Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kapott valaki már ilyen levelet?? fórum

Kapott valaki már ilyen levelet?? (tudásbázis kérdés)

1 2
53. szila5 (válaszként erre: 51. - Homern)
2012. máj. 15. 00:29
Neked is köszönöm! :)
52. szila5 (válaszként erre: 50. - Nemszamit)
2012. máj. 15. 00:29
Köszönöm szépen! :)
51. homern (válaszként erre: 49. - Szila5)
2012. máj. 14. 23:57
nyugodtan eladhatod a feleslegessé vált dolgaidat,nem kell ilyen esetben adót fizetni,számlát adni..és folyamatosan adom el amit kinőtt a gyerek és veszem is a következő méret ruhát,nagyobbaknak való játékokat ugyanazon az oldalon :) több mint 2 éve használom ezeket az oldalakat,csak nem néznek adócsalónak,azért látszik ki foglalkozik vele olyan szinten,hogy az neki adómentes, jelentős jövedelemforrás.
50. nemszamit (válaszként erre: 49. - Szila5)
2012. máj. 14. 22:49
Ha valóban te vásároltad és nem üzletszerű a mennyiség akkor nyugodtan árulhatod. Nem az a lényeg hogy használt-e a termék, hiszen akkor egy régiség kereskedőnek sem kellene adózni hanem az hogy volt-e rajta hasznod. Ha te vetted, használtad, olcsóbban eladod, nem keletkezik rajta jövedelmed vagyis bevallani sem kell semmit. A lenti esetekben kimondottan üzletszerű volt az értékesítés, vagyis azért vásárolták hogy azután hasznonnal adják tovább. Pár darab termék eladása nem gond de egyértelmű legyen hogy nem kereskedsz velük. (vagyis pl. nem tömegével új cuccok amik mind egyformák)
49. szila5
2012. máj. 10. 23:24
Figyeljetek már; én ezt nem értem. Eddig csak vásároltam a vaterán, ellenben felmerült, hogy eladnék pár használt vagy feleslegessé vált holmit; és ezek alapján nem tehetem meg? Több ezer használt pl. menyasszonyi ruha vagy babakocsi van fent a neten, a többiről nem is beszélve. Nem hinném, hogy azok után bárki is fizetne újabb adót. És én most a használt kinőtt, megunt dolgokról beszélek, nem a vadiúj cuccokról, amiket boltban is megvehetnénk. Tehát a használt holmi áfá-ját új korában fizettem ki, esetleg felmerül, hogy nem csak kidobom, hanem tovább adom x ft-ért, mert annyira nehéz manapság megélni, az a pár ft is sok segítség lenne, esetleg másba befektetve. Szóval, hogy van ez??? Miért is fáj ez a NAV-nak vagy bárkinek, az a pár ezer ft? Nem milliós tételekre gondolok!!!
2012. máj. 3. 22:54

Jót nevettem rajtatok ahogy a szellemi fölényeteket bizonygatjátok a levélíró felett, miközben ti sem vagytok okosabbak.

Mert mit is csináltok? Egymást nyugtatgatjátok és húzzátok vissza a pöce gödörbe abban a hitben hogy ha sokan vagytok, akkor nincs is büdös, meg nézzük a jó oldalát, legalább meleg van.

Miről szól az egész? Útban vagytok, de ti keményen beleálltok, és mint tudjuk ami nem hajlik, az törni fog.


Mi történhet? A levélíró bedühödik és mindenkit felnyom névtelenül a NAVnak. Megszívjátok. Esetleg cserébe ti is bejelentitek egymást. Ebből már senki nem jöhet ki jól.


Vagy, lehet hogy ennyi elég volt a levél írójának, de az Allegrogroup, mivel visszaéltek a nevével feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen. Titeket behívnak tanunak. Ha az elkövető kicsivel ügyesebb mint amilyen jó helyesíró, nem találják meg. Ez persze rosszul mutatna a rendőrség statisztikáin, szóval mit fognak tenni azzal a 15 tanuval aki adót csalt és épp ott van náluk. Hát hivatalból feljelentik. Mert Magyarországon az adócsalás is bűncselekmény. Megint megszívjátok.


De legyünk optimisták, semmi nem történik. Most még. Aztán elöbb utóbb tényleg kaptok egy próbavásárlást, mert ahogy néztem mind feketén nyomjátok, egy kezdő NAVos is rátok tudja húzni az üzletszerűség fogalmát és onnét kezdve alap a 200ezer forintos bünti a számviteli törvények megsértése miatt. És az még csak a beugró lesz.


Érdemes kicsit utánajázni, hogy is néz ki egy ilyen ellenőrzés és mik a következményei.


Friss és ropogós:


[link]


És hogy lássátok hogy is néz ki egy ilyen hivatalosan:


[link]

Az eddigi gyakorlat szerint a tipikus büntetési tétel az eladott összeg 90%-a.


Annak szerencséje van aki csak idén kezdte, mert még időben ki tudja váltani a vállalkozóit (persze addig szünet) vagy abbahagyni teljesen és sumákolni hátha szerencséje lesz. (de érdemesebb bevallani mert akkor még adót sem kell fizetni bizonyos összegig) A tavalyi évre ha nem is szabályosan de meg tudjátok csinálni a bevallást és tudok adót fizetni a hó végéig.

Aki meg évek óta nyomja, na mindig azok a legkeményebbek. Meg is szokott lenni az eredménye, lásd a hiradót.


És mindig van egy legokosabb, aki kitalálja a sok eszével hogy én írtam a levelet :)


Pedig egyszerű, 15 perc alatt mindent ki lehetett keresni a neten, nem ma kezdtem a kereskedést, voltam már a NAVnál és bizony én is kaptam már fenyegetést, csak leszarom, mert számlázok ezért nyugodtan fekszem le ma is :)


Jó éjt mindenkinek!

47. 65298a0518 (válaszként erre: 35. - Gabika79)
2012. máj. 3. 16:31
Szerintem semmit, megteszi helyetted a Teszvesz, nem járt túl jól, ő sem így akarta, remélem, a Vateráról is kitiltják, meg is érdemli, legyen ez neked elégtétel, ötletem nincs nagyon, mit tehetnél, ami neked is megéri, szerintem zárd le valahogy magadban, tudom, hogy bosszant!
46. homern (válaszként erre: 44. - Gabika79)
2012. máj. 3. 16:04
sok sikert,reméljük abbahagyja a magánakcióit.
45. e57e061615 (válaszként erre: 42. - Gabika79)
2012. máj. 3. 15:49
Nem. :) De előbb én is írtam, hogy büdös az egész.
44. gabika79 (válaszként erre: 43. - Homern)
2012. máj. 3. 15:47
Igen, ez logikus, de tudod hirtelen lányos zavaromban az tűnt a leglogikusabb megoldásnak... Na mindegy ez már veszett fejsze nyele! De nem nyugszom, míg ki nem derítem, ki ez az "illető"
43. homern (válaszként erre: 40. - Gabika79)
2012. máj. 3. 15:45
Ezen sajnos nem tudnak segíteni,előbb kapcsolatba kellett volna lépni velük,utána hozzányúlni a termékekhez :(
42. gabika79 (válaszként erre: 41. - E57e061615)
2012. máj. 3. 15:42
:) elhiszem! De azért mégse e-mailben leveleztek veled:)))
41. e57e061615 (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2012. máj. 3. 15:40
Mondjuk már kaptam a rendőrségről (honnan máshonnan, hogy erősítsék a sztereotípiát) olyan hivatalos levelet, hogy az érettségin elhasalt volna. Biztos nem tűnt fel, hogy ki volt kapcsolva a helyesírás ellenőrző.
40. gabika79 (válaszként erre: 39. - Homern)
2012. máj. 3. 15:39
Tényleg gyorsak voltak, nekik is érdekük a csalók kiszűrése! Most tényleg csak azt bánom, hogy egy csomó pénzbe kerül most újra feltöltögetni mindent!
39. homern (válaszként erre: 32. - Gabika79)
2012. máj. 3. 15:35
Na,akkor gyorsak voltak :)
38. zebracsikó (válaszként erre: 32. - Gabika79)
2012. máj. 3. 15:35
ja, látom, megoldódott :)
2012. máj. 3. 15:34

dr. kovácsné erika - nem hivatalos név


dugig helyesírási hibával -


szóval ez valami kamu!

36. gabika79 (válaszként erre: 34. - Zsu11)
2012. máj. 3. 15:23
Ok :)
2012. máj. 3. 15:23
Most azon gondolkodom, ha negatívan értékelem se érek vele semmit, hisz már inaktív! Szerintetek mit csináljak, mert nem akarom annyiban hagyni a dolgot!
34. zsu11 (válaszként erre: 33. - Gabika79)
2012. máj. 3. 15:23
Nekem van 1 tippem, de inkább privátba.
33. gabika79 (válaszként erre: 31. - Zsu11)
2012. máj. 3. 15:16
Akkor ezek szerint egy konkurens babrált ki velünk! A legszebb, hogy én tényleg levettem a termékeimet ijedtemben, most töltögethetem fel újra nem kevés pénzért! Milyen aljas emberek vannak egy kis haszonszerzés miatt! Most már csak az érdekelne, hogy melyik konkurencia lehetett...
2012. máj. 3. 15:14

Most kaptam ezt a levelet a teszvesztől! :



Köszönjük levelét!


A kapott levél megtévesztő információkat tartalmaz és annak tartalmától az allegroup.hu Kft. teljes mértékben elhatárolódik. Az ügy megnyugtató rendezése érdekében a szükséges lépéseket megtettük.


Figyelmét köszönjük!



Ja és megnéztem az illetőt már ki is zárták a teszveszről! Hát ez mélységesen felháborító, hogy valaki ezzel szórakozzon!

31. zsu11 (válaszként erre: 1. - Gabika79)
2012. máj. 3. 15:03

Szia gabika79!


Én is tegnap este kaptam meg ezt a levelet, eléggé megijedtem, a hirtelen ijedtségtől én meg sem néztem okával a levelet, de amikor elküldtem a barátaimnak hogy nézzék meg, rögtön feltűnt nekik a rengeteg helyesírási hiba és érdekes megfogalmazás! :) Gondolom hogy konkurencia lehet ( én is babaszoba-dekorációval foglalkozom ) mert érdekes, hogy csak azoknak írt ilyen levelet, akik ezzel foglalkoznak!

De ahogy egyre többet olvasok erről a levélről itt a neten, annál jobban megnyugszom, hogy csak KAMU!


Reggel sikerült felvennem a kapcsolatot a vaterán a moderátorral, aki azt írta nekem válaszul a megkeresésemre, hogy a levél rengeteg ellentmondást tartalmaz, ők soha nem csináltak próbavásárlásokat, ill. hogy teljesen elhatárolják magukat a levéltől, kivizsgálják az ügyet!

Remélem nem húzzák el nagyon!!! :)

2012. máj. 3. 14:49

Ha teszvesztől kapsz levelet, akkor az nem gmailes, hanem általában az ertesito@teszvesz.hu cím. Meg a feladó neve is a teszvesz.


Valakinek nem tetszik, hogy sikeres eladó vagy és keresztbe akar tenni. Nevess egy jót rajt és ennyi :)

29. e57e061615 (válaszként erre: 27. - 65298a0518)
2012. máj. 3. 11:23
Épp csak a rózsabimbót nem írta oda.
28. e57e061615 (válaszként erre: 2. - Gabika79)
2012. máj. 3. 11:23

Kovácsné Erika hiányzott, mikor a hivatalos levél fogalmazását tanulták az általános iskolában. Meg még a hivatalos ügyek intézésének menetét sem vette át.

Maga az adózási tartalma akár igaz lehet, de az elérhetőség hiánya, a g-mailes e-mail cím, és hogy ne töröld a felhasználóneved, egyszerűen nevetséges. Különben léteznek cégek, akik kritikán alul működnek, nekem behajtó cég jelentkezett SMS-ben, hogy hívjam vissza őket (először nem akartak telefon hívásra költeni, talán túl piszlicsáré volt a 10000 ft. alatti követelt összeg, hogy ilyenre szórják a pénzt). Aztán mikor telefonon másodjára beszéltünk, mert levelet nem küldtek az első beszélgetés után sem, akkor az ügyintéző arra hivatkozott, hogy a kollégája, akivel beszéltem, odaírta neki, hogy... Ekkor már kiröhögtem, mert hangfelvétel ugye nem készült, és ki nem szarja le, hogy a kollega mit és milyen színű tollal jegyzetelt neki. Korábban küldtek állítólag egy sima postai levelet egy címre, ami nem a cég jegyzett címe, nem volt bejegyzett telephely, valamikor béreltünk ott egy helyiséget, de évekkel az eset előtt elköltöztünk onnan.

El sem hiszem, hogy ilyen létezik, ha nem velem esik meg. Semmilyen adatot nem szabad neki e-mailban kiadni, és amúgy foglalkozni sem kell vele. Ha tényleg adóznod kellett volna, akor járj utána a NAV-nál!

27. 65298a0518 (válaszként erre: 25. - Homern)
2012. máj. 3. 10:58
Ja. Igen, az elérhetőség az ügyintéző nevével, kinél érdeklődhetsz, nem pedig várjál türelemmel, nevetséges:)
26. gabika79 (válaszként erre: 24. - Homern)
2012. máj. 3. 10:28
Hát remélem csak tényleg valakinek bököm a csőrét, azzal még valahogy meg tudok küzdeni! Köszi a segítséget! :)
25. homern (válaszként erre: 24. - Homern)
2012. máj. 3. 10:07
ja,és a hivatalos e-mail a cég fejlécével jelenik meg,alul is végig a cégadatok és a kapcsolat.
24. homern
2012. máj. 3. 10:05

ha gondolod pár perc és megtudom mi ez a levél...

de az biztos,hogy teszvesz.com vagy vatera.com -os e-mail címről küldenek csak levelet.nincsenek a hivatalos levélben felkiáltójelek,se aláírásként nem hivatalos név,sem helyesírási hiba stb stb....valakinek nem tetszik szerintem a forgalmad és meg akar szivatni :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook