Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt 2012. október 1-től fórum

Fogyjunk együtt 2012. október 1-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2140. f3000dc5ef (válaszként erre: 2139. - Hudvig)
2013. ápr. 4. 08:41

:D én nyaraltam, és rengeteget mentem :D magam is meglepődtem, hogy nem híztam annyi csokitól amennyit ettem :)

most már jöhetnek a dolgos hétköznapok, és mire ideér a nyár, tényleg el kellene érni a 65 kg-t :D

Jó lenne már bicajozni, de ez az idő...hát nincs még kedvem hozzá :))))

2139. Hudvig
2013. ápr. 3. 21:40

Sziasztok! ÉN is itt vagyok végre!

A súlyom nekem sem változott, de meg is van az oka. Két hét edzés kimaradt a nyamvadt hó miatt és ezek szerint a hódobálás és a hóban sétálás mégsem számít edzésnek.

Steph! Lehet a gyomrodnak nagyon megterhelő ez a sok kaja. Szerintem annyit egyél, ami még jólesik, erőltetni nem szabad.

Csillagom! Sok sikert a kertészkedéshez. Én úgy tudom, hogy a vízügynél lehet valamit intézni, hogy aki locsolásra használja a vizet, az valamivel kevesebbet fizet utána. Nem tudom mennyivel és hogy mindenhol vagy csak ebben a térségben (bács).

Menyus! Várjuk a híreket hogy alakulsz az edzésterveddel?

2013. ápr. 3. 21:24
sziasztok :D visszatértem :D
2013. ápr. 3. 21:07

ismét én.


bárki válaszolhat aki lakásban kertészkedik. lehet hülye kérdés, de lakásban paprikát paradicsomot csiperkegombát lehet egész évben növeszteni? és ha igen, nagyon bonyolult a gondozásuk? sok helyet foglalna?


köszi ha segítetek


én személy szerint 2 ablakpárkánnyi helyet tudnék nekik szorítani. ez kb 4 méter

2013. ápr. 3. 21:03

sziasztok


remélem minden rendben veletek. a súlyom nem változott, de nem is tudom betartani a 160g cht. még mindig soknak érzem. a minap pontosabban tegnap, épp az utolsó 10 g cht próbáltam legyűrni amikor is visszajött az egész napi kaja....úgyhogy megpróbálok valami kompromisszumot erre kitalálni.


a doki legutóbb azt mondta 1 pihenőnappal csináljam a mozgást napi fél órával, hogy ne terheljem túl a térdeimet sem, és a szívecskémet sem, és 90 kilóig csináljam így. alatta mehet majd valamivel több mozgás vagy másfajta is.


hát ez van. képtelen vagyok 160 g cht megenni. irtó sok nekem.


húsvét hétfőn voltunk a férjemmel anyósoméknál, később a nagymamájánál is. locsolkodott ,meg teleette magát:)

én rendkívül erősnek éreztem magam, mert csak sonkát , tarját, retket és paprikát ettem úgy összességében:) a sütikhez nem is nyúltam:)


bár sokszor felteszem magamnak a kérdést, hogy mi a fenének szenvedek amikor semmi eredménye...:(

a mozgással semmi problémám.

2135. SziReni
2013. ápr. 3. 20:16
nem tudom nem emlékszem hol laktok, mert a probléma nagy részére lenne megoldás. A palántákat még lehet lakásban csinálni, most tették mamámék is el nem rég egy két hete max és már növögetnek. De ha kell megbeszéljük mamámék tuti olcsón adják de lehet ha sok plusz lesz akkor akár ingyenben is (de ezt nem ígérem mert rajtuk múlik, de rendesek szoktak lenni) Az emésztőt nagyon egyszerű megcsinálni mi is magunknak ástuk. Annyi hogy kellenek hozzá téglák azt meg kell venni, majd párom megkérdezem pontosan mi a neve annak a téglának amiből ő csinálta. Az alját mi hagytuk földnek, mert nagyon sokáig szívja a talaj. Nálunk pl 4 éve nem kellett szipózni. Ha kellenek adatok méretek az ásáshoz meg ilyenek akkor tudunk tanácsot adni. Nálunk a kutya aktvan ásta gödröt :) Erről van egy jó poénom majd elmesélem. A fúrott kút se nagy ördöngőség. Papám maguknál 2őt is fúrt. Náluk minden arról van locsolva, mert nekik nagyon nagy teleken termelés folyik. Viszont ott nem mindegy melyik vízzáró rétegbe fúr bele az ember. Meg hát abból szempontból elég nagy ördöngősség, hogy ahhoz is szivattyú kell, meg szűrő meg egyebek. A szivattyú 20-25 000 ft körül van és ez a legolcsóbb tudtommal. Szóval nem tudom olcsón azt hogy lehetne kihozni. Igaz a vezetékes vízhez képest hamar behozza az árát. Szóval ha vannak kérdések akkor érdeklődöm itt a családom férfi tagjaitól, és akkor írok, hogyha tudok segíteni. Ha szeretnél priviben is, de itt is válaszolok a fórumon.
2134. ,,Csillagom" (válaszként erre: 2133. - SziReni)
2013. ápr. 3. 17:56

Palántákra nagy szükségem lenne. Az biztos.

Apránként megveszem ami magról termeszthető és nem kell palántázni, de pl a paprika meg a paradicsom palántával már bajban vagyok, mert ahogy hallom elég drága :( Most meg már késő hogy itt a lakásban neki álljak palántákat nevelni, na meg aztán nincs is sok helyem hozzá,márpedig nekem ahhoz h éhen ne haljunk mindent meg kellene termelnem a kertben meg eltenni télire amit csak lehet.


A házba be van vezetve a vezetékes víz , ennek örülök, a bajom még az hogy nincs furt kut, és szerintem ha elkezdem locsolni a veteményest a vezetékes vízről,akkor meg a hajam fog kifehéredni a kijött víz számlától :(


Agyalog h tudnék furt kutat csinálni én magamnak meg hogy tudnék minél több eső vizet felfogni majd, mert jelenleg se hordóm nincs, pénzem ugye nincs rá , de még ereszcsatorna sincs a házon :(


Van valami tippetek olcsó kivitelezhető megoldásokra?


Ja, meg emésztőt is csinálnom kell, mert egyenlőre az sincs a telken :(

2133. SziReni
2013. márc. 30. 14:20

ha kell tanács kerttel kapcsolatban akkor szívesen segítek.Én nagyon szeretek kertészkedni.Bőségesen lég ez a terület.Nekünk sokkal kisebb van, és mégis még télére is mindig van zöldség semmit nem veszek. Nekem még most is bőségesen van zöldség a fagyasztóba. :) Mi szoktunk lekvárokat főzni, meg befőtteket eltenni.Paradicsom levet csinálni ami később egész télen jó paradicsom levesnek vagy töltött paprikához vagy húsgombóchoz.Szóval sok mindenhez és nagyon egészséges.A családom még simán issza is natúr. Szoktunk lecsót eltenni. Palántokat is tudunk megbeszélni.mamámék saját üvegházban saját magról csinálnak palántokatminden évben paradicsom paprika, almapaprika, uborka ilyesmi. ha kell akkor egyeztetünk. :)

Nagyon jó, hogy így megláttad a pozitívumokat.Gratulálok hozzá. És csak így tovább.Igazad van nem elkeseredni kell hanem megoldani a gondokat. Szuper hogy ilyen vagy. :)

2132. Hudvig
2013. márc. 30. 12:48

kitartás Csillagom! Jó olvasni, hogy azért sikerült valamit összehozni. Sok munkával sikerülni fog. Reni többet tud tanácsolni vetemény ügyben, de elég nagy a telek. Össze fog jönni.

A hüvelyesek elég sok fehérjét tartalmaznak. És ha tartani akarod a kalóriát, akkor csinálhatsz rántottát csak fehérjéből. A sárgájából meg valami sütit a családnak.

2131. ,,Csillagom" (válaszként erre: 2130. - SziReni)
2013. márc. 30. 11:58

A délelött a telket intéztem, amin van jelenleg egy 60 nm-es felujításra szoruló ház.

Részletekben meg tudjuk venni, így örültem ennek a lehetőségnek,mégha egy ideig meg is kell húznunk magunkat szerényebb körülmények között,de mégse albérletbe kell mennünk és ha letelik a részlet, akkor talán kicsit valamivel könnyebben élhetünk majd. Remélem.

Bár rengeteget kell még rá költeni, úgy kb 2-3 millió de valahogy majd csak lesz .

A telek 1600 nm-es, így egy pár gyümölcsfa elfér rajta meg egy kis veteményes kert amiben meg tudom termelni azt ami nekünk kell a konyhára, így azzal is könnyebb lesz egy kicsikét.

Nagyon szükösen vagyunk anyagilag, és így is állandóan fáj a fejem hogyan osszam be a pénzt,de képtelenség ilyen keveset beosztani...

És most így a havi törlesztővel még kevesebb pénzünk lesz havonta .

Remélem a kertben meg tudok termelni annyit, hogy ne haljunk éhen...


Na nem kesergek, majd kitalálok valamit.

2130. SziReni
2013. márc. 30. 09:35
csillagom tök jó, hogy sikerül a lakás. Nagyon szorítok.Írd meg hogy mi van.
2129. fuszulka
2013. márc. 29. 15:29

hát sajnos fehérje föleg a husokban van

én lencsét eszek abban is van

nekem a diétámban olyan felvágottak vannak amik 3 %

ZSIR VAN BENNE

ez a sparos csirkemel sonka

illetve 0.1 %-OS GYÜMÖLCS ILLETVE NATUR JOGHURT

ILLETVE A COTTAGE SZEMCSÉS SAJT AMI ALACSONY ZSIR TARTALMU mert ebböl is van több féle

2013. márc. 29. 07:08

Nincs valami ötletetek hogy mivel pótoljam a fehérjét , ami olcsó is,de nincs bebbe sok kalória?


Ugye nekem napi 1500 Kcal a limitem, viszont meg kell ennem minden nap a 160 Ch-át, és eléggé silány így a fehérje bevitelem sajnos,ha meg emelem a fehérjét is , akkor meg a kalória limitet lépem tul mindig, viszont közeledik a jó ídő ( remélem ) többet fogok tudni mozogni,kertészkedni, kerékpározni és szerintem emelnem kell a fehérjét valahogy, mert a mostani súlyomnak csak a felét viszem be fehérjébe grammba megadva persze. Vagyok 74 kg és kb 30-40 gr a fehérjebevitelem csak.

2013. márc. 29. 07:07

Köszi a szorítást lányok!


Ugy néz ki sikerült megegyeznünk, ha minden igaz holnap délelött írjuk alá a szerződést, és akkor lesz tuti a dolog.

2126. f3000dc5ef (válaszként erre: 2125. - Stephenie Queen)
2013. márc. 25. 12:40

D-vitamint nagy dózisban kezd el!

Ha sütne a nap egyszerűbb lenne.


Délben naponta 10 perc! teljes testen, és egy napig ne mosakodj szappannal, csak vízzel.

2125. Stephenie Queen (válaszként erre: 2117. - F3000dc5ef)
2013. márc. 25. 12:36

hát, amikor az első vizsgálat volt akkor még alacsonyabb volt a D vitaminom, 12 valamennyi, most 14, de ez még így is marha kevés. a doki köpni nyelni nem tudott, annyira meglepődött hogy szinte semmit nem javult a D vitamin. bár akkor nem is volt róla szó hogy abszolút folyamatosan kell szednem úgy, mint a többi gyógyszeremet.


így most már ez is folyamatos lesz, csak most még nem tudom kiváltani, mert jelenleg nulla tartalékunk van pénzből. szinte egyszerre kapunk pénzt, így várnom kell egy kicsit.


a cukromra is április 1től tudok csak 3mat szedni mert úgy írta meg a recepteket. még ezt a hónapot befejezem kettővel.

2124. f3000dc5ef (válaszként erre: 2123. - Hudvig)
2013. márc. 25. 12:01

Akkor jó :D


Mert a C-vitamin pl. még jó kis hasfájást is okozhat éhgyomorra :)

2123. Hudvig (válaszként erre: 2121. - F3000dc5ef)
2013. márc. 25. 11:57
Ezért tízóraiztam! Köszi!
2122. SziReni
2013. márc. 25. 10:51
csillagom nagyon szorítok.Majd írd meg mi volt.
2121. f3000dc5ef (válaszként erre: 2120. - Hudvig)
2013. márc. 25. 10:37
Vitamint mindig kajával, vagy kaja után! Úgy szívódik fel rendesen.
2120. Hudvig
2013. márc. 25. 09:55

két kézzel nyolc ujjal szorítok!


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, nagyon sok dolgom volt/van!

Szinte rendszeresen túlórázok, csinálom a kondit, ami 3*3 óra, így alig marad időm magamra.


Kicsit a fogyókúra is elszállt miatta. Na meg tegnap Gábor napoztunk, kívánság pizza volt a vacsi és a mai reggelim is. Kicsit elfáradtam és a D vitamint is hanyagoltam, amit most érzek is. Tényleg nagyon jó!

Amíg normálisan szedtem, közel nem merültem le ennyire. Erről jut eszembe, megyek beveszem.

2119. f3000dc5ef (válaszként erre: 2118. - ,,Csillagom")
2013. márc. 25. 09:51
Szorítok!!!!!
2013. márc. 25. 09:38

Csajok, kéretik szorítani nekem ezen a héten,mert ugy néz ki a dolog találtam egy kertet, amin 60 nm-es ház van, és 20 % önerő mellett odaadnák részletekben is. Olyan jó lenne nem az utcára vagy egy drága albérletben landolni ... :(


Igaz nincs benne villany, se víz,de azt mondták hogy a telken belül van már, csak bekötve nincs a házba, de én akkor is annyira örülnék neki, ha sikerülne megoldanom a héten a kezdő a pénzt,akkor lenne hova mennünk árverezés után legalább, és fedél lenne a fejem felett legalább .

2117. f3000dc5ef (válaszként erre: 2114. - Stephenie Queen)
2013. márc. 25. 09:37

Reménykedj :D rendben leszel :)



D-vitamint mióta mondom itt nektek? Mindenki hiányos gyakorlatilag, örülök, hogy végre a dokik is megnézik. Mennyit kell szedned? Min. napi 5000NE-t javaslok! Gyanítom ennél kevesebbet írt fel.

2116. ,,Csillagom" (válaszként erre: 2114. - Stephenie Queen)
2013. márc. 25. 09:34

Csak reménykedj nyugodtan!


Nekem ugyanaz a bajom mint neked, és látod nekem segít a gyógyszer meg a diéta együtt.


Hidd el, neked is fog! Drukkolok!

2115. SziReni
2013. márc. 25. 09:24
sok sikert az jó hogy van javulás.
2013. márc. 24. 23:31

sziasztok csajok


én tegnap voltam a dokimnál az eredményeim miatt.


van javulás, stagnálás és rossz is.


javulás: a kortizol szintem normális lett, és a prolaktinom is csökkent :) gyógyszerrel a normál tartományban van:)


stagnálás:a női hormonjaim alacsonyak, ez tulajdonképp legutóbb is így volt.


a rossz pedig az, hogy 2 helyett 3 bogyót kell szednem naponta inzulinra. így megint kell idő mire nem leszek tőle rosszul.

szóval áprilistól 3-mat szedek. azért csak attól mert úgy írta meg a recepteket. nem is tudom előbb kiváltani.


és 3 hónap múlva kontroll.


illetve csúnya D vitamin hiányom van, azt is írt fel, mert ez is segíteni fog a fogyásban.


szerinte a zsírsejtjeim ragaszkodnak, raktároz a szervezetem, ezért annyira nehézkes a fogyásom és azt mondta gyógyszeres kezelés nélkül nem is menne. azt mondta a 3 tabletta is segíteni fog meg a D vitamin is. ugye a 160ch és a napi mozgás pedig már megvan.


nagyon kíváncsi leszek. egyenlőre a D vitamint nem is tudom kiváltani mert csak április második hetében lesz pénz :( a doki most minden tartalékot elvitt:(


szóval új alapokkal kezdem az egész táplálkozásomat. majd meglátom hogy alakul:) még mindig reménykedem....javíthatatlan vagyok:)

2113. SziReni
2013. márc. 24. 09:26
szerintem amúgyis álldogál azért elég rég csináljuk ahhoz hogy egy kis stagnálás legyen.Én bízom benne, hogy elindul majd megint.Egyébként mindenki sokat tett eddig és mindenkinek menni fog a több is. Remélem legalábbis. :) Én bízom benne, mert nekem nagyon sokat kellene még.
2112. f3000dc5ef (válaszként erre: 2110. - ,,Csillagom")
2013. márc. 24. 09:18
Nekem álldogál....oka is van. Kicsit sok volt a csoki :D
2111. SziReni
2013. márc. 24. 08:35
nekem a súlyom áll.Viszont én élvezem, hogy egyre jobb az idő, így többet tudok mozogni.Reggelente futni a kutyával.meg este tornázok. De amennyire beleszámít sokat sétálok is az erdőben a kutyával. Több zöldség meg gyümölcs lesz mostmár ami jó.Mert én nem szeretem megvenni ami kényszerérett.Így az van ami nekem le van agyasztva tavalyról.Amit mi termeltünk.Tegnap egy tök fincsi paradicsom levest csináltam, az általunk termelt tavaly eltett paradicso levéből.Isteni finom volt.Szóval haladunk. De a súlyom az eléggé stabilan megállt, majd beindul a kerti munkától.Már tegnap is virág ültetés volt a menü.Átültettem az összes muskátlimat, és van még mit csinálni. Aztán ásni kellene a kertet.Csak ahhoz még el kellene költözni. Sajnos mág a lakás mindig nincs megoldva. De majdcsak az is kialakul. :)
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook