Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg senki nem tud segíteni? fórum

Tényleg senki nem tud segíteni? (beszélgetős fórum)


12. Lencsy
2012. jan. 25. 13:22

Uhh ..

Hát amiben én tudok segíteni az max annyi, hogy elmondom a történetemet hátha ebből ki tudsz indulni . Az én munkahelyen is gyes alatt szünt meg illetve alakult át , és mivel nem voltam aktív dolgozó az új céghez nem vettek úgymond át ! Ahogy a régi céget felszámolta azonnal küldött erről egy tájékoztatót , be kellett menjek ..kiadta az összes papíromat kifizette a szabadságokat és időarányosan a végkielégítést ! Ennek ez a korrekt menete ..és mivel nálad nem így jártak el , ezzel megkárosítottak és ez valahol jelentened kéne ! Hogy hol ..azt sajnos nem tudom, de ne hagyd annyiban , mert így gyakorlatilag papírok nélkül buksz mindent ..

11. saintpaulia (válaszként erre: 9. - Gne2)
2012. jan. 24. 15:11
Mármint úgy értem, hogy még van munkaviszonyom?
2012. jan. 24. 15:09

Közben megkerestem, volt ilyen papír, ahol a kisfiam 3. születésnapját adtam meg lejárati időpontként. Mert egyébként is úgy terveztem, hogy ha betölti a 3 évet, akkor megyek vissza dolgozni. Csak ugye már nincs hova.

Akkor ez most jót jelent?

9. gne2
2012. jan. 24. 15:00

Amikor a gyed lejár, akkor kérned kell, hogy maradhass fizetés nélküli szabadságon gyermek gondozása miatt, és meg kell jelölnöd a dátumot, hogy mikor jár ez le (általában a 3. életév betöltése).

Így honnan tudhatnák, hogy mi van veled és mikor számíthatnának rád? :)


A cég biztosan meg van, akkor is, ha nem működik. Keresd meg az ügyvezetőt levélben, hogy tisztázzátok minél előbb a helyzetet. Ha nagy cég volt, akkor biztosan ott vannak a papírjaid is. Sok szerencsét kívánok! :)

8. saintpaulia (válaszként erre: 7. - Gne2)
2012. jan. 24. 14:53
Én már ilyenre nem is emlékszem! Szerintem sehogy! Amíg gyed-en voltam akkor kellett ilyen papírt visszaküldenem, és abban 2012. március 25-öt jelöltem meg végső időpontnak. A gyes alatt már nem töltöttem ki semmi ilyesmit.
7. gne2 (válaszként erre: 6. - Saintpaulia)
2012. jan. 24. 14:50
Akkor hogyan kérted meg a gyes időtartamára a fizetés nélküli szabadságot? Levélben?
6. saintpaulia (válaszként erre: 5. - Gne2)
2012. jan. 24. 14:47
Amikor a gyed lejárt, már lehúzták a rolót. 2011. márciusban járt le, ők pedig még januárban elküldtek mindenkit a mi fióktelepünkről és bezárták a boltot.
5. gne2
2012. jan. 24. 14:45

Egy cég nem tűnhet el csak úgy (elvileg, bár kis hazánkban különb dolgok is megesnek).


Voltál bent amikor a gyed lejárt, és kérted a gyes időtartamára a fizetés nélküli szabadságot?

4. saintpaulia (válaszként erre: 3. - Bella 13)
2012. jan. 24. 14:43
Köszi a segítséget, de az én esetem annyiban más, hogy nincs a cég felszámolás alatt, tehát nincs végelszámoló sem akit megkeressek. Csak végrehajtás indult ellenük, bár nem tudom ez mit jelent pontosan. A volt főnököm utánam nem sokkal otthagyta a céget, az új igazgatóval nem is ismerjük egymást. De jó ötlet majd megkérdem egy volt kollégámat, hogy mi neve, hátha vele fel tudom venni a kapcsolatot.
2012. jan. 24. 14:39

Nekem a sógornőm volt hasonló szituban, míg ő gyesen volt, jogutód nélkül megszűnt a cége és végelszámolás alatt van mind a mai napig. Neki most decemberben járt le a gyes, és neki egy gyermekvédelmis szakember segít mindenben. Azt tudom, hogy telefonon tartja a kapcsolatot a felszámolóval, és neki a munkaviszonya egész addig fenn állt, míg gyest kapott, hiszen ez idő alatt nem lehet felmondani senkinek.

Szerintem keresd fel a volt főnöködet, hátha ő volt fejesként többet tud a mostani állapotodról...

2. Hancsi24 (válaszként erre: 1. - Saintpaulia)
2012. jan. 24. 14:36

Szia!

Elvileg a papírjaidat ennek a cégnek kellene kiállítani. de hogy hol érheted el őket,arra nincs jobb ötletem, mint amiket leírtál.

2012. jan. 24. 14:32

Szeretném leírni a problémámat, hátha itt akad valaki, aki segíthet, mert már ötletem sincs, hogy kit keressek meg.

Történetem a következő:

2008. március 3-tól kezdtem el dolgozni egy műszaki cikkeket forgalmazó cégnél. 2009. március 25-én megszületett a kisfiam, innentől kezdve gyed-en, majd 2011. március 25-től gyes-en vagyok itthon.

Közben a cég változásokon ment át, egy nagy kft-ből, sok kicsi lett. Ahány városban volt boltja, annyi kis kft-re bomlott. Nem tudom mi volt az oka, engem nem tájékoztattak, ezt is a volt kollégáktól tudom. Aztán 2011 januárjában felmondtak az összes alkalmazottnak és bezárt a bolt. Aztán szép lassan az országban mindegyiket bezárták. Én meg ültem itthon szép nyugodtan gyes-en, ami ez év márciusában lejár és fogalmam sincs, hogy mi a helyzet velem. Semmilyen papírt nem kaptam arról, hogy nekem is megszűnt-e a munkaviszonyom. Végrehajtás indult ellenük, felszámolás viszont nem. Nincs kit megkeresni, már senki nem veszi át a leveleket a telephelyen. A cégbíróságon azt mondták, ez egy élő cég, csak már nem üzemel. Papírok nélkül mihez kezdjek, a tb kiskönyvem is náluk van, amiben az összes eddigi munkaviszonyom szerepel.Így még a munkaügyi kp-ban sem tudom magam regisztráltatni.

Bárkinek van valami használható ötlete, azt megköszönném!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook