Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyenge, töredező, fátyolos, szuvas fogakra mi a megoldás? vitamin? gyógyszer? fórum

Gyenge, töredező, fátyolos, szuvas fogakra mi a megoldás? vitamin? gyógyszer? (beszélgetős fórum)


2014. okt. 11. 19:49

szerintem sajnos ezzel nem tudsz mit tenni,én hasonlóképpen vagyok,és sajnos a szüleim is így voltak

nekem egy fogorvos azt mondta,h nem a rossz fogakat,hanem a nyálösszetételt örököljük,erre még rájönnek a saját rossz szokásaink (kávé,szénsavas üdítők,stb...),és ha esetleg a vitaminok,ásványi anyagok sem szívódnak fel rendesen,akkor marad a protézis

2012. jún. 3. 14:18
És, ha tényleg nehezen szívódnak fel ezek az értékes vitaminok, ásványi anyagok, akkor hogy tudok ezen segíteni? szeretném ha nem csak megenném azt a sok gyümölcsöt, meg zöldséget és kiderül, hogy kipisilek mindent amit nem kellene...
2012. jún. 3. 14:14

Egyébként nagymamámnak voltak olyan rosszak, hogy asszonykora óta protézise van...

Édesapámnak hullottak ki, meg elég szuvasok is voltak 30 körül a fogai.

2012. jún. 3. 14:13

[link]

Nekem ezt ajánlotta a fogorvosom, meg is vettem tőle, talán mintha valóban jó lenne. Úgy érzem kevésbé érzékenyek a fogaim (ugyanis nekem az a gondom), de ha megnézed, gyorsan romló fogakra is ajánlják.

Nem volt olcsó, 4500 Ft volt. Utánanéztem, és interneten is meg lehet rendelni.

2012. jún. 3. 14:12
Azért vagyok annyira tudatos, szerintem ez kiderült a leírtakból, hogy a fogorvosom volt az ELSŐ akitől megkérdeztem mit tehetek. Szerinte semmit... nyugodjak bele, hogy az összes fogam ripityára törik?
5. df09bac22a (válaszként erre: 1. - Profectuscat)
2012. jún. 3. 14:09

Megoldás: Kérdezze Fogorvosát...

Amúgy a rendszeres fogmosás, sok esetben genetika is bele szól (kalcium, és más ásványi anyagok nehézkes felszívódása)

2012. jún. 3. 14:06

Ez érdekes. Valamelyik szülődnek vannak nagyon rossz fogai? Mert sajnos a rossz fogra való hajlamot örökölni is lehet. Vagy talán valami tápanyag-felszívódási probléma áll a háttérben. Pl. a Ca, Mg nem szívódik fel, így nem tud beépülni a csontokba fogakba. és ezért romlik a fogad is.

Az Elmex a legjobb fogkrém, legalábbis amíg használtam nagyon szép fogaim voltak (most is szépek, csak jól tisztított az Elmex), most Colg@te van, de azóta érzékenyek a fogaim.

talán a vitaminok nem jutnak el, ahova kellene. Ca, Mg, D-vitamin, B-vitamin...

2012. jún. 3. 14:04
Kálcium? Az a csontokat és a fogakat is erősíti.
2012. jún. 3. 13:54

Azt kifelejtettem:

Egészségesen élek, gyümölcs, zöldség.

Semmi cigi, alkohol, tea, kávé.

Elmexxel mosom a fogaim 3-4 éve, használok mást is a fogaimra, de eddig semmi javulás, csak rosszabb.

2012. jún. 3. 13:52

17-18 éves koromban már 2-3 fogam kapásból ripityára törött.

Már 2 fogam gyökérkezelt, egyiken korona van, de mindre ezfog kerülni, mivel ez egész felső fogsorom végig fehér szuvas. A fogam szélei kissé áttetszőek már, kopnak hónapról-hónapra. Az orvos nem mondott semmit, csak kifúrja, betömi, a megmaradt fog meg tovább rohad. Gondolom, jót akar, azt mondta amíg megmenti a fogaim. Úgy tudom a fehér tömések kifognak esni egy idő után, ezért is szeretnék koronát/kat. Ezt nem félfüllel hallottam, egyrészt tapasztalatból is mondom-A fehér tömések mindig kiestek, egyik fogamból 1 hónap alatt 8x...

A korona pedig a megmaradt fogam védené. -

A d-vitaminnal tudok még segíteni a fogaimnak most?

Illetve szerintetek ilyen gyenge szerkezetű fogakra mi lenne a jó?

Utána néztem egyébként egy kicsit a dolognak.

Alpha 20C jó lehet + Szépséggyöngy+vitaminok.


Volt aki használta ezeket? pozitív volt az eredmény?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook