Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes-e beruházni egy vízszűrőre? fórum

Érdemes-e beruházni egy vízszűrőre? (tudásbázis kérdés)

1 2
2020. ápr. 18. 03:48
erdemes,decsak jo minosegure!
50. Anatita81 (válaszként erre: 46. - Hamyka)
2012. márc. 19. 17:56

Itt Németországban albérletben lakunk, azt használjuk, ami van. :)


Otthon Norton szivattyú van a kúton, de azt csak öntözésre használjuk, télen le van szerelve.


Hát, ph cseppem nincs itthon, Betadine még csak akadt... :D

49. hamyka (válaszként erre: 48. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 19. 17:56
Egy bizonyos mértékig tür az emberi szervezet, de aztán ha orvoshoz kell menned és beutal valahova akkor lepödsz meg csak igazán.....
48. a31cf0fa6a (válaszként erre: 47. - Hamyka)
2012. márc. 19. 17:51

Ez akkor érdekes, ha medencébe, vagy kazánba kell.


Az emberi szervezetnek mindegy, az mindent kibír! :)

47. hamyka (válaszként erre: 45. - Anatita81)
2012. márc. 19. 17:29

Elöször nem értetem hogy mi tünt el de most fogtam fel :D:D


Ez csak az egyik tulajdonsága a viznek a orp érték, a ph értéket is mérd meg ph mérövel, ill használj ph cseppeket is, a ph cseppekkel azt tudod kideriteni hogy savas vagy lugos a vized, ha lila szinü lesz a ph csepp akor lugos, ha nem lila szint kapsz akkor savas a vizetek,de a ph cseppekhez ugytudom adnak ph táblát is hogy mettöl meddig milyen a viz.....


irjatok és üdv: hamyka

46. hamyka (válaszként erre: 44. - Anatita81)
2012. márc. 19. 16:58

Mint mondtam kint van az udvaron a kut, van rajta viz ora is mivel ez a elöirás, nincs mellék épületben,nincs mellék épületem....


Megirhatod a nevüket kiváncsi vagyok rájuk, én mindenre kiváncsi vagyok :D :D


Irdmeg provátban :)


És tényleg nem vagyok viztisztito ügynök :D: D


befagyott a csapod? mérnem használsz téli csapot? télen téli csapot kell használni már akinek kutja van :)


nyári csapon nem jo hagyni a kutat mert megeszi a fagy amit te is irsz...


irjatok és üdv: hamyka

45. Anatita81 (válaszként erre: 42. - Hamyka)
2012. márc. 19. 14:08

Khirályság, kipróbáltam, teljesen eltűnt a Beatdine! :)))))))


Akkor hurrá és éljen, nagyon jó a vizünk!


Azért olyan hülyének nem érzem magam, hogy ha évekig magyaráznád, akkor sem érteném. ;)

2012. márc. 19. 10:10

Hello, van egy magyar MLM, ahol csinálnak víztisztító bemutatót háznál is (nyilván a gépet nem viszik, csak vizet, amit otthon töltenek egy üvegbe) és van ionizátoruk is. TDS mérőműszert visznek és - mint már tudjuk - felesleges kicsapatást csinálnak.

Ha akarod, megírom a nevüket, biztos találsz olyat, aki a közeledben ténykedik.

Amúgy már írtad, hogy nincs bent a víz. Én személy szerint nehezen tudom elképzelni, hogy ki-be cipeled a gépet...Kint az udvaron van? Nem melléképületben? Nálunk a télikertben is befagyott a csap, mikor -15 fok volt kint. :(

43. a31cf0fa6a (válaszként erre: 42. - Hamyka)
2012. márc. 18. 22:30

Vannak a világon területek ahol nincs elég jó minőségű ivóvíz. Magyarország nem tartozik közéjük.

Japánban nem tudom mi a helyzet.

42. hamyka (válaszként erre: 41. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 18. 22:22

Semi baj, nem haragudtam meg...


És nem vagyok természet gyogyász sem....


Tudod, anno régebben találkoztam ezzel a viztisztitási dologgal de nem foglalkoztam vele annyira mint mostanában....


Rengeteg mindent megtanultam a vizröl amiröl nem is gondolnánk hogy létezik.... Én se akartam elhinni de igaz!!


Te is egyszerüen megtudod nézzni hogy milyen vizet iszol a csapbol...


ime 1-2 ötlet:


1. betadines teszt: kis pohárba engedj vizet nem kell hogy tele legyen a pohár kevés is elég lesz,de tele is engedheted ha akarod..... 3-4 cseppet cseppents a betadinböl és jol keverd el egy kanálal, ha sárga marad a vized akkor nem eléggé antioxidáns a vized... ezzel a betadines tesztel nem a ph értékét mérjük hanem a viz orp értékét... magyarázhatnám én ezt évekig akkor sem értenétek meg :D :D


ha viszont hofehér lesz a vized miután elkeverted a betadint a vizben akkor nagyonjo vized van.....


a másik a ph teszt,ezt lehet mérni készülékkel is, az ideális a 9.5,de lehet hogy nem mindenki tudja ezt a vizet meginni... ha 8,2 megvan akkor jo a vized ha ez alatt van akkor az már nem igazán joh, max esetleg azoknak akik a 9,5 ph vizet nem tudják meginni....


ill ph cseppel kimutathato hogy savas vagy lugos a vized...


találsz ezekröl videot is, be linkelni be linkelném én neked szivesen de félek hogy reklámnak minösülne....


Mondom még én is tanulom ezt a dolgot még nekem is uj ez az egész....


Én a betadines tesztet betadin kenöccsel csináltam meg mivel nincs itthon betadin cseppem :(


de végülis mind1 ugyanaz szerintem...


nálam az lett az eredménye hogy sárgás lett a viz tehát nem tünt el a betadin belöle mint a videon....


Tudom most érdekesen néztek rám itt a forumon,de hidjétek el hogy csak van benne valami igazság akkor ha nem lenne benne igazság a japán orvosok nem foglalkoznának vele annyit,és mint tudjuk a japán orvosok mindig okosabbak mint a Magyar orvosok...


Ha mondanátok az orvosotoknak ezt a viztisztitási mizzériát aszondaná hogy tök hülyeség az egész meg teljesen felesleges.... ezt vagy azért mondja a doki mert ellene van vagy azért mert nem ismeri az eljárást vagy pedig azér mondja ezt neked hogy továbbra is támogasd a gyogyszer ipart, hogy minnél ujabb és ujabb mérgeket álitsanak elö amiért sok pénzt kifizetsz...


Aki nem tudja annak elárulom hogy a gyogyszer iparnak mi vagyunk a kisérleti nyulak hogy nah melyikünk dobja fel hamarébb a pacskert... tudom most sokan nem hisznek nekem de ez igyvan....


Lehet ezt az irásom eltüntetik mert leirom a valoságot...


Hálistennek nem nagyon vettem gyogyszert.. joh lázcsillapitot meg köhögés ellen irattam fel a dokival gyogyszert de ezt többé nem teszem!! Most már a természethez fordulok segitségért... tehát én ilyen BIO- HERBÁRIA leszek a kettöt össze kombinálva.....


irjatok és üdv: hamyka


ui: bocsika ha tul hosszu lettem volna...

41. a31cf0fa6a (válaszként erre: 40. - Hamyka)
2012. márc. 18. 21:19

Akkor bocsánatot kérek!

Ritka kincs az ilyen önzetlen ember!

40. hamyka (válaszként erre: 39. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 18. 20:46

Nem vagyok ügynök :D :D


Csak egy egyszerü emberke vagyok aki aggodik a világ ért ill a saját és mások egészségéért...

39. a31cf0fa6a (válaszként erre: 38. - Hamyka)
2012. márc. 18. 20:43
Miért van olyan érzésem, hogy Te is víztisztítóügynök vagy...?
38. hamyka (válaszként erre: 37. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 18. 20:33

lehet de hosszu távon nem joh :(


neked van viztisztito berendezésed? csak kérdezem, és bocs ha megbántotalak, nem akarok senkitse megbántani, csak elegem van abbol ahogy élünk.... és nem csak az egészségre gondolok,és jo lenne javitani rajta nem pedig rosszabitani rajta igy is rosz a helyzet.....


Az a baj a mai emberekkel hogy nem képesek felismerni hogy javitani kéne nem pedig rosszabitani rajta....


De például én aki szeretne nemcsak az egészségén javitani hanem azon is hogy jobb legyen a világ, munkahely nélkül hogy?? Kevés pénzböl örül az ember ha fent tud lenni....


Persze megértem azokat is akik még szegényebbek... Nem igy kéne ezt a egészség dolgot kitalálni hogy marha drágán adni mindent... Nemjo ez igy.....


Ha összefogunk nagy változásokat tudunk elérni... Aki szeretné azt hogy jobb legyen az egészsége fogjunk össze és tegyünk meg mindent hogy nagyot változzon a világ... persze ez nem könnyü...

37. a31cf0fa6a (válaszként erre: 36. - Hamyka)
2012. márc. 18. 20:12
Egy kis klór még nem a világ.
36. hamyka (válaszként erre: 35. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 18. 20:09

Szioka!!


Hmmm, érdekes érdekes....


Még hogy a csapviz egészséges? Én ugy mondannám hogy fél egészséges a csapviz, hogy miért??


Mint tudjuk klort szoktak a vizhez adni hogy fertötlenitsék, és ez nekünk joh??


Nem akarok kötöszködö lenni se vitát szitani, de hogy a csapviz egészséges lenne az már tulzás...


Persze ha nálatok nem adnak semmilyen fertötlenitö szert a csapvizhez hogy a baktériumok és egyéb szennyezödések ne szaporodjanak el a vizben akkor örüljetek hogy ilyen a vizetek!!


Egy egyszerü szén szürö is megszüri a vizet de nem a legjobb megoldás de jobb mint a semmi vagy viztisztito kancso amiröl itt már szo esett...


irjatok és üdv: hamyka


ui: az nem létezik hogy nem adnak semmilyen fertötlenitö szert a csapvizetekhez.... ha nem lenének fertötlenitö szerek hanem a természetbeli tisztito szereket használnánk nem tartanánk ott ahol most tartunk de ebbe ne menjünk bele....


Mindenki olyan vizet fogyaszt amilyet jonak vél...

2012. márc. 18. 19:02

Kaptam a víz szolgáltatónktól egy tájékoztató füzetet, abbol másolom ide:


Néhány érv a csapvíz fogyasztása mellett:


A csapvíz egészséges:

• A legtisztább, legfrissítőbb üdítő, több ásványi anyagot tartalmaz, mint jó néhány palackozott ásványvíz.


A csapvíz biztonságos:

• A vezetékes ivóvíz az egyik legalaposabban ellenőrzött élelmiszer.

• A Vízmű a vízhálózatok számos pontján vesz mintákat, és ezeket 56 féle összetevőre kiterjedően rendszeresen ellenőrzi. Ezen túlmenően az ÁNTSZ is végez kontrollvizsgálatokat.


A csapvíz kényelmes:

• A friss, tiszta ivóvíz a nap 24 órájában folyamatosan rendelkezésre áll. Nem kell érte elmenni a boltba, hazacipelni és a szavatossága sem jár le soha.


A csapvíz fogyasztása védi a környezetet:

• Aki csapvizet iszik, nem szaporítja az évente kidobott 1,3 milliárd műanyagpalack számát.

• A csapvíz eljuttatása a felhasználás helyére nem a közutakon történik, így nem szennyezzük a levegőt.

• Az elhasznált vizet elvezeti és megtisztítja a Vízmű, mely az egyik legfontosabb tevékenység a környezetvédelem során.


A csapvíz takarékos:

• 1 liter ivóvíz ára csatornaszolgáltatással együtt átlagosan 50 fillér. Gondolta volna, hogy egy négytagú család ásványvíz fogyasztása ugyanannyiba kerül*, mint a család egész évi

víz- és csatornadíja, mosással, főzéssel, fürdéssel, csapvíz fogyasztással együtt? A csapvíz valóban takarékos!

34. hamyka
2012. márc. 18. 18:17

Sziasztok ujra!!


Teljesen elvesztem a viz ionizátorok világában.... Szinte mindenki azt mondja hogy az ozmozis rendszerü viztisztitok tulságosan tisztitsák meg a vizet,és viz ionizátort érdemes venni, igen ám de milyet?? ezért is hoztam létre ezt a forumot, ill azért is hogy ha tudnánk teszteket csinálni hogy nah melyik a legjobb viz ionizátor nagyon jo lenne!!


Várom az olyan emberke ill emberkék jelentkezését is akik rendelkeznek az öszes fajta viz ionizátorral, mert igy neten nézegetve nem egyértelmü hogy melyik is a legjobb....


Irjatok és üdv: hamyka


Ui: a teszteket lehetöség szerint nálam végeznénk el mert tele van a hocipöm azzal hogy valaki ezt valaki azt dicséri és nem tud az ember dönteni de be bukni se akarom ezt a viz ionizátor dolgot mert elég sokba kerülnek....


Aki hajlando nekem és az ember társainak segiteni ill abban hogy éljünk egészségesebben ill hogy éljünk jobb életet, éljünk környezet tudatosabban annak a jelentkezését várom!!


Irjatok és üdv: hamyka


ui: Gondolom tikteket is érdekel az egészségetek és a környezetetek amiben élünk vagy nem??

33. hamyka
2012. márc. 16. 07:06

Szasztook il jo reggelt mindenkinek :)


Épp az elébb nézegettem az enagic gyárto cég honlapját,gondoltam leforditom az oldalt hogy jobban tudjam értelmezni a dolgokat mivel az angol tudásom pocsék, németül meg alig-alig tudok...


A lényeg a lényeg hogy van majd 6000 dollárért is Enagic ez 12 elektrodás.....


Gondolkozunk már el rajta: tényleg a méret a lényeg??


Lehetne ez szerintem akárhány elektrodás, a végén bese férne a házba ill olyan nagy lenne a fogyasztása hogy nem is lenne elég a 220-230 watt teljesitmény, ipari áram kéne a müködtetéséhez...


Ha mondjuk magaddal akarod vinni viszed az egész házat??


De azért szivesen ki probálnék egy ilyen enagicot még is hogy milyen... a gyárto bele se gondol amit csinál,hogy hüü de joo marha nagy méret, igen ám de olyan nagy lesz a viz ionizátora hogy cipelheti magával az egész házat :D :d


Aki erre vágyik vegye meg :D :D


Én idáig megtaláltam az álltalam talált legjobb készüléket és ez nem az Enagic...


Jo az Enagic meg minden de régi technologiás,Sokkal többet meg jobbat tudna a gyárto gyártani ha fejlesztene....



Akkor most a számitogép is legyen szekrény méretü vagy foglalja el az egész utcát mert a méret a lényeg?? a nagyobb jobb?? ugyan máár, ez hülyeség,akkor mér fejlesztenek a gyártok??


Persze itt is vigyázzni kell hogy milyet veszünk,de én erre azt mondom hogy amilyet vesz az ember olyan minöséget is várjon el az adott készüléktöl...


Például olcsobb készüléktöl ne várjuk el azt hogy ugyan olyan jo lesz mint a drágább....


Nah ezt a témát is kiveséztük....


Ill nem tudtok olyan boltot ahol az összes fajta és márkáju ill rendszerü viztisztito?? jo lenne letesztelni az összeset egy helyen mert hitelesebbek lenének az adatok,ha tudtok ilyen boltot irjátok meg nekem oks??


irjatok és üdv: hamyka

32. hamyka
2012. márc. 16. 03:20
ui: ugy akartam mondani ha minden összejön :D :D
31. hamyka
2012. márc. 16. 03:18

Sziasztok!!


Ujra én!!!


Irtam már 1-2 helyre emailben de még nem irtak vissza....


Egy kangen vizesre is rá irtam emailben is meg skypen is.... Nah ennyit arrol a japán csodárol...


Most találtam egy másik céget rájuk irtam, remélem fognak válaszolni....


Az nem igaz hogy a többi készülék nem joh,igenis joh és mindig azt kell megnézni hogy milyen technologiával készült....


Jah és még valami: Azt irtam/mondtam már hogy nálam nincs benn a viz hanem kint van az udvaron?? Remélem erre is ráköthetö a viz ionizátor, max annyi lenne a hátránya a készüléknek hogy mindig cipelnem kéne mikor tisztitot vizet szeretnék inni....


Majd megirom hogy vissza irt-e az a cég akire most rá irtam...


Azt tudtátok hogy energia takarékos is lehet a viz ionizátor??


Kicsit borsos az ára de akkorsem kerül egymillio ft-ba,ennél joval olcsobb....


Ill az a cég amit most találtam ad pontokat is, remélem le lehet vásárolni, ha le tudom majd vásárolni a pontokat ha minden jön akkor csak szüröre fogom felhasználni :)


irjatok és üdv: hamyka

30. hamyka (válaszként erre: 28. - Anatita81)
2012. márc. 15. 18:50

Szioka!!


Örülök neki hogy elkezdett foglalkoztatni a viztisztitás....


Sajnos vagy nem sajnos elég nagy a választék és a kunkorencia is!!


Nekem megvannak az értékek hogy milyennek kell lenni a ,,tökéletes viznek,, ezt a nevet adtam neki én magam,szerintem igy kell hivni az ideális vizet!!


Amit mondasz viztisztitot az a enagic nevü cég gyártmánya, azt mondják hogy MLM rendszerben akarják eladni az az minnél több kézen megy keresztül annál drágább...


Halottam én már erröl az MLM rendszerröl...


A rosz ebben az MLM rendszerben hogy azért fizetsz amiért nem is kéne.... És nem is a termékért fizetsz hanem a sok emberkének.....


Nem azt mondom hogy az enagic terméke nem joh, de állitolag régebbi szürési rendszert használ és azért olyan nagy a ionizálo kamra, akkora mint egy video kazetta.....


Szerintem (bár nem tudom) ugyan olyan jo az olcsobb termék is mint a drágább!!


Mint tudjuk nem mindig a drágább a jobb!!


Láttam én valahol majd 5000 négyzetméteres (remélem jol mondom ha nem akkor majd valaki kisegit ha nem négyzetméterben mondják) ionizálos készüléket,ezt is az enagic gyártsa csak épp nem lehet kapni.... Vajon miért nem kaphato??


Szerintem azért nem mert akkora méret teljesen felesleges....


Persze az a biztos ha felveszi az ember velük a kapcsolatot (márha sikerül), és több készüléket kiprobálni hogy melyik készülék a legjobb!!


Ha gondolod elküldöm neked privátban az ideális értékeket hogy milyennek is kell lenni-e a ,,tökéletes,, viznek ill ideális viznek....


az értékeket nem én találtam ki a netröl összegyüjtögettem az értékeket,söt azt is tudom hogy melyik érték hogyan mutatahato ki!! ha érdekel irj rám privátban és szivesen segitek!! persze ezeket a teszteket is a netröl tudom, tehát nem saját tapasztalataim,de ezekben csak nem hazudnak!!


Irjatok és üdv és bocsika ha tul hosszu lettem volna: hamyka


ui: Igen,igen nekem is ebböl van elegem hogy mindenki mást mond, de ezen nem kell csodálkozzni hisz mindenki elakarja adni a termékét...


Azért lenne jo egy okos és eszes emberkét kifogni természetesen magyart aki keni-vágja ezt a témát....


Továbbra is várom az ilyen emberke jelentkezését!!


ui: hol láttál te 90 ezer ft-ért viz ionizálot?? kiváncsi lennék rá!! én idáig jobban 150.000 ft-tol láttam!!! elküldhetnéd a linkjét :D :D


Láttam én 8 elektrodás viz ionizálot is!! a kangenes gép meg csak 7 elektrodás aszem....


Igaz hogy kina gyártsa de akkor se kerül egymillio ft-ba......

29. 5e1b581a2e (válaszként erre: 26. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 15. 18:05
De épp az előbb láttuk,hogy lett...Hm?
28. Anatita81 (válaszként erre: 27. - Hamyka)
2012. márc. 15. 14:14

Ez a vízionizátor engem is elkezdett érdekelni, utánanéztem és azt találtam, ami eddig is téma volt, az olcsót nem érdemes megvenni, a jó meg 2780EUR. (Ez igazi Kangen vizet állít elő.)

Az olcsóbbakról (~90ezerHUF a gyártónál, 160 Mo-n...) ráadásul azt írják, hogy "nem javaslom hosszútávú használatra ezt a gépet a komoly egészségügyi kockázatok, illetve az elekrtóda élettartam miatt, ennek részletes okairól bővebben olvashattok a közeljövőben megjelenő tanulmányomban".


Megint kinek higyjünk?

Naná, hogy aki Kangen vizet akar eladni, ezt írja, aki a másik gépet, az mást, de a családom egészségével nem játszom...

27. hamyka (válaszként erre: 20. - Imanart)
2012. márc. 15. 00:53

Szioka!!


Köszyke a hozzászolásodat!!


Azt tudnod kell hogy a viz szürös kancso nem rosz de nem is a legjobb....


Már azt hittem hogy egy viz ionizátorban csalodtál,huhh nagyon megilyedtem....


ha tudsz áldozrá egy viz ionizátorra, gondolom megkérdeznéd tölem hogy melyiket érdemes megvenni, én erre csak azt tudom mondani hogy jol körbe kell nézni a neten!!


irjatok és üdv: hamyka


ui: Szerintetek minnél több elektrodás a viz ionizátor annál hatékonyabban szüri a vizet??


Ill jo ha van a viz ionizátornak ásványi so adagoloja?? Mennyit érdemes bele rakni az ásványi sokbol??


Ill minnél nagyobb a elektrodáknak a mérete annáljobb??


Irjátok meg ezt nekem ok??


Irjatok és üdv: hamyka

26. a31cf0fa6a (válaszként erre: 24. - 5e1b581a2e)
2012. márc. 14. 22:30
Semmi baj nem történik ha desztillált vizet iszik.
25. vberni01 (válaszként erre: 18. - Hamyka)
2012. márc. 14. 20:19

Csak még annyit, hogy a tartály tuti kell majd, mert mire az a 3liter/perc sebességű víz kifolyik... nos addig én megiszok egy kávét! :D


Ráadásul főleg - általában- egyszerre akarok főzni is, teát készíteni, kávét inni.... tehát jó ha van egy tartály! ;)

24. 5e1b581a2e (válaszként erre: 21. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 13. 19:47
Azért ne itassunk már deszt.vizet kismamával...;)
2012. márc. 13. 16:40

érdemes!

amióta van, nem kell ásványvizet hazacipelnem!!

22. Anatita81 (válaszként erre: 20. - Imanart)
2012. márc. 13. 16:23

A beépíthető, több lépcsős víztisztítókhoz van visszasózó patron!


Még valami, hogy az egyre öregedő vízvezetékektől sem lesz tisztább a víz! Már nem is szabad bizonyos anyagból készült csöveket építeni az új házakba, de mire kötik az utcában? Pont olyanra. :/

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook