Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? fórum

Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
792. monik303 (válaszként erre: 791. - Pirosalma)
2010. jan. 20. 10:51
Teljesen igazat adok neked. Én is arra gondoltam, hogy valószínű ez az "agymosás" következménye. Állítólag azt is megszabják nekik, hogy hogyan védekezhetnek, hogyan szexelhetnek, stb. Persze aki már "tag", az azt mondja, hogy soha senki nem szab meg nekik semmit, csak ők maguktól jönnek rá erre. Persze azt elfelejtik, hogy igen erőss nyomásra teszik mindezt.
791. Pirosalma (válaszként erre: 790. - Monik303)
2010. jan. 20. 10:44

Nem is értem, miért lenne Isten egy kanyarban. Valószínű, hogy az emberi, földhözragadt gondolkodás az, ami miatt Istent vagy a démonokat adott fizikai helyhez kötik.


Én totál kiakadnék, ha a gyerekem ilyeneket látna. Mert az, hogy kicsi korában látja, befolyásolja a későbbi döntését. Én amúgy nem vagyok hívő, bár kb. fél éve még az voltam, így valamennyire ismerem ezt a világot. Szociális-kulturális viszonylatban általában nincs probléma a kereszténység "hagyományos" formáival (katolikus, református, evangélikus), bár a katolikus felekezet egyes híveinél időnként rezeg a léc (valószínű, hogy a katolikus tanítások ehhez csak alapot szolgáltatnak, a túlzások kialakulása már az emberben "de novo" történik), ott is van példa túlkapásokra.

A különböző szekták (bár a szektát behéz definiálni) viszont jellemzően problémásak, ami nem is csoda, hisz világtól, az emberektől való részleges (vagy akár teljes) fizikai és szellemi elszigeteltség tulajdonképpen szükségszerűen fanatizmussal és kirívó eszmékkel jár.

790. monik303 (válaszként erre: 787. - Pirosalma)
2010. jan. 20. 10:30
Nekem is a gyerekek voltak a fő oka a mérgemnek, nem a szék, (na jó azért persze az sem hagyott hidegen). Már neki is többször a tudtára adtam, hogy igyekszünk úgy nevelni a gyerekeinket, hogy majd valamikor szabadon tudjanak dönteni a vallást és a hitet illetően is. De hidd el, rengeteg ilyen van közöttük. Van még egy nagyon jó kis történetem, ami szintén a legjobb barátnőmmel történt: Sikerült a férjének rávenni, hogy menjen el egy ilyen gyülekezetre. Gondolta szét néz, úgysem veszíthet semmit. Hazafelé aztán az egyik megtért srác vezetett. Egy kanyarban felkiáltott hogy: SABALABA, vagy valami hasonlót. Erre a mellette ülő férje azt kérdezi a sofőrtől. Te is érezted? Kérdi a barátnőm, hogy mit? Erre mondják neki, hogy abban a kanyarban megérezték Isten jelenlétét. Na szegény úgy megijedt, hogy alig várta, hogy hazaérjenek. Azóta se tudták többet rávenni, hogy velük menjen valahová:-))). Állítóleg ez az angyali nyelv. Nem akarom elhinni, hogy ezt ténleg meg tudják tenni, előtte józan felfogású emberekkel. De hát mégis...
789. Pirosalma (válaszként erre: 788. - Monik303)
2010. jan. 20. 10:25
Mondom, az ilyet kell távol tartani, nem a gonoszt:-)
788. monik303 (válaszként erre: 786. - Tücsimücsi)
2010. jan. 20. 10:23
Szia! Teljesen!!! Az éjszaka alig aludtam, mert nem akartam elhinni, hogy ténleg ezt nálunk történt. Ja már azóta megtudtam, hogy az illető a gyülekezetben "gyógyító", aki mellesleg megérzi a gonosz jelenlétét. Tudtátok, hogy akik ténleg megtérnek, azok még angyali nyelven is tudnak beszélni? Beszarás.
787. Pirosalma (válaszként erre: 785. - Monik303)
2010. jan. 20. 10:22
Szerencsétlen hülye. Miért gondolja, hogy ha ott a gonosz, akkor a szék kidobása elűzi? Én nem engedném be többet a lakásba, főleg ha kisebb gyerekeim is lennének. Ne is lássanak ilyen példát, legyenek értelmes, gondolkodó felnőttek.
786. tücsimücsi (válaszként erre: 785. - Monik303)
2010. jan. 20. 10:17
úristen....ez komoly...?????
2010. jan. 20. 10:15
Szép napot mindenkinek! Egy kis mosoly mára(ami most már mosoly, de tegnap még majdnem gutaütést kaptam). Átjött hozzánk párom egy régi haverja, aki már "megvilágosodott", és amint belépett az ebédlőbe, meglátta a nemrég vásárolt ebédlőgarnitúránkat. Felkiáltott, majd felkapta az egyik széket, kiszaladt vele az udvarra, és jól kihajintotta. Persze én szóhoz sem jutottam, a meglepetéstől, na meg persze a méregtől. A férjem kérdezi tőle, hogy ez mi volt, erre azt mondja: "Érzi a székben a gonoszt". Na erre varrjatok gombot. Mondtam is neki, hogy ha mégegyszer valami hasonlót tesz, én vágom ki őt, barátság ide vagy oda. Haddjon minket a "gonoszunkkal" békén. Erre ma reggel meséli az egyik barátnőm, hogy nálunk kb. egy hónapra járt utoljára(ma már nem szivesen látott vendég), és szintén felkiáltás, a falról lekapta a még nagymamától örökölt szentképet, és úgy hajintotta ki az emeletről, hogy javíthatatlan lett. Mondván: Bálvány. Ezek ténleg ennyire debilek? Nem szeretnék senkit megbántani, de ez már nekem nagyon magas.
2010. jan. 19. 18:21
Sziasztok! Örülnék ha olyanok is írnának véleményt, akiknek szeretteik, barátiak esetleg "megtértek", hogy ők hogyan élték, élik meg ezt. Nagyon köszönöm.
783. monik303 (válaszként erre: 782. - Pirosalma)
2010. jan. 19. 14:31
Tulajdonképpen igazad van, csak azt mindenkinek a szive joga eldönteni, hogy kiben, miben hisz. De milyen vallás az, ahol elszedik a pénzed, és elvonnak a családodtól??
2010. jan. 19. 12:47
Ha már az agymosásnál tartunk: bizonyos szempontból maguk a vallások is agymosásnak tekinthetőek.
781. monik303 (válaszként erre: 780. - Etikat)
2010. jan. 19. 11:52
Persze megértem, és természetesen nem szeretném erőltetni. Akkor a lényeg az, hogy te még idejében léptél. Gratulálok hozzá.
780. etikat (válaszként erre: 776. - Monik303)
2010. jan. 19. 11:46
Sajnos nem szeretek erről nyilatkozni, mert a mai napig ha rá gondolok, - rémálomnak tűnik ! Azt hiszem a hozzászólók elég rendesen megfogalmazzák a lényeget !!! "agymosoda" !!!
2010. jan. 19. 10:19
Az a legszomorúbb, hogy amíg a tagok a nagyon nagyon kevésből is odadják azt a bizonyos százalékot, addig nem veszik észre, hogy ott fönn a szinpadon és a vezetők százezres öltönyökben vannak, és milliós kocsikkal járnak. Ha agyonütnek sem fér nekem össze a hit gyakorlása azzal, hogy milliós autók, és drága öltönyök stb. Míg a saját gyülekezetükben emberek napról napra, vagy még rosszabbul élnek. Képeket néztem a pesti központról hát az valami gyönyörű, de ténleg. Nem kispénzű emberek adták össze. Azzal egyetértek, hogy azért is adakoznak, hogy tudjanak ilyen helyeket építeni, de muszály ilyen luxust. Istent imádni szerintem szerényebb körülmények között is lehetne. A többit meg odadni annak aki ténleg rászorul. De csak egy idézet N. S.-tól. Egy adakozás alkalmával ezt mondta: "Isten nem szereti az aprót". Ez mindent elmond!!
2010. jan. 19. 09:32
félek tőlük...
2010. jan. 19. 09:32
Az egész HGY egy agymosoda.
776. monik303 (válaszként erre: 773. - Etikat)
2010. jan. 19. 09:01
Kedves etikat! Hozzászólásodból azt gondolom, hogy talán te is próbáltad:"örülök hogy idejében észhez tértem !!!" Örülnék ha elmesélnéd a tapasztalataidat akár priviben is.
2010. jan. 19. 08:59
Szép napot mindenkinek! Hát igen, én is így gondolom. Persze ne higgye senki, hogy a vallásban akarom gátolni, ne adj Isten megmondani neki hogyan éljen, csak aggódom. Örülök azért, hogy más is így látja, most már nem érzem magam olyan "gonosznak". Úgy éreztem talán én fújjom fel. De olvasva a hozzászólásokat érzem, hogy igazam van. Én azt mondom neki, ha gyakorolni akarja a hitét, miért nem a templomban teszi. Miért kell ezért fizetni, illetve miért kell minden hétvégét a családja nélkül tölteni. Hiszen azért ezek nagyon hosszúra nyúlnak. Pl. szombaton délután négytől, este tízig. Persze mondja, hogy menjünk vele, de eszem ágában sincs. Főleg a gyerekeket nem viszem ilyen dologba bele. Pont most hallottam, hogy az ilyen helyeken még "gyerekmegőrző" is műkődik, hogy ne legyen gond azzal, hogy a gyerekeket nem tudják hová tenni a szülők.
2010. jan. 18. 19:59
SZEKTA!!!
773. etikat
2010. jan. 18. 19:56
Minden gyülekezetbe kell adni " tizedet" ! A jövedelmed 10 % -át ! Azért hogy a "pásztorok jól éljenek !!!!!!! Tudnék mesélni, de nem teszem, örülök hogy idejében észhez tértem !!!
2010. jan. 18. 19:56
Mulatságos ahogy vigyorogva bólogatnak az első sorokban vidám vasárnapokon, mintha be lennének lőve.
771. 9242a6388c (válaszként erre: 767. - Lolita63)
2010. jan. 18. 19:41
Jellemzően lelkisérült, próblémákkal nehezen boldoguló embereket sikerül toborozni,...nem mondom, hogy mindenki az aki beáll közéjük,illetve megtér.. De könnyebb ezeket az emebereket "becserkészni".
770. 7717d911a9 (válaszként erre: 752. - Monik303)
2010. jan. 18. 19:38

A férjed is és te is bajban van.

Mert ha kifordul magából az rád is hatással lesz.


Ez egy profitorientált zsidó szekta közösség ami biblikus elemekkel próbálja az embereket magához édesgetni. Azoknak való akik hisznek a papoknak és lusták elolvasni a bibliát. Hozzáteszem hogy jobb lenne ha egyiket sem tennék.

769. c42aaaac41 (válaszként erre: 767. - Lolita63)
2010. jan. 18. 19:38
boldogok a lelki szegények....
768. 9242a6388c (válaszként erre: 764. - C42aaaac41)
2010. jan. 18. 19:38
Sajnos az már igen nagy kiesés a családi kasszából!!!
2010. jan. 18. 19:37
Sok ismerősöm van,aki tagja a gyülekezetnek.Érdekes,mindegyik egyetemi végzettségű.Az egyik tanárnő elvesztette a férjét,és ott talált vigaszt.Azóta nem ismeri a fájdalmat,felkarolták és nagyon boldog. Hát elég hihetetlen...
766. c42aaaac41 (válaszként erre: 752. - Monik303)
2010. jan. 18. 19:37
hát ,kösd fel a gatyádat!ha most az elején nem tudod észhez téríteni az embert,rossz vége lesz:(
765. xyzé87 (válaszként erre: 764. - C42aaaac41)
2010. jan. 18. 19:35
Az kemény!És ez még nem minden,mert ráveszik,hogy adakozzon minden idióta,hamis szervezetnek!
2010. jan. 18. 19:34

20%-ot kell fizetni:)

a sok birka...meg is érdemli:S

2010. jan. 18. 19:32
Németh Sándor a pásztor, vagy vezető nem tudom minek hivják...igen erőszakos, agressziv ember, a vidám vasárnap cimű műsorban láttam...De hisznek neki az emberek, és sok mindent meg is követel tőlük. Szektaszerű, és elnyomó, bár aki benne van nem igy látja...teljesen a hatása alá kerül, és elfordul a társadalom többi tagjától..
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook