Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Komoly, nem mindennapi bőrprobléma! - Megoldás? Főleg szakember véleményét, tanácsát... fórum

Komoly, nem mindennapi bőrprobléma! - Megoldás? Főleg szakember véleményét, tanácsát... (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. ápr. 16. 22:25
igen a gyógyszertári hidratálót nyugodtan megprobálhatod. Csak fontos hogy zsiros börre legyen hidratáló. az olcsobb is joval mint a többi és ott tonokot is lehet tudnak adni.
28. Endina (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 16. 22:25

A bőrgyógyász anno pont ilyet írt, a bőrömön megállt, nem szívta be, merő zsír lett tőle az egész, lemosni is alig bírtam...

De, lehet hogy van többféle gyógyszertári is. Ám odamehetek én simán, csak úgy, receptek és orvosi ajánlat stb. nélkül, s mondhatom azt, hogy erre meg erre a problémára adjon valamit?? Fognak is adni??

27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Endina)
2012. ápr. 16. 22:19
Én javasolnám neked, a sima gyógyszertárit. Nincs benne illatanyag, és lehet a gyógyszerész tudna olyat is keverni ami a bőrödnek jót tenne.
2012. ápr. 16. 22:18
ha tul sokat dörzsölöd attol megvastagodhat ugyanugy ahogy a sarkon is megvastagodik az állnadó dörzsöléstöl... mert a bört azt az infot kapja hogy itt jobban kopik a szaru réteg ezért annál többet termel.
25. Endina (válaszként erre: 23. - Ágio8405)
2012. ápr. 16. 22:17
Pár évvel ezelőtt volt, hogy kipróbáltam kíváncsiságból könnyű krémet, inkább lotion-t, ami zsíros bőrre való (ezek Avonosak voltak), az se nem használt, se nem javított, így hagytam is. Aztán meg lett ez a borzalom... A Bioderma Sensibio DS-t, kb. 1,5-2 éve használom arcmosás után, ez annyiban jó, hogy nem fulladozik tőle a bőröm, nem lesz még zsírosabb, és be is szívja, de sajnos segíteni nem segített. Milyet próbáljak meg akkor??
24. Endina (válaszként erre: 21. - Suerte)
2012. ápr. 16. 22:14
Köszönöm a tippet. Ezt már magamtól is próbáltam, mert azt gondoltam, hogy a fejbőrömön a samponomtól múlt el (ki tudja, így van-e), ami a Seborin, ami seborrheás bőrre való... Az arcomon nem hozzott eredményt, sőt nagyon ki is szárította, szörnyen húzódott tőle utána. Igaz, a sampon nem arcbőrre való, ám vannak kivételek, pl. anyukám amióta eszét tudja, az arcát is Wu2-vel mossa, mint a haját, és 73 évesen is szép a bőre, sose kente semmivel sem, s mindig 55 körülinek nézik...
2012. ápr. 16. 22:14
Minél több féle krémet használsz annál jobb. temrészetesen börtipusnak megfelelöt. Mivel minden krémnek más az összetevöje, igy ha több félét használsz több féle vitaminhoz ásványi anyaghoz kerül a bör.... A kor elöre haladtával veszit a hidratáltságából igy azt mindenképp potolni kell. probáld ki azt hogy zsiros börre valo tonikkal tisztitod min reggel este,de nyugodtan napközben is amikor zsirosnak érzed. heti egyszer radir, többször nem szabad mert attol is csak megvastagodik a bör. és csak hidratálóval kend be. Ha csak a dehidratáltság az ok akkor ettöl javulnia kell ha nem javul akkor valami egyéb probléma van.
22. Endina
2012. ápr. 16. 22:11
Szakoldalon írják: "A seborrheás dermatitisz is rendelkezik ilyen váltakozó időszakokkal, ám nem fizikai kontaktus, hanem stressz által aktiválódik. Tünetei jellegzetese: A bőr bepirosodik, a felszíne lemezes hámlásba kezd, viszket, viszont csak bizonyos területekre koncentrálódik. A tüneti foltok elhelyezkedése jellegzetes. A hámló, viszkető, vöröses foltok a homlok kontúron, a szemöldökben, az orrtőnél, a fülek mögötti zónákban, a hallójáratokban, a fülkagylókon, és a tarkón helyezkednek el tipikusan, viszont amíg aktív a betegség, állandóan „vándorolnak”, azaz kijön néhány folt, majd néhány nap múlva elhalványodik, hogy kicsit arrébb újra megjelenjen." -------> Írtam, nem találtam a gugliban ehhez hasonlót, gőzöm sincs mi ez, ami nekem van! Az én bőröm nem pirosodik, nem viszket, nem foltos... "egyszerűen csak" olyan, mintha levedleném. Teljesen tanácstalan vagyok!
21. suerte (válaszként erre: 3. - Endina)
2012. ápr. 16. 22:09
Szia! Nagyon sajnállak, mert tényleg elég kellemetlen lehet, főleg arcon. :( Valóban itt nem biztos, hogy tudnak segíteni. De! Nekem is volt régebben T vonalban probléma az arcomon, más tünetekkel mint Neked, de akkor én azt a tanácsot kaptam, hogy Nisoral samponnal mossam a hajam és a samponnal minden nap mossam meg az arcom is. Hagyjam rajta pár percet és öblítsem le. Bizonyára nem ez a megfelelő számodra, csak az jutott eszembe, ha esetleg megpróbálnád azt a sampont amit használtál és a fejbőröd már rendbe jött tőle, egy próbát megérne talán, ha azzal mosnád a problémás bőrterületet az arcodon is...Ha butaságot írtam akkor sorry, de a sok találgatásba amit a bőrgyógyik mondanak és a hozzá nem értők talán ez is belefér. Szurkolok, hogy sikerüljön megoldást találnod!
20. Endina (válaszként erre: 17. - Ágio8405)
2012. ápr. 16. 22:07
Azelőtt nem is kellett kennem a bőröm, mert megmostam, s 2 perc alatt vissza is zsírozta magát. Csak kb. 2 éve kenem Bioderma Sensibio-val, semmi mással, de ez se jó rá, habár a bőröm beszívja és nem lesz tőle borzalmasan zsíros, fulladozós.
19. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 16. - Ágio8405)
2012. ápr. 16. 22:06
Köszönöm kérdésed! Én is ezt kérdeztem.
18. Endina (válaszként erre: 16. - Ágio8405)
2012. ápr. 16. 22:05
Nem "várok" tőletek semmit... Direkt írtam is, hogy lehetőleg szakemberek véleménye stb. érdekel. Mivel más, nem sztk-s orvosokra nincs pénzünk egyáltalán, így fórumban, gondoltam, talán egyszer csak olvassa valaki, aki tud érdemben esetleg segíteni... Ez csak nem bűn!?
2012. ápr. 16. 22:04
a zsiros bör is lehet vizhiányos. milyen krémet használsz? A legtöbben elkövetik azt a hibát hogy mivel zsiros a börük száritó krémet használnak és igy teljesen dehidratált lesz a bör. Mindenképp hidratáló krémet kell használni.
2012. ápr. 16. 22:01

bocs hogy ezt mondom de mit vársz tölünk? én elhiszem hogy nem álltok jol anyagilag de mi innen hogy tudnánk segiteni ha nem tudsz elmenni orvoshoz? mit tudnánk mondani?

nézz utána a hyperkeratosis-nak mert biztos hogy ilyen probléma és sajnos ezen egy kence sem segit. Sokszor tenyésztés kell az ilyen eseteknél hogy biztosan kiderüljön milyen sejtek alkotják. Vankinek pl gombás vagy bakteriális fertözés is okozhat hasonló dolgot de szerintem inkább szaru rendellenesség. De azt is csak gyogyszerrel tudják kezelni és enyhiteni rajta. sok esetben gyógyitani nem lehet csak javitani rajta.

15. foxika
2012. ápr. 16. 22:00

olvasd el ezt, csak Te tudhatod hogy ilyenek e a tuneteid



[link]

14. Endina (válaszként erre: 11. - Ágio8405)
2012. ápr. 16. 21:59

Néztem google-on képeket erről a hiperakármiről, amit írtál. Nekem egyáltalán nem ilyen a bőröm, ezeknek mind meg-/felvastagodott, nekem nem.

Mint mondtam, soha nem viszket, soha nem fáj, soha nem piros, hanem "csak" megkeményedik és utána feljön, mint amikor valakinek extra száraz a bőre, csakhogy nekem nem száraz, hanem zsíros...

13. Endina
2012. ápr. 16. 21:55
De bizony, csak egyetlen egy van itt az sztk-ban, pedig nem csak városi, hanem körzeti eü. központ, ide tartoznak a környező városok, települések... És hiába voltam már nála többszhör, semmit nem csinál, meg se nézi, csak 2 teljesen felesleges asszisztensével ülnek a székükben és néznek értetlenül az emberre, mint valami bűnösre, és rohadt kellemetlenül érzi már ettől magát minden páciens! Ám bizonyára valakinek a valakije, azért van úgy bebetonozódva oda, pedig rengeteg rá a panasz - sajnos ezzel nincs mit tenni... Máshová meg nem tudok menni, mert hová egyrész, másrészt meg pénzünk sincs rá :((.
12. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Endina)
2012. ápr. 16. 21:50

másik bőrgyógyászt keress fel, akár többet is!

Biztos nem csak egy rendel az SZTKban.

2012. ápr. 16. 21:49
mindenképp keress fel szerintem egy rnedes börgyógyászt mert erre valoszinüleg valami gyogyszeres kezelés kell. Lehet valami belsö prbléma vagy valamilyen szaruképzödési rendellenesség. hiperkeratosis. szerintem ez a valószinű és ezekre hiába kensz bármit. Ez a dörzsölés is biztos csak árt neki.
10. Endina
2012. ápr. 16. 21:40

A Sensibio, amit használok már vagy 1,5 éve, pont hogy olyan bőrre való, mint amilyet írtok, és semmit sem ér!! Pedig jó drága. De most már azt sem fogom tudni megvenni, ha elfogy...

Szakamber, ha olvassa, ő írjon, hogy legalább tudjam, mi ez, s van-e egyáltalán megoldás rá!

Egyébként a google-lal már rég óta rengeteg mindent kikerestem, elolvastam, de ilyet nem is találtam, mint amivel küzdök...

9. nonkonformista (válaszként erre: 8. - Endina)
2012. ápr. 16. 21:37

Szia,


írd be a Google keresőjébe, hogy seborrhoea, és olvasd a találatként feldobott oldalakat. Aztán a javaslatok közül azokat, amelyeket meg tudod jelenleg engedni magadnak, próbáld ki.

2012. ápr. 16. 21:32
Nem vastagszik meg a bőröm, mint a pikkelysömörösökneik, és nekik viszket és/vagy fáj is, nekem meg nem.
7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - 57aa4ea1e8)
2012. ápr. 16. 21:29
amúgy meg sanszos, hogy pikkelysömöröd van.
6. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - Endina)
2012. ápr. 16. 21:27

még mindig azt mondom, hogy totál mindegy, milyen tüneteket írsz itt le, senki nem fog tudni neten segíteni, max kapsz majd sok-sok okosságot, ami egyáltalán nem biztos, hogy a helyes megfejtés.

Egy orvos meg pláne nem fog fórumon keresztül diagnózist mondani, ugyan úgy találgatni fog, max még elmondja, hogy keresd fel.

2012. ápr. 16. 21:27
Ez a seborrhoea.
4. Endina (válaszként erre: 2. - 57aa4ea1e8)
2012. ápr. 16. 21:25
Hát én nem tudom, te hol élsz... Mire írtál egyáltalán, amikor a problémám még csak most írtam ki, még semmi nem volt ott, de te már írtál egy kommentet..... Inkább erre azt mondom: "no comment"..............
2012. ápr. 16. 21:23

Az van, hogy nem tudok az arcbőrömmel mit kezdeni, most már valami borzalmas állapotban van, én meg iszonyúan el vagyok keseredve, és borzalmasan elegem is van!!! Az egész testemen kezd szörnyű lenni a bőröm, de legjobban az arcomnál idegesít, hiszen azt látni, a többit a ruha eltakarja... Természetesen voltam bőrgyógyásznál, de az sztk-t és a magyar eü-t ugye nem kell bemutatni... Röviden: még nullát sem ért, aztán meg tojtak is rám. Fizetősre meg nincs pénzünk, a segélyem is most vették el, munkanélküli vagyok...


A probléma: pár éve kezdődött, sokáig csak kicsike mértékben, majd egyre rosszabb lett. A bőröm mindig is zsíros volt, mai napig pattanásaim is vannak, pedig már 33 éves vagyok, s mindez Diane35 mellett is, de ez már nem is érdekelne egyáltalán. Hiába tiszítom meg a bőröm, már próbáltam így is, úgy is, de tök mindegy neki, mert 2-3, de most már 1 nap alatt foltokban, részenként elkezd megkeményedni a bőröm (legfőképp T-vonalban: homlok, szemöldök, orr, orr két oldala az arcon, ajkam, állam, és két oldalt közvetlen mellette), majd igen hamar lemezekben felpattogzik, pedig zsíros (ha kenem, akkor is ezt csinálja). Nem piros, nem viszket, nem fáj, nem érzek semmit, csak kezelhetetlen és szörnyen néz ki!!! Ha sűrűn tisztítanám, vagy ha "erőszakkal" megpróbálnám a darabokat leszedegetni (ami több órát venne igénybe), akkor bepirosodna, felsebesedne a helye, mert ilyen gyorsan nem bírja magát utána pótolni a bőröm... (egyszer próbáltam, aztán le is tettem erről, mert akkor már sebes is lett tőle). A mosdás is katasztrófa, ha csak lemosom valamivel "simán", akkor a zsíros bőröm miatt nem jönnek le a felvált darabok, rajta maradnak rátapadva az arcomra. Így először rendszerint szappannal (Dove vagy Baba) megmosom, hogy a zsíros réteg valamelyest lejöjjön, arctisztító kefét is igénybe veszek hozzá, aztán még vizesen neki kell állnom és ujjbeggyel végigdörgölni az egész arcom, erősen, miközben az ujjam alatt gyűrödnek fel a darabok, mint a radírgumi maradványai - sajnos csak így jön le, máshogy nem, utána gyorsan le kell öblítenem meleg vízzel, mert különben azok a "gyurmadarabok" szintén nem jönnek le, odatapadnak a bőrömre, mintha ragasztóval lennének keverve, és csak ezek után jöhet a normál arctisztítás, mint másnál... (ilyenkor már valami arclemosóval mosom, mint pl. Bioderma Sensibio DS+), aztán bekenem a hozzá való könnyű krémmel. De mindhiába ez is, mert másnapra vagy harmadnapra kezdődik előről az egész. A fülemben is ilyen. Valami borzalmas ez az állandó kínlódás vele minden eredmény nélkül, és most már nagyon besokalltam!!! Eleve azt sem tudom, mi a fene ez az egész, mitől és miért ilyen a bőröm, amikor azelőtt a pattanásokon és a túlzsírosodáson kívül nem volt vele gondom, de pár éve meg ez megy, és mára már nagyon szörnyű!!! Amikor ezzel a tortúrával megtisztítom, úgy 1 napig "normális", senki nem is lát rajta semmit, aztán elkezd megkeményedni, amit látni szerintem nem lehet, de érzem az ujjaim alatt, és nagyon hamar kisebb-nagyobb lemezekben felpattogzik, ami kb. másodnapra viszont már nagyon is látványos. Így nem is megyek, nem járok sehová. Egy időben a fejbőröm is olyan volt nagyon nagy mértékben, a hajamból is alig lehetett kimosni (zsíros a hajam, fejbőröm amúgy nem volt soha problémás), aztán ott valahogy abbamaradt (oda Seborin sampont kezdtem el akkor használni, nem tudom, attól-e), viszont úgy hullik a hajam, mint egy kemoterápiásnak, hiába szedem a Revalidot, már nagyon ritka a hajam, ez is kikészít!!! A fürdésről már nem is beszélek, mert az kisebb, habár megerőltető probléma az is, mivel minden egyes tisztálkodás kiveszi az erőmet, hiszen a testemen is úgy kell végiggyűrni a feljött, rámtapadt bőrt, hogy lejöjjön... A testemen kb. fél éve kezdődött ez el, azelőtt "csak" az arcom és a fülem belül volt olyan.


Főleg szakemberek (bőrgyógyászok, kozmetikusok...) véleménye, tanácsai érdekelnének, de SOS!!! Új vagyok itt, nem tudom, lehet-e képet csatolni, de tudnék mutatni róla, esetleg ha lehet itt privát levelet írni, akkor ott. Könyörgöm, segítsen végre valaki!!!

2012. ápr. 16. 21:22
orvos netán? lehet, többet tudna mondani, bármiről is van szó, mint így, egy totál nem medikus fórumon, leírás alapján...
2012. ápr. 16. 20:48
Komoly, nem mindennapi bőrprobléma! - Megoldás? Főleg szakember véleményét, tanácsát...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook