Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fáj a mellen végzett core-biopszia? fórum

Fáj a mellen végzett core-biopszia? (beszélgetős fórum)


2022. aug. 29. 16:19

Sziasztok!

Aki volt màr core biopsziàn,tudna mesélni róla hogyan tovàbb?

Nagyon el vagyok keseredve,mert 2 hónapja felfedeztem egy csomót a mellemben és azóta össze-vissza csak küldözgettek, mindenki hàrìtott hogy nem tud beutalót adni,akkor mentem magànba,de mindent nem lehet,mert nincs annyi a fizum,amennyit elkérnek minden vizsgàlatért,szóval próbàlom területileg intézni ami napok,hetek,félreértések,küldözgetések..ma odamentem időpontra,közölték nem jó helyre adtak időpontot a biopsziàra.Elcseszte a recepciós..most màr van időpontom a jó helyre,mert màr csak ez kell,hogy mehessek a sebészetre.Uh, mammográfia, vékonytűs mintavétel màr van, jóindulatú,de nagy a daganat,ki kell venni.

Ki ad tovàbbi beutalót pl.a sebészetre és hogyan zajlik a műtét,mennyi idő a felépülés?

Köszönöm, ha vàlaszoltok.

24. Edvai
2021. máj. 29. 08:56

Szerintem nagyon sokat számít ,hogy milyen radiológus végzi a biopsziát.Tehát fontos,hogy jó szakember végezze.

Ne spóroljon a Lidocainnal ill.jó helyre adja be az érzéstelenitöt.

Ha mindez megvan ( jó szakember ill.megfelelő mennyiségű érzéstelenítő akkor nem fáj a beavatkozás ,nem kell félnie tőle!

2019. aug. 8. 08:33
Én tegnap voltam ezen a vizsgálaton, és egyáltalán nem fájt! Előtte kaptam lidocain injekciót, az olyan, mint amilyen egy injekció lehet, utána csak minimális feszítő érzést és a mintavételező eszköz csattanását hallottam. Nagyon izgultam előtte elolvasván itt egy-két hozzászólást. Azoknak írom, akik előtte állnak megnyugtatásul. :-)
2018. aug. 25. 15:31

Sziasztok!

Nem kérdezte meg valaki Shadowboxertől, hogy ki volt az az ügyes doki az Uzsokiban, aki nála a beavatkozást végezte? Már írtam neki levelet 9-én, de a hozzászólás ideje óta nem volt az oldalon. Ha valakinek elárulta, az megírná nekem privátban az orvos nevét? Köszönöm.

2018. jún. 16. 08:41
Sziasztok. Tegnap vegeztek rajtam ilyen beavatkozast az Uzsokiban. Netto 5 percig tartott, ezalatt 4 kemcsonyi mintavetel tortent. A doktorno rendkivul profin beadta a lidocain injekciot, ezt sem ereztem es a mintavetel szurasokbol is csak annyit, ahogy az injekciostunrk a veget megnyomta a vakuum ersekeben es az kattant egyet. Semmi fajdalom. Nalam csak egy egesz pici erzekenyseg lepett fel es a tu helyen is csak nagyon enyhe lilas nyom maradt, szerencses vagyok! Erdemeny 10 nap mulva.
2017. okt. 15. 23:32
nekem kétszer is volt vékonytűs, az nem fájt, csak a helye az egyik oldalon véraláfutásos lett.Másodszor nem fájt, onnét nem vettek, csak a jobból. Majd vastagtűset is....kaptam Lidocaint, így csak a csattogást hallottam. Utána napokig fájt a helye.Az első vékonytűs lelet nem lett rossz, de megismételték a biztonság kedvéért, mert a daganat 10 cm-s. Lehet, hogy Phylloid-tumor. 18-ánderül ki...remélem...most nagyon berezelt vagyok addig.
2013. ápr. 4. 22:30
nekem ma volt ilyen vizsgalatom. egyszeru ultrahangra voltam "hivatalos", es ez lett belole. nem kibirhatatlan fajdalomra kell gondolni, de engem iszonyuan megviselt. talan azert is, mert lelkileg nagyon kikeszitett, h fel sem voltam ra keszulve, miert kell ilyen varatlanul megis, meg hat a gobjeim amugy is erzekenyek nyomasra, nem h meg szurkaljak is fel oran at. delben volt a mintavetel, 10 ora elteltevel is fajdogal, szedem ra a fajdalom csillapitot es nagyo erzekeny. no meg meg is van dagadva. a kotest holnap szedem le, remeljuk ,h nem lesz nagyon kek...
18. virag32 (válaszként erre: 17. - Nanuka)
2012. jún. 30. 10:57
Nem.... Majd szerdán megy hozzá. Ő akkorának érzi a csomót, mint a háromnegyed melle, iszonyúan néz ki, és még mindig borogatja,hogy kibírja valahogy addig.
17. nanuka
2012. jún. 30. 10:35
Véraláfutásom nekem is volt - a tűszúrások körül lettek kb 3-4 cm átmérőjű kék foltjaim, de nem fájt és pláne nem éreztem nagyobbnak a csomót. Nem hívtátok fel a kezelőorvosát?
2012. jún. 29. 15:37

Sziasztok, még mindig a biopsziával kapcsolatban szeretnék kérdezni.


Ahogy írtam, ugye anyumnak megcsinálták múlt csütörtökön, leírhatatlan fájdalmak közepette.

A gond az,hogy azóta is borzalmasan fáj neki, borogatja, úgy néz ki a melle, mintha három napig acélbetétes bakanccsal rugdosták volna, iszonyúan néz ki. És a benne lévő daganatot most kb. ötszörös nagyságúnak érzi, kőkemény a melle.


Ez normális????

15. virag32 (válaszként erre: 14. - Nanuka)
2012. jún. 21. 20:33
Köszönjük, ezerrel azon vagyunk...
14. nanuka
2012. jún. 21. 20:24
Jaj, szegény, sajnálom :(. Jobbulást neki! És bízzunk a negatív eredményben.
2012. jún. 21. 17:54
Na,megcsinálták anyumnak ma a biopsziát.Mondta,hogy olyan eszméletlen,elviselhetetlen fájdalom volt,hogy azt hitte,nem éli túl.Most is kibírhatatlanul fáj,jegelu és marékszám szedi a fájdalomcsillapítót,hogy ne zavarodjon meg a fájdalomtól.
12. virag32 (válaszként erre: 11. - Nanuka)
2012. jún. 14. 12:02
Igen, ez elég durva, mármint, hogy fiatal nőkről semmi gondot nem feltételeznek. Egyszer elmentem orvoshoz, mert iszonyatosan fájt a mellem oldala, de már borogatnom kellett. Felhívtam a mammográfiát, adtak időpontot - NÉGY HÓNAPPAL KÉSőBBRE!!!! Ennyi idő alatt mondjuk kb. háromszor meg lehet halni, ha az embernek olyanja van.
11. nanuka (válaszként erre: 10. - Virag32)
2012. jún. 14. 10:45

:D Lehet, hogy az itt most tényleg szerencse :) Nálam egyből duplán nyomták a biopsziát, mert mindkét oldalról kellett mintát venni. Sőt, egyik oldalon talán 2 csomóból is vettek.


Arra emlékszem abból a napból, hogy amikor meglátta az asszisztens, hogy várok a folyosón, az volt az első kérdése, hogy "maga mit keres itt és egyébként is hány éves?" Külön meg kellett neki magyaráznom, hogy talán 20 évesen is adódhat olyan eset, hogy a mammográfiás rendelő előtt kell várnom... Ezen ott teljesen kiakadtam. Lehet, hogy amikor a tűt szúrták, még mindig ezen mérgelődtem, azért nem emlékszem különösebb fájdalomra :)

10. virag32 (válaszként erre: 9. - 76e5505548)
2012. jún. 14. 10:36

Uhhhh. Na, akkor mégis para ezek szerint. Neki legalább olyan alacsony a fájdalomküszöbe, mint nekem, szóval tuti élvezni fogja.


Azt hiszem, ezúttal szerencse akkor, hogy marha kicsi melle van. :DDD

2012. jún. 13. 22:48
Nekem is volt biopsziám, és mondták sokan előtte, hogy óó nem is érezni, elhittem. Inkább anyukád kicsit parázva menjen, mert akkor csak jóirányba csalódhat. Nekem fordítva volt. mondhatni nekem is "kicsit" fájt. de attól is függ, hogy hol van a csomó, mert nekem nagyon mélyen volt.
2012. jún. 13. 22:29
Nekem csak az aspirációs biopsziás volt, de mondhatni az is kicsit fájt...:(
2012. jún. 13. 22:25
Az enyémnek nem fájt különösebben azt modnta az érzéstelenitö szuri kellemetlen volt. Viszont utána nyilalgatott neki sokáig és néha frontoknál is nyilalgat még mindig, pedig nincs semmi más frontérzékenysége... Viszont amit neki néztek (kis meszes csomot) Azt ezzel ki is vették, azota nincs ott.:)
6. 645b490433 (válaszként erre: 4. - Nanuka)
2012. jún. 13. 22:12
Az én anyukám azt mondta neki fájt.
5. virag32 (válaszként erre: 4. - Nanuka)
2012. jún. 13. 22:04
Köszönöm, akkor megnyugszunk! :D
2012. jún. 13. 21:54
Nálam vettek már biopsziát mellben lévő csomóból. Én is be voltam parázva, de nem kell félni, egyáltalán nem olyan szörnyű az! Épp csak azt lehet érezni, amíg a bőrön átmegy a tű - de pl vérvételnél is átszúrják a bőröd. Ez annál egy kicsit erősebb fájdalom, de tényleg minimális. Azzal nyugtatott a dokinő előtte, hogy a mellben belül már nincsenek idegvégződések, amik fájnának. Meg se fog kottyanni ;)
2012. jún. 13. 21:53

Daganatgyanús szövettömeg felismerése az emlőben történhet hagyományos fizikális vizsgálattal (tapintással), vagy a rutinszűrés során készített mammográfiás röntgenfelvétel alapján. Fontos tudni, hogy mindkét vizsgálat sok téves riasztást ad, és a tapintással vagy röntgenfelvételen azonosított, környezetüktől eltérő állományú területek csak igen ritkán bizonyulnak valóban rosszindulatú daganatnak. Ugyanakkor bármi gyanús jel további vizsgálatokat tesz indokolttá.


A szűrés során felfedezett, kérdéses elváltozást először képalkotó vizsgálatokkal (precízebb röntgenkép, ultrahang, esetleg CT, MRI) vizsgálják tovább, majd ha ezek nyomán erősödik a gyanú, mintát (biopsziát) vesznek a célterületből. A mintavétel történhet ún. ultrahang-vezérelt vékonytű-aspirációs biopsziával vagy ún. core biopsziával. Az előbbi esetben egy nagyon vékony tűt vezetnek az elváltozásba, és onnan sejteket szívnak le; a gyakorlott orvos kezében meglepően gyorsan lezajló beavatkozást mindvégig ultrahangos képen követik, így bizonyosodnak meg arról, hogy a mintavétel valóban a kérdéses területet reprezentálja. A nyert sejttömegben a patológus azt vizsgálja, hogy vajon a sejtek alaki és egyéb jellegzetességei utalnak-e rosszindulatú folyamatra. A core-biopsziás mintavétellel ezzel szemben egy vékony szövethengert emelnek ki, amelyben nemcsak az egyes sejtek, hanem az egész szövet megjelenése tanulmányozható, valamint az esetlegesen szükségessé váló terápia és a prognózis szempontjából fontos paraméterek meghatározására is mód nyílik.

2012. jún. 13. 21:44
Ez az amikor egy pisztoly szerüvel belönek hogy mintát vegyenek?
2012. jún. 13. 21:38

Sziasztok!


Legyen szíves írjon olyan, akinek végeztek már ilyen beavatkozást, mert anyumnak lesz jövő héten és eléggé be van tőle sz...va, mert olvastuk,hogy végzik, és nagyon fájdalmasnak tűnik.


Van valakinek tapasztalata? Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook