Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
9911. OKinga79 (válaszként erre: 9910. - Miszpipi)
2023. jún. 14. 09:02

Úgy látom,bioboltokban elérhető a Lady Vital tea. Lehet, kipróbálom én is,hátha eláll a csöpögés.


Pásztortáskát is tartalmaz,azt ittam eleinte, tényleg csillapított a vérzésen. Borzalmas íze van.

9910. Miszpipi (válaszként erre: 9905. - Sok kérdés)
2023. jún. 14. 01:02

Igen türelem...na ebből adhatnál egy kicsit kölcsön...😉

A herbáriától a lady vitál teát hajtom.

Kifejezetten méhen belüli hormont viselő nőknek a vérzésmentesség elérésére ajánlják.

Szóval ezt nekünk találtak ki mondhatni...

9909. Miszpipi (válaszként erre: 9908. - Szilvi1110)
2023. jún. 14. 00:56
Hát ezt ìgy én is szívesen elviselném...🙂
9908. szilvi1110 (válaszként erre: 9901. - Miszpipi)
2023. jún. 13. 22:39

Szia!


Nekem teljesen szabályos 27-28 napos ciklusaim vannak, a kezdetektől fogva. ( Először Levosert volt fent, az pont olyan mint a Mirena, most pedig már a második Jaydess) Rendszeresen megjön, egyszer volt hogy kimaradt egy hónap. Viszont a mennyisége töredéke a spirál előttinek, tisztasàgi betét elég, és csak higiéniai okok miatt cserélem többször egy nap, nem azért mert megtelik 😁 eleinte reméltem hogy nekem is elmarad teljesen, de tulajdonképpen így is jó. Mikor egy hónap kimaradt, tiszta stresszes voltam, hogy terhes vagyok 😂😂😂

9907. OKinga79 (válaszként erre: 9906. - Sok kérdés)
2023. jún. 13. 22:04
Ez számomra is furcsa,de élvezem,amíg tart. Ilyen árak mellett főleg. 🙂
9906. Sok kérdés (válaszként erre: 9902. - OKinga79)
2023. jún. 13. 21:39

Szia.

Nem ismerem, ami Neked van, de örülök neki, hogy eddig bevált! :-)

Hát a jelzőszálat egyszer néztem még anno én is, nem találtam, onnantól soha nem is akartam megtalálni :)))

Az jó, ha nem zavarja a Párod :-)

Még ilyet, hogy nincs étvágyad :))) De jó Neked! :)))

9905. Sok kérdés (válaszként erre: 9901. - Miszpipi)
2023. jún. 13. 21:35

Szia.

Igen idő kell és türelem is némely esetben. Előbb-utóbb beáll, általában ez "biztos" szokott lenni :-)

Hm... Milyen teát is szeretnél beszerezni? Már elfelejtettem, de vérzéscsillapitó vagy vaspótló, ha jól emlékszem?

9904. OKinga79 (válaszként erre: 9903. - Miszpipi)
2023. jún. 13. 16:11
Igen, minimális szivárog néha. Elég a tisztasági betét.
9903. Miszpipi (válaszként erre: 9902. - OKinga79)
2023. jún. 13. 14:46

És most vérzel?

Nekem a felhelyezés után 3 napig volt kb. nagyon enyhe vérzésem, de ugye akkor még meg volt elvileg.

Azután gyakorlatilag semmi vérzés (de jó volt!)

Most pedig 4.napja vérzek, kevesebb, mint előtte ha mensiztem, de azért van.

9902. OKinga79
2023. jún. 13. 13:58

Nekem azt mondta a Doktorom, hogy 3 hónapig bármi megtörténhet. Ha belázasodom, erős, nem múló fájdalom vagy durva,nagy darabos vérzés vagy folyás van,akkor azonnal menjek, egyébként minden egyéb normális.


Nekem Jaydess van ( napi 5 mqnal kevesebb hormont ad le,mint a Mirena) 06.02,lassan két hete. Volt 3 abszolút vérmentes nap, szerencsére pont hétvégén,így le tudtuk tesztelni,zavarja e a páromat. Nem 👍

Én néha mintha érezném,hogy van bennem valami,de nem matatok a szál után. A felhelyezés után 2 nappal próbáltam, nem leltem, nem is fogom keresgélni.


Az első 5 napban nem volt étvágyam, kevesebbet is mutatott a mérleg 3 kgmal.


Ez azonban sajnos nem zsírveszteség,de azért komfortosabb, illetve motivál,hogy most már tényleg irány az edzőterembe.


Valahol azt olvastam,hogy ezeknek a spiráloknak vízhajtó hatásuk is van,ez szintén magyarázza,hogy a mérlegem észhez tért.


Ennyi idő után nem vonok le messzemenő következtetéseket,de sikersztori és eddig megérte a árát.

9901. Miszpipi (válaszként erre: 9900. - Sok kérdés)
2023. jún. 12. 22:56

Értem.

Tudom h idő kell, hogy a szervezetem megszokja, h most jelen van nagyobb mennyiségben a progeszteron is és annak tudom be h az ösztrogén is dolgozik.

Addig nyilván van ciklus valamiféleképpen.

A vérzés pedig lényegesen kevesebb mint előtte, még ha sűrűbb is (2 hetente esetleg)

Így is könnyebb.

Feltéve ha így marad.

Az említett tea beszerzése viszont nem is olyan egyszerű, vagy csak rossz helyen keresem...

9900. Sok kérdés (válaszként erre: 9898. - Miszpipi)
2023. jún. 12. 20:54
Hát ezt a változásnak tekintsd :-) dolgozik a hormon. Itt, ennél nem tartom valószinűnek, hogy fogsz tudni ciklust számolni... Én nem tudtam, mivel én szinte 11 hónapig folyamatosan véreztem, utána meg mintha elvágták volna. Azóta nincs ciklusom, már 6. éve...
9899. Sok kérdés (válaszként erre: 9897. - Csimber)
2023. jún. 12. 20:52

Én arra emlékszem - majdnem 7 éve, hogy felhelyezték a Mirénát -, hogy nagyon erős görcseim voltak és nem is olyan mensis görcsök, hanem olyan szülési görcsökhöz tudom hasonlitani. Olyan fura, nagyon erős, de tompa, az egész altestem fájt. Az biztos, hogy nem pár napig tartott, inkább pár hétig. De ahány nő, annyiféleképpen reagál a szervezete a hormonra, változásokra.


Megértelek teljes mértékben. Én is magánhoz járok, örülök, ha évente egyszer kell mennem az éves szűrésre...

9898. Miszpipi (válaszként erre: 9895. - Sok kérdés)
2023. jún. 12. 12:46

Azt nem tudom, hogy most ezt minek tekintsem?

Hogy 2 hét után ez milyen vérzés lehet?

A spirál miatt valószínű, de most ez az jelenti hogy negjött, két héttel korábban?

A hormon miatt rövidebb lesz a ciklusom?

Na mind1...ezt a lady vital teát beszerzem, korábbi hsz-nél láttam, ajánlják.

9897. csimber
2023. jún. 12. 06:41

Köszi, vérzés nagyon kevés, tegnap délután óta görcs sem volt, de tegnap vásárolni voltunk és ott le kellett ülnöm annyira fájt 😏

Orvost esetleg hívom, de mivel magánba járok hozzá, így ha ez normálisnak is számíthat, nem megyek hozzá 30.000 ért.

9896. Sok kérdés (válaszként erre: 9892. - Csimber)
2023. jún. 11. 23:50

Addig, ameddig a nagyon erős görcsök nem járnak nagyon erős vérzéssel.

Egyébként pedig eltarthat egy ideig, hogy ilyen nagyon görcsölsz... De el fog múlni ez is.

9895. Sok kérdés (válaszként erre: 9891. - Miszpipi)
2023. jún. 11. 23:48
Ne ijedj meg, semmi gond.
9894. Sok kérdés (válaszként erre: 9889. - Zsuzsi988)
2023. jún. 11. 23:47
Értem. Ha nagyon zavaró, nézesd meg szerintem.
9893. Miszpipi (válaszként erre: 9892. - Csimber)
2023. jún. 11. 23:23

Ilyen fájdalmat én nem tapasztaltam.

Szerintem ha van lehetőséged, hívd fel vagy menj vissza az orvoshoz.

Megnyugtató lehet ha megvizsgál, uh-val megnézi.

9892. csimber
2023. jún. 11. 17:50

Fájdalom meddig normális? 😔 Ma van a 3. Nap,de azóta gyógyszerezem magam, annyira görcsölök😏 vérzés minimális.

Meddig tart ez a görcsölés?

Lehet a végén még megbanom, mert amúgy a menstruáció alatt volt 2 nap amíg rosszul voltam, így meg már 1 hete szenvedek😔

9891. Miszpipi
2023. jún. 10. 21:59

Nekem csütörtökön volt kéthetes a Mirenám, a felrakást követő 3.napon már nem volt vérzésem semmi, kicsi görcsök, pár pillanatig tartó szédülések (egyszer volt egy hosszabb, komolyabb) előfodulnak.

Kb.1 hete nagyon érzékeny lett a mellbimbóm, utána az egész mellem feszült, mintha nőne (jelzem az nem zavarna :)

Két napja olyan kívánós is lettem :o

De nem mertem letámadni apát...plussz kicsit azt éreztem, mintha úgy tele lenne a hasam, nem a gyomrom, úgy lejjebb.

Tegnap rózsaszínes nyálkás valami és ma egész nap vér...hát ezt most nem is tudom...kissé megijesztett.

Nem sok vér de piros és vér értitek ...

A telítettség érzés elmúlt, viszont a mensimnek csak 18-án kéne megjönnie...

Amúgy a jelzőszállal kapcsolatben, nekem a dokim azt mondta felejtsem el, egyáltalán ne nézegessem, tapogassam stb ő ezt nem javasolja.

9890. vkatka (válaszként erre: 9889. - Zsuzsi988)
2023. jún. 10. 17:07
Szia! Nekem a ciklus során változik a méhszáj helyzete, bár az első kontrollon vágott a szálból a doki, egyetlen alkalommal mégis szúrta a férjemet. És azóta nem szúrja. Tehát tuti hogy csak pillanatnyi állapot volt. Lehet hogy nálad is ez van.
9889. zsuzsi988 (válaszként erre: 9888. - Sok kérdés)
2023. jún. 10. 16:40
Majd csak decemberben kellene mennem.Az elsőnél a felhelyezés után érezte csak a férjem a jelzőszálat,utána nem volt semmi panasz vele.Furcsánlom,hogy már 6 hónapja fent az új, és most érzi...
9888. Sok kérdés (válaszként erre: 9882. - Zsuzsi988)
2023. jún. 10. 14:56

Szia.

Mikor mennél egyébként a dokidhoz kontrollra?

Bevallom: én a 6 és fél év alatt egyszer sem néztem meg a jelzőszálat :)))

A belsőd is változhatott, változik, lehet most ezért érzi Férjed... Ha nagyon zavaró, akkor persze nézesd meg, meg ha rövidebbre tudja vágni, akkor vágasd rövidebbre, de egyébként nem gondolom, hogy gond lenne.

9887. Sok kérdés (válaszként erre: 9881. - Sugi000)
2023. jún. 10. 14:53

Szia! :-)

Köszönjük a helyzetjelentést! :-)

Örülök neki, hogy ilyen jól alakulnak a dolgok Nálad is :-) Szerintem sem nagyon fog már megjönni...

Még ilyet sem olvastam, hogy volt, aki fogyott :))) De jó Neked! :-) Nekem is mutathata kevesebbet jóval az a fránya mérleg! :-)

9886. Sok kérdés (válaszként erre: 9880. - Csimber)
2023. jún. 10. 14:51

Minden rendben lesz, a görcsök is el fognak múlni :-)

Hm... Hát igen, nem olcsó sajnos, de ha beválik, nagyon hamar megtérül az ára (betét, tampon, szájon át szedendő tabletta - ha lehetne), stb... :-)

Szoritok, hogy beváljon! :-) Ez már biztató... :-)

2023. jún. 10. 14:48
Nem lesz semmi :)))
9884. OKinga79 (válaszként erre: 9882. - Zsuzsi988)
2023. jún. 10. 08:21

Valószínűleg úgy helyezkedett eddig a szál,hogy nem ütközött bele a férjed.

Kered fel az orvosod,hogy vágjon vissza a szálból.

9883. Miszpipi (válaszként erre: 9881. - Sugi000)
2023. jún. 9. 23:07

Szia!

De jó, hogy írtál!

Kellenek ezek a pozitív visszajelzések, reményt adnak.

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy és hogy miért választodtad a Mirenát?

A fogyást mennyi idő után tapasztaltad?

9882. zsuzsi988
2023. jún. 9. 21:08

Sziasztok!

Decemberben tették fel a második Mirenámat.Semmi probléma nem volt,sem az elsővel,sem most ezzel.Viszont pár hete a férjem panaszkodik,hogy érzi a jelzőszálat.Bevallom,eddig én nem is ellenőrizgettem egyiket sem.Ma este kíváncsiságból leellenőriztem, és én is érzem.Pici szálacska tényleg elég szúrós....😱

Kicsit megijedtem,lecsúszhatott az eszköz????Vagy most miért érzi a férjem,eddig pedig nem???Semmi panaszom sincs,se vérzés,sem görcs.Akkor most mi a franc lehet???Más is tapasztalt ilyen panaszt?Vagy rohanjak minél előbb orvoshoz, és nézessem meg?

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook