Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetek még az influenzás lányomért? fórum

Mit tehetek még az influenzás lányomért? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 21. 20:28
Piri néne hozzászólása: szintén lájk!
20. Bársonyfüles (válaszként erre: 19. - E32d76b828)
2013. febr. 21. 17:21
Lájk! :)
2013. febr. 21. 17:08
az osszes gyogyszeret dobald ki!mar is sokat tettel erte
2013. febr. 21. 16:33

Na, ennyi volt a nagy tragédia. Végül csak nem szívtam az orrát, mivel a nagy hisztiben lejött az eleje, apája meg pont rálépett. Viszont megtanulta fújni!

Nálunk nem orszi-porszi van, inkább egy túlméretezett szemcseppentő-szerűség.

Orszi-porszit kaptunk kölcsön, de a kislányom majd' szívbajt kap a porszívótól. Így visszaadtuk.

Ma már nem is köhög, az orra is éppen csak folyik.

Voltunk orvosnál, nurofent és ambroxolt adott.

Az egész falun tombol az influenza.

Viszont azt nem tudom, hogy hogyan merjem visszavinni, mert szegényem akkorát tüsszentett, hogy az asztal szélével monoklit csinált magának.

2013. febr. 18. 16:59
az orrát muszáj kiszívni ! Szívesen leírom a technikát , én is a lassan 2 éves fiamat egyedül fogom le és szívom pedig tiltakozik ezerrel ,erős, üvölt de muszáj!
16. gkreka (válaszként erre: 15. - Mkriszti81)
2013. febr. 18. 14:08

Nem is olyan régen - illetve nagyon is, hiszen, már a kisebbik is hat éves múlt :) - tökélyre fejlesztettem a hogyan kell megbirkózni egyedül a gyerekkel és egy porszívóval sportot... Ha lenne olimpia belőle bajnok lennék!


Komolyra fordítva: gondolj arra, hogy hamarabb gyógyul a gyereked, ha nem pang a váladék az arcüregében. Így az elkerülhetetlen üvöltését is könnyebb elviselni.

15. mkriszti81 (válaszként erre: 13. - Miramira77)
2013. febr. 18. 13:58

Sajnos mindenkié ordít, de muszáj kiszívni. Legalább egyszer próbáld meg, hogy lásd, van-e lerakódott cucc benne. Ha nincs, akkor nem kell kínoznod vele, de ha van, akkor sajna muszáj, különben az arcüreggyulladástól jobban fog ordítani :(

Párod vagy valaki segítsen lefogni.


Előtte mindenképp fújd be tengervizes orrspray-vel, úgy könnyebb is kiszívni - és levegőt is kap utána (egy ideig).

14. gkreka (válaszként erre: 13. - Miramira77)
2013. febr. 18. 13:53
Orvoshoz vitted?
2013. febr. 18. 13:39

Biztos, nála ez így folyik le. Nem szokott lázas lenni.

Teát hajlandó inni, azt savanyítom aszkorbin-savval, meg édesítőszert rakok bele. Az étvágya a megszokott.

Csak az orrfolyás...

Próbáltam kiszíni neki, de úgy ordít, mint akit nyúznak, a közelébe sem enged, ha meglátja a kezemben. Marad a törlés...

12. gkreka (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2013. febr. 18. 13:26

Biztos, hogy influenzás? Lehet, hogy csak náthás.


Bármi is a baj, mielőbbi gyógyulást!

11. c6973617d3 (válaszként erre: 3. - Miramira77)
2013. febr. 18. 13:25
Ha influenzás lenne, az magas lázzal járna, ez valószínűleg megfázás, sok folyadék, vitamin, orrcsep, inhalálás.
2013. febr. 18. 13:22
C vitaminból a napi adag többszörösét ad neki.
2013. febr. 18. 13:11
mi 2 dolgot használunk :mentolkristályt párologtatunk elalvás után , ez remekül tisztítja az orrot. Felvágok egy fej vöröshagymát és a fejéhez teszem az ágy mellé-nem csíp egyáltalán pedig én mindig könnyezek tőle de nátha esetén nagyon jó. Ja és salvus vízzel párásitok.
8. pzm3
2013. febr. 18. 13:07
Az én kisfiam is vszínű hogy influenzás.Tegnap voltunk ügyeleten mert úgy köhögött,hogy majd megfulladt.A köhögés kicsit javult tegnap óta,erre ma nagyon belázasodott(38,6).Úgyhogy nemsokára indulunk az orvoshoz.
2013. febr. 18. 12:57

Nem írtad, mennyi idős, de légzést nagyban könnyíti a Baby Luuf balzsam. A hátát kell bedörzsölni vele reggel-este.


és amit írtak, a tengervizes orrspray + orrszívás

2013. febr. 18. 12:55
Az orrába meg sima sós orrcsepp, majd orrszívás, nem kellemes, de hatásos.
5. f7586d2534 (válaszként erre: 3. - Miramira77)
2013. febr. 18. 12:54
Javuást a picinek, doki mit mond?
2013. febr. 18. 12:54
Bodza+hársfa+ kamilla tea (egyenlő arányban, lehet kapni a gyógyszertárban filter nélkülit)kevés cukorral, amilyen melegen meg bírja inni. Ha nincs 38 fok láza ne adj neki lázcsillapítót. Egész nap adhatod neki, de elalvás előtt délután és este hat a legjobban, megizzasztja, és ha nincs nagyobb baj, akkor hamar kiviszi a náthát.
2013. febr. 18. 12:48

Tegnap délután teperte le, valószínűleg a keresztanyja adta tovább neki. :)

Enyhe hőemelkedése van (37,7nél nem volt nagyobb)

Kicsit köhög, az orrából híg váladék szivárog.

Langyos hőmérsékleten tartom, ágyban van, készenlétben a nurofen, eukaliptuszt párologtatok.

Viszont a náthát nem tűri. Konkrétan undorodik, ha megdörgöli az orrát öklendeni kezd, nyafog, jajong.

Cumi nélkül nem tud aludni, ha kiesik a szájából rögtön felébred. Bedugult orral pedig nem tud cumizni.

Éjjel a kezemben aludt, miközben a fotelben ültem.

Hogy mulasszam el a nátháját?

2013. febr. 18. 12:46
napi több ezer mg C-vitamin
2013. febr. 18. 12:43
Mit tehetek még az influenzás lányomért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook