Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Londoni kiköltözés-álláskeresés fórum

Londoni kiköltözés-álláskeresés (beszélgetős fórum)


2012. okt. 22. 21:58

De ez ne tantoritson el senkit attol, hogy kulhonban keressen jobb eletet maganak. Csak nyitott szemmel kell jarni, es minnel tobb infot szerezni az adott orszag szokasairol, torvenyeirol, arakrol, es ezt legjobb szerintem "helyi" sokatlatott emberektol megtudni. Ok altalaban segitokeszek is erre. Nyelvismeret elengedhetetlen! Mindenkinek sok sikert es sok pozitiv tapasztalatot kivanok!

Merjetek nagyot almodni Lol....

13. bertaerzs (válaszként erre: 12. - Gabiusa)
2012. okt. 22. 19:04
Így van. Sebezhetőbb, és BÁTRABB! Idegenek előtt, ismeretlen helyen könyebb a másikat "lehúzni" azzal a céllal is, hogy helyébe léphessen! A saját hazában, saját környezetben kivédhetőbb a támadás. Én így látom.
12. gabiusa (válaszként erre: 11. - Bertaerzs)
2012. okt. 22. 15:22
Igy van a magyarokban nincs osszefogas es ezert is huz mindenki "maga" fele. "Nehogy mar a masiknak jobb legyen!" alapon. Szerintem kulfoldon sokkal sebezhetobb barki, mivel mondjuk nem beszeli a nyelvet, nincs helyismerete, nem jartas az arakban stb. Azert ezekkel nincs magyaro-n problema. De kint azert sokkal nehezebb "megvedeni" magat az embernek a lehuzosoktol, ezert irtam inkabb ovakodni kell toluk. A mondas is azt mondja jobb felni mint megjedni.
2012. okt. 21. 19:17
Finomítok a korábbi megállípításomon: nem igazán van összefogás a magyarok között, az angol segítőkészebb,! Talán az az oka, hogy külhonban intenzívebben előbújik az irigység, kapzsiság, a másik lejáratása. Nyilván van sok pozitív példa is!
10. Annie1130 (válaszként erre: 9. - Gabiusa)
2012. okt. 21. 18:49
Én azt írtam, hogy vannak ilyenek, meg olyanok is. Aki külföldön sebezhető, az Magyarországon is az...
9. gabiusa (válaszként erre: 8. - Annie1130)
2012. okt. 21. 14:58
Nem minden magyar "rossz" ember, de egy kiszolgaltatott bevandorlo nem engedheti meg maganak azt a luxust, hogy feltetel nelkul megbizzon egy masik magyarban. En is tapasztalatbol beszelek 15 eve elek kulfoldon, es mindenhol ez volt a tapasztalatom. Ha mar valaki megvetette valahol a labat, akkor mar nem annyira sebezheto, mint az elso idokben. A legtobb magyar ezt a helyzetet hansznalja ki masoknal. Es ez nem csak az en velelmenyem, sajnos ez egy nagyon is altalanos dolog. Orulok, ha neked mas tapasztalataid vannak, de szerintem jobb mindenkit ovatossagra inteni. Tobb a rossz tapasztalat, mint a jo.
8. Annie1130 (válaszként erre: 7. - Annie1130)
2012. okt. 21. 14:16
Ja, és mindezt 10 év külföldi lét után gondolom így, pedig jó pár magyarral találkoztam ez idő alatt. Voltak akiknek segítettem, és visszaéltek vele, voltak akik nem, sőt olyanok is voltak, akik nekem segítettek valamiben. Nem értem... Magyarországon ez nem így van, hogy vannak jó emberek meg vannak kevésbé jó emberek?Miért kell elkerülni a magyarokat, vagy miért kell óvakodni tőlük???
7. Annie1130 (válaszként erre: 6. - Bertaerzs)
2012. okt. 21. 14:11
Szerintem ez nem nemzetiséghez kötött!Nem lehet előítélettel állni valaki felé, csak azért mert a saját hazánk fia (!), vagy mert más a bőrszíne, vagy mert éppen más országból jött, mint mi és még sorolhatnám...Az embernek jó esetben van egy józan ítélőképessége, egy hatodik érzéke, vagy nevezzük, aminek akarjuk, ami alapján dönt, hogy kit mennyire enged közel magához. Az megint más kérdés, hogy vannak emberek, akiket jobb inkább távol tartani magunktól, de szerintem durva ilyet kijelenteni, pláne magyarként, hogy "kerüljétek a magyarokat!".
6. bertaerzs (válaszként erre: 5. - Gabiusa)
2012. okt. 21. 13:55
Igen, én is úgy hallottam, hogy a magyarok "barátságát" jobb elkerülni!
2012. okt. 20. 18:26
Aki teheti menjen amerre lat, aki ugyes, dolgos, nem fel a munkatol, kihivasoktol, hamar feltalalja magat, talpraesett problemamamegoldo akkor hajra. Magyaroktol mindenhol ovakodjatok!!! Nem konnyu az ujrakezdes, sehol sincs kolbaszbol a kerites, de aki nem finnyas, es megbecsuli magat arra jobb jovo var akar hol a vilagon.
4. 7796ae808e (válaszként erre: 3. - Annie1130)
2012. okt. 19. 23:58
Már ott is belassult a gazdasági növekedés. Sőt, stagnál. Ő most fognak majd lefelé csúszni, mert eddig a gazdasági válságot könnyen átvészelték, mivel a kelet-európai országokból jól ki tudták zsákmányolni a pénzt.
2012. okt. 19. 23:11

London borzasztóan drága és túl van értékelve. Ezt mondom én, 5 év londoni léttel a hátam mögött és a londoni (angol!) barátaim...


Nekem legalább is rengeteg pénzre volt szükségem ahhoz, hogy a megszokott életszínvonalamat tartani tudjam és, hogy ne 10 emberrel lakjak egy fedél alatt.


Átlagbérrel csak nagyon nagy áldozatok árán lehet kint boldogulni, legalább is nekem ez a meglátásom.


Az ápoló végzettség mindenképpen előnyt jelent, vannak a szakmában ismerőseim, ők házi betegápolással foglalkoznak, nem keresnek rosszul.


Én is nagyon szívesen mesélek még többet, ha érdekel...

2012. okt. 19. 22:26
Szia.Èn egy hónapja jöttem,párom 3.Nekünk nagyon tetszik,ingyenes ügynökség egy hèten belül ad munkát.Èn egy hónap után annyi pénznèl tartok,amennyivel kijöttem.Ha kellenek infók írj privit.Sok sikert!
2012. okt. 19. 22:16
Érdeklődni szeretnék, van-e olyan köztetek, aki Londonban él, vagy foglalkoztatja a kiköltözés gondolata. Szerintetek hogy érdemes belevágni? Én ápoló végzettséggel rendelkezem, minimális nyelvismeretem van, de gondolkozom rajta...Ötletek, tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook