

Barátnőm alapvetően vékony alkat volt, de az utóbbi években nagyon meghízott. Lemondott a gluténról - kiderült, hogy allergiás rá, de egyértelmű tüneteket nem produkált -, és 17 kilót fogyott. :)

A bő zsírban való sütést azért nem ajánlom, de a gluténról való lemondás jó ötletnek tűnik. :)

Sok sikert, kitartást kívánok!

69. 117b1693d0 (válaszként erre: 68. - F7586d2534)
2013. jún. 25. 18:13

Ahogy mondod, a különbség az étkezés során fogyasztott zsírok energiatartalma (9kcal/g) és a testzsír (7kcal/g) között abból adódik, hogy az utóbbiban van némi fehérje, kötőszövet és víz, míg az étkezési színtiszta zsír.


Ezt csak azért írtam le, mert nem mindenkinek ugrik be és nem egyszer vitához vezet, hogy a zsír nem is annyi kalóriát tartalmaz :)

68. f7586d2534 (válaszként erre: 66. - Keyo)
2013. jún. 25. 17:48
Ezért kell megfelelő diétát választani, saját tapasztalat alapján.Aki nem akar kevesebbet enni az mozogjon többet. Egyetlen biztos pont van a diétában. EGY KG TESTZSÍR 7000 KCAL, AHOZ HOGY FOGYJUNK 1 KG-T ENNYIVEL KEVESEBBET KELL ENNÜNK, MINT AMIRE SZÜKSÉGÜNK VAN. aZ HOGY EZT A EGY KG-T KI MILYEN TEMPÓBAN FOGYJA LE RÉSZLET KÉRDÉS. Könnyebb havi 2 kg-t fogyni mint 4-6 kg-t.Nem jár akkora stresszel, sem annyi befektetett munkával.
67. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 1. - Barara)
2013. jún. 24. 20:05

Szorítok, hogy sikerüljön életmódot váltanod!

Egy apró észrevételem van: ha nem találod meg azt a mozgásformát, amit nagyon szeretsz, akkor nem fog menni hosszú távon, mert ha utálod a tornát, úszást, egyebet, akkor végig csak szenvedni fogsz, és ott fogsz kibújni, ahol csak tudsz. Pedig a sport lényege a mozgás öröme!! Kívánom, hogy találj rá a neked megfelelő sportra! Ne törődj a divathullámokkal, azt csináld, amihez kedved van, táncolj, bringázz, bármit, csak ÖRÖMMEL!!! Sok sikert!!

66. keyo (válaszként erre: 62. - F7586d2534)
2013. jún. 24. 18:59
Igen,biztosan igazad van ,de nagyon összetett a dolog amint írtad is,táplálkozás,pihenés,stressz,minden közrejátszik,sajnos vannak olyan élethelyzetek amikor nem mindent tudunk betartani,vagy a lelkünk nincsen toppon.
65. f7586d2534 (válaszként erre: 64. - Lara1984)
2013. jún. 24. 17:00
Másként nem megy, tapasztaltam...
64. Lara1984 (válaszként erre: 62. - F7586d2534)
2013. jún. 22. 16:43
Mondasz valamit!
63. Lara1984 (válaszként erre: 60. - Keyo)
2013. jún. 22. 16:40

Ezt nevezik ételfüggöségnek. (Sajnos nem ismeretlen fogalom számomra sem.)

A heroinnál, az alkoholnál és a nikotinnál valamivel lassabban öl - de pusztít és öl!...

62. f7586d2534 (válaszként erre: 60. - Keyo)
2013. jún. 22. 11:59
Ha a test elszabadul ott valamit nem csinálunk jól. Alap a 6-8 órás alvás, alap valamely komplett vintamin készítmény szedése( ásványi anyagogat is tartlamazzon. A legalább 1200 kcal megevése nap mint nap, és mozgás. Ez lehet séta és bringa is ha valakit nem vonz az edzőterem.Megkövetelei magának ami jár, pont nem érdekli ha valak fogyni akar de a testével carul bánik. Az éhezés azt jelenti nincs mit enni, beosztTÚL KELL ÉLNI EZ A LEGFELSŐBB PARANCS.Ha nem alszik valaki eleget, kortizol termelődik az pedig hízlal mert lassítja az anyagcserét. Ha nincs meg minden vitamin ásványi anyag amire szükség van, kiadja a parancsot juss hozzá, és te eszel, mert nem tehetsz mást. A mozgás amellett hogy negatív energia mérleget produkál még leki segítséget is ad , endorfint termelünk mozgás közben......
61. 117b1693d0 (válaszként erre: 60. - Keyo)
2013. jún. 19. 22:43

Picit átértékeltem ezt az agyban dől el dolgot, amióta elolvastam Dr. Máté Gábor: A sóvárgás démona - Ismerd meg függőségedet című könyvét.


Tényleg az agyban dől el, de sajnos nem úgy ahogy sokan mondják :(

60. keyo (válaszként erre: 58. - 117b1693d0)
2013. jún. 19. 13:24
Szívemből szóltál ,van amikor valami történik a szervezetben ami erősebb az akaratunknál,már nem tudunk úrrá lenni a testünknek,akik nem élték át azok nem tudják miről beszélek,van amikor az agyad hiába mondja hogy nem szabad mert a vágy az sokkal nagyobb mint a józan ész és mint az alvajáró megy az ember a hűtőhöz és nem tud uralkodni magán.Sokszor könnyebb lenne nem enni mint mértéket tartani,na de itt van a kutya elásva,ahogyan mondtad enni egy kicsit kell,csak az a baj hogy amikor megkóstoljuk a finom ételt elszabadul a pokol és már nem tudunk parancsolni az étvágynak.Nekem is mondták hogy mások letették a cigit mert egy nap elhatározták hogy nem szívják többé,na de nem kellett naponta 3-4 szálat elszívni és aztán annyi.Főleg amikor az ember már sok éve küzd,ahogyan telnek az évek mind nehezebb és reménytelenebb a dolog.Ítélkezni könnyű az olyannak aki ezt nem érezte át.
59. 117b1693d0 (válaszként erre: 57. - EsztR6)
2013. jún. 19. 13:00
Egyáltalán nem fárasztó. Nagyon fontos dologra éreztél rá.
58. 117b1693d0 (válaszként erre: 55. - 731e5b9ffb)
2013. jún. 19. 12:56

Kicsit más téma, de annyira mégsem. Szerinted egy drogosnak vagy alkoholistának csak a belátása hiányzik ahhoz, hogy tiszta legyen? Ugye nem? Nyilván szinte mindegyik tudja, hogy nem jó az, amit csinál.


A fenti kettő egyébként még egyszerűbb, mint a kiegyensúlyozott étkezés. Miért? Azért, mert nem kell naponta megküzdeni vele (értem ezalatt, ha valahogy sikerül kitisztulni, akkor tud élni anélkül, hogy újra kezdené. Persze, ez sem így működik, mert akkor nem lennének visszaesők. De a kaja esetében minden egyes nap kell ennünk, nem lehet elkerülni az ételeket. Szóval, akinek egyszer felborult az étkezése, annak sokkal nehezebb visszatalálni a jó vágányra és azon maradni hosszú távon.)


Valóban az agyban dől el, de nem elég neki a belátás és az elhatározás, sajnos :(((((

57. EsztR6
2013. jún. 18. 12:46
Sziasztok! Bölcsőde után kezdtem el hízni, ahogy nőttem, duci kislány voltam, pedig odafigyeltünk, hogy mit eszek és mozogtam is. 15 évesen már elég jól néztem ki, de erős csontozatom van sokat nem tudok kilóra változni, nálam már 3 kiló fogyás pár hónap alatt nagy eredmény. HA szinte alig sportolok azonnal úszógumim lesz. az 1200 kalória valakinek nagyon kevés, amellett például szellemi munkát végezni nem is egyszerű. Anyukám 63 éves és pár éve lett pajzsmirigy problémája, ami örökölhető és nekem is mostanság alakult ki. Szerintem nekem is be kell állíttatni, de az mostanában derül ki. 14 éves korom óta eddig nem sikerült 80 kiló alá mennem, de szeretnék. Most 176 cm vagyok és 86 kiló. Ez sok, és izületeim és keresztcsont problémám miatt is muszáj fogyjak. Tény, hogy nekem többet kell mozogni. Remélem sikerülni fog végre egy tíz kikót leadni, de az nekem minimum egy év lesz. Csak azt akartam ezzel mondani, hogy teljesen különbözőek vagyunk. Legutóbb egy vérvetelnél mondta egy hölgy, hogy az életmódváltást úgy lehet kialakítani, hogy mindenki saját magára szabja, amit utálsz enni, úgyse fogod megenni. Hatalmas lelkierő és akaraterő kell az egész folyamathoz. Én erre most értem meg, 26 leszek nyár végén. Gyerekorom óta utáltam a testem és önbizalomhiányos voltam, most felnőtt fejjel jöttem rá, hogy így nem lehet nekiállni egy életmódváltásank, meg kell találni a harmóniát, az egyensúlyt mindenkinek önmagával. Remélem nem fárasztottam senkit a kommentemmel:) Bárki aki változtatni akar az életmódján kitartást kívánok!
56. abbe (válaszként erre: 13. - Ariettina)
2013. jún. 18. 11:55

Ariettina, bocs a késői válaszért.

Nem nézett furcsán senki!! Sőt, mindig olyan támogató volt a hozzáállása az egész csapatnak. Ez egy tanuszoda egyébként, ahol a víz akkora, hogy leér a lábad, szóval nem kell félni. Volt olyan lány, aki tényleg nagy darab volt, szóval úgy igazán, és ő is eljárt, gyakran láttam. Ő semennyire sem tudott úszni, és a partról is segítették egy ilyen botszerű izével, aminek az egyik végét az úszó, a másik végét a medence szélén lévő tanár fogta.

Vannak mindenféle segédeszközök, polifoam szerű anyagból készült mindenfélék: övek, úszódeszkák stb. Ne félj, nem dobnak rögtön a mélyvízbe :)

Szerintem nagyon is értékelik és tisztelik azt, aki felnőtt fejjel, egy csomó félelmet legyőzve rászánja magát.

55. 731e5b9ffb (válaszként erre: 54. - 117b1693d0)
2013. jún. 18. 08:07
Azzal egyetértek, hogy mindig van lelki oka is a túlevésnek. Anyukám is dupla olyan súlyú, mint ami számára a normál lenne. Nála pl. ott gyökereznek a dolgok, hogy gyermek korában nagyon szegények voltak, alig volt mit enni. Ezért amióta megvan mindenünk, nem hajlandó pl. semmit se kidobni. Mert ha szegények leszünk, akkor is legyen valamink. Ételt se szívesen dob ki, inkább megeszi a maradékokat. Szóval mindent halmoz. Meg hát az istennek se tudom rábeszélni, hogy ne a zsírosabb tejtermékeket fogyassza, mert dupla annyi bennük a kalória, dehát az szerinte finomabb..Szóval ő is rentgeteget evett, de mindig talált rá kifogást, hogy miért teszi. Pl: Fáj a gyomra, feljön a gyomorsava ha nem nassol valamit. Azért hízik, mert nem tud eleget mozogni a hátfájása miatt. Ez persze igaz, csak ugye aki keveset mozog, annak kevesebbet is kellene ennie. Amíg valaki nem látja be, hogy csak rajta múlik, hogy tovább hízik-e, vagy fogy, azzal nem nagyon lehet mit kezdeni. Mi kívülről hiába próbálunk segíteni, támogatni, semmit se ér.
54. 117b1693d0 (válaszként erre: 52. - 731e5b9ffb)
2013. jún. 17. 17:59

Persze, hogy általában sokat kell ahhoz enni, hogy valaki tetemes túlsúlyra tegyen szert. Viszont az nem véletlen, hogy kik kerülnek ebbe a csapdába.


Na, ezzel nem azt akarom mondani, hogy kell vagy nem lehet tenni ellene, hanem azt, hogy azért nem teljesen az ember akaratán, belátásán múlik. Van, akinek ez egyáltalán nem jelent gondot, vagyis csak nagyon ritkán eszik többet a kelleténél és nem lesz soha nála rendszeres. Így aztán gondot sem jelent. Másoknál meg komoly probléma, hogy eltalálják a megfelelő mennyiséget és/vagy, hogy hellyel-közzel csak egészséges ételekből álljon az étrendjük.


Az jó, ha az ember felismeri/beismeri, hogy nem jó úton jár és tesz érte, hogy megtalálja a helyes utat, ez persze túlmutat az étkezésen.

2013. jún. 17. 13:59
leginkánn=leginkább
2013. jún. 17. 13:59
Viszont nagyon pozitiv, hogy nem fogod másra a kialakult helyzetet. A túlsúlyosak általában találnak kifogást és bűnbakot arra, miért rakódott rájuk a felesleg: "örököltem; én már a levegőtől is hízom; szüleim egészségtelen kajával traktáltak; biztosan hormonprobléma stb.." Az nagyon ritkán hangzik el, hogy "igen, szeretek enni és valóban túlzásba vittem a kajálást." Pedig amíg nem néz magába az ember és nem ismeri el, hogy leginkánn rajta múlik a dolog, nem a külső tényezőktől függ, addig biztosan nem fog változtatni az életmódján.
2013. jún. 17. 13:56

Jut eszembe: ha jól emléxem, azt írtad, hogy 185 cm magas vagy.

Normál testsúllyal te egy brutál bomba nö leszel/vagy! Ez egy fantasztikus adottság! :-)

50. Lara1984 (válaszként erre: 49. - Lara1984)
2013. jún. 17. 13:52
Jár = jársz :-)
49. Lara1984 (válaszként erre: 48. - Barara)
2013. jún. 17. 13:51

Hát épp ilyesmire gondoltam... :-(

Tanúi voltak, hogy a gyerekük évente 10 kg-ot hízik, a hütöböl eltünö ételmennyiséggel is tisztában voltak, mégsem tettek egyetlen célrevezetö, következetes lépést sem. :-(

De ma már felnött vagy, a magad ura; lehetöséged van arra, hogy változtass a régi beidegzödéseken - s, úgy vélem, jó úton jár afelé.

Sok sikert ehhez! :-)

48. barara (válaszként erre: 47. - Lara1984)
2013. jún. 17. 10:47

Nem lehet mindent a szülőkre kenni szerintem már nagyobb korban. Nyilván elém sem 4 nagy szelet rántott húst, meg 6 kocka süteményt rakott elém édesanyám ha ételt készített. Próbálhatta nekem mondani, hogy ne vegyél többet, nekem ilyet nem lehetett mondani. Amúgy is mikor nem látta azt vettem ki a hűtőből amit akartam, illetve a zsebpénzemet sem látta mire költöm (nyilván nem gyümölcsre). A szüleim mindig is "versengtek" a kegyeimért, ellentétesen neveltek, (azaz a hallgass anyára-apára mondatot én sose hallottam), amit nem volt szabad itt, azt szabad volt ott és persze ki is használtam a helyzetet.

Idősebb koromban persze már beszólogattak érte, meg próbáltak szabályozni az élet más területein is... De hát aki 14 évesen minden hétvégén hajnalig kimaradt, annak 18 évesen lehet mondani, hogy 1-re gyere haza...

2013. jún. 17. 05:52

Írtad:

"6 éves korom után kezdtem elhízni, fokozatosan, évente kb. 10 kilót. 14 évesen már 120 kg körül volt a súlyom."


A szüleid mindezt tétlenül szemlélték??

46. barara (válaszként erre: 45. - Barara)
2013. jún. 16. 20:02
És mozogni sose szerettem, már kisgyerekként sem, mikor nem voltam túlsúlyos, hiszen nagyon ügyetlen vagyok. Persze egy idő után már nem is bírtam úgy.
45. barara (válaszként erre: 44. - Barara)
2013. jún. 16. 19:58
Egyébként meg nem vagyok híve ezeknek a hormonális kezelési dolgoknak, ha csak nem gyógykezelés miatt szükséges. A túlsúlyom szerintem nem azért alakult ki, hanem mert nagyon sokat ettem és egészségtelenül, sose mondtam semmire nemet, napi szinten édességeztem, akkor ettem mikor jól esett. És mindig nagyon jó étvággyal, rengetegszer hallottam, hogy na a fene egye meg most én is megkívántam. Így 22 év alatt nem nehéz összeszedni 50-60 kg súlyfelesleget.
44. barara (válaszként erre: 43. - Katykóca)
2013. jún. 16. 19:51
Hát összemenni biztosan nem fogok már csontozatilag. Kivizsgáltatni persze mindig jó lenne magát az embernek, ekkora túlsúlynál pedig kifejezetten ajánlott is lenne egyetértek. Jelenleg erre nincsen módom, mert külföldön tartózkodom "turista" státuszban fél éve, egyébként meg nem abban a városban élek ahova be vagyok jelentve lakcímileg, az utazási költség meg sok lenne kivizsgálásokra járni. Persze tudom van ideiglenes lakcím is, de akkor rengeteg olyan iskolai támogatástól elesnék, ami nélkül nem tudnék miből élni, mivel a szüleim nem tudnak támogatni. De amint lesz módóm ezt a dolgot megoldani, biztos nem fogom halogatni.
43. katykóca (válaszként erre: 41. - Barara)
2013. jún. 16. 18:34

Szerintem meg mindenképp egy vizsgálatot megér,mert ha a család is ennyire terhelt..akkor tutira vehető a hormonális difi..főképp hogy a felmenőitek normálisak illetve kicsik:DDD

MOst már felnőtt vagy! Ha akarod tudni,és szeretnéd kezelni az okokat,nos akkor ki ki kéne vizsgáltatni...ha nem akkor hívjuk vastagcsontúnak a családod:DDD

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook