Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lázas kismama fórum

Lázas kismama (beszélgetős fórum)


2017. jan. 27. 11:08
Algopyrin!!! Sztem is csak egy fél először. Én is egyszer nagyon lázas lettem terhesen napi 2 Algopyrint szedtem 3 napig. A nődokim mondta mert sokkal ártalmasabb a lázas állapot mint a gyógyszer.
13. Arón1 (válaszként erre: 7. - Trinitas)
2017. jan. 23. 09:42
Nem értem a dokikat. Az enyém azt mondta, hogy 1/2 Algopyrint kell bevenni láz esetén. Komolyan, hogy van ez?
2017. jan. 23. 09:25
Sziasztok! Van egy módszer, amit Én találtam ki, 100%-ban működik, nem kell hűtőfürdőben dideregni, és gyógyszerrel sem kell mérgezni magatokat! Vegyetek egy edényt (például lavórt, vagy felmosó vödröt), töltsétek teli hideg vízzel, és tegyétek bele a karotokat úgy, hogy csak a csuklótok, és az alkarotok legyen benne (a csuklód tenyered felőli része), de csak a csuklód is elegendő. Magas láz esetén a kézfejetek és az egész alkarotok is benne lehet a hideg vízben, de alacsony láz, vagy hőemelkedés esetén ezt nem nagyon javaslom (ezt csak Én mondom). Ennek a módszernek a lábon, lábfejen való alkalmazását viszont senkinek nem javaslom a felfázás elkerülése miatt! A gyorsabb hatás elérése érdekében mindkét csuklótokat egyszerre is hűthetitek, így megfeleződik az alkalmazási idő. A test hőtöket folyamatosan mérhetitek, de tíz perc, negyed óra múlva érezhetően jobban lesz az ember, mert csökken a láz! Arra kérlek Titeket, hogy amennyiben Nálatok is bevált a módszer, úgy osszátok meg a lehető legtöbb fórumon, hogy minél több emberhez eljusson ez az információ, és ne mérgezzék magukat az emberek a gyógyszerekkel! Köszönöm!
11. Trinitas (válaszként erre: 10. - Koranita)
2012. febr. 13. 20:11
Köszi :)
2012. febr. 13. 19:33
Algopirint szabad enni,felhívtam a kórház ügyeletét és a nővér mondta, minden kismamának, szoptató anyának ezt adják, ez nem okozhat gondot. Hátha még valakinek szüksége lesz rá...
2012. febr. 13. 14:05

Nézd, ez tök jó oldal,

[link]


megnézed a lázcsillapítókat és kis ikonnal jelzik ha kismamáknak nem szabad.. párat megnéztem az ismertebbek közül és tényleg a Panadolnál nem volt ikon, tehát azt elvileg lehet. De! Gyógyszerészt és orvost meg kell kérdezni!

2012. febr. 13. 13:51
Köszi hogy írtatok, az az igazság hogy még csak hétvégén teszteltem és csütörtökön mennék dokihoz hogy valóban van-e, lesz-e baba. Bizonyítottan még nem vagyok terhes, csak tesztek szerint. Csak ez a láz most nem hiányzott és kicsit aggódom.
2012. febr. 13. 13:51
Én ezen mérgelődök.. paracetamol, sok helyen olvasom, hogy azt nem lehet, sok helyen meg, hogy csak azt!! A védőnő meg kikötötte, hogy ibuprofent tilos!! Tök jó, hogy ez a két hatóanyag a legelterjedtebb... akkor talán marad az Kalmopyrin amit meg az uccsó három hónapban nem szabad.. és mindemellett a láz baromira ártalmas a magzatnak.. köszi :((((
2012. febr. 13. 13:49

én mehetnék a dokimhoz az tiszta gyagya, a nódokim meg nem magán így nem érném el


szvl ha nem mész: nekem két éve a lányomnál lázkor azt mondta: hűtőfürdő,borogatás,ha nem múlik panadol, de csak végső esetben!


most is épp benyeltünk bacit, jó kis lázas nyavalya,remélem nem kapom el mert 24hetes kismama vagyok ismét... pedig több mint 2éve nem volt senki beteg még a lányom sem semennyire:(((

5. mpgabi76 (válaszként erre: 1. - Koranita)
2012. febr. 13. 13:49

Panadol az egyetlen szedhető, csillapítsd a lázad!

Orvoshoz menny mindenképpen!

2012. febr. 13. 13:49
13.hét után lázcsillapító, többet árt a magas testhő, mint a tabletta.
2012. febr. 13. 13:48
probalj hideg vizes borogatast / zuhanyt foleg ha az elso trimeszterben vagy.
2. pumukli1985 (válaszként erre: 1. - Koranita)
2012. febr. 13. 13:46

Szia!

Dokihoz menj mindenképpen...én legalábbis oda mennék,ő majd megmondja hogy mi az amit bevehetsz és mi az amit nem...

2012. febr. 13. 13:44

Sziasztok!

Kérdésem az lenne mi a teendő láz esetén kismamáknál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook