Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


788. Samandra (válaszként erre: 783. - Fiatal nő)
2013. júl. 18. 15:14
2. Lehet nem ugyanazt néztük :) Ugyanis én azt hallottam a tegnapi részben, hogy majdnem 2 HÉTIG tartott a lakodalom, a janicsárok a 9. napon panaszkodtak, hogy mennyire elnyújtják, ezt írta a jelentésében az egyik fószer talán a velenceieknek... tehát maga a lagzi nem tartott hónapokig, viszont amikor a kertben sétált Hatice és Ibrahim és arról beszéltek, hogy már bizonyosan egymáséi lesznek, azelőtt jelentette be terhességét Hürrem, majd a követkető jelenetben már tűzijáték és Hatice nagy napját ünneplik, elkezdődött a lakodalom... de a kettő között Hürrem mindenórás lett, tehát ott telt el vagy 7 hónap, nem a lagzi tartott addig :) most néztem vissza, csak jól értem...
2013. júl. 18. 13:27

Itt egy kis magyarázat :

Előírás a piros mennyasszonyi ruha,Hatidze,Niger,Hürrem(igaz ő ùtolag veszi fel),Mihrimah mind-mind piros ruhában mennek férjhez.

Hürrem 2-dik évadban megy férjhez a szultánhoz.

Szülés: Most a vacsora előtt a szultán kimaradt Hürremel öszefeküdtek és már terhes is.Bajazid nagyon gyorsan fog érkezni Szelim ùtán.

Hürrem szüléseiből Dzsihangirral lesz valamennyire élethű.Ő nehezen fog megszületni és ott nem fog orditani csak levegőért kapkod és el akar ájulni.

Idő:Sokszor ugranak időt,nálunk a szerbeknél ki is irják mikor mennyit.Magyarùl zavarò hogy ezt nem irják ki.

786. Cippora (válaszként erre: 782. - Fiatal nő)
2013. júl. 18. 09:34
11 órát vajúdtam fájdalomcsillapítás nélkül.Közben végig arra koncentráltam,hogy tudjak levegőt venni,mert a fájdalomtól még az sem ment könnyen.Nemhogy üvölteni...A kórházban is megmondják,hogy az a legrosszabb,elfogy az erőd tőle.
785. dorka12345 (válaszként erre: 784. - Fiatal nő)
2013. júl. 18. 09:07
Ok,de egy evvel ezelőtt Musztafa meg kb 5körül volt,max 6....10 hónap alatt öregedett 3 evet????.
784. Fiatal nő (válaszként erre: 771. - Dorka12345)
2013. júl. 18. 08:57
Ideje volt lecserélni Mustafát, hiszen a sorozat szerint már 9 éves. Mehmed 3, Mihrimah 2.
783. Fiatal nő (válaszként erre: 778. - Samandra)
2013. júl. 18. 08:54

1. Még függőben van, hogy Viktóriának sikerül-e a terve. Az átlag magyar nézőnek fogalma sincs, mi lesz a végkifejlete. Aki látta a 24.-25. epizódot, vagy olvasta a tartalmat, az tudja, hogy... De egyébként jelenleg ez az egyik legizgalmasabb szál a sorozatban, ezért van ez a bemutatóban. Még mindig.


2. A sorozatban elhangzott egy olyan, ha jól figyeltem, hogy az esküvői bulizás hónapokig tartott. És egyébként igen, hónapokig. Nem véletlenül morogtak annyit a janicsárok.

782. Fiatal nő (válaszként erre: 777. - Cippora)
2013. júl. 18. 08:51

Miért? Te már szültél?

Egyébként minden nőnek máshol van a fájdalomküszöbe. Simán vannak nők, akiknek jóval fájdalmasabb. Azt se felejtsük el, hogy azért az 1500-as években még nem volt mindenféle terhestorna, meg hasonló, amivel a nők megtanulhatták, hogyan szüljenek a lehető legkíméletesebben.

781. Fiatal nő (válaszként erre: 776. - L.luiselotte)
2013. júl. 18. 08:49
A magyar wikipédiában vannak hülyeségek, ne ajánlgasd. Akkor már inkább az angol vagy a török...
780. Fiatal nő (válaszként erre: 775. - Mafalda)
2013. júl. 18. 08:47
Nem, ott pirosban szokás férjhez menni.
779. Fiatal nő (válaszként erre: 774. - Dorka12345)
2013. júl. 18. 08:47
42. részben. Tegnap még csak a 17. epizódot adták, szóval még várhatsz... :P
2013. júl. 18. 08:34

Hjaj... 2 hete azzal reklámozzák be a Szulejmánt az Éjjel-nappal Bp. után, hogy mindjárt kiderül, a magyarok átka beteljesedik-e :D :D :D És mutogatják a tőrt Sadika combfixében :D És nem is erről szólnak a részek (még).


De nem ez az egyetlen vicces dolog. Tegnapi részben beszélnek az esküvőről, akkor jelentette be Hürrem, hogy újra terhes, hasa semmi. Aztán eljött az esküvő napja és már szül is :D Hát 7 hónapon keresztül készítették elő az esküvőt???????? :D

777. Cippora (válaszként erre: 772. - 45f5ce422c)
2013. júl. 18. 06:39
Gáz :) Így nem ordít egy nő sem :D Mindig elszörnyülködok rajta,akárhányszor szül :D
776. l.luiselotte (válaszként erre: 774. - Dorka12345)
2013. júl. 18. 00:19
775. mafalda
2013. júl. 17. 23:23
A menyasszony előírás szerint esküszik pirosban?Vagy bármilyen színt választhatott volna?
2013. júl. 17. 23:19
Mikor veszi feleségül Szulejmán hurremet?
2013. júl. 17. 23:10

Ez most jó rész, de a szülés szörnyű volt. Arról lehet vmi történelmi emlék, hogy Hürrem nagyon nehezen szült ? ( de tkp 6 v 7 gyereket szült Szulejmánnak, olyan rémes nem lehetett ...)

Szerintem a mai részre Szulejmán is sokat öregedett

2013. júl. 17. 22:50
jajj már megint milyen szülés volt ez???:)
2013. júl. 17. 22:39
Nem értem!!!!! 1 év telhetett el a múlt rész óta,es Musztafa öregedett 3-4 evet????? Hogy????????
770. starstar77 (válaszként erre: 767. - 46f2f563a1)
2013. júl. 17. 13:45
Köszii! Olyan jó hogy te mindig kiírod!! ^^
769. 46f2f563a1 (válaszként erre: 768. - Mazsinka)
2013. júl. 17. 10:26
Azòta már ki is békültek,mert tisztázòdott hogy nem Hürrem ölte meg Ajsát igy visza jöhetett a palotába és azzonal ösze is feküdtek.Szelim most Hatidze esküvőjén születik meg.Egyébként minden balhé után kibékülnek.
2013. júl. 16. 20:48
Mi ez már, hogy Hürrem megint terhes??? Nem úgy volt, hogy összeparittyáztak a szultánnal?
2013. júl. 16. 20:35

Julius 17-dikei magyar rész:

Befejezik a készülődést Ibrahim és Hatidze esküvőjére majd meg is tartják azt.Mindenki elindul az útolsò kocsiban utazik Hürrem.Féluton Hürremnél megindul a szülés.A palotába viszaérve Nigert találják ott és keritenek egy bábát mindenki más az esküvőn van.Hürrem megszüli Szelimet.Az esküvő már javában tart amikor észre veszik hogy Hürrem nincs ott.Hamarosan Szümbül érkezik a hirel hogy Hürrem fiùt szült.A szultán boldog,először indul a tűzijáték az esküvő megünneplésére majd sortűzett rendel a herceg érkezésére.A szultán amikor viszatér a Szelim nevet adja a kicsinek.A friss házasok vacsorára hivják az uralkodò családott.A szultán ragaszkodik ahhoz hogy Hürrem is velük tartson.Valhidem igen csak megdöbben amikor a szultán velük egy asztalhoz ülteti és pukadni is fog a vacsora alatt.Ibrahim bemutatja az uralkodò családnak Leòt a nagyszerű festőt.Hürrem roszùl lesz,Leò megdöbben.

Valhidem,Ibrahim ès Máhidevrán azzonal sejteni kezdi hogy itt valami nincs rendben.

2013. júl. 15. 17:12
10 kép is érkezett.
2013. júl. 15. 16:47

Hatidze amikor ismét a saját palotájába tart Nigerel találja magát szembe.Niger:"Hatidze emlékszel még amikor elveted a lányom azt mondtad hogy soha többé nincs miről beszélnünk és látni semm akarsz.Én peddig azt feleltem hogy eljönn az idő amikor könyörögni foksz hogy szòba álljak veled.Lám itt van eljött ez az idő is.Èn vagyok Sah szolgálòja és Mihrimah és Báli Bég viszonyáròl is tudok.Érdekel még mi mindent mondhatok? Hatidze bòlint majd otthagya.Niger sunyin mosolyog.Hatidze amikor viszaér a saját palotájába csùnyán öszeveszik Sahhal.A szerelmes levél amit Sah Ibrahimnak ìrt kiboritotta.A szolgáknak parancsba adja mutasák meg hol van Ibrahim holmija.Lemenek az alagsorba és ott meg is találják.Hatidze parancsot ad hogy mindent pakoljonak visza oda ahol volt.Sahhal peddig közli hogy viszaköltözik.Hürrem parancsot ad Afife hatunak hogy a kerti lakosztályt készitsék elő mert most hogy Hatidze viszajött valamelyik szultána visza fog költözni.

A szultán ezekről semmit nem tudd,teljes erővel Korfu szigezét akarja bevenni.Mivel a velenceiek és a franciák minden erejüket oda öszpontositották ìgy ha korfut legyőzik akkor övék francia ország,velence,ròma az egész katolikus világ.A pápa abba reménykedik hogy ezùtal megálitják a szultánt most hogy a franciák is segitenek.Sah szolgálòja Mercán aga csapdába csalja Nazilt(Hürrem szolgája) ő tagadja hogy bármit is tudna Hürrem tervéről vagy a szerelmes levélről.Niger is megtudja Sah és Ibrahim viszonyát.Niget kérdőre vonja Sahot ő viszont kidobatja Nigert.Hatidze ismét felszòlitja Sahot hogy távozon.Sah erre előhoza Nazilt és azt mondja Hatidzének hogy Nazil.tette bele a szerelmes levelett a ládába.Sikerül Hatidzét meggyőznie és megölik Nazilt.Szümbül találja meg a holtestét.Hatidze peddig azt üzeni Hürremnek hogy minden szolgálòja igy fogja végezni.Nazil ártatlan volt.

Maniszába Gabriella érkezik Genòviábòl(Dzsenòviábòl).

Hatidze utasitására Saliah kalfa érkezik Maniszábòl aki egyben jövendő mondò is.

A szultának éjszaka rémálma van.Ibrahimal álmodik majd azt látja hogy a keze tele van Ibrahim vérével.

Musztafa a biròt arra kéri intézkedjen mert Gabriella a hajòji miatt jött amiket a janicsárok a hadjárat közben lefoglaltak.Musztafának megszületik a lánya.

A szultán a rémálma után ùgy dönt azzonal viszatér a palotába.Amikor viszaérnek Hürrem Sah mellé áll és megjegyzi a szultán értesülni fog arròl amit tett.Hatidze is beáll a sorba.Amikor a szultán belép megdöbben hogy Hatidze is ott van.Hürrem beszámol Sah tetéről a szultának aki hirtelen nem is tudja mit higyen.Niger érkezik Hürremhez és azt mondja látta Mihrimahot és Báli Béget és hallotta hogy arròl beszélnek hogy titokban a Mermer palotába találkoznak.Hürrem azzonal kéri Szümbült hogy készitsék elő a kocsit mert a Mermer palotába kell menie.Amikor Hürrem odaér Hatidzével találja magát szembe.Hatidze azt mondja:"Emlékszel még hogy azt mondtam egyszer meg kell halgatnod.Hát el jött az ideje." Ekkor valaki elkapja Hürremet háturòl és egy rongyott szorit az arcára.Hürrem ájultan esik össze.Amikor magához tér Szümbül kérdezi jòl van e,mi történt? Hürrem azt semm tudja hol van és mit keres ott.

A szultán magához hivatja Sahhot és kérdőre vonja hogy mert a hercegek életével igy játszani.

764. starstar77 (válaszként erre: 743. - 46f2f563a1)
2013. júl. 15. 16:27
Ám köszi! :)
763. megi04 (válaszként erre: 756. - Ardilla)
2013. júl. 15. 16:11

Jaaaaaaa! Így már világos! Ő ment könyörögni,hogy ne fejezzék le az emberét!Oké!:)

Néha belegabalyodok a nevekbe,főleg így,hogy nálunk még nem vetítik azokat a részeket,amiket máshol már igen.:)

762. megi04 (válaszként erre: 758. - Fiatal nő)
2013. júl. 15. 16:09
Értem én:) Dehát ez is azt mutatja,milyen okosak vagyunk!:) Hiszen akkor pl.német filmet sem kellene néznünk,másrészt hát mi tagadás? Tényleg "jó volt" a vén csóka!:) Ha nem így lenne,akkor nem ültek volna a nyakunkon..:)
2013. júl. 15. 15:27
Szerintem nagy barom,aki ennyire magyarkodni akar! Megnézném,hogy milyen képet vágna Őurasága/asszonysága,ha kiderülne,hogy az üki török volt :)
760. 46f2f563a1 (válaszként erre: 757. - Kinguss00)
2013. júl. 15. 14:49
Magyarùl amit adtak v. a török érdekel?
759. Fiatal nő (válaszként erre: 748. - Megi04)
2013. júl. 15. 14:40
A törököknél (közel) ugyanarra a rangra sok elnevezés van/volt. Igazából haseki lenne (hászeki) a leghelyesebb, én sanszosnak érzem, hogy a szinkron néha ferdít. Pont most szereztem meg DVD minőségben a sorozat első 69 részét, így majd eredeti nyelven fülelek, hogy kit-hogyan neveznek a kezdetektől. Valóban mindegyiket hívják szultánának is, ez valóban azért van, mert fiút szültek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook