Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hós kisfiam nem forog semerre, nem igazán gagyog, csak fekszik és néz minket vigyorogva.Csak lusta vagy probléma van a mozgásfejlődésével? fórum

6 hós kisfiam nem forog semerre, nem igazán gagyog, csak fekszik és néz minket vigyorogva.Csak lusta vagy probléma van a mozgásfejlődésével? (tudásbázis kérdés)


22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Ca39633091)
2012. jan. 28. 11:09
és mi a helyzet a gagyogással?
2012. jan. 28. 10:20
Köszi késve kicsit a tanácsokat:-)Azóta minden megoldódott magától.Az én gyerekem7.hót töltötte mire felfedezte milyen jó hasra fordulni és vissza,azóta már ül,a lábára akar mindig állni,stb,Többi anyukának irom aki aggódott mint én is,bizony vannak lusti gyerekek:-)De ugyis rájönnek milyen jó a mozgás!
20. monca
2011. dec. 14. 12:37
Ha még aktuális a kérdésed...én 3 hónapos korában tettem fel ugyanezt a kérdést, mert akkor nem nagyon akarta tartani a fejét. A védőnő és a doki is azt mondta, hogy fektessem sokszor hasra, de kisfiam nem nagyon "szeretett" hason feküdni, ezért elvittem egy gyógytornászhoz, aki a Dévény módszert alkalmazza és csecsemőkkel foglalkozik. Ő egy kicsit felnyitotta a szememet. Szerinte sincs lusta gyerek! Ők ösztönösen mozognak, dolgozik az agy és az izom! Olyan sincs hogy egy gyerek nem szeret hason feküdni, maximum nem tud szegénykém, mert az izomzata merev, vagy épp túl laza. Ezen tudnak ők segíteni. Mi most leszünk 6 hónaposak és már szépen hasra fordul, bár egyik oldalra még elég nehezen megy. Heti egyszer járunk gyógytornára, hétről hétre észre lehet venni mozgásfejlődését. Javaslom hogy nézesd meg szakemberrel!!! Ártani nem ártasz vele!
19. Encis
2011. dec. 5. 20:57
Szia. Nekem nagy súllyal született a kislányom 4200 gr. és hat hónaposan nekem is csak feküdt és semmit sem csinált. Majdnem hét hónaposan hasra fordult és nagyon későn ült fel. Felállni pedig még egy évesen sem akart. Szóval nincs lemaradva.
2011. nov. 25. 09:54
6 hónaposan azért már kéne valamit csinálnia...legalább forogni. Nekem pont 6 hónaposan ült fel először magától,és rá két hétre állt fel a kiságyban. Mindenképp vidd el megnézetni. A eü-i kiskönyvben is vannak dolgok, amit 6 hónaposan vizsgálatkor már kéne tudnia. A doki néni úgy is fog szólni, de ha időben fejleszted nem lesz semmi gond. :D
2011. nov. 25. 06:59
erről rengeteg lehetne írni, de még valami: a mozgásfejlődés összekapcsolódik a beszédfejlődéssel. Tehát minél jobban, ügyesebben mozog a gyerek, annál többet gügyög, "beszél".
2011. nov. 25. 06:53
a mozgásfejlődés minden gyereknél más és más, de az, hogy 6 hónaposan "csak fekszik" nem túl jó jel. Mindenképpen nézesd meg szakemberrel, mert a korai fejlesztés nagyon fontos, ebben a korban még sokat lehet tenni érte, ha esetleg valami probléma van. Kérdés: hason fekve fejét emeli? mindkét lábával egyformán rúgkapál? kezeivel hadonászik? hason fekve megpróbál az alkarjaira támaszkodni?
15. fülöpke (válaszként erre: 1. - Ca39633091)
2011. nov. 24. 22:16
A mi kisfiunk minden téren kicsit "lustább" mint a többi baba.Januárban lesz 3 éves. 6 hónaposan még nem forgott,16 hónaposan kezdett el csak járni. Én nem vittem el orvoshoz. Nekem a védőnéni,mondta, hogy tegyem gyakrabban hasra, mikor megtettem a kis drágám mindig sírt, nekem ezt nagyon rossz volt hallgatni. Aztán elmentem egy baba-mama klubba, és ott magyarázták el, hogy miért is fontos a hasra fordítás a gyereknél. Mikor vége lett a foglalkozásnak - 2 óra hossza volt - utána az én kis drágám már magától, sírás nélkül fordult hasra. Aztán otthon gyakoroltuk, és minden simán ment.14 hónaposan kezdett el beszélni,kicsit gagyogva, de szépen fejlődött a beszéde, és most már szépen és tisztán beszél a fiunk.Szerintem ne legyél elkeseredve, csak fordítsd sokszor hasra .
2011. nov. 23. 16:39
Szerintem vizsgáltasd ki abból baj nem lehet! Az én kislányom már 2 hónaposan a hasáról átfordult a hátára , 6 hónaposan a hátáról a hasára és vele párhuzamosan fel is ült . 7 hónaposan felállt , most 9 és fél hónapos a kiságyba tipeg és egyedül stabilan megáll! Így haladunk karácsonyra el is indul :)
2011. nov. 23. 10:23
vidd el úszni és kiderül...csak lusta
2011. nov. 23. 09:01
Csatlakozom az előttem szólókhoz,nem kell senkire hallgatni,ha úgy érzed baj van a kicsi mozgásfejlődésével,vidd el szakemberhez.Ha van valami gond,akkor időben el tudják kezdeni kezelni,ha nincs akkor pedig megnyugszol,hogy nincs semmi baja.
2011. nov. 22. 22:09
én mindig azt szoktam mondani: inkább felesleges legyen egy vizsgálat, mint késői.
10. youlcsi (válaszként erre: 1. - Ca39633091)
2011. nov. 22. 22:07

kisfiam 6 hónap előtt 2 nappal fordult először hasra és onnan rögtön vissza... utána 2 hónapig csak hasra fordult, 8 hónaposan kezdett mászni, és csak nemrég, majd 10 hónaposan tudott szándékosan is hasról visszafordulni (aranyos, mert láthatóan élvezi... úgy viselkedik, mint a 4-5-6 hónaposok, forog a nagyágyon mindenfelé :))... de pl jobbra (hasra) csak úgy fordul, ha van mibe kapaszkodnia, különben nem megy...


nem hinném, hogy baj van vele. nemsokára 1 éves lesz... és megvoltak az első szárnypróbálgatós fél-lépései is :)

2011. nov. 22. 20:56
Hát a védönéni is csak azt javasolta eddig tegyem gyakran hasra és hogy 6-8hós kora körül kell elkezdeni forgolódni,kiv.ügyesebb babák akik már hamar talpra is állnának..
2011. nov. 22. 17:48

Nem lusta!Ilyen nincs...

Én 6 hónaposan már megmutatnám szakembernek,minden hónap/hét számít ha fejlesztésre szorul.

Az enyém 6 hónaposan mászott és kapaszkodva sétált,mégis látta szakorvos,rengeteg dolog van amit csak ők vesznek észre.Én gyereknél főleg azt vallom,hogy inkább egy felesleges vizsgálat és nevessünk jót rajta,mint hogy ne legyen valami felfedezve.

7. Hoxa
2011. nov. 22. 17:37
Időben keress szakembert, aki megnézi. Dévény torna segíthet, ha tényleg van valami gond, inkább most, mint később. Én halogattam, mert a doktornő és a védőnő folyamatosan türelemre intett. Megbántam.
2011. nov. 22. 16:47
Válts gyermekorvost,ha ezt ő rendben találja!
2011. nov. 22. 16:33
Nincs lusta gyerek. Ez egy gyerekorvos-szlogen, mert nem tud válaszolni. A lustaság személyiségtípus, viselkedéstípus, vagy hogy is fogalmazzam, egy ilyen kisgyerek még nem lehet az. Én megnézetném a helyedben, inkább feleslegesen most, mint később már túl későn.
2011. nov. 22. 16:32
Első sorban a védőnő és a gyerek orvos tanácsát vedd figyelembe nem feltétlenűl van baja babával lehet hogy, csak tényleg lusta de nem árt meg nézetni egy szakemberrel de erre beutalót csak a gyerekorvos adhat!
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ca39633091)
2011. nov. 22. 16:32
Védőnő, orvos mondott már rá valamit? Kérdezted őket?
2011. nov. 22. 16:30

Szia!


Szerintem csak lusta :-) Kb 9 hónapos koráig kell megtanulnia forogni. szóval nincs lemaradva.

2011. nov. 22. 16:28
6hós kisfiam nem forog semerre, nem igazán gagyog csak fekszik és néz minket vigyorogva.csak lusta vagy probléma van a mozgásfejlödésével?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook