Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülészeten tényleg adhatnak Xanaxot haskeményedésre? fórum

Szülészeten tényleg adhatnak Xanaxot haskeményedésre? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 11. 16:03
Kedves hozzászólók! Én 12 hetes kismama vagyok, a dokim szorulásra írt fel Tisasent, aminek a betegtájékoztatóján az áll, hogy terhesség és szopatás alatt ellenjavallott! Ez gyakorlatilag minden betegtájékoztatón szerepel, különben nem hozhatnák forgalomba a gyógyszert. Ha szórol szóra értelmeznénk a tájékoztatókat, egy szem tablettát sem mernénk bevenni! A Xanax amúgy nyugtató,hatóanyaga az alprazolam elkerülhetetlenül átjut a baba vérkeringésébe is,ezért terhesen szerencsésebb homeopátiás szereket, pld a szintén nyugtató hatású Sedativ pc-t szedni.
27. panini (válaszként erre: 1. - Atyaijág)
2012. júl. 4. 22:34
Igen írhat. Nekem is azt írták fel másfél éve. Igaz én nem szedtem be.
26. zummi
2012. júl. 4. 22:10
Sziasztok,én mániákus depresziós vagyok pánik rohamokkal,a terhesség elején még seduxent írt fel a doki,utánna sanaxot javasolt,azt mondta,h csak az első 3hónapban veszélyes,de amint meglett a baba lekellett rakni,megkérdezték,h szoptatni akarok vagy a gyógyszert szedni,én leraktam,most a kicsi elégedett 2hónapos leányzó,erős vidám,én meg nem szedem azóta a gyógyszereket,én is nyugodtabb vagyok...
25. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Atyaijág)
2012. júl. 4. 21:55

Az orvos döntését legfeljebb egy másik orvos írhatja fölül.

Egyébként pl. az Andaxinra rá van írva, hogy súlyos májkárosodás esetén nem adható, mégis azzal tömik a leszokni akaró alkoholistákat...


És minden betegtájékoztatóra ráírják, hogy terhesség meg szoptatás esetén blablabla... úgyhogy, mivel a Xanax csak receptre kapható, biztos tudja a doki, hogy mit csinál.

2012. júl. 4. 21:05

másrészt a konyakot anyukámnak is ajánlotta anno az öreg védőnéni:)))


Nőgyógyászom pedig azt mondta a terhességem végefelé mikor a házidokimnál bepánikoltak hogy jaj mit csináljanak velem hogy én az influmizéria kellős közepén mertem nagyon magas lázas és fulladósan köhögős lenni utóbbi három hónapon át....hogy ha most megszületne az a baba és beteg lenne ugyanúgy kapna bizonyos szereket ami átjut hozzá azért nem olyan mintha a baba szájába nyomnánk egy szem szanaxot...ezt mondta a röntgenre is,hogy mikor még nem volt uh és ennyi modern mindenféle csak a rtg,ha gyanitották hogy esetleg összeférhetetlenség van méretileg keskeny csípőjű kismamikat simán beállitottak a gépbe mert csak az volt de mégis kisebb volt a kockázat.....


nem vagyok gyógyszerpárti de sok dolog túl van lihegve.....némelyik élelmiszerben sokkal több a káros anyag mint egy szakember által megfelelő időben adott megfelelő gyógyzserben

2012. júl. 4. 21:01

Haskeményedésre általában magnéziumot ajánlanak,ha a doki felírta lehet volt valami más is a haskeményedésen kívül....a xx egyébként nem hangulatjavító szer hanem nyugtató

másik dolog pedig hogy a gyógyszerek 99 százalékán kb ott van hogy kismamáknak ujszülötteknek stb nem ajánlják egyszerüen azért mert rajtuk nem szabad kisérletezni így hivatalosan nem lehet ajánlani legtöbbön az van rajta hogy a doki mérlegelje a kockázatot....alapból feltételezem hogy a doki ért hozzá és ha nem értem valamit miért adnak akkor ott rákérdezek...

lehet nem csak sima normál haskeményedésről volt szó

22. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2012. júl. 4. 20:15
Bocs, nem, rosszul emlékeztem!!!
21. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - Borsika)
2012. júl. 4. 20:10
A Spiropen nem szteroid?
2012. júl. 4. 18:40
Ki tudja? biztosan lehet, ha az orvos kiírta. Valamikor Phipolfent szedtem meg nospát a keményedésre. Nagyokat aludtam, görcseim nem voltak, a gyermekem egészséges lett.
2012. júl. 4. 17:09

En ikerterhes vagyok, es haskemenyedesre, nospan, es halidoron kivul pl. Spiropent is kaptam ( ezt meg nem kell szednem, csak ha baj van), ezt a gyogyszert kifejezetten aszmasoknak irjak fel:)) de vakon megbizom a dokimban, elolvastam ugyan a betegtajekozatot, lobogtatva futhatnek a doki utan, hogy na de ez nem is terheseknek valo, megsem teszem, mert O az orvos, es rosszat nem akar...a masik, hogy egy kupica konyakot nekem is mondta, es regen tenyleg alkoholos infit adtak a kismamiknak akik begorcsoltek.

Xanaxrol igy latatlanban az orvos feje felett palcat torve en nem nyilatkoznek, haskemenyedes lehet psziches eredetu is ( kismama bepanikolt vagy bestresszelt vmitol stb...ezt meg mi honnan tudjuk, hogy mi tortent) nem mellesleg azert van a majunk, es a baba maja is, hogy szepen kivalassza a karos anyagokat, ugyhogy aggodalomra semmi ok szeerintem, biztos nem lesz baja a babanak!!

18. a14deb9047 (válaszként erre: 17. - 298b15dfdd)
2012. júl. 4. 16:39

A XIII. kerülti nőgyógyász-szülés főorvos adjunktus is egy kupaknyi konyakot ajánlott görcsre. Mondván, hogy 3 perc alatt megszünteti a görcsöt, a gyógyszer pedig 2-3 óra múlva csak...

Nálam az 5 csillagos örmény - fél liter - konyak majdnem elfogyott...

17. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - Atyaijág)
2012. júl. 4. 16:36

Igen,adhatnak,mivel lazítja a simaizmokat,ezáltal csökken a haskeményedése.


Régebben Phipolfent,Seduxent,és alkoholos infúziót adtak.

Volt olyan doktor,aki egy kupica konyakot javasolt keményedésre.


Nem lett a babáknak semmi bajuk,egészségesen születtek.

16. katie_rose (válaszként erre: 14. - Monlevi)
2012. júl. 4. 16:30

Máv-Áek-Honvéd így keress rá vagy valami hasonló. Én is ott szülök hamarosan (na jó, novemberben) biztos van köztünk aki ismeri. :)

Vagy nézd meg az adatlapomon,hogy hol vagyok tag és onnan is ki tudod választani :)

15. a14deb9047 (válaszként erre: 14. - Monlevi)
2012. júl. 4. 14:29
2012. júl. 4. 14:25
nem tudom tudsz e segíteni nekem abban,h új vagyok itt és nem találom hogy kéne keresnem Dr Varga csabával Mávos doki)forumot, ahol ugye róla vannak vélemények
13. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Monlevi)
2012. júl. 4. 14:20

Nem semmi a történeted, kívánom, hogy tényleg egészségesen jöjjön világra!!!

De azért ez más, minthogy valakinek haskeményedésre adjanak Xx-ot...

2012. júl. 4. 14:11

Nos vérmérgezés után 39évesen terhes lettem amiről nem tudtam és szedtem 2 hónapig folyamatosan, mivel Nem tudtam nem is gondoltam h várandós leszek 1x

a korom miatt genetikán is voltam és semmi baja a

kicsinek, még nem született meg, nemsokára, de mozog

úgyhogy Istenben bízva h Ő adta a babát hiszem nem lesz baja

2012. júl. 4. 13:26
Biztos, hogy xx??
2012. júl. 4. 13:14

Terhesség

A Xanax szedése a terhesség alatt a magzatra illetve az újszülöttre nézve veszélyes lehet. Ezért ha Ön terhes vagy terhességet tervez tájékoztassa arról kezelőorvosát, mivel ekkor a kezelés felfüggesztése tanácsos.

2012. júl. 4. 13:12

Ezt így látatlanban eldönteni és válaszolni...

az orvos döntését megkérdőjelezni...

Persze bekiabálni lehet a kerítésen kívülről, de értelmetlen.

2012. júl. 4. 13:09

Részlet a tájékoztatóból: A Xanax a következő betegségek esetén alkalmazható: - Szorongásos állapotok, depresszióval társult szorongás, neurotikus vagy reaktív depresszió kezelésében és olyan esetekben, amikor a fenti betegségek gyomor-bélrendszeri szív-, keringési vagy bőrgyógyászati betegségekkel társulnak;

- alkoholelvonás idült fázisában,

- pánikbetegségben.

A xx szedése a terhesség alatt a magzatra...

7. mkriszti81 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2012. júl. 4. 13:08

szerintem a túl-aggódó kismamának adnák, hogy ne izguljon :(


(most tessék elképedni: amikor én másodszor mentem vissza a kardiológushoz, hogy ritmuszavarokat érzek, és ő ekg-val épp akkor nem látott semmit, ő is xanaxot írt fel!! Hozzávágtam a receptet, hogy ne nézzen hülyének......)

2012. júl. 4. 13:02
Nem tudom, hogy egy hangulat-javító gyógyszernek mi köze a haskeményedéshez :D
2012. júl. 4. 13:01

mi? nem hinném... ez erős nyugtató

szomorú, hogy boldog-boldogtalant ezekkel a sz.rokkal tömnek, pláne kismamát! :(


gyógyszeripar... :(

2012. júl. 4. 13:00

Azért az durva lenne... Jó, hogy nem morfiumot...


Báááááááár, a magyar betegségügyet elnézve... :(((

3. atyaijág (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. júl. 4. 12:58
mert nem engem érint konkrétan
2012. júl. 4. 12:56
Miért nem az orvost kérdezed meg??
2012. júl. 4. 12:53
Szülészeten tényleg adhatnak xanaxot haskeményedésre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook