Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhosszabbítás saját tapasztalatok (Nem szakmai vitafórum!) fórum

Hajhosszabbítás saját tapasztalatok (Nem szakmai vitafórum!) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
7926. nikki16 (válaszként erre: 7925. - Barbara90)
2016. máj. 17. 09:36

Szia!


Nekem az Ihair-nél raktak fel 50 cm-es szőke hajat keratinos hőillesztéssel (ez ugyan nem tresszelt), és nagyon jól bírta,semmilyen gond nem volt vele, 3 hónap után kellett cserélni.

7925. Barbara90
2016. máj. 16. 22:39
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne ,hogy valaki járt már itt az iharinál? Mennyire tartósak a tresszelt hajaik?
2015. nov. 12. 19:48

Sziasztok, nano gyűrűs hajhlsszabitasa volt már valaki ek?

A tincsek elkeszitesehez kéne segítség, ugy ertem, hogy nem csoagolt gagyi hajat szeretnek felrakatni, hanem magyart! Foglalkozik ezzel valaki magyarorszagon?

7923. Babakutyus (válaszként erre: 7922. - Bagolykaa)
2015. aug. 15. 21:51
"Nem kell ahhoz Münchenben élni, hogy így nézzek ki meg így járjak????" Mondd aranyom te mégis mi a fészkes fenéröl beszélsz??? Megosztottam ami velem történt, nem kértem tanácsot töled ha jól emlékszem, sem pedig divattippet. Én leírtam egy tapasztalatomat. Ha meg neked nem tetszik a póthaj akkor ne csináltass. Másokat meg hagyj békén , hagy csinálják már úgy ahogyan az nekik tetszik..... Az meg ,hogy mi tetszik melyik pasinak szerintem ne akard már megmagyarázni :D vagy te ebben is szakértö vagy? Talán el kéne fogadni, hogy ahány ember, annyi stílus ......
7922. bagolykaa (válaszként erre: 7913. - Babakutyus)
2015. aug. 2. 15:02
Nem kell ahhoz münchenben élni hogy igy járjál és igy nézzél ki. Én nem is értem miért erőltetik ezt a nők mert messziről ordit mindeféle mühaj hiába a sok technika mindig látszani fog, méterekről ordit. Ráadásul amilyen szemétből vannak ezek a hajak én felnem raknám többé magamra. egy idő után meg mind gubancolódik a fejeden mert egy halott hajtól mit vársz? Belegondolva is (egy erről készült riportot látva) teljesen igaz hogy nincs a világon annyi haj amennyire a sok buta nőnek erre szüksége volna igy minden szarból (beleértve halottakat is) készül egy ilyen. Ismerek egy nőt aki 10 éve legalább póthajazik és ő tulajdonolja a szalonját. Hát ilyesztően néz ki mikor videót csinált magáról és leszedte a hajat már kopaszodik az eredeti haja és fejbőre. Mikor láttam élőben meg a póthajjal is látszik hogy már foltos neki. De ő szentül meg van róla győződve milyen jólnéz ki. Hiába próbált már ki magán megannyi technikát a hajunk nem arra van hogy súlyokat és plusz tincseket lógassunk rajta hónapokig és/vagy évekig! Az meg egy fatális baromság hogy a hajad akkor hullik csak amikor fennt van mert nem tud kihullani. Pontosan erre rácáfolva csinált egy nő ilyen bemutatót hogy felrakta a hajat majd le is szedte és a csajnak ki is jött egy adag haja rögtön. Nem véletlen.Csak ezt honnan is tudhatnád mert a szalonba ha bemész nem szedik le a felrakás után egyből a hajad! A hajhagymák nem arra vannak hogy súlyokat aggass rá. Én mindenkit óva intek ettől az őrülettől azon kivül hogy egy normális izlésü pasinak sem jön be! Annál meg nincs is lehangolóbb látvány mint amikor egy nő vakargatja a fejét mint aki tetves mert viszket az igénytelen póthaja. Inkább vágass egy szép frizurát és fogadd el a hajad úgy ahogy van és a meglévőt ápoljad mert később még ennyi sem marad a fejeden mint amid most van.
2015. ápr. 15. 21:13

Sziasztok!

Szeretnék én is a hajhosszabbított lányok népes táborához csatlakozni, de előtte kérnék egy kis segítséget. Először is melyik eljárást ajánlanátok? A másik kérdésem egy kissé bonyolultabb ennél. Természetes göndör, barna hajam van, amit nem festettem, ellenben tavaly november óta már két alkalommal is sikeresen átestem a brazil keratinos hajkiegyenesítésen. Tehát jelenleg egyenes, barna hajat viselek. A kérdésem tehát mi más is lehetne, mint, hogy a két eljárás nem zárja e ki egymást? Szeretném még ezt a hajkiegyenesítési eljárást is igénybe venni, csak kérdés, hogy a hosszabbítással nem zárom e ki ennek a lehetőségét? A fodrászom nem foglalkozik hajhosszabbítással, így tőle nem tudtam érdemben segíséget kérni. Köszönöm a ti segítségeteket.

7920. anyúúú
2015. febr. 24. 01:03

Sziasztok !

Azt szeretném kérdezni, hogy valaki tud-e olyan helyet, ahol póthajat bevizsgálnak ? Nem fodrászt vagy ilyesmit, vagy végülis lehet, csak az lenne a lényeg, hogy valami tanúsítvány legyen az eredményről, ami persze igaz is. Vagy ilyen csak fogyasztóvédelemnél van ? Gondolom az nem rövid idő.

Ahonnan van a haj,azt mondják jó minőségű 100 % emberi haj, de szerintem mű, de legalábbis kevert és nem volt olcsó. Nem volt még feltéve, de vissza venni nem akarják.

7919. zsazsi1 (válaszként erre: 7918. - Szita12)
2015. febr. 19. 21:41

Szerintem roncsolni nem roncsolja, mert úgy tudom, 160 fokon történik az illesztés - tehát egy hajvasaló forróbb.

Arra légy elkészülve, hogy "függőség" alakulhat ki - megszokod, és a saját hajmennyiségedet már mindig keveselled a póthajhoz képest, és a levétel után még silányabbnak tűnik a megszokott dúsabbhoz képest.

A levétel után ne nézz oda, mit fésül ki a fodrász - iszonyat sok haj fog kijönni, de ez attól van, hogy a hőillesztéses tincseken nem tud kihullani az a haj, ami amúgy kihullana természetesen, és a levétel után egyszerre brutál soknak tűnik, ám ez 3-4-5 hónap "termése".

És jó fodrászt válassz, mert a gondosan, szakértelemmel felrakott haj megfelelő ápolás mellett akár 4-5 hónapig is bírja, de ha kontár végzi, a drágán felrakott tincsekből jópár kipotyoghat akár egy-két hét alatt.

7918. szita12
2015. febr. 19. 16:40

Sziasztok

Én mostanság szeretnék majd póthajat de 1-2 kérdésem lenne. :D

Arra lenne kíváncsi, hogy mennyire roncsolja a hajat? Annak idején mikro gyűrűset tettem fel mert azt mondták az a legkíméletesebb de nekem az nem vált be igazából utána nagyon szét esett a hajszerkezetem. :S

Alapjában 50 centis a hajam igazából dúsítani szeretném mert nagyon vékony szálú és szerintem eléggé hullik is ezért félek h esetleg több kárt okozhatok ha felrakatok pl hőillesztéssel?

7917. zsazsi1 (válaszként erre: 7915. - Karikaguriga)
2015. febr. 12. 14:50

Nekem is hőillesztéses van, évek óta - ebből az is kiderül, hogy meg vagyok vele elégedve.

Gubancolódás nem fordulhat elő 3 hét után, az csak nagyobb lenövésnél jellemző, de akkor is megelőzhető gondos ápolással, hosszabbított hajhoz való kefe használatával, és az összetapadni készülő tincsek kézzel történő szétválasztásával. Ez akár napi rendszerességgel, ha a haj már több mint 3 hónapos! A viszketés szerintem belefér, ahogy nől le, el fog múlni. Két tincs vesztés 3 hét alatt sok! Nekem 4-5 hónapig szokott fenn lenni, az alatt jön ki 1-2 tincs, de nem kiszakad, inkább lecsúszik, és akkor óvatosan lehúzható a tartóhajról.

Nekem bevált és működik a hőillesztéses módszer - egy jó fodrásszal!

7916. fogyibogyó0 (válaszként erre: 7915. - Karikaguriga)
2015. febr. 12. 00:58

Ha a fodrász szerint csak igy kitudod tépni a hajad?

Nekem volt hőillesztve sokáig és nem finomkodtam a fésülködésnél. Szóval ez nem természetes hogy jön a sajátoddal... Szerintem ott valami nem volt okés a felrakásnál.

2015. jan. 18. 12:43
Sziasztok! Nekem 3 hete raktak fel hőillesztéses póthajat. Azóta tele van fekete hajszállal.Gubancolódik. Viszket még mindig. A fodrász szerint ezek mind természetesek.....Le nem vette. Most a gyűrűs megoldáson gondolkodom.Na igen ez még lemaradt. Eddig 2 tincs esett le de a hajammal együtt!!! Foltban nem maradt hajam ott. Erre is csak az volt a fodrászom válasza ,hogy biztos nagyon meghúztam. Mit tanácsoltok?
2015. jan. 15. 22:03
Sziasztok! Évek óta van póthajam, mindig magam vettem más-más kereskedőtől...kezdetben indiai kevert szálas volt, csak próbaként szóval van viszonyítási alapom!Most is vettem 100grammot, elmentem vele fodrászhoz(nem a szokásoshoz aki rakni szokta, kiakartam próbálni egy másik szalont) és ott azt mondták h ez kevert szálas haj, én megvagyok győződve róla h európai mert nem gubancolódik, meg is mostam és ugyanolyan selymes, szóval csajok valaki nem tud valami tesztet vagy valamit hogy honnan tudnám megállapítani, hogy most akkor kevert szálas-e vagy sem?
2014. dec. 1. 23:20

Mindenkinek szép estét kívánok


Szeretném megosztani veletek a velem történt sajnos szörnyüséget :(

20 éve rövid hajat hordok és augusztusban elhatároztam, hogy megnövesztem és meghosszabbíttatom, hiszen 2-3 évet várni nem szerettem volna. A hajam nödögélt is kb 10 cm-es volt mikor ugy döntöttem, hogy itt az idö és hajrá most kell az a haj. Facebookon találtam egy hölgyet (münchenben élek, ö is) aki nyilván olcsóbban mint az itteni árak elvállalta a hajhosszabbítást 250 Euroért hajjal, festéssel összevágással együtt.

Nagy nagy boldogságban készültem az eseményre (amúgy most történt múlt hét csütörtökön)

Sajnos az álomból rémálom lett :( a hajam színe (szökét szerettem volna) festét után a sárga és a narancs minden színében pompázott. A póthaj már 2 nap után úgy nézett ki (olajozás és total repair használata ellenére) mint a söprü. Végei gusztustalan és szálas, a hajban sötétebb hajszálak is voltak vegyítve amik úgy álltak ki belöle mint a drótször. Egyszóval borzasztó lett a végeredmény :( a saját "kis" hajamat a festés eltörte így 2 cm amugy is kuka :(

Most csütörtökre vissza is rendeltem a hölgyet ,hogy szedje le az egész undormányt.

Most majd festhetem magamnak szökére (én legalább értek hozzá) és megint rövid lesz.

Egyszóval jól befürödtem az egésszel. Azért is írok ide, ha valaki münchenben él és hajat akar hosszabbíttatni inkább otthon tegye. Sajnos én saját káromon és hülyeségemen tanultam a dologból.

Annyira rosszul érzem magamat, hogy az a pár nap csütörtökig a pokol lesz. Legszivesebben levágnám egy borotvával az egészet.

Hülye voltam , többször nem fogok ilyet csinálni , de hosszu hajam sem lesz soha többet :(

Üdv mindenkinek

7912. cs.lolo
2014. dec. 1. 14:10

sziasztok!


most találtam rá a fórumra, kár, hogy nem előbb! :D

ha már itt vagyok én is megírom a tapasztalatomat! :)


Neked 3 éve van póthajam, pesten csináltatom, ugyanannál már az elejétől kezdve! :)

Nagyon nehéz jó hajhosszabbítót találni, nagyon sok a kontár, olyat kell választani aki fodrász is, és nem a youtuberól tanulta.... :/


régebben mikrogyűrűvel csináltattam, nekem bevált, szerettem és nem is ütött ki, pedig fémallergiás vagyok. szerettem, de aztán kipróbáltam a gyűrűs varrást (bár nagyon sokáig ódzkodtam a varrástól, mert olyan furának találtam :D ) de most már 2 éve varrva van! :) csak azért jobb a gyűrűnél, mert a felrakása és a leszedése kevesebb idő, utálok órákat egyhelyben ülni :) így meg 3 sort kell csak felvarrni, nem 150 tincset odailleszteni. :)


amit az évek során tapasztaltam, ha jó minőségű hajat veszel, azt egy-két évig lehet hordani, habár én eddig minden évben vettem újat, mert vagy hosszabbat szerettem volna, vagy pedig ugye rövidült a haj, mert kopik az alja és a 60ból egy év múlva már csak 50cm lett :D


és igen, egy jó minőségű haj, illesztéssel kb 50 000nél kezdődik, ami annál olcsóbb, az gyanús sztem! :/


én azt mondtom, hogy vágjatok bele, mert tök más leszel tőle, csak jól válasszátok meg a helyet!!!


szép napot nektek,

lolo

7911. fean
2014. okt. 6. 18:08
sziasztok valaki hallott már a joicoról?
2014. szept. 10. 18:28
Nem csak azzal rakják hanem majdnem mindennel de azt ajánlják
2014. aug. 12. 20:48
Esetleg tudnatok ajanlani olyan helyet ahol jo minosegu hajat lehet kapni?es tuti h europai?kar h az ihairnel csak keratinnal rakjak.en azzal nem szeretnem csinaltatni:/
7908. LVN3630
2014. aug. 12. 16:08
Nekem keratinos módszerrel rakták fel, 2 x fél évig hordtam . Amióta levették a póthajat a hajam egészséges , és végre nő.
7907. gretchen12 (válaszként erre: 7904. - Cintia0919)
2014. aug. 12. 15:48
Szia én ott csinaltatom és a legjobbak gyönyörű munka nem látszik az illesztés es nem vágnak át egy tincsem se esett le nyuzom húzom a hajat és semmi szóval en ajánlom :)
7906. Évi1992
2014. aug. 6. 13:42

sziasztok.

nekem is van eladó 100% emberi haj, 120 tincs.

közép barna színű! :)

festeni vasalni gondoriteni mindent lehet vele!

7905. 1986Anita
2014. aug. 6. 13:18

Sziasztok!


Nem tudom hogy kérdezzem meg, vagy szabad-e véleményt kérni, de valakinek van tapasztalata a pothaj pont info weboldalról rendelt hajakkal kapcsolatban? Tegnap rendeltem tőlük, és már annyira izgatott vagyok, hogy milyen lesz :-)

2014. júl. 30. 17:10

Sziasztok!

Ihair hajhosszabbito szalonnal van valakinek tapasztalat?Köszi

7903. gretchen12 (válaszként erre: 7902. - Hajaskerdes)
2014. júl. 22. 16:11

Szia!

Valószínűleg azért mert boltot említettél benne vagy leirtad hol csinálták esetleg márkát én kíváncsi vagyok rá csak ugye nem sszabad reklámozni :)

2014. júl. 9. 15:21
miért tűnt el a hozzászólásom?saját tapasztalatot írtam le, ami megmenthet másokat...
2014. júl. 8. 18:48

Sziasztok!

Először is csak tisztázni szeretnék pár dolgot. Nem dolgozok a szakmában viszont tényleg utána jártam a dokgoknak. Először is ha póthajat akartok akkor ne 10-20 ezerre számítsatok. Én most megyek akciósan 80-ért maga a póthaj van már vagy 40-50 ha igazi európait akartok venni a magyarról ne is beszéljünk, mert ott 60cm 100 gramm 70 ezer és ez az alja. Több fajta felrakási módszer van a legelterjedtebb a hőillesztésses na de bár ebben is van több fajta általában a keratinosról hallunk de ha nem mesterenber csinálja akkor ez sem biztos. A keratin az építőköve a hajunknak illetve kormünknek így ez teljes mértékben ártalmatlan ám, de ha nem igazi keratinnal van feltéve akkor jönnek elő ezek a problémák, mint pl: folyamatos viszketés olyan a haj, mintha korpás lenne hullik a tincs és ne adj isten a haj is. Szóval ha rendes hajhosszabbító szalonba mentek el (privatba tudok írni párat) akkor minimum 60 ezerre számítsatok de ez csak 40cm festetlen hajjal. A másik probléma, hogy ne csodalkozzatok ha hajhosszabitas után lrtorik a hajatok ha felraktatok 150 200 grammot. A hirtelen megnőtt suj nem tesz jót neki ezért ajánlott eleinte 100gramm használata. Hidjétek el a komolyabb stalonikba ebből is tudnak dus hajat csinalni. Illetve a hőillesztésről még annyi, hogy ez az egyik legbiztosabb és legkevésbé látszóbb hajhosszabítasi módszer azoknak is ajánlott akinek csak vekonyszállú vagy nagyon lelapuló a haja. Illetve sokan kérdeztetek a MIKROCSOMÓZÁSról. Hasonló tincses megoldás mint a hőillesztés azonban itt nem hasznalnak semmilyen ragasztó anyagot és nem hő az alapelve. Itt pici tincseket egy gumis cérnával hozzákötnek a hajhoz. Annyi a hátránya, hogy vekonyszállú illetve lapis hajú embereknél jobban látszódik de ez is magyon tartós nem hullik. Még a mikrogyűrüről annyit, hogy ha jó szakember csinálja akkor ez se hullik de itt is csakis kizárólag szilikonos belsejüt használjunk mert nem érintkezik a haj a fémmel és nem törik le. Viszont sokkal óvatosabban kell ápolni mint a másik kettőt mivel ha balzsam kerül a haj tövekre akkor könnyebben lecsúszik a hajról és csak szép tincsecskéket fogunk látni de gondolom ez is emberfüggő. A hajfelvarrásról csak annyit mondanék, hogy nem ajánlom akármennyire is hajszoljátok, hogy sokkal kímélőbb nem így van mivel bár nem használ semmi vegyszert de a haj a fonati részén nem szellözik se a fejbőr. Az otthoni kísérletezgetést tamogatom majd ra jöttök ha kiütések lesznek az egész fejbőrön vagy tiszta sebes lesz de persze nem vagyok szakértő. Szóval ha nekiálltok ennek készitsétek a pénztárcát hajrá csajszik :D és bocsi, hogy így írtam de telefonról negezebb ;)

7900. Anika N
2014. júl. 8. 13:48
Egy kicsit helyesbítenék: nem műhajat kaptam, hanem orosz hajat (európaiként eladva, tanúsítvánnyal!), csak arról nem tájékoztatott senki, hogy ezeket a hajakat a felfolgozás során fertőtlenítik és vastag szilikon réteggel vonják be. Mindenképpen csalódott vagyok, mert bár nem oylan rossz ez a haj sem, nem kaptam a szalontól semmilyen segítséget, válaszokat, hanem automatikusan megsértődtek, amikor azt gondoltam, hogy a haj szintetikus vagy nem európai (ami végső soron igaz is). Aki hajhosszabbítást szeretne, saját tapasztalataimat összegezve azt tudom tanácsolni: 1. olyan hajhosszabítót válasszunk, aki egyben fodrász is és lehetőleg min. 10 éve foglalkozik hajhosszabbítással 2. ne adjunk a Facebook megjelenésre, sokan nyereményjátékkal több száz lájkot gyűjtenek össze, ki ne szeretne ingyen hajhosszabbítást? 3. csak olyanhoz menjünk, aki garanciát ad, és kérdések esetén (sértődés nélkül) őszintén és szívesen segít. Itt azért nem kis pénzekről van szó, ezért a minimum, hogy a vendégnek ne a netről kelljen összeollózni az információkat, hogy pl. napokig nem fog tudni aludni a keratinos hőillesztéstől, mert nyomja a fejét, vagy fájni fog a rövid haja, mert a nehéz tincsek folyamatosan húzzák a hajhagymákat. Az első 3 nap borzasztó, és még egy fontos tanács. Nagy esemény, pl, esküvő előtt minimum 2 héttel csináltassuk meg, lenőni annyira nem fog, viszont bármi balul sül el / nem tudjuk megszokni / egyéb probléma van, még lehet orvosolni.
2014. júl. 6. 08:11
Sziasztok van egy eladó 60 cm, szőkés ombrésított másfél hónappal ezelőtt vásárolt európai tresszelt póthajam. Akit esetleg érdekelne írjon rám nyugodtan küldök képeket.
7898. Anika N
2014. júl. 6. 06:43

Sziasztok!

Egy saját tapasztalatról szeretnék beszámolni. Esküvőre szerettem volna hajhosszabbítást, hogy évekig szép legyek a képeken. Egy héttel a nagy nap előttre kaptam időpontot, ezt most előre elmondom, hogy senkinek nem javaslom! Előtte ugyanis nem volt még hajhosszabbításom, kivéve az eBay-en rendelt csatos szintetikus póthajat - ami buliba tökéletes volt, viszont most már a hajam is más színű, és tartottam attól is, hogy egy fontos pillanatban elenged valamelyik csat (pl. anyakönyvvezetőnél!), az bizony ciki lenne, keringhetnék én is a youtube-os humoros videók között a Facebook-on. Szóval ezek miatt a hajfelvarrásra voksoltam, és ismeretségi körön belül volt is hajhosszabbító. Sokat hezitáltam, amit nem szoktam, és most már értem, miért! A lány rábeszélt a hőillesztésre, mondván, hogy az én hajamból a varrást nem lehet szépen megcsinálni. Rendeltem tőlük 150 g európai hajat, ehhez képest felrakott nekem nem tudom mennyi full szintetikus hajat! Két napja nem alszom, mert egyrészt nagyon fáj a hajam, másrészt az idegtől, hiszen már csak 6 nap van a nagy napig! A hajam elképesztő igénytelenül néz ki, mert vastag tincseket csináltak az amúgy is nehéz műhajból, és nagyon félek, hogy maradandó károsodást fog hagyni az amúgy is gyakori festéssel roncsolt hajamban! Helyenként maradtak ki részek, erre pedig az volt a válasz, hogy még 5 dkg hajat kell beletenni a hajamba, mert dús hajam van. A szalon a Lehel piactól nem messze van, privátban szívesen megírom a konkrét nevüket, nehogy más is így járjon. A másik fontos tanulság, hogy ne a Facebook oldala alapján válasszunk hajhosszabbítót! Ezt ma már ügyesen lehet manipulálni (osztással, lájkolással buzdítják nyereményjátékra az embereket), így hiába tetszik az oldal 3700 embernek, mert egy rakás sz@rt sem ér, felrakják egy-két saját dolgozójuknak, nyereményjáték nyertesének vagy hozott hajú vendégüknek a képét, hogy de szép lett, közben pedig te anyagilag megkárosítva, életre szóló rossz tapasztalatokkal, és komoly hajkárosodással távozol!

7897. WTFISCH (válaszként erre: 7893. - Bagolykaa)
2014. júl. 2. 23:40

huh köszi :-)

ez a gyűrűs jól hangzik, főleg, hogy magadnak is tudod csinálni. Hajat hol vettél, és mlyen eszközökre van hozzá szükség?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook