Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
9821. Miszpipi (válaszként erre: 9820. - Barbie1018)
2023. máj. 31. 18:11

Nagyon sajnálom, borzasztó lehetett így ébredni.

Gondolom azért bontotta fel, mert próbálkozott a felhelyezéssel, nem?

Mondjuk előzetes alapos vizsgálat után mondhatta volna, hogy nem biztos a dolog, és akkor úgy készülsz.

Nem tudom másik orvos sikeresebb lenne, és a spirál elég drága a kisérletezéshez.


A tüneteidre lehet van más megoldás is.

Én a helyedben elmennék endokrinológushoz, hogy kiderüljön mi a helyzet a hormonokkal.

9820. Barbie1018 (válaszként erre: 9818. - OKinga79)
2023. máj. 31. 17:56
A barom doktor fel is bontotta, úgy hogy most kidobhatom. Nagyon mérges és elkeseredett vagyok.
9819. OKinga79 (válaszként erre: 9818. - OKinga79)
2023. máj. 31. 17:39
*mármint,ha a spirál doboza bontatlan.
9818. OKinga79 (válaszként erre: 9817. - Barbie1018)
2023. máj. 31. 17:38

Ha meg van a blokk,próbáld visszaváltani a gyógyszertárban.


Nekem múltkor azért nem tudta feltenni doktorom,mert túlságosan nyitva volt a méhszájam, miután majdnem megszületett az egyik miomagöböm. Ő nagyon aranyos kifejtette 🥰🥰


Holnapután megyek megint, remélem,most már berakja.

Vasárnap megjött menzeszem,kedd estig enyhe volt,éjjel erősebb,ma pedig úgy elöntött a vér, hogy haza kellett jönnöm munkából + dobtam egy Exacylt is.

9817. Barbie1018 (válaszként erre: 9814. - Sok kérdés)
2023. máj. 31. 17:30

Képzeljetek a doki nem tudta feltenni a spirálomat. Az altatásból felébredve láttam, hogy benne van a dobozban.

Arra hivatkozott, hogy "anatómia körülmények" olyanok, hogy nem tudta feltenni. Érdekes, mert 6 éve és 3éve is pont ilyen anatómiai körülmények voltak ott bent és akkor a fiatal dokinő gond nélkül feltette. Dr. Mészáros Gábor volt egyébként az orvos. Mélységesen csalódott vagyok. Kidobtam majdnem 70.000 forintot az ablakon és a nem tudom a migrénemmel és a vérzés zavarommal ezek után mi lesz. Sírni tudnék. :(

9816. Sok kérdés (válaszként erre: 9815. - Miszpipi)
2023. máj. 30. 13:21

Természetes úton vidd be a szervezetedbe, zöldségekkel, gyümölcsökkel, ezt ajánlják a tabletta helyett.


Úgy látszik, hogy orvos maga válogatja...

9815. Miszpipi (válaszként erre: 9813. - Sok kérdés)
2023. máj. 30. 01:19

Ez nekem eddig nem tűnt fel, hogy nem ajánlják a tablettát...akkor mit ajánlanak helyette?


Nekem a vasinjekció után vas tabletta volt javasolva a háziorvosomtól és nem fiatal.

A nőgyógyászom meg simán csak tablettát javasolt 2 es vasra és ő se egy mai csirke...

9814. Sok kérdés (válaszként erre: 9808. - Barbie1018)
2023. máj. 29. 23:46

Szia.

Ne aggódj és főleg ne izgulj. Abban biztos vagyok, hogy hozzáértő fogja feltenni :-) Minden rendben lesz :-)

9813. Sok kérdés (válaszként erre: 9806. - OKinga79)
2023. máj. 29. 23:45

Szia.

Nem tudom miért - biztos meg van az oka -, de a dokik - főleg az idősebb orvosok - nem ajánlják a vas pótlását tablettában. Nekem a vérképemen 1-el kevesebb a vasam (ha az intervallum mondjuk 100-150 között van, már nem tudom milyen intervallumban van megadva, nekem 99), szerettem volna e hónapban feliratni vastablettát és nem irt fel, hogy azzal nagyon vigyázni kell. A fene tudja, kár, hogy nem kérdeztem rá, hogy miért. Az orvostudomány is folyamatosan fejlődik és ezáltal változnak bizonyos dolgokról a vélemények is.


Nem lesz semmi gond, Te is akár étteremben is vacsorázhat már aznap, megünnepled a Jaydess feltételét! :-)

9812. Sok kérdés (válaszként erre: 9805. - Miszpipi)
2023. máj. 29. 23:41

Nem is hallottam erről a progeszteron krémről. Na, megint okosabb lettem... :-)

Hiába fiatal tudományág, de a nőgyógyászok meg nem csináltatnak konkrétan a hormonra vonatkozó vizsgálatot. De azért, ha szóba kerül, akkor már ajánlják, amikor már lehet és amikor egy nőnél a kor miatt ott az ideje.

9811. Sok kérdés (válaszként erre: 9804. - Miszpipi)
2023. máj. 29. 23:38

Igen, eléggé kitartó voltam :-)

A vasat lehet pótolni, ezt már irtam, csak ezzel kapcsolatban más volt a vélemény :-)

Mást nem tudok, de elvileg minden leves eléggé vizhajtó, a gyümölcs, legjobban a dinnye és annak pont most jön a szezonja. Az még a vasat sem hajtja ki :-)

9810. Barbie1018 (válaszként erre: 9809. - Szilvi1110)
2023. máj. 29. 21:25
Köszi a biztatást! :) Én is reménykedem, hogy minden okés lesz. Azért altatás, mert 19 éve volt egy cisztám, ami miatt ki kellett venni az egyik petefészkem, és most ott belül minden össze - vissza áll, tele van összenövéssel és a méhem is oldalra van csúszva. Így a méhszájat nehéz megtalálni. Kicsit rángatni kell jobbra-balra, hogy az applikátorral fel tudják helyezni.
9809. szilvi1110 (válaszként erre: 9808. - Barbie1018)
2023. máj. 29. 21:12

Szia!

Ne aggódj, biztosan minden rendben lesz. Szerintem ez màr rutin művelet a nőgyógyászoknak 😁

(megkérdezhetem, hogy miért altatásban?)

2023. máj. 29. 12:43
Sziasztok Lányok! Nekem Jaydess-em van. Most lesz szerdán a 3. feltéve a SOTE II-n altatásban. Eddig mindig az orvosom tette fel, de most már nincs lehetőség orvost választani, így fogalmam sincs ki lesz ott. Ez szörnyen aggaszt. :( Nagyon izgulok.
9807. OKinga79 (válaszként erre: 9805. - Miszpipi)
2023. máj. 28. 18:03

Keress rá,hogy Mirena vs Jaydess. Kidob Google több összehasonlító képet. A hatóanyag ugyanaz,a Mirena tartalmazza a legtöbbet, nem csak,hogy tovább maradhat fent,de napi szinten is 5 mq nal több hormont ad le , mint pla Jaydess.

A többi hormontartalmú spirál,Levosert,meg vmi Kyla szintén nem tartalmaz annyit ,mint a Mirena.


Én pont ezért örülök,hogy Jaydesst írt fel a dokim, remélem,hogy egyáltalán nem mellékhatásai. 🙏

9806. OKinga79
2023. máj. 28. 17:57

Ha vasat pótlunk tablettával,utána 3 órán át nem javasolt a tej,tojás, teljes kiörlésű gabona,koffein fogyasztása,mert csökkenti e felszívódását. Továbbá a magnézium és a cink is,a c vitamin viszont segíti a vas tabletta hasznosulását


Nekem anno egy korábbi nődokim azt mondta,hogy a hízás az ösztrogén pótlásakor jelentkezik,ha progeszteront tolunk,attól nem várható.


05.06 vettek ki egy miómamat + kaparás,ma jött meg, nagyon szolidan. Kedden hívom a dokimat,tegye fel a Jaydesst.


Barátnőm Mirenát kapott,neki a felhelyezés volt csak kellemetlen,amíg konkrétan matatott benne a doki. Miután végeztek simán elment vacsorázni étterembe. Én is így szeretném 🙏

9805. Miszpipi
2023. máj. 28. 15:34

Endokrinológus igen :)

Fiatal tudományág, ezért a nőgyógyászok szeretik félresöpörni, mondván nekik több tapasztalatuk van, a női hormonháztartással kapcsolatban.

Egyébként azt gondolom, talán az endokrinológus is javasolta volna nekem a Mirenát, mert a progeszteron ebben a legkevesebb és "ott" bocsájtja ki, kimélve ezzel a szervezetet, gondolok pl. az emésztőrendszerre.

Mondjuk van progeszteron krém is, ami a bőrön keresztül szívódik fel, de hogy abban mennyi lehet nem tudom.

9804. Miszpipi (válaszként erre: 9803. - Sok kérdés)
2023. máj. 28. 15:26

Nagyon kitartó voltál a 11 hönapoal, ráadásul ilyen kellemetlen tünetekkel.

Le a kalappal!

És...meg is érte, ahogy írod.

Igen a zöld teáról tudok és sokat is fogyasutottam régebben, mert a diétát is segíti, azonban egyszer figyelmeztetett a háziorvosom, hogy a vasat is hajtja a szervezetből, ezért többet nem ittam.

Talán majd nem sokára újra, ha rendeződik a vasam.

9803. Sok kérdés (válaszként erre: 9800. - Miszpipi)
2023. máj. 27. 22:23

Ahogy visszaemlékszem, én is nagyon vizesedtem első időben a Mirénától.

Bármelyik tea vizhajtó, de a zöld tea, ami kimondottan erre van. Arra azért figyelj, hogy a sok vizvesztés miatt a Káliumot, sót, cukrot pótold a szervezetedben.

Kálium sok van a banánban, paradicsomban például.


Szerencsés, ha csak rózsaszines-barnás :-)


Én is látod nagyon sajnálom, hogy Mirena előtt nem csináltattam hormonvizsgálatot. Nem tudtam, hogy van ilyen és mikor a dokim mondta, már bennem volt a Mirena, akkor meg már nem lehetett, csak ha leveszi és levétel után is várni kell jó pár hónapot. Úgyhogy ez a vizsgálat nekem azóta is kimaradt.


Igen asszem, vagyis majdnem jól irtad :-) Endokrinológus :)))

9802. Sok kérdés (válaszként erre: 9798. - Miszpipi)
2023. máj. 27. 22:17

Szia.

Ja, értem a 24 órát :-)

Nekem akkor nagyon felborult az ösztrogén-progeszteron egyensúly, mert még a Mirenával is nagy darabokban jött ki belőlem sokáig, azt hittem, hogy a spirált is leviszi :-) de nem...

És azt vártuk 11 hónapig, hogy vékonyodjon a méhfal, nem hogy vékonyodott volna, minden vizsgálat alkalmával csak vastagabb lett :-)

De nekem ilyen jól nem magyarázta el a dokim ezt, sajnálom, mert sokkal okosabb lettem volna anno...

9801. Sok kérdés (válaszként erre: 9797. - Vkatka)
2023. máj. 27. 22:13

Szia.

Akkor Te is kb. úgy jártál, mint én :-( Bár én 11 hónap után jutottam el oda, hogy mintha elvágták volna, azóta semmi... :-)

Mostmár Neked is jobb lesz, lehet el is marad teljesen, mint nekem.

9800. Miszpipi
2023. máj. 27. 20:06

Ti tudtok valamilyen természetes vízhajtót?

Azt vettem észre eléggé vizes a lábam.

Nem hinném, hogy a Mirena a ludas, hiszen még alig vagyok 2 napos, és előtte is tapasztaltam már.

Lehet a nagy meleg...

Csalán teát mindennap iszok, a vas miatt és van enyhe vízhajtó hatása is, de lehet kéne még valami.

Elhatároztam, hogy elkezdek diétázni, csak óvatosan azért 😃

de aggaszt ez a hízás dolog, mert amúgy is van bőven súlyfeleslegem.

Úgyhogy megbróbálom kontroll alatt tartani a súlyom.

Amúgy már csak ilyen rózsaszínes-barnás jön belőlem, hol több és néha kevesebb.

Továbbra is olvasgatom a fórum régebbi bejegyzéseit, nagyon tanulságos.

Talán azt bánom egy kicsit, hogy nem mentem el endrokrinológushoz-jesszus ezt így kell írni?-

Jó lett volna még alaposabb hormon kivizsgálás is.

Na mind1, végül is, ha beválik a Mirena, amit nagyon szeretnék, ha meg mégsem, akkor biztos elnegyek.

9799. Barbie1018 (válaszként erre: 9774. - Morzsi75)
2023. máj. 27. 19:11
Szia. Jobban vagy az antibiotikumtól? Hatásos volt?
9798. Miszpipi (válaszként erre: 9796. - Sok kérdés)
2023. máj. 27. 18:01

24 órája, hogy fent van a Mirena, így értettem.

A tájékoztatóban olvastam, hogy az első 24 óra jekentőséggel bír.

Pl. ha a nagyon kellemetlen tünetek nem enyhülnek stb.

A változó korban felborulhat az ösztrogén-progeszteron egyensúly

Ha az ösztrogén kerül többletbe, akkor ösztrogén dominancia alakul ki, ilyenkor jön a brutál, elhúzódó darabos vérzés stb., mivel az ösztrogén hatására vastagodik a méhfala és ugye ez válik le nagy mennyiségben.

Ez független attól hogy van e még egyáltalán peteérés stb.

Ilyenkor megoldás lehet a másik női hormon a progeszteron beviele az egyensúly miatt.

Azonban ez néha kiszámíthatatlan, hiszen ilyenkor mindkét hormon nagyobb mennyiségben van jelen a szervezetben még ha egyensúlyba is kerülnek.

Valahogy így magyarázta a dokim.

A Mirena progeszteron tartalmú, így próbál segíteni az ösztrogén dominancián.

9797. vkatka
2023. máj. 27. 15:04

Sziasztok! Egy év után most jutottam el odáig, hogy 5 napos, minimális menzeszem volt, ami után nincs barnázás. Remélem hogy ez már tényleg a javulás, azért nem bántam volna, ha teljesen elmarad.

Hízni én is híztam, de nem biztos hogy ettől, mert én alapból is hajlamos vagyok rá.

9796. Sok kérdés (válaszként erre: 9795. - Miszpipi)
2023. máj. 27. 13:41

Szia.

Lehet, hogy nem 10:2 arány, de mégis elfogadhatóbbnak tartom, mint 10.000:1 arányt :-) Valami ilyesmi van a Mirena tájékoztatóján :-)

A vasat nagyon öli a sok vérmennyiségen kivül a kávé és a fekete tea is..., de akár felszivódási probléma is lehetett.


Nem értem, hogy hogy értetted, hogy 24 óra elteltével jól érzed Magad? Mitől számitva a 24 órát?


Majd az a nyálkás szerű is el fog múlni.


Jaja, nekem is változókori tünetek enyhitésére ajánlotta anno a dokim a Mirénát. Ami azt illeti, egyszercsak nem jött meg egyáltalán és azóta se nálam :-) igaz az egyszercsakhoz kellett kemény 11 hónap, majd egy év :-)


Mióta is van fent Neked?

9795. Miszpipi (válaszként erre: 9791. - Sok kérdés)
2023. máj. 26. 23:12

Hát azért a 10-ből 2 azt nem nevezném minimálisnak...

Érdekes tényleg ki hogy reagál és hogy az összes mellékhatásnak lehet az ellenkezője is.

Én is nagyon figyeltem a vasdús étkezésre, de eredménytelenűl sajnos.

Lehetséges, hogy vmi felszívódási problémám is lehet...nem tudom.

Amúgy 24 óra elteltével jól érzem magam.

Olyan nyugodtság van rajtam.

A vérzésem tart még, nem darabos és kevés.

És olyan nyálkás szerű is néha, talán ilyenem nem volt előtte.

Kis ideig tartó, enyhe kis hasi görcsök, néha kis szédülés kb egy másodpercig, de ilyenem volt a mensim alatt is az utóbbi időben.

Ahogy visszaolvastam a fórumot úgy gondolom nekünk hasonló okból kifolyólag javasolták az orvosaink a mirenat.

Változókori tünetek...és sajnos nem az történt, mint néhány barinőmnek, hogy egyszercsak nem jött meg, hanem pont fordítva.

Azt is mondta az orvosom, hogy szerinte egy 2-3 évet kell kb "kibírni", mert utána úgy is vége a menzesznek.

De szerintem ezt csak úgy mondta, bár lehet látott vmit az uh-on.

9794. Sok kérdés (válaszként erre: 9790. - 92andrea)
2023. máj. 26. 17:32

Szia.

Na látod, irtam én, hogy minden rendben lesz! :)))

Nagyon örülök neki! :-)

9793. Sok kérdés (válaszként erre: 9789. - Miszpipi)
2023. máj. 26. 17:28

Na, örülök neki, hogy már túl is vagy rajta! :-)

Rendben lesz minden :-)

Az a kis szurkálásos érzés szerintem attól van :-) de el fog múlni.

9792. Sok kérdés (válaszként erre: 9788. - Szoszke)
2023. máj. 26. 17:27

Szia.

Ne félj :-) Főleg ne nagyon... Ha érzel is fájdalmat, pár pillanatig tart az egész. Igaz utána is fájhat majd a hasad egy ideig, de az nyilván más fájdalom lesz. Van, aki meg sem érezte, hogy felhelyezték. Szóval nyugi :-) De azért majd irj :-)


A másik dologra nem tudok válaszolni, de ezt a doki megválaszolja pillanatok alatt, ha megnéz UH-n...


Szóval akkor úgy teszi fel a doki, hogy nem fogsz vérezni... Irt fel valami gyógyszert, hogy előtte szedd be? Valami ilyesmit olvastam itt ilyen helyzetre.

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook