Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tortakészítéshez segítséget kérek fórum

Tortakészítéshez segítséget kérek (beszélgetős fórum)


2012. febr. 15. 16:12

Ez egy egyszerű finomság. És a videón szépen láthaod az elkészítés módját is.

[link]


szeretném elmesélni hozzá, hogy egyszer mikor barátnőkkel nyaraltunk, hirtelen megkívántunk egy kis sütit. ki is szaladtunk a boltba és megvettük a hozzávalókat, majd mikor hazaérve kipakoltunk, akkor esett le, hogy hoppá nincs habverő se semmilyen mechanikus eszköz...

Na de sebaj, egy villával nekiálltunk, és 15-20 perc alatt sikerül habbá verni a tojásfehérjét. Egy kicsit elfáradt a karunk, de lásd nem lehetetlen. Ennyi erőfeszítést megér a dolog.


Aztán így magában is nagyon fini, de töltheted krémmel, vagy pudinggal, esetleg lekvárral, vagy amivel csak szeretnéd. Akár gyümölcsöket is tehetsz rá. Ha gondolod tortabevonót is tehetsz rá, vagy amit csak szeretnél.


Sok sikert!

8. cel
2012. febr. 15. 12:35

Vegyél babapiskótát, tördeld el és locsold meg kevés feketekávéval esetleg kakaóitallal. Főzz vanília pudingot, legalább egy liter tejből.

Végy egy jénai tálat, az aljára tegyél pudingot, rá a kávés, kakaós, de véletlenül sem tocsogós piskótát, megint pudingot, babapiskótát, a felső réteg puding legyen. Hűtsd ki, (egy éjszaka a hűtőben jót tesz neki).

Tálcára borítás előtt a pudingot lazítsd meg, hogy ne tapadjon az edény széléhez.

Kiborítva szép, mutatós édesség. Maradék piskótából, kakaós lepényből is finom, de készítettem már maradék, enyhén szikkadt fánkkal is. Akkor igazán mutatós, ha a világos pudingban, sötét színű tészta kockák vannak.

7. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - Kismiújság)
2012. febr. 15. 12:15
Jó egy jénai forma is. Áztatott mazsolával jól meghinteni, behűteni. Utána kifordítani, szépen lehet szeletelni. Még mutatósabb, ha a puding színeis is variálod... Pl.: puncs, csokoládé, vanília...
2012. febr. 15. 12:12
Ha babapiskótát használsz,nem kell sütnöd.Rá egy puding,arra gyümölcs,majd egy tortazselé.Ez egyszerű,nagyon is,viszont kell hozzá tortaforma. :(
2012. febr. 15. 12:07

Szia!

Igaz ez nem egy mindennapi palacsinta, de egyszerű megcsinálni :) és akár bevonhatod csokival is és akkor tényleg úgy néz ki mint egy igazi torta

[link]

Ha nem jönne be neked akkor ezen az oldalon biztos találsz megfelelőt. :)

2012. febr. 15. 12:04
Szerintem is bögrés sütit csinálj, ha másban nem egy tepsiben éés pudinggal is nagyon finomak, na meg egyszerűek :) Olyat válassz amiben nem kell tojásfehérjét felverni, mert azt robotgép nélkül tényleg elég nagy meló
2012. febr. 15. 11:55

Öntött mákos-meggyes? Lehet négyszög vagy téglalap alakú is a torta, mint a tepsid...

Tejszín a tetejére, megyszemekkel, csokoládédarával díszíteni.

2012. febr. 15. 11:51
Ha nincs tortaformád, akkor használhatsz lábost is, amit betudsz tenni a sütőbe (nincs műanyag füle) Csak nagy alaposan vajazd ki és lisztezd be. Csinálhatsz sima piskótát, amennyiben van kézi habverőd akkor felverheted úgy is a tojás fehérjéket (igaz elég melós). De én csináltam már bögrés receptekből is tortát, azzal nincs macera. Ha beírod google-be, hogy bögrés süti rengeteget kiad. Úgy csináltam a diós-bögrés sütit, hogy tortaformába megsütöttem, mikor kihűlt félbevágtam megkentem csokikrémmel és nyam nyam:))
2012. febr. 15. 11:45

Sziasztok!


Szeretnék készíteni valamilyen egyszerű torát, vagy valamilyen süteményt ami hasonlít hozzá, de kissé nehéz eset vagyok ilyen téren. Ezt értsétek úgy, még soha semmilyen édességet nem készítettem, és nincsenek megfelelő eszközeim hozzá. Ezért kérlek olyat írjatok, vagy olyan ötleteket adjatok, amivel tortaforma és mixer vagy habverő nélküli finomságot lehet készíteni, mert sajnos nem rendelkezem ilyen eszközökkel.


Főzni imádok, és tudok, és bármit képes vagyok elkészíteni, úgyhogy remélem ezzel sem akad gondom.


Előre is köszönök minden választ, tippet, tanácsot, ötletet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook