Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
9941. marvel
2023. jún. 22. 16:23

Sziasztok!

Gondoltam most már én is “megszólalok”, pár hete olvaslak benneteket :)

Múlt pénteken helyezték fel a Mirenàt, a ciklus 6. napján, nem fáj egyáltalán, nem is értettem, pedig felkèszültem lelkileg. Endometriózis miatt javasolta a doki, megpróbálom röviden leírni a sztorimat, hàtha segít valakinek, vagy járt valaki hasonlóképp:

2018-ban volt laparoszkópos műtétem endó miatt, hasfal, húgyhólyag és méhszalag volt érintett. Előtte tizenévig fogamzásgátlót szedtem erős vérzésre. A doki javasolta, hogy ha akarok az életben gyereket, akkor most kellene teherbe esni és szoptatni, mert amíg nem jön meg, az endó se újul ki. Mert hogy úgyis ki fog.

2019-2020 sorra derültek ki a nyavalyák, amiket a fogamzásgátló elnyomott: pco, autoimmun pajzsmirigy gyull.. volt egy sikertelen inszemináció is

2021-ben rendeződött a pajzsmirigyem, felmondtam a munkahelyemen, elkezdtem pszichologushoz járni. És kiujult az endó. Már készültünk a kövi inszeminàcióra, mire spontán teherbe estem.

2022. márciusában megszületett a kisfiam :)

2023 februárig tudtam szoptatni.

Először màrciusban jött meg idén, és miután elmúlt màr éreztem is a húgyholyagomat hogy feszít…. Elhessegettem, mondom nemigaz hogy az endó visszatért, hát 1szer jött meg másfél év óta… aztán mikor májusban is megjött-elmúlt-hólyagfeszülés, akkor már tudtam…

Nőgyógyász javasolta akkor a Mirenát, azt mondta nyomozzak neten, olvasgassak, döntsem el akarom e. Gyógyszert ne szedjek mert 40 év felett a trómbózisveszélye magasabb. (Most leszek 40..)

Na én olvasgattam, nyomoztam, nagyon nem akartam, de megint úgy megjött mint lánykoromban, belementem a spirálba. Ultrahangon látszódik is az endó, mennem kell urologiára, hátha nem az, de most is feszül szóval nem lehet véletlen. Ha kiderül h endó, nincs teendő hiszen pont a Mirena a megoldás. Nem jön meg többet, az a kis rohadék meg elsorvad.

Na de a lényeg még: El is múlt a mensim hétfőn, csodálkoztam is hiszen többen írtátok, hogy milyen sokáig tartott még a ciklus. Menetrendszerint jött a hólyagfeszülés, amivel nem tudok mit kezdteni max szedem a tőzegáfonyát. Ma fájdogál a hasam, kicsi rózsaszínes valami van… a bajom az ezzel, hogy aggódok hogy az endó összeroppantja a hólyagom amíg vérezgetek, kapja az utánpótlást… próbálom elhessegetni a gondolatot, mantrázni, hogy a spirál a megoldás, hatni fog és minden rendben lesz, de képes vagyok hirtelen bepánikolni :(

Fú jó hosszú lett a szövegem, köszi ha elolvastátok :)

9940. Sok kérdés (válaszként erre: 9939. - Miszpipi)
2023. jún. 22. 11:03

Sajnálom :-(

Mikor mész nyaralni? Addigra el fog múlni! :-)

9939. Miszpipi
2023. jún. 22. 10:26

Sziasztok!

El vagyok kicsit keseredve...ma 4 hete van fent a Mirenám.

Két hete folyamatosan vérzek.

Nem úgy, mint előtte, sokkal normálisabban, de ez is kellemetlen, főleg, hogy már 2 hete.Nyaralni is mennék, hát nem vagyok boldog...

9938. Sok kérdés (válaszként erre: 9937. - Ntoth)
2023. jún. 22. 10:11

Szia.

Igen. Nekem 11 hónapig tartott a vérzés, elég erősen, a tiszta napok a barnázós napok voltak. Ciklust nem tudtam számolni, 11 hónap elteltével meg már nincs. 7. éve van fent.


A hasam görcsölése pár hét elteltével elmúlt.

9937. ntoth
2023. jún. 22. 09:07

Sziasztok!

2 hete raktár fel a Mirenat. Azóta folyamatosan vérzek. Eleinte kevésbé, pár nap múlva jobban 1-2 napig most megint kevésbé, de folyamatosan. A hasam is folyamatosan görcsöl. Volt akinek beállt idővel? Ha igen mennyi idővel?

9936. Barbi33 (válaszként erre: 9933. - Antsa48)
2023. jún. 22. 05:18

Jó tudni nem vagyok egyedül

Ha a végeredmeny ok lesz megéri várni akár hónapokat is a csodára

Júliusi doki látogatás után írok neked.

Szép napot

9935. Sok kérdés (válaszként erre: 9933. - Antsa48)
2023. jún. 19. 21:28
Igen, igen :))) Bár én nem Barbi vagyok :)))
9934. Sok kérdés (válaszként erre: 9932. - Csimber)
2023. jún. 19. 21:27

Szia.

Értem. A nem tudsz aludni miatt kérdeztem, hogy hány éves vagy. Gondoltam változó korban vagy, az hatással lehet az alvásra.


Örülök neki, hogy eddig bevált a Miréna :-) Maradjon is így :-)


Hát ez nagyon jó volt! :))) Csak a Férjed meg ne tudja :)))

9933. antsa48 (válaszként erre: 9914. - Barbi33)
2023. jún. 19. 17:13

Szia

Áprilisban rakták fel nekem is a mirenat.

Teljesen ugyan az a tapasztalatom mint neked.2 héten meg van 10 napig tart,de nem vészes mennyiségben.(Nekem bő vérzés miatt rakták fel,mert már élhetetlen állapotok uralkodtak nálam)

Mellem derekam leszakad

Szerintem türelmesnek kell lennünk.😋

9932. csimber (válaszként erre: 9926. - Sok kérdés)
2023. jún. 19. 12:39

34 vagyok, két gyereket szültem, és endometriózis miatt rakták fel nekem ami a második szülés után lett nekem... Előtte sose volt bajom.

Eddig nekem nagyon bevált! Az első 3 nap szar volt, pici pecsételő vérzés, meg elég erős görcsök.

De 4. Nap mintha csak elvágták volna és néha eszembe sem jut hogy ott van valami.

Sőt, mintha a hangulatomra is jobb hatással lenne😄

(nem idegesit annyira a férjem 😄)

2023. jún. 18. 17:29

Sziasztok!

Nekem 2 és fél éve van Mirenám. Szülés után tette fel az orvosom, de a ciklusom csak 10 hónapja tért vissza.

Azóta viszont mintha egyre erősebben jelentkezne. A korábbi, élhetetlen bő darabos vérzést meg sem közelíti, de rendes vérzés, kell betét és cserélni is kell napi 1-2x. Járt valaki így?

A hozzászólásokat olvasva mintha mindenkinek vagy elmaradt volna, vagy csak tisztasági betét kéne és nálam valami miatt nem működne.:)

A legutóbbi ultrahangon 8mm volt a nyálkahártya, ami szerintem elég sok Mirena mellett. (Fél éve meg 3.4mm volt. Ezt sem értem.)

A doki szerint a 8mm is jó, nyilván a korábbi 18-20mm -hez képest biztosan, de amúgy...

Lehet hogy ezt az okozza, hogy hyperinzulinaemia-m van, és a magas inzulinszint miatt is vastagszik a nyálkahártya, amin a Mirena nem változtat. Van itt esetleg olyan, akinek ilyen problémája van vagy aki Mirena mellett is rendesen -bár gyengébben- vérzik havonta?

9930. Miszpipi (válaszként erre: 9922. - Névnélküli anita)
2023. jún. 16. 23:32

Értem.

Minden rábeszélés nélkül mondom, hogy én pl. másfél hónapot gondolkodtam, vaciláltam, h kell ez nekem...

Világéletemben idegenkedtem, írtóztam a spiráltól, nem értettem a barátnőmet, aki simán felrakatta a húszas éveinkben.

Mindig erősebb volt a menzeszem, de az utóbbi időkben nagyon eldurvult.

Kezdtem szinte kivérezni.

Komoly vérszegénység alakult ki a vashiánytól.

Évente 2x vasinfúzió, ami nem kellemes a vénákat is károsítja.

Féltem, h ebben az állapotomban súlyosan meg is betegedhetek.

Nem beszélve a többi kellemetlenségről, már nem csak két nap volt, hanem volt hogy 10 napig is elhúzódott, amikor azt hittem vége, újra beindult.

Se nyaralás, se lazulás, színház, mozi séta, bármi...sohasem tudtam tervezni, a rendszeresség megszünt a bő vérzés felerősödött.

Tudtam a kaparás sem nyújt megoldást.

A hormontól injekció formájában féltem.

Egyszerüen a Mirena jelentette a legjobb megoldást a számomra.

Megbarátkoztam a gondolattal.

Nem is bánom, hogy felrakattam és bízom benne hogy sikerül elérnem a vérzésmentességet.

Nekem a dokim azt is mondta, hogy most abszolút ez a protokoll az eu-ban a változókori hormonpótlásra.

9929. Sok kérdés (válaszként erre: 9922. - Névnélküli anita)
2023. jún. 16. 22:34
Közben olvastam az okát :-)
9928. Sok kérdés (válaszként erre: 9919. - Névnélküli anita)
2023. jún. 16. 22:33

Szia.

Miért gondoltad meg Magad?

9927. Sok kérdés (válaszként erre: 9914. - Barbi33)
2023. jún. 16. 22:31

Szia.

Valamikor én is sorstársad lehettem volna, úgy 6 éve kb.

Én 11 hónapig nagyon erősen véreztem, nálam addig tartott. A mell- és derékfájás ugyanaz volt, mint Neked, nálam is minden OK volt a kontrollon.

Kitartást! :-)

9926. Sok kérdés (válaszként erre: 9913. - Csimber)
2023. jún. 16. 22:29

Szia.

Hány éves vagy?

9925. Sok kérdés (válaszként erre: 9910. - Miszpipi)
2023. jún. 16. 22:28

Szia.

Ha fizikálisan tudnék adni, adnék :-)

Bízom benne, hogy sikerül mielőbb megszerezned, beszerezned azt a teát.

9924. Barbi33 (válaszként erre: 9921. - Miszpipi)
2023. jún. 16. 19:40

Most hallom ezt először hmm szívesen kipróbálnam persze

Köszi a tippet

Ja meg 1 kérdés neked is van vagy volt már olyan hogy már azt hiszed elmúlt es kisse megint erősödik a vérzes?

Ma van meg 10.napja...

9923. OKinga79 (válaszként erre: 9922. - Névnélküli anita)
2023. jún. 16. 13:40

Az opciók a spirálon kívül:


- Szájon át hormon

- Abláció -nekem Doktorom azt mondta,hogy kb 2 hónapos a várólista

- hiszterektómia


Hiszek a gyógynövények erejében,de pl az én esetemben,amikor 3 napig nem tudtam elhagyni a lakást,annyira ömlött a vérem, szerintem már nem oldják meg a problémát,főleg nem rövid távon.


Én is nagyon tartottam a spiráltól,mégpedig,hogy kilökődik.

A felhelyezés előtti utolsó mensimnek kaparás + mióma kivétel volt a vége.

Szerencsére,az a mensi,amikor felkerült,már normális volt


Eddig nagyon elégedett vagyok vele,ha ezt tudom,hogy ilyen lesz,felrakatom hamarabb 🙏


Ha már meg van,rakasd fel,max,ha nem jön be,leszedeted.

9922. Névnélküli anita (válaszként erre: 9920. - Miszpipi)
2023. jún. 16. 12:06
Énis szabin szoktam lenni a 2.ik napon,nem egyszer eláztam.....Mert nekem ez a dol9g nem szimpatikus,taszító,elmegyek másik dokihoz annak talán más ötlete lesz vannak még opciók.Csak a pénzt sajnál9m amit potyára kiadtam...
9921. Miszpipi (válaszként erre: 9914. - Barbi33)
2023. jún. 16. 11:44

Én a herbáriától a lady vitál teát szeretném kipróbálni.

Kifejezetten ajánlják nekünk (méhen belüli hormont viselőknek) a vérzésmentesség elérésében segít.

Talán ma meg is tudom venni...

Te nem akarod kipróbálni?

A nagyobb dózisú C-vitamint is javasolják, de én azt amúgy is szedem.

9920. Miszpipi (válaszként erre: 9919. - Névnélküli anita)
2023. jún. 16. 11:38

Miért gondoltad meg magad?

Persze csak ha publikus :)

Én már annak is örülök, hogy kevesebb a vérzésem.

Már sehova sem tudtam menni, olyan, bő, darabos volt a mensim és a változókor miatt kiszámíthatatlan.

Persze én is szeretném elérni a vérzésmentességet, de ez a legtöbb esetben több, hónap, akár 1 év is lehet.

9919. Névnélküli anita (válaszként erre: 9914. - Barbi33)
2023. jún. 16. 11:20
Nekem is ugyanez a problémám,mióma erős vérzés,én 50 vagyok.Én ott rontottam el kiváltottam és meggondoltam magam,1 hónap múlva tennék fel,de nem fogom felteteni,patika nem veszi vissza,buktam 59 ezer forintot,
9918. Barbi33 (válaszként erre: 9916. - Vkatka)
2023. jún. 16. 10:20

Akkor meg a "normális" kategóriaba tartozunk felrakással együtt 100 ezerért szuper😅


Sokszor nem tudom sirjak vagy nevessek már magamon


Varom a juliust doki mit mond de hogy addig meg hanyszor es meddig fogok vérezni passz


Köszönöm hogy írtál

9917. Miszpipi
2023. jún. 16. 09:03

Tegnap volt 3 hetes a mirenám.

Kis szédülés, görcsök (kicsik) az első héten.

A 2. héten mellbimbó és mell fájdalom.

A 3. héten vérzés.

Ami most is tart :(

9916. vkatka (válaszként erre: 9914. - Barbi33)
2023. jún. 16. 08:29
Szia. Én is így vagyok sajnos. Áprilisában volt egy éve a felhelyezés és még mindig van ciklusom. Igaz, jól lecsökkent a mennyiség, de már peteérés után elkezd fájni a mellem ami kitart egészen a vérzésig. A hosszú maszatolás nekem elég sokáig tartott, múlt hónapban már csak 5 napos menstruációm volt, remélem hogy a következő is normális lesz már. Azért nem bántam volna ha elmarad úgy, mint a többieknek.
9915. Barbi33 (válaszként erre: 9913. - Csimber)
2023. jún. 16. 03:43

Sose voltam jó alvó de igen en is hajnalba minden nap 3-4 között mar fenn vagyok😪

Tök mindegy mikor alszom el teszteltem mar

9914. Barbi33
2023. jún. 16. 03:41

Sziasztok


2023 márciusa óta van fenn a Mirena

Össze irom az eddigi tapasztalatokat es várom sorstársam jelentkezését


Felhelyezés után es azóta is van vérzésem 1 hónapban volt hogy kétszer is megjött

Melleim majd leszakadnak mielőtt megjönne illetve a derekam is rettenet fáj.

Nagy vérzés nincs inkabb ami zavar hogy simán velem van 10-14 napig tudjatok ez a tipik hogy pisiles után látod...napi 1 v 2 betét elég de miert van meg ilyen sokaig?utanna 2 het szünet es megint vérzek ahwwww meddig tart ez még?


Kontroll megvolt spriral jó helyen ok volt minden aprilisban.


Következő kontroll es julius


Mioma es erős vérzés miatt lett a Mirena.


Vannak hasonló tapasztalatok?


Köszönöm

9913. csimber
2023. jún. 15. 05:58

Valakinek esetleg volt olyan hogy nem tudott aludni? 😄 Vagy már mindent beképzelek a mirena hatásának...

Este alig tudok elaludni, napközben is "pörgök", fáradt nem vagyok. Éjjel is többször felkelek, nehezen alszom vissza.

9912. Miszpipi (válaszként erre: 9911. - OKinga79)
2023. jún. 14. 19:26

Csodálatos...

Köszi az infót, nekem csak a lady klimaxot hozta fel mindenhol.

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook