Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terpeszbetétes pelenka=gátolt mozgásfejlődés amíg rajta van? fórum

Terpeszbetétes pelenka=gátolt mozgásfejlődés amíg rajta van? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 7. 11:32

Szia!

Az én kislányomnak 12 hétig kellett hordani a terpesz pelenkát. Éjjel-nappal rajta volt. Így tanult meg hátról hasra és hasról hátra is fordulni. Őt semmiben nem zavarta, én alig vártam, hogy levehessem róla.

14. Vikike90 (válaszként erre: 13. - Birkill)
2012. márc. 6. 15:29
neki kantáros van. hogyan tornáztattad a babád?
2012. márc. 6. 13:52
Meg, ne aggódj! Ő megszokta. És örülj neki, hogy nem nyáron kell viselnie. Nekem a kicsi múlt májusban született, végig üvöltötte a napokat, kb. 2 nap alatt megtanulta, hogyan bújjon ki belőle. Úgyhogy szépen levettem és elkezdtem tornáztatni. Többé 1 percre sem adtam rá. Mire vinnem kellett szrendelésre, teljesen fellazult a csípő izülete, nem is volt semmi gond. Én a helyedben megpróbálnék tornával ráerősíteni.
2012. márc. 6. 06:53
Köszi mindenkinek,hogy írtatok. ő még csak hasról hátra tud fordulni, ha van kedve, meg hason okdalra kúszik, úgy fordul a játékért, ezt csinálja most is. akkor megtanulhat hátról hasra is fordulni?
2012. márc. 6. 06:49
abban aludt éjszaka, elég rosszul aludt, 2,5 óránként kelt:( nem tudom, hogy a t.pelus miatt vagy vmi front van:s mert délelőtt meg délután is nyugodtan aludt benne.
10. homern (válaszként erre: 4. - 3dc5a222b9)
2012. márc. 5. 21:30
nem tudom..a fiamnak is volt,de semmit sem rontott a hatékonyságán hogy fél órára levettem róla.
2012. márc. 5. 20:58

Szia,

a lányom 4 hós volt mikor megkapta állandóra 1 hónapon át, majd néha levehettem még egy hónapon át....

mikor már megkapta tudott fordulni hátról hasra, féltem mi lesz, de kb két nap alatt megtanulta azzal is :)


Inkább legyen rajta még ha pici az eltérés akkor is, mint hogy maradjon valami baj.

8. giga455 (válaszként erre: 1. - Vikike90)
2012. márc. 5. 20:42

Nem feltétlenül!

Az enyémet gipszelték (csípőig) kétoldali dongaláb miatt, gyönyörűen forgott gipszben.

Sok gyerek még sínben is megtanul (kúszni-mászni)

Az legyen előtted, hogy ilyenkor tudnak rajta a legjobban segíteni, később már sokkal nehezebb. Én bizony nem venném le még éjszakára se, ha ezen múlana, hogy a gyereknek egészséges csípője legyen.

2012. márc. 5. 09:10
bocsi most néztem 15 fokos
2012. márc. 5. 08:52
6 hétig kell, hogy rajta legyen, azt mondta az orvos, hogy csak fürdéskor és pelusozáskor vegyük le. a védőnőnk aztmondta, hogy 10fokos eltérés nem sok és alváshoz levehetem róla, ő is így csinálta a kislányánál. akkor nem akadályozza majd őt ha forgolódni akar? 4 hónapos a kisfiam
2012. márc. 5. 07:01
Tesómon is volt terpeszpelenka meg kengyel is elég sokáig a csípőficama miatt. Nem volt gond a mozgásfejlődésével, és helyrejött a csípője.
4. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 3. - Homern)
2012. márc. 4. 22:45
Szerintem akkor van értelme, ha minél többet rajta van a babán, akkor várható mielőbbi javulás...
3. homern (válaszként erre: 1. - Vikike90)
2012. márc. 4. 22:06
szerencsére nem így van,gondolom nem a nap 24 órájában van rajta.
2012. márc. 4. 21:27
Szia, az én lányom hordott ilyen pelenkát, sőt kengyelt is, ami sokkal-sokkal rosszabb...
2012. márc. 4. 20:35
Terpeszbetétes pelenka=gátolt mozgásfejlődés amíg rajta van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook