Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elveszve! fórum

Elveszve! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elveszve!

1 2
54. hpkati (válaszként erre: 52. - Dohány Kati)
2014. júl. 29. 10:16

Nagyon sajnálom:((

Gyere, beszélgess majd, ha van kedved és erőd

2014. júl. 29. 10:09
Őszinte részvétem! :( Engem felháborít Magyarországon az orvosok hozzáállása! Nem lehet ilyenkor beperelni? Tudom,hogy neked nem adja vissza a kisbabádat, de legalább másét "nem veszi el"! A terhességi toxémia összes tünetét leírtad! És ezt egy orvos nem veszi észre?? Te jó ég! Meg sem lepődök sajnos! Undorító,ahogy az emberekkel bánnak,és hülyének, hisztisnek, túlaggódónak nézik őket! Mik is lennénk? Az életünk értelméről van szó,és kezeljük úgy,mint ha semmiség lenne veszélyek nélkül??? Szerencsére én nem éltem át hasonló borzalmakat, viszont a fél éves kislányom szemével születése óta vannak problémák, vittük mindenféle sztárszemészhez, és így fél év után a 6. orvos jött rá,hogy komoly baj van. Addig mindig leráztak azzal,hogy túlaggódjuk, és majd elmúlik, ez normális. Szerintem mire a régi orvosunk visszahívott kontrollra (1 éves korában),addigra meg is vakulhatott volna! És ezek nem sztk-s alulfizetett orvosok, hanem komoly összegeket kérnek! És így nem tudok mit tenni,szerencsére nem lett baj, de az biztos hogy nagy balhé lett volna, ha történik vele valami... De mindenképpen válts nőgyógyászt!!! A régivel kapcsolatban pedig lehet tudsz valamit lépni a szakszervezetnél... Ez nem játék,életekről van szó,és szomorú,hogy semmibe veszik őket! Fel a fejjel,és sok sikert Nektek!
2014. júl. 25. 11:28
Kedden missed ab...nem fejlődik...
51. hpkati (válaszként erre: 48. - Dohány Kati)
2014. júl. 16. 12:59
Gratulálok! Jó egészséget! Majd írj, ha van időd.
50. manó2000 (válaszként erre: 48. - Dohány Kati)
2014. júl. 16. 12:32
Gratulálok! Jó egészséget kívánok!!!
49. Nóra67 (válaszként erre: 48. - Dohány Kati)
2014. júl. 16. 12:22
Gratulálok!!!! Jó egészséget és egy szép babát kívánok!!!!
2014. júl. 12. 14:00
Nem tudom,hogy valaki elolvassa-e még a cikkem,de én ide írom,hogy a kisfiam elvesztésének második évfordulóján teszteltem pozitívat (12 napja).
2012. nov. 21. 16:07

Kedves Kati!


Megkönnyeztem az írásod. Nagyon sajnálom az elvesztett kisbabád, és mindazt amit akkor éreztél, amikor ez történt veled. Remélem hamarosan újra kisbabát vársz majd és nem rettegésben fogod eltölteni azt a 9 hónapot. Én 44 évesen szültem 2012. 08. hóban, annak ellenére, hogy vizesedtem és a vérnyomásom is kezdett bedurvulni, mégsem vette komolyan a fogadott orvosom sem. Szerencsérenmlett baj, de ez nem rajtuk múlott. Pedig én még idős kismama voltam, ami már eleve veszélyeztető tényező. Volt egy kolléganőm, ő 2007-ben 40 évesen a 9. hónapban veszítette el a kisfiát, egyik napról a másikra nem volt mozgás, semmi. Elment a dokihoz és kiderült, hogy a baba szíve leállt. Senki sem tudta miért lehetett, ez olyasmi mint a bölcsőhalál. De borzalmas volt nekem is hallani akkor, pedig még nem voltam terhes. Jó hír, hogy utána ezzel a kolléganővel együtt voltunk terhesek, és ő is félt azért, de nyugtatta mindenki, lám majdnem egy napon megszületett a fiunk. Minden rendben van velük, a gyerek gyönyörűen fejlődik. Egy-két év múlva már neked is lesz egy csodálatos babád és újra tudsz majd boldogan nevetni. Ezt kívánom neked sok szeretettel!

46. Dohány Kati (válaszként erre: 45. - Fr.andi)
2012. nov. 9. 14:11
Tudom és köszönöm!!!
45. fr.andi (válaszként erre: 44. - Dohány Kati)
2012. nov. 2. 10:03
Lélekben Veled vagyok, tudod!
2012. nov. 1. 23:02

"Ott vagy most már,ahol senki se lát.

Ott vagymost már,ahol semmi se fáj.

Ott vagy,ahol már nincsenek kérdések,

Ami utánad maradt szintiszta érzések.


Gondolatban sirodnál suttogom a neved.

Gondolatban sirodnál megfogom a kezed.

Gondolatban azt kivánom,hogy legyél itt velem.

És te ott vagy,mert érzem,hogy szoritod a kezem.


S ha majd én is egyszer lecsukom a szemem,

Ne fájjon már semmi,csak Te legyél ott velem.

Ne sirjon az,ki akkor nem jöhet még velem.

Mert aki utánam jön,annak majd én nyújtom a kezem."

2012. okt. 20. 10:41

Nagyon-nagyon sajnàllak!! Sajnos az én kicsim sem mozog nagyon, sokszor esek kétségbe, szerencsére most voltam dokinäl, lâttam a kis szívecskéjêt dobogni! Mégis fêlek, mindig vizsgälgatom a pocim, nälam 95%-ban a pici van a központban ( elsö babus, 23 éves vagyok,mindig egy igazi hebehurgya fiatal voltam, most ez elveszett, cigit villàmgyorsan le tudtam rakni, egyältalán nem iszom:))

Remélem, a következô alkalommal minden oké lesz! Nôgyôgyàszt vàltanod kell...

2012. okt. 14. 22:31
Nagyon sajnálom. Őszinte részvétem. Én is 26 éves voltam, mikor szültem. Így tényleg át tudom érezni a fájdalmad. Kívánom, hogy hamar jöjjön össze a baba, és sok erőt nektek a kitartáshoz.
2012. okt. 12. 18:03
Kijöttek a könnyeim... :(
40. Bugs02
2012. okt. 10. 17:55
sajnálom, de még sikerülhet, ne félj...talán félsz, de hidd el megérné újra neki vágni....
39. Dohány Kati (válaszként erre: 38. - Jucus55)
2012. okt. 10. 13:15
Legyen igazad.Nekem úgy érzem,nagyon elég volt ezt egyszer átélni!Elismerésem,hogy neked sikerült túlélned és mindenek ellenére kitartanod.
2012. okt. 9. 13:02

Kedves Kati!!

Fel a fejjel te még fiatal vagy és még lehet,sok szép babád.Magamból kiindulva tudom ezt neked mondani.Nekem a 7. terheségemre született meg a fiam aki ma 26 éves.Ez első terheségemmel elvetéltem,utána nem estem teherbe csak petefészek átfujás után rá 4 évre.Ez a babám halva született,mint neked nekem is megkellett szülnöm 7 hónapra.Ezután született 1 kisfiam aki 4 napig élt,majd rendesen kihordott 9 hónapos terheségem után született 1 kislányom aki 2 napig élt. Utána még 2x elvetéltem.Igaz ez az első házasságomba történt. 10 évi házasság után elváltunk.Az élet fintora a volt férjemnek 2 egészséges gyereke van. Nekem pedig a fiam meg született a második házasságomból.Ha valaki tudja,hogy te mit érezztél át akkor én igazán tudom és nagyon együtt érzek veled.Jó egészséget és kitartást kívánok neked és

mielőbb szülessen egy szép kisbabád.

37. NORIT85 (válaszként erre: 1. - Dohány Kati)
2012. okt. 8. 17:27
Szia! Őszintén sajnálom ami veletek történt! Nővéremmel bent voltam mikor szülte a kislányát, és a másik nővéremék jöttek a korházba látogatni,akkor mondta, hogy Ő is babát vár: Nagyon boldogok voltak ők is meg mi is. Teltek a heteh,mentek a nőgyógyászhoz, vártuk hogy hívjonak fiu vagy lány lesz. Csörög a telefon, én vettem fel, csak sírt, alig tudta elmondani nagy baj van a kisfiúval,a kutyacs része a fején nics kifejlődve, 5 orvos is nézte,meg kell szűlnie. Soha nem fogom elfelejteni.Szegeden szült nagyon nehéz szülése volt. A férje ezek után mondta meg neki, hogy elhadja mert talált valaki mást. Nem tudom ,hogy bírta ki, egyszerre elveszíteni mindent.A másik tesómnak meg ott volt az egészséges kislánya. Borzasztó bele gondolni is. Most a mellrákkal küzd,mire helyre jött az élete. Nem tudom miért érdemli ezt.
36. Kiscsalád (válaszként erre: 35. - Dohány Kati)
2012. okt. 7. 09:46

Megértelek! Az első babámat mikor elveszítettem tesómék pár hónap múlva bejelentették, hogy babát várnak. egy világ omlott össze bennem, mert nekem nem sikerült újra teherbe esnem. Aztán megszületett a kislányom...

Most a szomszédomnak pontosan akkor fog megszületni az unokája, amikorra én is ki voltam írva. Együtt jelentettük be mi is, hogy érkezik a kisbaba.

Most rettegek a naptól miként fogok reagálni, ha jönnek az örömhírrel, hogy megszületett a kis csöppség...

2012. okt. 7. 00:05
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a sok biztató szavakat.Az óta már eltelt 3hónap és mikor azt hiszem,hogy jól vagyok,jön egy nehéz nap.Tudni kell,hogy én vajdasági magyar vagyok és ami itt van,az Texas nem egészségügy!Szeptember 28.án megszületett a sógornőm kislánya,akivel egy napon jelentettük be,hogy bővül a család.Na az is egy nehéz nap volt.És még nem érzem magam elég erősnek ahhoz,hogy meglátogassam őket.
34. Dohány Kati (válaszként erre: 9. - B399a09e0e)
2012. okt. 6. 23:42
Nekem másnap az orrom elé toltak egy papirt,amin az állt,hogy engedélyezem,hogy ott a kórházban elhamvasszák...Aláirtam,mert ha vissza gondolok,hogy a hozzátartozóim sirjánál állva valahogy nem éreztem,hogy igazán hozzájuk beszélek.Ha felnézek az égre,tudom,hogy ott vannak és hallanak.És ha nem lenne időm "meglátogatni" egy nap,akkor nagy lenne a büntudatom.Tehát volt választásunk...
33. Dohány Kati (válaszként erre: 11. - Nyecsus)
2012. okt. 6. 23:29
Terhesen nem szabad ilyeneket olvasni!!!A másik pedig az,hogy győződj meg arról,hogy jó a dokid.Ha rosszat,bajt érzel,harcold ki,hogy alaposan megvizsgáljon.
32. hpkati
2012. okt. 6. 07:46

Szia!

Nem nagyon szoktam fórumokat olvasgatni, de a tiédet "véletlenül" elolvastam. Végig sírtam!

Nem tudom szavakkal kifejezni, mennyire sajnálom, amin keresztül mentetek. Nagyon remélem, hogy az egészségügyben dolgozók hozzáállása megváltozik!!! Lehet, hogy nem lehetett volna kincseden segíteni, de az biztos, hogy figyelmesebbek, együtt érzőbbek lehettek volna!!!!

Sok erőt kívánok és remélem hamarosan megérkezik a várva várt kisember!

2012. okt. 5. 23:43
Amúgy a cím valóban találó, hogy a baba is elveszett, meg ti is nélküle, most hirtelen nem is tudtok mihez kezdeni olyan helyzetbe kerültetek. =,( szerintem ha most megéled a fájdalmat hamarabb enyhül, mintha folyamatosan elnyomnád, vagy letagadnád a létét, ne szégyelj szenvedni, most kell kiadni magadból, később nehezebb lesz ha magadba elnyomod. Mármint azok előtt éld meg ezt akik közel vannak hozzád, előttük légy őszinte és magaddal is. Az idő a segítségedre lesz és egy kistesó majd később.
2012. okt. 5. 23:32

Ez szörnyű, ami történt. =,( Én nem így képzeltem, hogy ilyen flegmák az orvosok. Az abortusz fontosabb, mint az élő magzatok???

Akit igazán szeretsz a szívedben lesz mindig nem számít se a távolság, se semmi. Te édesanya vagy és leszel. És most még ez nehéz a fájdalom miatt, de örülj annak, hogy hozzád tartozhatott fizikailag pár hónapig, mert ő is sok boldogságot adott nektek. Szeretni fájdalmas, nagyon nagyon ilyen helyzetben, de ő örülhet, hogy az a kis idő amíg itt volt sok szeretetet kaphatott tőletek. Ő is szeret titeket, ebben biztosak lehettek. Az biztos, hogy a szívetekben lesz mindig, ti meg az övében és fentről vigyáz rátok. Tudom ez most nagyon halvány vigasz mert hiányzik, de később segíthet nektek.

2012. okt. 5. 22:42
Ritkán olvasok fórumokat, de véletlen idekavarodtam. Nagyon ismerős volt a történeted, én is átéltem hasonlót kb 9 éve. Már rég nem gondolatam rá, azóta született 2 gyerkőcünk, de mikor olvastam, az egészet tisztán felidéztem. Tudom, nem vigasz most, de az idő begyógyítja a sebket és lesz új babátok is. A szülészeten velem ugyanígy bántak, életem legrosszabb 3 napja volt (egyedül a doki arckifejezése és a néma csönd, mikor már tudod, hogy baj van, de nem mondja, csak áthívja a kollégáját, az volt rosszabb). Hidd el lassan-lassan jobb lesz. Az új terhességnél izgulni fogsz jobban, mint mások, de ha jó az orvosod, ő nagyon meg tud nyugtatni. Én másik dokinál, másik kórházban szültem legközelebb, pedig a korábbi dokim is nagyon rendes (gondos) volt, de arra a helyre nem akartam járni, túl sok volt a rossz emlék. Remélem mielőbb jobban leszel (persze majd az igazi gyógyír az új terhesség lesz)!
28. fr.andi (válaszként erre: 9. - B399a09e0e)
2012. okt. 5. 20:36

A 24. hetet betöltött babákat megkapja a család-nálunk így volt. Erről törvény rendelkezik, szomorú, ha van olyan kórház, ahol ezért minden követ meg kell mozgatni.

Nagyon jó, ha van egy hely, valóban...de ahol nincs, ott is ki lehet nevezni...ültetni egy fát, egy virágot.

Az én kislányom sírján egy fenyőfa nőtt, pedig nem is ültettünk.

Nagyon sokat jelent ez nekünk!

2012. okt. 5. 20:31

Drága Kati!


Tudod, mit gondolok! Csodálatos lány vagy, örülök, hogy sikerült kiírni magadból, ami történt. És a cím is nagyon találó: az ember nagyon elveszve érzi magát ilyenkor, sokáig nem találja a helyét. Remélem, ha eljön az ideje, nagyon-nagyon boldog leszel :)))

26. anig82
2012. okt. 5. 20:30

...végig bőgtem soraidat.

Köszönöm, hogy volt erőd leírni.

Őszinte részvétem!

A mi picikénk 12. héten még kétséges volt, hogy egészséges-e, aztán majdnem vérmérgezést kapott 10 naposan. A doktornéni szimatának hála, időben megkapta az antibiotikumot, és itt szuszog a mellemen:).

Csak előre nézz és sok erőt!

2012. okt. 5. 19:03

Nagyon sajnálom,ami történt :(

Sok-sok erőt kívánok!!!

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook