Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas vérnyomásra természetes alapanyagbol létezik e olyan szer amivel csökkenthető? fórum

Magas vérnyomásra természetes alapanyagbol létezik e olyan szer amivel csökkenthető? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
60. böbe83 (válaszként erre: 59. - Icus)
2008. márc. 25. 19:26
hajnalban mindenkinek magasabb. Jó esetben éjjel alacsonyabb, és hajnali órákban magasabb, ezek a legveszélyesebb órák a kardiológusok szerint..
59. Icus (válaszként erre: 37. - Icus)
2008. márc. 22. 11:52

3.mapja iszom ezt a teát, azóta a vérnyomásom 110/70 körül mozog. Most, hogy ez a teának köszönhető-e nem tudom? Párhét után kiderül:)


Érdekelne, hogy reggel mikor felkeltek nektek is magasabb-e a vérnyomásotok, mint napközben.

VOlt, hogy ~150/100 is volt 6kor (1/26-kor kelek)

8-kor pedig minden gyógyszer és tea nélkül ~120/80 -as értékre áll be.

2008. márc. 21. 18:59
A fagyöngyről mit hallottatok?
2008. márc. 21. 13:52
Egyél sok foghagymát vagy vannak olyan szerek is amiben foghagyma kivonat van
56. Cszsuka (válaszként erre: 52. - Pirosalma)
2008. márc. 21. 12:51

Ok, rendben ;I

Szerintem sosem beszélhetünk előrehaladott esetekről, hiszen azok klinikai esetek. Ezért vettem magamra.

Azért hozzáteszem, hogy egy előrehaladott állapotú betegnek sem árt életmódot változtatni - jobb későn mint soha -, állapota rosszabodását kitolhatja egy kicsit. Van, aki évekre.

55. Pirosalma (válaszként erre: 54. - Böbe83)
2008. márc. 21. 11:50

Szia, Böbe!:-)


Jóhogy:-)

2008. márc. 21. 11:44

Az eredeti kérdésfeltevőnek tudom írni, hogy a kezdődő magasvérnyomásbetegséget elsősorban életmódbeli változásokkal ejánlott kezelni, nem gyógyszerekkel. Végig kell gondolni, okozott e valami az utóbbi időben stresszt, mennyi sót, füstölt árut eszik, és ez milyen arányban van a zöldségekkel. Meg kell találni a módot egy kicsivel több testmozgásra: Futás, úszás, kirándulás, biciklizés stb. Ezek már stresszoldónak is jók,, És persze alapvető fontosságú, a dohányzás abbahagyása..

Ezek után egy két hónappal érdemes újra megvizsgálni mikor milyen magasak a vérnyomásértékek.

Ha maradt magas, akkor meg lehet próbálni a lent írt gyógynövényeket, de ha azok sem segítenek, nagyon fontos elkezdeni a magasvérnyomást gyógyszeresen kezelni, mert a gutaütés gyakorisága jelentősen megnő, ebben a betegségben. És gyógyszerfóbia miatt nem érdemes félig bénultnak lenni:(... Na ez csak elriasztás volt. Remélem rendeződik a vérnyomásod...

2008. márc. 21. 11:11
Bocsánat, ha félreértést okoztam.
52. Pirosalma (válaszként erre: 51. - Cszsuka)
2008. márc. 21. 11:11
Dehpgy sértegettelek. Csak azt írtam, hogy előrehaladott esetekben nem ér sokat a lipidszintek rendezése, mert az érelmeszesedés olyan stádiumbna van. Nem azt kritizáltam, amit te írtál.
51. Cszsuka (válaszként erre: 50. - Pirosalma)
2008. márc. 21. 11:08

Légy szíves ne sértegess!

Megint olyanról mondasz véleményt, ami nem a te területed! Én sem mondtam, hogy hülyeség orvoshoz menni! Mert nem az! Az az igazi, amikor egy orvos egyben természetgyógyász is, mert rögtön meg tudja mondani, hogy mi mivel kombinálva hatásos. Szerencsére ilyen orvost is ismerek.

50. Pirosalma (válaszként erre: 49. - Cszsuka)
2008. márc. 21. 10:01
A van értelme meg a van hatása sajnos két különböző dolog. Komolyabb esetekben sajnos sz*rt sem ér, de legalábbis nem számottevő.
49. Cszsuka (válaszként erre: 47. - Pirosalma)
2008. márc. 21. 09:56

Na ez az!

Valóban nagyon lassú, de úgy gondolom, van értelme. A természetgyógyászat arra törekszik, hogy visszaálljon a szervezet homeosztázisa (már amennyire lehet) Ez valóban évekbe tellik, s amíg muszáj, mindenki szedje a kis gyógyszerét. Ám, amikor helyreállnak bizonyos folyamatok, akkor feltűnően alacsony lesz a páciens vérnyomása a vérnyomáscsökkentővel. Ekkor mondja az orvos, hogy úgy látszik, nincs már rá szükség. Megjegyzem,ez nagyon ritkán fordul elő, mert a betegekben kevés a kitartás, ahogy az előbb is említettem, de volt már rá példa.

48. Pirosalma (válaszként erre: 47. - Pirosalma)
2008. márc. 21. 09:50
De ezt még át kellene gondolnom.
47. Pirosalma (válaszként erre: 44. - Cszsuka)
2008. márc. 21. 09:49

Valószínűnek tartom, hogy vízhajtóval, ACE-gátlóval.


A pulzus csökkentése nem csökkenti a vérnyomást.


De azon sokat nem lehet segíteni, sajnos. Tiszítani azt csak úgy nem lehet. Magától is tisztul valamennyire, ha a lipidértékek helyreállnak, de az nagyon lassú.

46. Cszsuka (válaszként erre: 43. - Pirosalma)
2008. márc. 21. 09:47
Ok, akkor egyre gondoltunk, én meg tapasztaltam, hogy nem egy-két hét alatt, hanem esetenként évek kellenek hozzá, meg kitartás. Hiszen maga a helyzet sem 1-2 hét alatt alakul ki az ilyen betegeknél. Ezért szajkózom a megelőzést.
45. Pirosalma (válaszként erre: 42. - Cszsuka)
2008. márc. 21. 09:46

A hipovolémia (alacsony vértérfogat) növeli pulzust. A szív adaptációjáról (a tartósan alacsony vízbevitelhez való alkalmazkodás) nem tudok, ez persze nem jelent semmit.

De, mégis. Lehetséges, hogy a főként a jobb pitvarban termelődő ANP vagy ANF (atriális nátriuretikus peptid vagy faktor) termelése megnő. De ez a pulzustól független, mert szintén csak a vese nátrium-visszaszívását növeli (s így a vérnyomást).


Mondjuk, könnyen lehet, hogy a plazma megnövekedett nátriumkocentrációja növeli a szívizom adrenalinra adott válaszát. Tehát ha sok a natrium (a koncentációja magas), akkor a szív jobban reagál a keringő adrenalinra (az adrenalin pedig növeli a szív munkáját: pulzus, max. összehúzódás).


Érdekes...Majd elmorfondírozom rajta.


Bocs, ha bonyi voltam, csak hangosan gondolkodtam...

Durván 90 %-a.


Épp az, hogy nem lesz sok a vizetel, hanem relatíve kevés.

44. Cszsuka (válaszként erre: 35. - Pirosalma)
2008. márc. 21. 09:45

Jó, akkor légyszi magyarázd el, hogy ha pl. érelmeszesedés miatt magas a vérnyomás, akkor hogyan csökkentik a vérnyomást? Lelassítják a szívverést, hogy kisebb legyen a nyomás?.....:D

Vagy elkezdik tisztítani az ereket, hogy a lerakódás csökkenjen? Megjegyzem, nem képletekre vagyok kíváncsi, hanem bárki által érthető gyakorlati válaszra.

2008. márc. 21. 09:39

Röviden: az alacsomy folyadékbevitelt a vesesejtek érzékelik, ezért egy olyan anyagot termelnek, ami a vérnyomást emeli (a nagyobb termelési ütem lassan alakul ki). Ennek akkor van jelentősége, amikor a kevés vizet fogyasztó illető kicsit többet kezd inni, akkor megnő a vérnyomása (ha erre vízhajtót szed, csak ront a helyzeten).

A helyzet kellő vízbevitelre idővel rendeződik. De nem 1-2 hét alatt tudtommal.


Legalábbis amenynire informált vagyok.

42. Cszsuka (válaszként erre: 33. - Pirosalma)
2008. márc. 21. 09:38

Egyébként a vízhiány miatti vérnyomásnövekedés nem csupán a vese munkájáról szól. Dolgozna szegény, ha volna mivel. Igaz, akkor is dolgozik, ha nincs mivel, csak köznyelven szólva "többet erőlködik".

Tehát, én nem a vesére gondoltam jelen esetben, hanem arra, hogy ha a vérplazmába (aminek ha jól emlékszem 95%-a víz) kevés víz jut, akkor a vérben lévő alakos elemek (és itt nem csak a vérlemezkékre gondolok)haladása lelassul, így a szív kénytelen nagyobb erővel dolgozni, hogy ugyanaz a haladási sebesség létrejöhessen.

Persze, ha hirtelen elkezdünk sok vizet inni, egy időre egy csomó szervünk "meglepődik" pl. a vesénk és ezért rengeteg lesz a vizeletünk is, de mint írtad, idővel rendeződik.

2008. márc. 21. 09:35
Most látom, tartozom egy válasszal...ááá...
40. Pirosalma (válaszként erre: 38. - Cszsuka)
2008. márc. 21. 09:35

Vissza bizony:-)


[link]

39. Pirosalma (válaszként erre: 36. - Icus)
2008. márc. 21. 09:33

Hát most erre nem tudok mit mondani. A hús az, amiből híresen jó a vasfelszívódás, a növényekből nem.


Na ja, ki eszik darálatlan mákot?:-D

38. Cszsuka (válaszként erre: 32. - Pirosalma)
2008. márc. 21. 09:32

Szia!

Látom, visszataláltál hozzánk!:)

Van egy kis gubanc a mondatodban, légy szíves, gubancold ki, addig nem válaszolok rá, mert fölösleges lenne (vagy lehet, hogy reggel 5 óta még mindig alszom?):


"besűrűsödés" krónikus módon, hormonális úton növeli a vérnyomást, ha az illető az alacsony vízbevitelét megnöveli."

Köszi!

37. Icus
2008. márc. 21. 09:23

Most teát iszom én is :

fehérfagyöngy, galagonyavirág és pásztortáska keveréke. (hidegvízben áztatva)

36. Icus (válaszként erre: 34. - Pirosalma)
2008. márc. 21. 09:22
Nekem azt mondta, ha darált a mák, akkor a jó. És ez a legjobb:)
2008. márc. 21. 09:14

Egyébiránt egy gyógyfű sem veheti föl a versenyt a vérnyomáscsökkentő gyógyszerekkel. Semmilyen tekintetben.

Ráadásul a term. vérnyomáscsökkentőknek a hatásmechanizmusa nem mindig ismert, kölcsönhatás más gyógyszerekkel szintén.

Ez sajnos csak egy távhit, hogy azért jó, mert természetes. A hatóanyag az hatóanyag, teljesen mindegy, honnan származik, miben van, csak a vegyület számít.

34. Pirosalma (válaszként erre: 30. - Icus)
2008. márc. 21. 09:12

Nem jó vaspótló, mert a vas fölszívódása nem túl jó belőle.

Jó vaspótló a hús.

2008. márc. 21. 09:11

Ez egyébként klinikailag igazolható, a plazma-reninaktivitás mérésével (nem rutinvizsgálat...).

Én legalábbis ezekről tudok, lehet, van aVP (ADH - antidiuretikus hormon, a vesében növeli a víz visszaszívását) közvetítette út is, bár én még nem hallottam róla.

32. Pirosalma (válaszként erre: 23. - Cszsuka)
2008. márc. 21. 09:08

Szia, Zsuka!:-)


"De van, amikor megoldás az elegendő víz ivása is, hiszen ha besűrűsödik a vér, amiatt is felmehet a vérnyomás." - erről más beszéltünk anno, a "besűrűsödés" (azért erről nincs szó, a töménysége nő meg kis mértékben, ill. a térfogata) krónikus módon, hormonális úton növeli a vérnyomást, ha az illető az alacsony vízbevitelét megnöveli. A helyzet idővel rendeződik.

31. Cszsuka (válaszként erre: 30. - Icus)
2008. márc. 21. 08:49
Valószínűleg azért, mert nem egy kiskanálnyi fogja megemelni a vérnyomásod.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook