Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi baja a macskámnak!? fórum

Mi baja a macskámnak!? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jún. 17. 21:26
Köszönöm mindenkinek, aki velünk aggódott! :)
38. l.luiselotte (válaszként erre: 35. - 74e6802bff)
2012. jún. 17. 18:21
Hála istennek, nagyon sokat gondoltam rátok. Mostmár talán nem lesz baj.
37. nila (válaszként erre: 35. - 74e6802bff)
2012. jún. 17. 14:15
Szia !!! Nagyon örülök puszi a kis harcos maccsnak :))
2012. jún. 17. 13:58
Szerencse :)
2012. jún. 17. 12:11

Sziasztok!

M már minden a legnagyobb rendben.. megette a reggelijét, nem nyálzott, és azóta sem! :) Jól rám ijesztett! :)

34. 74e6802bff (válaszként erre: 33. - L.luiselotte)
2012. jún. 16. 22:20

mindig velem alszik... az ágyban mellettem.. :)

az a baj, hogy én nem bírom. déli fekvésű a szobám, ilyenkor nyáron még hajnalban is 28fok körül van a hőmérséklet.. kereszthuzatot kell csinálnom, különben nem tudok elaludni.. légszomj tör rám, és bepánikolok... a hidegben tudok aludni, azzal nincs gond, de nyáron nem, ha hőség van, már pedig az embernek ki kell aludnia magát, hogy tudjon teljesíteni a munkahelyén. :(

2012. jún. 16. 22:04

ja és még azt olvastam, hogy a megmérgezett macska járása sem stabil, imbolyog. ( állitólag ez a mérgezés egyik fő ismertetőjele ) ugy a Te cicád járása stabil. Azért éjjel maradj mellette

- gondolom, ezt felesleges volt irni, én is sokszor aludtam a beteg macskámmal, megnyugtattuk egymást.

De ha Te kibirod, az ablakot be kellene csukni, mert a macskák jobban birjéáka hideget - meleget, mint mi. ( nincs klimánk, a mienknek én vettem a Tescoban egy kis ventillátort)

32. 74e6802bff (válaszként erre: 29. - L.luiselotte)
2012. jún. 16. 21:40
tudom, de a füvet azt visszaöklendezi... most nem öklendezik, csak pörög a nyelve, és folyik a nyál a szájából, mint azoknak a kutyáknak.. nem tudom mi a fajtájuk pontosan. nálunk ilyenkor már nyitva az összes ablak különben nem lehetne megmaradni a házban a melegtől, és hát a nagyobb fiútól, aki kétszer annyi idős mint ő, eltanulta a nagyszoba ablakon át való meglépést.. kb 2méteres magasságban van, lazán kiugrik, és randalírozik... kis "terrorista" :)
31. nila (válaszként erre: 29. - L.luiselotte)
2012. jún. 16. 21:34
Én is most fújtsm nekik takaródot a pici dühös is menne verekedni , lassan ideje lesz műtétre vinni ,mert kezdi magát nagyon nagyfiúnak érezni :-))
30. nila (válaszként erre: 28. - 74e6802bff)
2012. jún. 16. 21:33

jól van próbálj megnyugodni , drukkolok , és együtt érzek Veled . Én is pici gyerekeimként tekintek a kis szőrgombócaimra , engem még az Állatorvos is húlyének néz és szerintem ő utálja a cicákat Orvos létére .

Esetleg ha valahogy próbálnád megitatni , vízezd be az ujjad és nyomd a szájába :)

2012. jún. 16. 21:30
Mi kertes házban lakunk, napközben jó időben vannak csak kint, - mi ndjéárt takarodót fújok nekik - -rendszeresen eszik a füvet és a fűtől is elég gyakran nyáladzanak.( pedig gondozott a füvünk, nem egy dzsumbuj )
28. 74e6802bff (válaszként erre: 24. - Nila)
2012. jún. 16. 21:27
Vidéken lakom. Nem veszik a macskákat komolyan, sajnos én is tisztában vagyok vele. Úgy vannak vele, születik bőven.. csak nekem ő nem egy macska, hanem a macskám, és borzasztó a tehetetlenség. Az azért pozitívum, hogy semmi más tünetet nem produkál. Talán akkor nem olyan nagy a baj, de az orvosát holnap délelőtt mindenképp megpróbálom előkeríteni, csak hétvégén borzasztóan nehéz elérni, mert szinte sose tartózkodik itthon.. pihen. :\
27. nila (válaszként erre: 25. - 74e6802bff)
2012. jún. 16. 21:27

akkor nem lehet nagy a baj . Talán tényleg arról van szó ,hogy valami új íz nem izlik Neki és ezért nyáladzik .

Nekem is mind két cicám csinált már ilyet, Ők valószínűleg békát ettek brrr

2012. jún. 16. 21:26

Van egy könyvem, uaz a cime, ami ennek a topicnak : Mi a baja a macskámnak. A szájhabzés és nyáladzás oka nemcsak mérgezés lehet, hanem fog probléma is, vagy fáj vagy most jön, stb. Ha a szájhabzáshoz kellemetlen szájszag társul, akkor lehet vesebaj, de egyikre sem irják, hogy azonnal orvoshoz kellene a macsekot vinni.

A mérgezés miatt már ne idegeskedj, ha sok mérget nyelt volna, már nem élne, ezt a kis dózist ki foja heverni. Aki azt irja, hogy miért nem vitted azonnal állatorvoshoz, azzal ne törődj, nem mindenki lakik állatkórház közelében és tapasztalatból tudom, hogy a mi macskáink is mindig hétvégén betegedtek meg. Etesd, itasd, ha hétfőn sem látsz javulást, majd elviszed állatorvoshoz. Azért ird le a fejleményelet, de nyugi, a macskák sokat kibirnak.

2012. jún. 16. 21:24
A nyálzást leszámítva tényleg semmi baja. Kint ülök épp a teraszon, kint van ő is a fűben, épp bogarászik... pattog mint egy pingpong labda... játszik. :(
24. nila (válaszként erre: 23. - 74e6802bff)
2012. jún. 16. 21:22

Remélem hamar ír Neked valaki akkor .

Tudom nem könnyű 7végén Állatorvost találni , főleg ha nem Bp. környékén laksz .

Sajnos nem valami segítőkészek , Anyum Somogy Megyében ezt tapasztalta .Főleg ha cicáról van szó :(

Tisztelet a kivételnek persze .

Azért írd meg ide ,hogy mit írt a Doki , meg ,hogy a cvicussal mi van !!!

23. 74e6802bff (válaszként erre: 22. - Nila)
2012. jún. 16. 21:15

tudom, nekem is furi... pedig mindig van előtte friss víz, de ha nem cserélném, akkor elpárologna belőle. kérdeztem annak idején az orvost amikor feltűnt, hogy nem fogy a víz a tányérból, ő azt mondta ne aggódjak emiatt.. a folyadékszükségletét ezek szerint kielégíti az alutasakos kaja, ami tele van aszpikkal.

annyit tudtam tenni, hogy a megyei állatkórháznak megírtam emailben részletesen a problémát a háttérinfókkal együtt. most azt várom, hogy visszaírnak valami okosat. nem lustaságból vagy hanyagságból nem vittem el orvoshoz. tényleg nem volt rá lehetőségem ma! :(

nekem ő a gyerekem, mindent megkap, főként szeretet! soha semmit nem sajnálok tőle, a pénzt meg pláne nem, de vannak dolgok, amik sajnos nem rajtam múlnak, és az nem rajtam múlt ma, hogy nem tudtam orvoshoz vinni! látatlanba nem kellene ítélkezni. ezt azoknak mondom, akik köpik a nyálukat, hogy miért ide írogatok!? azért ide írogatok, mert nem tudok perpill semerre se mozdulni vele, és ha csak egy kicsi esélye is van, hogy valaki járt már hasonló cipőben, és tud valami támpontot adni, akkor már nem hiába írtam Hoxára. :(

22. nila (válaszként erre: 21. - 74e6802bff)
2012. jún. 16. 20:58

nem iszik vízet ??? ,de furi

az enyémek két decit ketten tuti megisznek egy nap .

Minden nap friss vizet kapnak .


remélem rendben lesz a cicusod .

2012. jún. 16. 20:50

Nem volt rá lehetőség, hogy orvoshoz vigyem! :S Talán holnap sikerül. Nem olyan egyszerű az hétvégén! :(

Viselkedésileg nem venni rajta észre semmi változást vagy melankóliát.

A szájából akkor jön a nyál csóva, ha eszik.. utána indul be a nyáladzás. Ugyan azt eszi tápot, amit eddig.

A madár pedig valszeg veréb volt, nem galamb! Errefelé nincsenek galambok. Szoba macska, de néha ki szokott szökni. Ő a tápon és a zsírtalanított csirkehúson kívül semmit nem eszik meg. Vizet és tejet soha nem iszik, mert alutasakos külön csomagolt tápot kap, és gondolom abból felveszi a szükséges folyadékmennyiséget.

Van még egy macskánk, rá inkább jellemző, hogy madarászik vagy halászik.. plusz szomszédoknál is van több macska. Abba se vagyok biztos hogy ő cincálta szét a madarat, nem vall rá, persze benne van a pakliban.

Holnap délelőtt megpróbálom elérni telefonon az orvosát, de mint mondtam, sajnos ez hétvégén nem olyan egyszerű. A szemem fénye, nehogy azt higgyétek hogy olyan jó nézni ezt! :(

Más orvos meg nem foglalkozik olyan állattal aki alapból nem a betege. Sajnos ez felénk így működik... undorító! :(

2012. jún. 16. 19:24
a galambok sok fertőzést terjesztenek. vigyázni kell.
2012. jún. 16. 19:22
Orvos!Az én cicám valószínűleg egy galambtól lett beteg,vidd orvoshoz!!!!
18. 298b15dfdd (válaszként erre: 3. - 74e6802bff)
2012. jún. 16. 18:49
Így nehéz,bár az én cicám mikor mérgezett egeret evett,hasonló tüneteket produkált.Próbálj kamillát itatni vele!Vidd dokihoz,bár,ha vidéken laksz,hétvégén nagyon nehéz elérhető állatorvost találni:(
17. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 1. - 74e6802bff)
2012. jún. 16. 18:16
szia. a madár váltotta ki nála. a macskák önvédelmi rekciója. valószínű érzi a kellemetlen ízt a szájában, és ilyenkor próbálja üríteni. ezért habzik a szája. miután evett azért nem habzott, mert jutott bele táplálék. de azért vidd el orvoshoz
2012. jún. 16. 17:48
Nem akarlak megbántani de már réges-rég megmutathattad volna egy állatorvosnak ahelyett, hogy itt kérdezősködsz. Örülj, hogy nem komolyabb és még egyáltalán életben van, simán lehetett volna mérgezés is, és akkor tuti elpusztul ha nem kerül orvohoz pár órán belül.
15. nila
2012. jún. 16. 17:15

Azért nem árt ha a Doki megnézi .

Szegény :( szorítok,hogy meggyógyuljon .

14. nila (válaszként erre: 3. - 74e6802bff)
2012. jún. 16. 17:13

Az is lehet ,hogy békát evett .

Az én cicusom is jött már be habzó -nyáladzó szájjal .

2012. jún. 16. 17:12
Én is dokihoz vinném... Remélem, helyrejön... :/
2012. jún. 16. 17:04
Pedig nagyon úgy tűnik, hogy enyhe mérgezése lehet. Én a helyedben orvoshoz vinném. Sokszor még azok sem tudják megmondani, hogy konkrétan mi a baja, csak kivizsgálás után. Itt pedig csak találgatni fogunk.
11. tilbog
2012. jún. 16. 16:56
Az én macskám gyerekkoromban galambtetemtől pusztult el.
2012. jún. 16. 16:55
lehet allergiás
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook