Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elveszett csomagot érdemes kerestetni a postával? fórum

Elveszett csomagot érdemes kerestetni a postával? (tudásbázis kérdés)


11. mendra
2012. márc. 3. 12:41
Sajnos ez egy kis vidéki posta ahol a csomagot feladtam .Mivel ez volt az első csomag feladásom külföldre tök hülye voltam hozzá ...Az volt a cél légi legyen és gyorsan ott legyen fizettem 18 ezer pár száz ft-ot.Közölte a csajszi max 14 nap és ott van.Gondoltam ez így jó .Megkérdeztem ennyi az egész?Igen ennyi kifizettem és vége.Mire rájöttem 1 hét múlva nem kellett volna érték biztosítani,Kérdezősködtem ......vissza mentem a kis postára .Na és itt a lényeg!!!! Kérdezem a csajt nem rontottunk el valamit?Biztos oda ér időbe?Mire feleli ha EMS gyors postán adtam volna fel akkor hamarabb ott lenne és online nyomkövethető .Kérdezem és akkor miért nem mondta?A válasza mert az csak nagy Postán lehetséges ők olyan kis helyi kirendeltség náluk ilyen lehetőség nincs és mivel ezt az opciót nem tudtam igénybe venni ezért nem lehetett értékbiztosítást kötni.Tehát én mint tudatlan és laikus mivel még nem adtam fel ilyen csomagot max helybe a Vaterára ...szerintem neki kutya kötelessége lett volna szólni vagy legalább jó indulatból figyelmeztetni na ne tudjátok meg ez a kis trafik nagyságu posta itt van az utcánkba azóta napi szinten a nyakukra járok persze nincs megoldva semmi.Azt a levelet kaptam a minap ,hogy 12,én feladtam a csomagot és már 18.án Kanadába volt a csomag a kicserélő postán na ez az amit nem hiszek el mert a mai napig nem tud se Kanadai posta a csomagról se senki.! Lassan 2 hónapja.:(
2012. febr. 23. 10:44

Van, hogy valóban eltűnik csomag, persze ez a postai dolgozók valamelyike végett van. Ilyen esetben, ha biztosított a csomag, akkor is csak a csomagküldés összegét adják vissza. Hiába volt bebiztosítva több tízezer forintra, az nem számít.

Olyan is van, ez fordul elő a leggyakrabban, hogy a tartalmát dézsmálják meg. Nekünk kétszer loptak eddig csomagból, egyet mi küldtünk, egyet mi kaptunk. Amit kaptunk, abban drága Calvin Klein fehérneműk voltak, a felét kilopták és utána cellux-szal összeregasztották mindenfelé, szóval fel sem tűnt, hogy kivettek belőle, így alá is írtuk, hogy átvettük. Aztán a fele hiányzott... Elég gáz.

2012. febr. 23. 10:35
Mindenképpen ne hagyd magad lerázni! Én decemberben jártam hasonlóan! Szerencsére a férjem 3x telefonálta végig a postát, majd utoljára már a főnököt kérte! Kiverte a balhét, feljelentéssel fenyegetőzött és a csomag 2 napon belül meglett! Előtte 3 hétig ültek rajta, mert rossz helyre rakták! Végül már a posta hívott vissza minket, sőt januárban még egy bocsánatkérő levelet is kaptam! Természetesen kártérítést kértem volna én is, tájékoztattak is arról, hogy ennek mi a menete, de már nem emlékszem rá! Hívd őket és ne hagyd magad lerázni, muszály erőszakosnak lenni! Sok sikert!
2012. febr. 23. 07:14
Sógornőm optikus... postán szokták feladni az eltört kereteket javíttatásra, vagy cserére... decemberben ellopták az egészet, a postán! /kicsit több mint 200e forint értékről beszélünk/ Semmi nem történt. Megvonták a vállukat és közölték h erre nem terjed ki a biztosításuk..
2012. febr. 23. 07:13
Posta csak a tértvivenyées dolgokat tartja számon számítógépen.. a simát, vagy az elsőbbségit nem. exem postás, ő mondta ha jot akarok, akor tértvivevényesként adok fel mindent amit kell.
6. klarika5 (válaszként erre: 1. - Mendra)
2012. febr. 23. 07:11

Nem tudom vigasztal-e,de szoktam vásárolni interneten egyébként elég kis gagyi dolgokat/napelemes kisautó/ pl 1 Ft-ért nyerem meg, s csak a postaköltséget kell fizetni. Ázsiából küldik a cuccot. Én nem reménykedem benne soha, hogy megérkezik, de eddig eljöttek.:) Igaz több, mint 1 hónap után.

Ezek ugyan levélként jönnek.

Nem ajánlva küldted, nem értékbiztosítással, csak elsőbbségivel? Akkor fogad a posta reklamációt? Bár az Elsőbbségi az könyvelt küldemény. De milyen összegre kérsz kártérítést?Csak gondolkodom - a posta fejével. Mindenesetre bosszantó, hogy ha az ember biztosra akar menni, akkor kétszer annyi az ajánlott költség, mint esetleg maga a csomi értéke.

2012. febr. 23. 07:03

Egyébként személyesen menj be, lobogtasd a csomagkisérőt, és a postavezető előtt fenyegetőzz a fogyasztóvédelemmel.

Félnek tőlük, hidd el, de a csomagod ettől megkerülni nem fog sajnos.

2012. febr. 23. 07:01

Volt értékbiztositás a csomagon?

Mert ha nem, akkor kapsz egy kis kártéritést(feladási dij 5*-öse azt hiszem) és ennyi, sajnos hiába perelsz, védettek ez ellen is,onnantól mikor aláirtad a csomagkisérőt :(

Sajnálom

2012. febr. 23. 07:00
a reptéren is ellophatták. egyébként én is adtam fel csomagot decemberben és megérkezett a címzetthez gond nélkül
2. Rozália (válaszként erre: 1. - Mendra)
2012. febr. 23. 06:51

Én jártam így, igaz, az belföldi csomag volt. A posta hanyagságból egy 10 emeletes házban a két egyforma nevű lakóból annak adta oda, aki otthon volt. De kiderült és kifizették a káromat. Az nem is tartott ilyen sokáig. Abban az volt a legfájóbb, hogy karácsonyra küldtem a fiamnak.


Mindenesetre a címzett is érdeklődjön az ottani postán...

2012. febr. 23. 06:46
Sziasztok! Történetem a következő: 2012 január 12.én feladtam egy elsőbbségi 5kg csomagot Kanadába.Mai napig nem érkezett meg ! A helyi postán azt mondták max 14 nap .Ennek a menete a következő tudakozódványt kell beadni ,hogy meg keressék a vonalkód alapján.Ez is megtörtént 2,5 hete.Egy hang nincs még róla .Telefonos érdeklődéseim során mindig különböző információt adnak.Szeretném perelni a postát és kártéritést kérni,de ha egy email-re 3 hetet kell várni kilátástalan az egész .Járt már valaki így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook