Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Reptéren hogyan mérik a bőrönd hosszát? A kerék is beleszámít? fórum

Reptéren hogyan mérik a bőrönd hosszát? A kerék is beleszámít? (tudásbázis kérdés)


12. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 7. - Ancsa 37)
2013. febr. 8. 14:48

Nekem is a kis kézitáskat bele kellett tenni a a kézipoggyászba. Nem problémáztam rajta, igaza volt.

Angliába utaztam esy-vel. A szigorú szabályok értünk, miattunk van.

11. erikpipi (válaszként erre: 8. - 'szti)
2013. febr. 8. 14:23
Erre találták ki a húzható egyenbőröndöt:)
2013. febr. 8. 14:22
Nem.
9. andi6020 (válaszként erre: 7. - Ancsa 37)
2013. febr. 8. 14:07

Van ahol a bőröndöt vaskos bankók ellenében sem lehet sem feladni, sem felvinni, bár ez inkább a súlykorlátozásra vonatkozik.


A kézipoggyász centizése egyébként annyira szigorú, hogy pl a kapitány sem vihet fel nagyobb bőröndöt a fedélzetre.


I love Ryanair! Többek közt.

8. 'szti (válaszként erre: 4. - Crimson)
2013. febr. 8. 14:02
légitársaság függő, a fapadosok komolyan veszik, náluk nem lóghat túl
7. Ancsa 37 (válaszként erre: 3. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 8. 13:59

A fapadosokon bizony minden dkg, cm számít, keményen fizetni kell a túlméretezésért, nem érdemes kockáztatni.


A kézipoggyászt bele kell tenni egy fémrácsból készült, ládaszerű valamibe, ha belefér, akkor mehet veled az utastérbe, ha nem, akkor a gép hasába-jópénzért.


A kézipoggyászom mellé a női retikülömet se akarták felengedni, mondván hogy kézipoggyásznak számít, abból pedig csak 1 db-t lehet felvinni.

Még jó hogy volt pici hely a kisbőröndömbe és belet tudtam préselni.

6. andi6020 (válaszként erre: 5. - FitSugar)
2013. febr. 8. 13:55
Ha belefér jó, ha nem, akkor nem. Senki nem fogja mérlegelni, hogy csak 1 centire nem fért bele.
2013. febr. 8. 13:52

Szerintem nem lesz belőle gond. Először úgy sem mérik le, csak ha feltünően nagy, akkor int neked, hogy tedd be a dobozba, de nem hinném, hogy azért az 1 cm-erért problémáznának!

Jó utat :)

2013. febr. 8. 13:41
54 centi hosszú bőröndöt vihetek fel. Ha a kereket beleszámítom akkor 55 centi a bőröndöm, ha pedig a tetején lévő fogantyút is, akkor pedig már 57 centi. Így nem tudom, hogy lenne-e belőle probléma, avagy nem.
2013. febr. 8. 13:39

Nem centivel mérik hanem van egy szabványos bôröndsablon, amibe bele kell helyezni.

(Amennyiben nem férne bele... nos, akkor an gond.)

2013. febr. 8. 13:38
Szerintem nem, de azt tapasztaltam, hogy nem is vesszik nagyon szigóruan a centiket-kilókat (kivéve bizonyos fapados légitársoságoknál).
2013. febr. 8. 13:35
Reptéren hogyan mérik a bőrönd hosszát? A kerék is beleszámít?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook