Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Körülmetélés 2 és fél évesnél fórum

Körülmetélés 2 és fél évesnél (beszélgetős fórum)


1 2
43. Avant gárdista (válaszként erre: 41. - Petraaa)
2012. okt. 14. 21:43
Sajnálom, hogy végül csonkolás mellett döntöttetek :(
42. Avant gárdista (válaszként erre: 35. - Petraaa)
2012. okt. 14. 21:42

Engem még kisiskolás koromban körülmetéltek és igazából csak a hátrányát látom, előnyét nem. Elég lett volna egy részleges metélés, vagy bemetszés, de az orvosok sokszor kényelmesek és egy gyors nyisszantással megoldják a dolgot "egy csapásra"... :(

A pici korban elvégzett műtét később látszik csak, hogy mennyire lett szép vagy ronda (már amennyire egy csonkolás lehet szép, ez talán mindenkinél más, de én úgy gondolom, mindenki úgy szép, ahogy született, ez a normális) és hát nálam később, már kamaszkoromban látszott, hogy cikkcakkos, ronda lett a vágás. A makk időről időre - valszeg az időjárás játszik ebben szerepet - kiszárad, kérges lesz, rossz tapintású, a felülete néhol hámlik újra meg újra. Elég ocsmány, foltos lett az évek alatt, nem is mutogatom sehol :(

Szerintem aki teheti, ne csináljon ilyet a gyerekével, mert én se vagyok ezért hálás. Még rosszabb, hogy mint kiderült, nem tudok még perelni se ezért, ráadásul ha megnyernék egy pert (ami tudjátok, hogy hogy megy Magyarországon, nyilván esély sincs rá) akkor se tudná nekem senki az előbőrt és a rajta levő többezer ideget visszaadni sehogy :(

Igazából az tény, hogy smegma nincs, de hát ha valakinek nincs karja, mert tőből levágják, akkor se azon agyal, hogy legalább nincs hónaljszaga. Én szívesen mosnám az előbőr alatt, ha lenne, mert akkor legalább az orális szexet élvezném, sajnos, mivel még feszül is a makkra föltapadt bőrrész merevedéskor, ezért csak síkosítóval tudok szeretkezni és a makkom akkor se érzékeny. Ezt hallottam már több más körülmetélttől is személyesen és a neten is többektől. Szóval, ha valakinek szűkülete van, akkor inkább tágítsa, ha lehetséges, krémmel, sok ideig, akármi van és ha műteni kell, akkor is válassza a bemetszést, vagy részleges metélést, hogy maradjon minél több az előbőrből, nem viccből van az se, ahogy semmink se viccből van a testünkön !


Petraaaa, vigyázz, kire hallgatsz, mert anyámnak is jó sokan mondták, hogy csak jót hoz a körülmetélés, de tudod, a pasik nem szoktak eldicsekedni azzal, ha a két lábuk között baj van, én is csak a neten teszem ezt meg.... :(

2012. okt. 2. 10:38

Sziasztok!


Megvolt a műtét,minden rendben ment!Már itthon vagyunk még aznap 15-kor elengedtek.

Nem fáj neki abszolút a kukija pedig elég érdekesen néz ki:)

2 hétig kell bekötni betadinozni és vazelinezni.utána kontroll.

Örülök hogy túl vagyunk rajta:)

40. kriszti80 (válaszként erre: 39. - Petraaa)
2012. szept. 18. 21:05
Szia! A kenőcs neve Phlogosam. A kötést levették róla,így minden peluscserénél kenni kellett neki,nagyon vastagon. Nem fürdettük,hanem szivaccsal mosdattuk,de már nem emlékszem pontosan,h csak áztatni nem szabadott,v nem érhette víz,de az biztos,h nem fürdettük kádban. Ha még bármi kérdés van,szívesen válaszolok,ha tudok:)
39. petraaa (válaszként erre: 38. - Kriszti80)
2012. szept. 18. 08:04

Köszi a választ!

Még kérdezhetek?

Mivel kentétek az első napokban?lehetett fürdeni neki,lehetett vizes?a kötést cseréltétek vagy lejött és már nem kellett?köszi:)

38. kriszti80 (válaszként erre: 35. - Petraaa)
2012. szept. 17. 21:53
Mi is így jártunk,mint Ti,a kiírt időpont előtt náthás lett a fiam,így először nekünk is halasztottak.Amúgy örülök,h túl vagyunk rajta,nekünk sincs semmi gond a műtét óta,nem úgy,mint előtte. Mint írtam,nagyon gyorsan gyógyul és nálunk az első 2-3 nap volt nagyon rossz,aztán egyre jobb lett. Mivel nálunk csak a műtét jöhetett szóba,nem is gondolkodtunk más módszeren.
37. gandy81 (válaszként erre: 33. - Petraaa)
2012. szept. 17. 13:34
Köszönöm, hogy válaszoltál.Azt hiszem felfogom keresni majd a doktor urat.Valahol mélyen azért bízom benne, hogy nem kell műteni, elég lenne egy kenőcsös kezelés. Majd azért mindenféleképp írd meg, hogy milyen volt a műtét. Szorítok nektek, kitartás!!!
36. 902929e538 (válaszként erre: 31. - Petraaa)
2012. szept. 17. 07:57

Attiláék a legjobb banda:) ne aggódj:) én gyerekként a fél életemet bent töltöttem nálunk, bár már majdnem 20 éve volt, már akkor is futószalaogon műtötték a kis legényeket. ma bemész éhgyomorra, kap egy fecskendőbe némi málnaszörpöt(ha még így van), és kis idő elteltével vicces(bocs,, hogy így írom)kis előadás következik majd. A kicsik rendesen "megváltoznak" a szörpitől(nyugtató), én jókat mosolyogtam rajtuk:) Mintha be lennének csiccsentve:)

Tudom, ez most így hülyén hangzik...

Műtét hamar megvan, még infúziót sem fog kapni, esetleg csak az fog lemenni, amit a műtőben ráraktak. Másnap mehettek haza. De ez 20éve volt...

Ha nem láttam 50ilyen kissrácot műtét előtt-után, akkor egyet sem :)

2012. szept. 17. 07:43

Köszönöm!

Szombat reggelre kijött a nátha a kisfiamon(már egy 1 éve nem volt beteg és pont most...)úgyhogy el kellett halasztani a műtétet.

Még 1 hónapig izgulhatok előtte:(

De közben beszéltem egy 2 gyerekes anyukával akinek 2 felnőtt fia van,mindketten körül vannak metélve és csak jókat mondott róla,nem volt semmi gondjuk a fiúknak soha pedig már felnőttek:)

34. kriszti80 (válaszként erre: 32. - Petraaa)
2012. szept. 16. 22:10
Szia! Fájdalmai inkább csak pelenkázásnál voltak,mert akkor kellett lekezelni. De az első 2 napban ketten fogtuk le,mert annyira sírt és tiltakozott peluscserénél:(De ettől eltekintve teljesen normálisan teltek a napjai és éjszakái ahogy hazaértünk. Étvágyával sem volt gond. Amikor gyógyult a seb,akkor többször piszkálta a pelenkát,viszketett neki. Fájdalomcsillapítot adtam neki az első napokban. Szerintem minket szülőket ezerszer jobban megvisel(t),ha látjuk,h fájdalma van a gyerekünknek. Remélem minden jól sikerül,gyors gyógyulást kívánok és jó egészséget!
33. petraaa (válaszként erre: 29. - Gandy81)
2012. szept. 14. 08:18

gandy81!

Még annyit hogy a nem kell félni,mert ez a sebész aki műti mindent megtesz hogy ne műtét legyen a vége.Mi már talán 1 éve jártunk hozzá mikor azt mondta hogy már csak a műtét marad,előtte szteroidos krémkúra volt,úgyhogy nem az a fajta aki egyből vág vagy tép és nagyon kedves,szimpatikus orvos!

32. petraaa (válaszként erre: 30. - Kriszti80)
2012. szept. 14. 08:14

Köszi a választ!

Hogyan teltek az első napok?Többnyire sírt,szenvedett?!Evett rendesen?játszott is vagy annyira megviselte a dolog hogy többet aludt vagy egyáltalán tudott aludni a fájdalomtól?

köszi:)

31. petraaa (válaszként erre: 29. - Gandy81)
2012. szept. 14. 08:13
Az orvos aki műteni fogja:Kálmán Attila a SOTE-n,állítólag az egyik legjobb ebben a dologban,a másik vélemény a Heim Pál-ban volt,de ott ügyeleten voltunk,nem emlékszem a doki nevére,mondjuk az mindegy is volt csak megerősítést akartam még egy orvostól.
30. kriszti80 (válaszként erre: 28. - Petraaa)
2012. szept. 12. 18:19

Szia!


Kisfiamnak 16 hónapos korában volt fitymaszűkület miatt műtétje. Már aznap este hazaengedtek volna minket,csak nem tudott pisilni,ezért úgy volt,hogy megkatéterezik.Adtak neki nyugtatót,erre Ő nevetett egyet és odapisilt nekik.Az estét ott kellett töltenünk. Kínszenvedés volt mindenkinek -főleg neki- az első 3-4 nap.Phlogosam kenőccsel kellett jó vastagon kenni a kukiját -nem szabad rá sajnálni,kb. 8-9 tubussal fogyott belőle- és komolyan mondom,hogy napról-napra jobb lett. 1 hét múlva már tök simán engedte magát lekezelni. De a műtét napja és a másnap...,hát az kemény. Ja ,és azért volt szükség a műtétre,mert neki is annyitra szűk volt,hogy a pisi nem tudott rendesen ürülni és tömlőszerűen feldagadt a kukija.

2012. szept. 11. 21:15

Megtudnád mondani melyik két orvosnál jártatok? 20 hónapos kisfiamnak is fitymaszűkülete van(gyermekorvos szerint), és olyan orvost, gyermeksebészt keresnék, aki tényleg megtudná mondani mekkora a probléma, hogyan tovább. Félek nagyon, hogy műteni kell, de akkor már olyan ember csinálja, aki ért hozzá.

Köszi!

2012. szept. 11. 13:24

Köszönöm hogy írtok!

Azóta is és egyfolytában azon agyalok és keresgélek van-e más megoldás de sajnos nincsen.

Mindkét orvos azt mondta hogy muszáj,mert nagyobb baj is lehet belőle.

Pedig már fél éve foglalkozom a dologgal és semmi:(

Ha kell akkor kell,már kezdek belenyugodni,kisfiamnak úgyis természetes lesz majd ez az állapot hisz mire felnő megszokja.


Azért várok még műtét utáni tapasztalatokat:)

27. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Jstefan)
2012. szept. 11. 07:09

Vannak esetek, amikor ez nem attól függ, hogy kérem e vagy sem, akarom e vagy sem. Ez most egy ilyen eset.

A műtét szükséges és azt gondolom, hogy nem csak higiéniás okok miatt.


Van akinek felnőtt korában csinálnák meg, ha még meg lehetne. Én hallottam olyan esetről, hogy 30 évesen már csak a pénisz amputációja volt a megoldás, mert egyébként meghalt volna a beteg...

2012. szept. 11. 00:25
Minél kisebb korban végzik el a legénykén, annál jobb, viszont az édesanyának mellette kell lenni, és ápolni a kis szerszámát, mert nagyon könnyen begyullad. Ha érzi, hogy rohad a hús, büdös, vagy túl vöröses, azonnal szaladni kell a dokihoz! Sima esetben 14-16 nap alatt rendbe jön. Előnye, hogy soha többé nincs letapadás, nincs pisilés után csípés, és soha nem fogja megtudni, hogy milyen kellemetlen, mikor a sperma miatt az előbőre odaragad a gatyájához. Sőt könnyebb lesz neki az ejakuláció, rendes merevedése lesz, és higiénikusabb a kezelése. Viszont nyugalmi állapotban a makkja mögött lesz egy kis bőrgallér, ami a circumcisios varrat miatt van ott, de ez nem lesz gond, mert merevedéskor az egész nemiszerv hozzávastagszik. Szóval minél előbb megtenni, hogy a kisfiú egészséges és belevaló kisfiú lehessen.
25. spinneli (válaszként erre: 23. - Jstefan)
2012. szept. 9. 09:42

Ez egészségügyi kérdés itt.



A féltestvéremnek felnőtt korában csinálták meg, annak ellenére, hogy kisgyerekkorától probléma volt a fitymaszűkülete-borzasztóan fájdalmas volt neki-jóval korábban el kellett volna végezni.

Gyorsan túl lesz rajta a kisfiú, kitartást.

24. d71ef05a8e (válaszként erre: 23. - Jstefan)
2012. szept. 9. 09:31

Ebben igazad van, de ha nagyon ki akarjuk ferdíteni ezt az elővigyázatosságot, akkor attól is retteghetnénk, hogy egyzser lesz olyan idő a történelemben, akinek az kerül az életébe, hogy ninc skörülmetélve... nyilván érted, hogy sarkítok és túlzok, mert szerintem a e érved is erősen srakított.


Az Egyesült Államokban például vallási hovatartozástól függetlenül nagyon gyakran kérik ezt a műtétet pici korban, higiéniai okok miatt.

23. jstefan (válaszként erre: 1. - Petraaa)
2012. szept. 8. 21:43

Körülmetélést én nem csináltatnék!!! Mert annak teljesen más az üzenete,a történelem során volt olyan akinek ez a kis apró műtét által okozott jel az életébe került,egyébként megúszta volna mert a személyes iratai rendben voltak.

Felnőttként kerülhet olyan közösségbe ahol ez hátrányt jelenthet neki.

22. pepi2 (válaszként erre: 1. - Petraaa)
2012. szept. 8. 18:38

nekünk nem körülmetélték, hanem a szteroidos kúra után (2hét) azonnal a doki alányúlt egy kis kötőtű-szerű vacakkal (bocs, nem tudom a nevét) ugyanis sejtes letapadás a neve igazából ezeknek a problémáknak. kb 5napig vízbe pisiltünk és 1x este be kellett kenni neki hátrahúzva betadine kenőccsel(hú, iszonyúan nézett ki, mintha nyers hús lett volna ott), akkor iszonyúan sírt szegény, de 3 napi bekenés után már túl volt rajta, szépen gyógyulgatott és azóta minden este fürdésnél hátrahúzzuk 1x és azóta sem nőtt vissza és semmi baja,

nektek nem lehetne így megoldani? erről nem beszélt a doki?

21. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - Petraaa)
2012. szept. 8. 16:10
Az már nem tud valóban visszatapadni, de nem lesz túl kellemes neki, de minden betegségnek van egy lábadozós időszaka, ezt kell túlélni:)
20. bnedora (válaszként erre: 1. - Petraaa)
2012. szept. 8. 15:35
Az unokámnak is így volt, sajnos egy állat úgy műtötte meg, hogy felvarrta neki, nem körülmetélte, így nagyon csúnya dudor van rajta.
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 8. 15:35

..ezért szokták, ahol vallási okból végzik ezt a műtétet minél fiatalabban elvégezni. kb. 3 hónaposan.


De azért mindenkinek más a fájdalomtűrő küszöbe is.

Mielőbbi gyógyulást!!!

2012. szept. 8. 15:33
Minél idősebb a gyerek, annál jobban fáj neki. :(
17. Orsi86 (válaszként erre: 1. - Petraaa)
2012. szept. 8. 15:27

Szia!


Az én fiamnak 6 hónaposan volt körülmetélése. Nem voltak fájdalmai. Biztos érzékeny lesz neki pár napig, de nem fog fájni. Sokkal egészségesebb így! Kitartás!:)

16. dovima
2012. szept. 8. 14:57
hát valami kis hártya visszatud?! mondjuk nekünk nem ilyen műtét volt meg annak a kisfiúnak sem csak felfejtés azt mondta a doki de biztos ami biztos én betartottam az utasítást...
15. petraaa (válaszként erre: 13. - Dovima)
2012. szept. 8. 14:55

Jaj,szegénykém:(

Persze,mindig betartom amit az orvos mond,de hogy tapadna vissza neki ha a bőrt teljesen levágják?!

14. d71ef05a8e (válaszként erre: 7. - 111e183830)
2012. szept. 8. 14:53
Akkor dupla öröm, mert én meg női oldalról hallottam a körülmetélés dicséretét:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook