Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kell megmondanom a főnökömnek, hogy terhes vagyok...? fórum

Mikor kell megmondanom a főnökömnek, hogy terhes vagyok...? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. Szerénke83 (válaszként erre: 50. - Újonccc)
2012. aug. 15. 15:42

Nem rúghatnak ki. Illetve igen, de akkor ki kell fizetniük azt az x hónapot, ami még hátravan az 1 éves szerződésedből.

Ha megkeresnek, hogy legyél te az üzletvezető, akkor szerintem mond meg, hogy vszínű terhes vagy. Ez így lenne korrekt.

50. újonccc (válaszként erre: 49. - Sajert)
2012. aug. 15. 06:56

szuper :) gratulálok


bevallom, egyikünk sem hitte, hogy egyből teherbe esem :D azért is vágtunk bele, hogy hát talán egy év alatt összejön...


jó, hogy a főnököd ilyen rendes, de az én munkahelyemen más a helyzet...


ráadásul most lehet, hogy előrébb hozzák az "előléptetésem"...


én sima eladónak mentem oda... rajtam kivül mindenki tudta, hogy majd egyszer üzletvezető-helyettes leszek... ha elvállalom...

gondolom egyfajta pedagógiai célzattal nem mondták az állás interjún, hogy megtudjam milyen a "melós élet" :)


aztán szépen lassan cseppentek az információk...

de mi már addigra eldöntöttük a párommal, hogy ha törik, ha szakad, nekünk idén gyerekünk lesz :)


aztán ugye most még lapítok... (majd 21-én megyünk UH-ra.. meg amúgy is megvárnám a 12. hetet)


erre a jelenlegi üzletvezető-helyettes csajszi tegnapelőtt felmondott...


engem januártól akartak "kinevezni"... most nem tudom mi lesz...


fogadjam el, ha előbb felajánlják, tudován, hogy úgysem maradok sokáig, aztán 2 hónap múlva nyögjem be, hogy bocsesz, terhes vagyok...?


mondjuk pénzben nem lenne rossz...

de úgy utálom az ilyen hátuléról kavarásos dolokat... mondjuk ez a cég messzemenőkig megérdemelné, hogy pofára ejtsem őket...


nem tduom még mit csináljak... :(


a másik, ami még eszembe jutott,


hogy nem hiszem, hogy nagyon bírni fogom a Karácsonyi hajtást... egy naaaagy játékáruházban dolgozom...

12 órázni kell, mindig pakolni, tettre késznek lenni, elviselni az ingerült vevőket...

lehet, hogy elmennék táppénzre...


terhességi-táppénzről kirúghatnak?.......

49. sajert (válaszként erre: 47. - Újonccc)
2012. aug. 13. 19:44

Köszi, már 6,5 éves a nagylány :-).


Tök jó, hogy így egyből összejött a gyerek-projekt.


Én lombikos vagyok (mármint a fiam), és ebből kifolyólag sok mindenből kimaradtam. Hogy mondjam el a családnak, a főnöknek stb... Nálunk mindenki várta a híreket. Amikor a főorvos mondta, hogy itt bizony van egy baba, és kijöttünk tőle, akkor a férjemmel sírva összeborultunk, és mindenki hívta Anyukáját, ők meg hívták a család összes tagját... A főnököm is tudta szinte egyből, és gratulált is. Nagyon sokan drukkoltak, hogy összejöjjön, megmaradjon és megszülessen. Ma már ő is nagyfiu, 4,5 éves :-)).

2012. aug. 12. 06:22

hétfőn felhívom a dokimat és elmegyek vizsgálatra, akkor nagyjából pontosan tudni fogjuk hány hetes terhes vagyok :D


tiszta izgi

amúgy most házasodtunk össze (7év után) júliusban és álmunkban sem mertük remélni, hogy egyből össze is jön egy baba, azért is láttunk neki tüstént :D

nagyon-nagyon örülünk!


köszönöm a segítségeteket, még egyszer!

47. újonccc (válaszként erre: 44. - Sajert)
2012. aug. 12. 06:19

egyelőre kegyes hozzám a gyerek és mint írtam nincsenek rosszullétek... szóval addig lapulhatok :D


hát kiváncsi vagyok, észreveszik-e, mert eléggé magukkal vannak elfoglalva, általában :D


gratula a sógornőnek ;)

46. újonccc (válaszként erre: 43. - Sajert)
2012. aug. 12. 06:16

hát igen :)

majd megkérdezem a védőnőt, ha már odajutok hozzá

45. újonccc (válaszként erre: 42. - Szerénke83)
2012. aug. 12. 06:14

játékboltban dolgozom... előfordul, hogy nehéz dobozokat emelek... de nem vészes...


(egyelőre) nem vagyok rosszul, csak a mellem feszül bitangul :D

naponta 1 kávét iszom, reggel

44. sajert
2012. aug. 11. 17:58

Ha meg sok nő között dolgozol, azok meg hamarabb tudni fogják, minthogy elmondod. Egy nő arcán látszik a terhesség (ragyog, másképp néz ki, kivéve ha szarul vagy, de akkor meg azért :-)).


Nálunk is volt nem egy kolléganő, aki teherbe esett. Látszott rajta, rákérdeztem/rákérdeztünk, de mindig tagadta :-), aztán egy pár hónap múlva meg nem tudta tagadni, mert egyértelmű volt.


Pl. én a sógornőmön is láttam, és még ő se tudta, hogy állapotos. 44 évesen, majd 25 évnyi pokoljárás, próbálkozás után spontán esett teherbe. Látszott rajta! A testvérének (férjem) mondtam is, hogy nemsokára szülők lesznek a tesóék :-). Kiakadt, ezzel hogy viccelhetek... Egy hónap se telt el, már jött is a telefon :-), baba áll a házhoz.

43. sajert (válaszként erre: 34. - Újonccc)
2012. aug. 11. 17:53
Nincs rá formanyomtatvány :-). El se tudom képzelni én se, hogy nem szóban kell bejelenteni, hanem írásban (magad védelme miatt). Aki ezt kitalálta, tuti nem nő volt :-).
2012. aug. 11. 14:35

Remélem nem nehéz fizikai munkát végzel!

Reggeli kávézás?

Hú én 3x hánytam terhesen, mindig amikor megéreztem a kávé szagát:-S

Mert terhesen a kávénak szaga van, nem illata:-)

Egyébként imádom a kávét, mindennap iszom

41. újonccc (válaszként erre: 37. - Szerénke83)
2012. aug. 11. 14:25

igyekszem miahamarabb orvoshoz jutni, de pl holnaptól is 4 napot húzok le egyhuzamban 8-10 órákat... :/


de szerencsére este is tud fogadni a doki :)


a próbaidőmnek vége...


aműúgy a munkahelyért meg nem fáj a szívem.. valahogy majd csak lesz :)

40. újonccc (válaszként erre: 36. - D71ef05a8e)
2012. aug. 11. 14:23

hát az biztos, hogy senkinek nem mondomela munkahelyemen :) pletykásak mind... majd amúgy is úgy tervezem, hogy mindenkinek egyszerre bököm ki :D mondjuk egy reggeli kávézásnál...


mindenképpen szerettem volna kivárni a 12. hetet...


csak most van ez a törvénymódosítás... és attól féltem, hogy azonnal el kell mondanom...


azzal tisztában vagyok, hogy nem fognak hosszabbítani... :)

2012. aug. 11. 14:16
Én a 12. heti genetikai uh után mondtam el a főnökömnek és a családomnak is. Nekem volt egy elhalt terhességem előtte, amit elmondtuk a családnak a legelején és a 10.héten már nem volt szívhangja a babának. Én ezért is vártam meg a genetikai uh-ot
2012. aug. 11. 14:14
É
2012. aug. 11. 14:13

Várj még, egyrészt a pozitív teszt még nem egyenlő a biztos terhességgel (tudod az a terhesség, ha az orvos uh alapján bizonyítottan lát egy ÉLŐ terhességet)

Szóval ha majd az orvos is azt mondja, hogy terhes vagy, akkor sem árt várni a 12. hétig, mert sajnos akármi is történhet.

Ha nem vagy már próbaidőn (első három hónap) akkor nem küldhet el, amíg az1 éved le nem jár. Illetve elküldhet, de akkor ki kell fizetnie a béred. Azt meg nem szokták szeretni.

Arra készülj fel, hogy ha lejár az 1 év biza nem hosszabbítják meg, szóval ezt a munkát már bebuktad.

2012. aug. 11. 13:42

a határozott idejű szerződésnek egy előnye van a határozatlannal szemben, mégpedig éppen az, hogy amíg az le nem jár, sokkal nehezebben tudnak kitenni. Tehát én attól nem félnék, hogy ha megmondom, azonnal repülök. Hogy nem hosszabbítják majd meg, amikor lejár, az viszont sajnos természetes.


De ettől függetlenül a 12-14. hetet próbáld megvárni. Kívánom, hogy minden a legnagyobb rendben legyen, de nagyon az elején vagy még, orvosnál sem voltál, neked lenne nagyon rossz, ha túl korán kürtölnéd világgá. Csak arra vigyázz, hogy ebben az esetben a kollégák se tudják meg, legfeljebb, ha valaki 100%-osan megbízható. Mert ha a főnököd mástól tudja meg, az nem vet rád jó fényt.


Minden eygéb részletről, a járandóságokról, védelemről, stb. a védőnő tud majd tanácsokat adni, de hozzá elvileg akkor kerül az ember, ha az orvos megállapította a szvhanggal bizonyított terhességet (6-7. hét körül)

35. újonccc (válaszként erre: 32. - A0c1361e44)
2012. aug. 11. 09:38

2013. május 3ig szól a határozott idő


ha minden jól megy, én április elején-közepén szülök...


igen, tudom, hogyha elküldenek, akkor fizetniük kell.. de most hogy változott a munka törvénykönyve nem tudtam mi hogyan van...

és elvesztem a sok információ között


még nem akarjuk elárulni senkinek (rokonnak, barátnak, ismerősnek) és így nehéz tanácsot/információt kérni...

34. újonccc (válaszként erre: 29. - Sajert)
2012. aug. 11. 09:33

le lehet tölteni vhonnan vmi formanyomtatványt? :D


vagy csak egyszerűen írjam le egy A4esre, hogy jelentem x hetes terhes vagyok? :)

2012. aug. 11. 09:32
köszönöm, köszönöm mindenkinek :)
2012. aug. 11. 09:11

Határozott idejű a szerződésed és ha jól számolom pont akkor fogsz szülni amikor lejár, így várj 12 hétig és utána mond el.

Azt hiszem nem küldhetnek el. A határozott idejű szerződéseknél a munkáltatónak is ki kell várni a lejáratot, mert különben ki kell fizetniük a béredet.

A szerződésedben talán kitérnek, hogy mi az az indok, ami nem jár fizetési kötelezettséggel. Az nem a terhesség, hanem valami nagy kárt okozó vagy olyan magatartás, ami cégre hátrányos.

31. d@nu (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2012. aug. 11. 08:53

Ez egy dolog, de nem hiszem, hogy ha szól a munkáltatónak, az ne férne bele (nekem is belefért, bár más okból kifolyólag, a főnököm előbb tudta, hogy terhes vagyok, mint a szüleim). Főleg, ha pechje van és korán elkezdődnek a reggeli rosszullétek. :O


Mindegy, ez saját döntés, nyilván mérlegeli az esélyeit a kismama, mielőtt meghozza. :)

30. sajert
2012. aug. 11. 08:53
Határozott munkaviszonynál ellenben egy év után megszűnik a munkaviszony, akár terhes vagy, akár otthon vagy már a babánál. Ezért is szokták ezt alkalmazni.
29. sajert
2012. aug. 11. 08:48
Az új törvénynél csak akkor él a felmondási tilalom, amikortól bizonyítottan bejelentetted. NEm elég szóban közölni, írd le, és írasd alá, nehogy később ebből gond legyen. A legjobb főnök/tulajdonos is vérszemet kaphat, ha rájön hogy a kismama állományba tartása rengeteg pénzbe kerül.
28. katie_rose (válaszként erre: 23. - Újonccc)
2012. aug. 11. 08:46
Ezt neked kell tudnod. Valódi szabály nemigen van rá. Ha nem olyan felhőtlen a viszony,akkor várd meg amíg betöltöd a 12. hetet. (nem akarok vészmadárkodni,de a lényeg, hogy a 12. héttől drasztikusan csökken a vetélés esélye)
27. zebracsikó (válaszként erre: 25. - D@nu)
2012. aug. 11. 08:43
azt úgy általánosságban szokták mondani, hogy addig nem nagyon szabad elmondani senkinek a dolgot.
26. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Újonccc)
2012. aug. 11. 08:43
szerintem nem kell, várd csak meg a 12. hetet!
25. d@nu (válaszként erre: 23. - Újonccc)
2012. aug. 11. 08:42
Nem értem, miért kikötés a 12. hét? :O
24. katika23 (válaszként erre: 16. - Vakri)
2012. aug. 11. 08:42
Ja latszik h nem aludtam ki magam es nem forog az agyam tenyleng lehetetlenseg :P
23. újonccc (válaszként erre: 20. - D@nu)
2012. aug. 11. 08:33

hát ez az...


most mondjam meg a 12. hét előtt?...

22. újonccc (válaszként erre: 21. - Katie_rose)
2012. aug. 11. 08:32

nekem is ilyen volt az eslőző munkahelyem... :D szerettem ot tnagyon... csak aztán már nem tudott tovább foglalkoztatni..


alig találtam másik munkát... és ez is olyan, hogy 1 évig határozott, és utána határozatlan...


de már nem akartunk tovább várni a babával.. én 31 vagyok, párom 35...


az előző főnököm tuti nem tett volna ki...


viszont ezek... hát nem sok jót nézek ki a vezetésből...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook