Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovikezdés 4 évesen fórum

Ovikezdés 4 évesen (beszélgetős fórum)


1 2
56. Monka09 (válaszként erre: 55. - Pettka)
2012. jún. 7. 22:23

Szia!


Köszi szépen, hogy megírtad mindezt!

Ez is nagyon megnyugtató volt számomra, hogy jól fogok dönteni, ha kicsit halasztjuk az ovit.

Bár nagyon szereti a gyerekeket a kislányom, jól el is van a közösségben, persze eddig mindig ott voltam vele, nem hagytam ott sosem és ez így más.

Sajnálom azért, hogy így megjártátok a kislányoddal, szegénykém sokat szenvedett az ovi miatt. :-( S vele együtt te is! De szerencsére jól végződtek a dolgok és a legfontosabb, hogy nagyon jó testvérek lettek/lesznek ezután is biztos! S ez többet ér minden ovinál! :-)

Remélem ezután már nem lesztek ennyit betegek és minden rendben lesz!

55. Pettka
2012. jún. 7. 17:35
Sziasztok!A mi helyzetünk is hasonló.Az én lányom tavaly szeptemberben kezdte el az ovit,ő akkor már 4 éves volt.Addig soha semmi baja nem volt.Szeptembert még végig járta,aztán októbertől szinte állandóan beteg volt:nátha,köhögés,mandulagyulladás,kötőhártya...Állandóan orvoshoz járkáltunk,december elején még egyszer kruppos köhögése is volt(szerencsére elmúlt hamar).Ebben az volt még a bibi,hogy én júliusban terhes lettem.Szóval,a terhességem felét én is így vittem végig,ugyanis mindent elkaptam a lányomtól...Március végére voltam kiírva,és januárban-amikor a téli szünet után ismét tiszta nátha lett a lányom,és persze én is-azt mondta a nőgyógyász:szerinte ne hordjam most oviba!Megfogadtam a tanácsát,és onnantól kezdve egyikünknek sem volt semmi baja!Április 2-án megszületett az öcsi,akkor abban a hónapban azért nem vittem,nehogy ráhozzon valami betegséget.Amikor májusban vinni akartam,akkor szóltak,hogy itt a hasmenés-hányás járvány...szóval,ezt be is fejeztük.Úgyhogy,megbeszéltük az oviban,hogy majd szeptemberben megy.Semmiről nem maradt le szerintem.Ráadásul vegyes csoport volt,amiből 18-an elmennek most suliba,csak hatan maradnak,ők meg úgyis másik csoporthoz lesznek csatolva.Itthon sem unatkozik,rengeteget segít a picinél,állandóan mellette van:)Fejlődés szempontjából sem hiszem,hisz 5 éves lesz jövő hónapban,és ír,számol,olvas.Szóval,én egyáltalán nem bántam meg,hogy itthon van velünk!Imádja az öcsit,és az öcsi is őt:)És ez mindennél többet ér!!!
2012. jún. 6. 13:10

Várom a további véleményeket, tapasztalatokat a témával kapcsolatban.

Köszönöm.

2012. jún. 3. 22:23
Köszönöm -Mimi- és sorrisa28 nektek is a hozzászólásotokat. :-)
52. sorrisa28 (válaszként erre: 1. - Monka09)
2012. jún. 3. 18:02

Szia!

Nálunk is hasonló a helyzet, a kisfiam novemberben lesz 3, a tesó pedig szeptemberben érkezik. Még ő sem szobatiszta, de ez addig még változhat. Ő járt bölcsibe 3 hónapot, ahol ugyan jól érezte magát, elég sokat volt beteg. Most beirattuk szeptembertől az oviba, de folyamatosan megy nálunk is a vacillálás, hogy menjen-e. Én is a betegségektől tartok, mert szerintem sem mindegy, hogy a tesó ezeket most kapja-e el vagy 1 évvel később.

51. -Mimi-
2012. jún. 3. 13:51

Én is 4 évesen adtam be a lányomat az oviba.

Ma sem csinálnám másként. Más lett volna a helyzet ha igényelte volna a gyerektársaságot de szívesebben volt otthon velünk. Elötte nyáron született a tesó, így még volt egy évünk hármasban, többet már úgysem lesz ilyen. :-)

A gyerekek szépen összeszoktak, nálunk nem volt testvérféltéknység, hiszti... Egy év múlva, amikor már ő is igénylte, elkezdtük az ovit. A beszoktatás viszont nem volt se könnyebb, se nehezebb, mintha 3 évesen ment volna.

50. Monka09 (válaszként erre: 48. - Lencsy)
2012. jún. 3. 12:58
Köszönjük szépen! :-)
49. Monka09 (válaszként erre: 46. - Beatav)
2012. jún. 3. 12:58

Köszönöm szépen, amit írtál! :-)

S igen, már megnyugodtam! Jól esett és esik olvasni, hogy ilyen "sokan" vannak hasonló véleményen, mint én. S valóban kellett a megerősítés!

De azért semmi gond a többiek véleményével sem, hisz miért ne mondhatnák el. Mindenki másképp gondolja és kezeli ezeket a dolgokat, s nincs is ezzel semmi baj.:-)

48. Lencsy (válaszként erre: 26. - Monka09)
2012. jún. 3. 12:07
Persze hogy megoldjátok :) Sok sikert :*
47. tündér74 (válaszként erre: 45. - Serry)
2012. jún. 3. 12:04

A topikindító szerintem attól tart, hogyha a nagy elkezdi az ovit, akkor mindenféle fertőzést hazavisz a pár hetes testvérének és igaza van, mert nagyon nem mindegy, hogyha egy ilyen pici baba elkap különböző fertőzéseket. Ráér nagyobb korában is összeszedni bacikat.


Ha 4 évesen kezdi a gyermek az óvodát, akkor plusz egy évet van otthon védett környezetben a család szeretetében, én jónak tartom, általában ezek a gyerekek kiegyensúlyozottabbak.:)

46. beatav (válaszként erre: 45. - Serry)
2012. jún. 3. 11:45
Már megnyugodott Monka09 a sok helyeseléstől.Ugyis a saját megnyugtatására indította ezt a topikot!Nem a véleményekre volt kiváncsi! :)
45. Serry (válaszként erre: 44. - Monka09)
2012. jún. 3. 10:51

A baciktól nem kell félni, egy év múlva ugyanúgy haza fogja vinni ha beteges. Ha meg nem ő akkor a kicsi ha közösségbe kerül.

De mint írtad még nem értett az ovira hiszen nem szobatiszta.

Ha bölcsen kezeled a helyzetet nem fogja úgy érezni,ohgy lepasszolod, ohgy a tesóval legyél. A másik ekkora gyereknek szüksége lehet a közösségre hacsak félnapra is.

Szerintem túl parázod a beszoktatás témát is. De a te dolgod egyelőre 5 éves korig nem kötelező az ovi.. majd látod hogy mi a legjobb nektek.


majd 2 gyereke után te is másként látsz dolgokat. most még azon izgulsz mi lesz ha jön a testvérke, ki mennyire lesz féltékeny majd aztán látod a nehézségeket is és a sok sok örömet is.

44. Monka09 (válaszként erre: 42. - Serry)
2012. jún. 3. 09:44

Szia!


Nem a kivitellel van a baj! Ki fogom vinni, sőt fogunk is jönni-menni a picivel is! Hanem a többi része inkább ami fontosabb nekem, hogy a nagyobbikat kevésbé viselje meg, valamint a bacik miatt.

S ahogy írod neked a nagyobbik már ovis volt, tehát eggyel kevesebb gond volt nálatok,már akkor nem kellett a beszokatással bajlódni. Ha nekem is már bölcsis vagy ovis lenne, egyáltalán nem lenne kérdés, ugyanúgy folytatná az ovit ősztől. :-)

43. Serry (válaszként erre: 23. - Juditkecskemet)
2012. jún. 3. 09:25
Nem volt jó de muszáj volt valakinek megoldania....
42. Serry (válaszként erre: 27. - Monka09)
2012. jún. 3. 09:25

Ennyire ne hasogasd a szőrt.... én a kicsire gondoltam.. nem hiszem,hogy olyan nagy gondot kell abból csinálni,ohgy egy2-3 hetes babát ki kell vinni. A két fiam közt 3 év 10 hónap van. Igaz a nagy már ovid volt mikor megszületett a tesó... de akkor is nekem kellett vinnem mint ahogy most te azon is oda vagy,hogy egy 3-4 hetes gyereket ki kell vinned. Egy majd 1 hónapos babának napi 1 órát már kell levegőznie. ergo ha ez a napi egy óra éppen a tesó kísérése az oviba hát akkor az. Nem hiszem,hogy nem mennél ki velük. S én sem indulatból írom.. de igazán ha végig gondolod nem más a helyzet ,mert nem a nagy kora számít ilyenkor.


De ha még nem szobatiszta akkor meg ne is akard egyelőre oviba vinni, mert nem fogadják.. bár 3 hónap alatt is sok minden megváltozhat.

41. MesébenÉlek (válaszként erre: 1. - Monka09)
2012. jún. 3. 06:54

Szerintem is maradjon még otthon. Ha nincs a lemaradása,pl:megkésett beszédfejlődés,ügyesen rajzol,gyurmázik otthon is akkor ,nem indokolt az ovi.

AZ ovi akkor nagyon hasznos 3 éves kortól,ha valamelyik kisgyereknek lemaradása van. Nem beszél,vagy nem annyira árnyaltan,vagy a motorikus mozgások,nem annyira finomodnak.PL rajzai felismerhetetlenek.

Viszont,ha van valahol is lemaradás(egy anya azt érzi),akkor be kell vállalni az ovit,mert aki 2013 augusztus 30-ig betölti a 6. évét az óvodaköteles.Már nem dönthet a szülő,csak ha szakértői bizottsághoz fordul.Ez a 2 év meg lehet ilyen esetben kevés az iskolakezdéshez.

40. tündér74 (válaszként erre: 1. - Monka09)
2012. jún. 2. 23:14

Szia!:) Az én kisfiam is 4 évesen lett ovis szeptembertől, viszonylag simán beszokott.

Egy 3 éves szerintem még kicsi és bár tényleg gyerekfüggő, némelyik még nehezen alkalmazkodik az új környezethez, a sok gyerekhez, így megviseli az óvodakezdés, az anyától való elszakadás. A 4 évesek már önállóbbak, kevésbé szorulnak az anyára, így ők általában hamarabb, könnyebbben, zökkenőmentesebben szoknak be.

39. Monka09 (válaszként erre: 35. - Martin3)
2012. jún. 2. 22:45

Ez a jó, mint ahogy már írtam is, hogy nem vagyunk egyformák, másképp gondolkodunk.

Szerintem semmi baja sem lesz a kislányomnak, 4 évesen is be fog tudni illeszkedni egy közösségbe, és nem fog lemaradni semmiről.

Mi több gyereket nem szeretnénk és kettőjüknek minden téren meg szeretnék adni azt a biztonságot, amit egy család nyújthat és a kislányomnak is azt az örömet, hogy neki ne kelljen elmennie oviba, hadd legyen itthon Kistestvérével, és segítsen, hisz már nagyon várja, sokat beszél róla. Jó, biztos lesz olyan, amikor már nem lesz újdonság, hogy nem úgy fog a Tesóhoz viszonyulni, de mégis így érzem jónak. Írtam is már, egyébként még nem szobatiszta, bár jó úton haladunk, s ha nem lesz az őszre, nem mehet oviba. Másik gond, az anyagi, hogy miért fizetnék feleslegesen az ételért és egyebekért, ha úgyis itthon vagyok és főzök minden nap?!


De nincs ebből semmi amit te leírtál. Örülök, hogy nálatok ilyen jól alakult a helyzet! Gratulálok a nagy családhoz, legyen ez mindig így!

Szép estét mindenkinek!

38. juditkecskemet (válaszként erre: 34. - Monka09)
2012. jún. 2. 22:36
Köszönöm!
2012. jún. 2. 22:35
Egyáltalán nincs túl lihegve a dolog, én megértem. Nekem ikerlányaim vannak, most 4 és fél évesek és tavaly szeptemberben kezdték csak az ovit.Igaz elötte fél évig jártak (ez egy magánovi)heti 2x beszoktatás címmel...Hogy miért vártam "ennyit"? mert úgy gondolom, aki megteheti, ráér 3.5-4 évesen oviba járatni a gyerekét.Így is bőven voltak közösségben és nem szenvedtek hátrányt ez miatt, sőt...
36. juditkecskemet (válaszként erre: 33. - Martin3)
2012. jún. 2. 22:35
Semmi gond. :-)
2012. jún. 2. 22:34

és tényleg nem akartam senkit megbántani, távol áll tőlem, lehet kicsit erősen fogalmaztam, de nem értem, miért kellene azért kihagyni az ovit, mert érkezik a kistesó?

a picit az anyatej megvédi, nem lesz semmi baja, nálunk az oviba nem egy anyuka hozza be(miközben hozza a nagyot) a picit is, és még nem hallottam, hogy emiatt lenne bajuk. Persze nálunk is megvan a hányós-hasmenéses, és felsőlégúti betegségek, mindenkin átmegy(még rajtunk szülőkön is) és túléltük...

az inkább már nagyobb probléma a fóruminidító részéről, hogy nem hallott jó dolgokat az oviról...

viszont az is elgondolkodtató, akik ilyen későn kerülnek közösségbe, hogyan szocializálódnak és milyen fokon, a későbbiekben hogyan alkalmazkodnak az egyes közösségekhez...szerintem ez hátrány számára, sőt szerintem nagyobb bajt okozunk, mint akiket bölcsibe adnak(mert anyuka megy pl dolgozni). Attól, hogy én már 7éve itthon vagyok a 4 bébivel, tényleg meg sem fordult a fejemben, hogy emiatt ne menjen a nagy "időben" oviba, ja és suliba is 6 évesen ment és nem bántuk meg, hogy nem vártunk még egy évet, sőt.(de ez már tényleg nagyon gyerekfüggő, ne menjünk bele)

34. Monka09 (válaszként erre: 32. - Juditkecskemet)
2012. jún. 2. 22:29

Teljesen igazad van! Nem szabad így elítélni senkit!!! Itt csak megbeszéljük ezt a témát. Nem muszáj mindenkinek egyetértenie, hisz az sem lenne jó.

Én azért indítottam ezt a fórumot, lássam van-e aki hasonlóan gondolkodik, mint én és szerencsére jó olvasni azt, hogy többen vannak így!!!


Nagyon sajnálom a Kisfiadat, remélem megoldódik a dolog és előbb-utóbb minden rendben lesz!!! Szorítok nektek és sok-sok kitartást!!!

33. martin3 (válaszként erre: 32. - Juditkecskemet)
2012. jún. 2. 22:26
így igaz, de jelen esetben a fórumindítónak elvileg egy testben-lélekben egészséges gyermeke van...így a választ is ehhez mértem...
2012. jún. 2. 22:22

Az én kisfiam 2 hetente lázas. 1 hetet jár általában max.

Ma reggelre is belázasodott. Bármi van az oviban ő elsőként kapja el.

Felsorolni sem tudnám, mi mindenen esett már át. Amúgy is tartós beteg (asztma) de ez szinte a legkisebb bajunk.

Nem véletlenül érzem én azt amit. (nehéz bárhol is otthagynom). Most pszichológushoz járunk az említett dolgok miatt (egyáltalán nem vesz részt a közösségi dolgokban, nem beszél az oviban stb.)

Sajnos az autizmus is felmerült, most megyünk 13-án a szakértői bizottsághoz ez ügyben.

Itthon egész más. Beszél szép kerek mondatokban. Értelmes okos kisfiú de nem kommunikál másokkal...


Senki nem lát bele a mások problémájába.

Nem kellene azt mondani, hogy túl van lihegve a dolog. Egész más dolog egy egészséges, cserfes gyereket nevelni, mint egy állandóan beteg, és egyéb gondokkal küszködőt.

31. Monka09 (válaszként erre: 29. - Martin3)
2012. jún. 2. 22:10

Köszönöm szépen a hozzászólásodat!

Pont ez a lényeg, mindenkinek más a véleménye, mindenki másképp gondolkodik. Neked szerencséd volt a bacikkal kapcsolatban, hogy nem vagytok betegesek. Az én kislányom még közösségben sem járt, már sajna kórházban is volt. :-(

A lényeg, mindenki maga dönti el, mindenki maga tudja a saját életét! :-)

30. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Monka09)
2012. jún. 2. 21:58
nem kötelező vinned, ha nem akarod.
2012. jún. 2. 21:57

szerintem meg kicsit túllihegitek ezt a témát...már bocs.

a mi korosztályunk szüleinek(most vagyok 34) pár hónap után vissza kellett menni dolgozni, bölcsi volt ezerrel. Ők sem voltak rosszabb anyák, vagy kevesebb érzelemmel megáldva e téren, mégis fájó szívvel, de bölcsibe adtak minket. Megmondom őszintén semmire sem emlékszem abból, hogy jaj de rossz volt. Attól még az anyai kapcsolat nem ott alakul ki, és nem attól függ, hogy mikor kezdi valaki a böcsit vagy ovit,

Nekem 4 babám van, 18-22hó különbségekkel, a legnagyobb 3,5éves volt szeptemberben, amikor ment oviba és előtt 3 héttel született a 3. babám, szóval meg sem fordult a fejembe, hogy emiatt ne menjen, amiatt, hogy jön egy kistesó, ez nem hátráltató tényező sem neki, sem nekem.

Semmilyen lelki sérülés nem érte egyik gyerekemet sem, mert érkezett a tesó, teljesen természetes dolognak vettük, hogy egy manóval több tartozik a családhoz, és abszolút nem lihegtük túl a témát, nekik is abszolút természetes volt. És mivel 4 gyerekem van, nem hinném, hogy csak egyéni szerencsém van, mivel mind a 3 nagy teljesen könnyen kezeli ezt a témát..

és nem szedünk semmilyen vitamint, semmit az ég világon és a nagyok soha nem fertőzték meg a kicsiket "az ovis betegségekkel"...

28. Monka09 (válaszként erre: 23. - Juditkecskemet)
2012. jún. 2. 21:42

Igen, igazad van! :-)

Nem annyira volt az jó, télen vinni a Picit és a nagyobbikat sem szerintem! Túl lehet élni, szó se róla, de ha nem muszáj, minek erőltetni.

S mint az előbb írtam, náluk a nagyobbik már 4.éves volt, és nem 3. Akkor már én is másképp gondolkodnék, lehet már járna is oviba.

Mert ha most nekünk még nem jött volna a Kistesó, akkor ment volna oviba vagy ősszel vagy januártól. :-) De így már más a helyzet!

Minek fizessem az ovit 2-3 órahosszáért (mert ugyanúgy be kell fizetni, akármennyit is van ott), s minek szenvedjen a kislányom a baciktól, stb.stb., ha nem muszáj.

Lehet ennek így kellett lennie, hogy érkezzen a Kicsi, hogy a Nagyobbiknak még legyen ideje mindenre felkészülni! :-) Remélem értitek! :-)


Köszönöm az eddigi hozzászólásotokat! :-)

27. Monka09 (válaszként erre: 22. - Serry)
2012. jún. 2. 21:37

Más helyzet volt, mert már 4 éves volt a nagyobbik.

Ha nálunk ez a helyzet lenne most, hogy már a 4-diket töltené, akkor már most legkésőbb tavasszal vittem volna oviba beszokatni, és ősszel tuti ment volna. De mivel még csak épphogy 3 éves lett, nem szobatiszta, és úgy látom nem árt, ha még marad itthon, így másabb a helyzet.

Ne haragudj, nem rossz indulatból írom, csak ez más helyzet. :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook