Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
1156. janos53
2016. febr. 27. 15:46

Szia aranynagyi.



Térdprotézissel élők csoportja,ez a neve a csoportnak.Biztos megtalálod.


[link]


Itt a link. Másold be a böngészőbe és meg lesz:) János.

2016. febr. 27. 15:43
János ügyelve minden betűre beírtam a keresőbe, s az jött ki, hogy nincs ilyen találat. Segítséget kérünk.
2016. febr. 27. 15:41
Remek, hogy Klári is megérkezett. Megkísérlem megkeresni a fb csoportot, addig is üdv és gyógyulást mindenkinek.
1153. terminátor3 (válaszként erre: 1145. - Janos53)
2016. febr. 26. 20:21
nem találom a fb.on a csoportodat János, hiába írom be
1152. terminátor3 (válaszként erre: 1146. - Kántor Klára)
2016. febr. 26. 20:15
Hurrá! innen már csak felfelé lehet haladni :)
1151. janos53 (válaszként erre: 1146. - Kántor Klára)
2016. febr. 26. 16:25
Szia Klárika már nagyon vártam hogy jelenkezz . Nagyon izgultam hogy mi lehet a baj hogy nem jelentkezel . Nagyon várom a beszámaloddat hogy mitörtént veled ,és hogy érzed magad .Jó egészséget és gyogyulgas .
1150. Huncut63 (válaszként erre: 1146. - Kántor Klára)
2016. febr. 26. 16:07
Annyira éreztem, hogy ma fogsz jelentkezni:-) várunk!
1149. janos53 (válaszként erre: 1148. - Esli)
2016. febr. 26. 16:06

Szia Esli.Hirtelen jött ötlet volt, és megcsináltam meglátjuk mekkora érdeklődés lesz iránta.

Beírod a keresőbe a csoport nevét és kiadja a csoportot.Jelentkezni kell mert zárt csoport,és én látom felveszlek ,ha gondolod szívesen:)Még ma indítottam.

1148. Esli (válaszként erre: 1145. - Janos53)
2016. febr. 26. 15:27
Szia János, mit kell tennem hogyan keresem , de jó ötlet volt!!
1147. Esli (válaszként erre: 1146. - Kántor Klára)
2016. febr. 26. 15:24

Na Végre:))) kitartást és minden jót kívánok gyógyulgass Klára most már tényleg csak a jó jöhet.

Sok szeretettel.

2016. febr. 26. 14:49

MINDENKINEK SZÉP NAPOT,


HURRÁ ITT VAGYOK, EGYENLŐRE NYÖGVE A GÉP ELŐTT.

Majd írok és beszámolok, valamint elolvasom az eddig befutott leveleiteket, de muszáj várnotok, mivel már nem érzem a "gép alá szorult térdemet."


Jövök,


K.KLári

1145. janos53
2016. febr. 26. 09:07

Sziasztok! Létre hoztam egy zárt csoportot facbook oldalon .

TÉRD PROTÉZISSEL ÉLLÖK CSOPORTJA .MINDENKIT SZERETETTEL VÁROK AKIT ÉRDEKEL .JÁNOS.

1144. janos53
2016. febr. 25. 15:38

Szép napot mindenkinek.Fájdalom menteset.

Jó lett a laborom amitől féltem, hogy megint magas lesz,de szerencsére most visszaállt!Meglátjuk a doki is így örül-e mint én márciusban ha visszajön, remélem!A fájdalom nem hagy el, hol jobban hol kevésbé fáj,de anélkül nincs napom.Vigyázzatok magatokra mindannyian.

1143. Huncut63 (válaszként erre: 1142. - Terminátor3)
2016. febr. 25. 08:28
Én is úgy tudom az éveket, ahogy írtad, mégis vannak csodák:-) bár amikor szegénykémmel utoljára találkoztam már mondta, hogy lassan ő is műtőasztalra kell feküdjön. Bár inkább odakerült volna:-(
1142. terminátor3 (válaszként erre: 1140. - Huncut63)
2016. febr. 24. 23:36

Huncut, nekem az operálóorvosom mondta, hogy a térdprotézisnél ennyi a kihordási idő, ezért kell vigyázni rá. A csípőmnél azt mondta, hogy az olyan protézis, ami kitart az életem végéig. Ámen és így legyen. Nem szeretnék többet emiatt műtőasztalon feküdni.

Igaz én megkérdeztem tőle, hogy pl. ásni lehet-e vele, kizárólag a virágoskertemre értettem, azt mondta, keressek valami más megoldást, ne koptassam.

Még nem találtam más megoldást.

2016. febr. 24. 14:11
HÚ, egy újabb társunk, és milyen fiatal!!! Zolika, mielőtt protkót akarsz, alaposan járd körül, hogy egészen biztosan ez az egyedüli jó megoldás. Sajnos, ha igen, akkor igen, akkor bele kell vágni, de szánj időt rá, hogy a blogunkat olvasd végig. Rengeteg tapasztalatot fogsz belőle nyerni. Terminátor, igazad van, tudom hogy kell a gyógytornász, a háziorvos azt mondta a férjemnek, aki vitte hozzá az orvosi zárót (rajta van, hogy 2x14 gyógytorna) hogy csak 5-6 hét múlva lesz szabad gyógytornász, aki házhoz tud jönni. Nos én alapvetően ma vagyok két hetes műtött, tudok menni teljesen normálisan akár mankó nélkül is, de szinte állandóan érzem a fájdalmat is térdemben. Tornázom is, mivel tudom az eszemmel, hogy mennyire fontos, (habár rettenetesen sajnálom közben magamat, mert nagyon fáj, különösen a nyújtások) csak mint írtam, a kontroll hiányzik. Majd ha kicsit jobban járok, átmegyek a szakorvosi rendelőbe ott van gyógytornász, és biratkozom hozzá. Persze jobb lenne egy rehab hely, ami persze kultúrált és nem elfekvő kategória. Kláráról még mindig semmi hír!
1140. Huncut63 (válaszként erre: 1136. - Terminátor3)
2016. febr. 24. 13:49
Mozaikplasztika csak egy bizonyos fokú porchiánynál jöhet szóba,nem kor függvénye, már nálam is rezgett a léc a másfélszer másfél centis hiánynál.Ez sem örök életű, a doki szerint ha átlagos életet élek 10-15 év. Volt egy barátunk, sajnos novemberben elment, 55 éves volt és a húszas éveiben kapott protézist. Még vígan szaladgált vele közel 30 év után.
1139. Esli (válaszként erre: 1135. - Terminátor3)
2016. febr. 24. 10:23
Igazad van..
2016. febr. 24. 10:04
Öregszem :) a gyógytornát a háziorvos írja ki, ő veszi fel velük a kapcsolatot, csak kell hozzá a műtő orvosod javaslata is
1137. terminátor3 (válaszként erre: 1130. - Aranynagyi)
2016. febr. 24. 10:03
Aranynagyi, azt elfelejtettem írni, hogy igenis szükség van a gyógytornászra, mert az erősítő gyakorlatokhoz csak ő tud segíteni, egyedül nem megy !!!! -én ezt nem is értem, hogy milyen alapon jelenti ki egy orvos. Nálatok az elbocsátó papírra nem írják rá, hogy : otthonában gyógytorna javasolt???- meg a rehabot sem????- nem is értem. Szóval ha mész 1 hónap múlva, ne hagyjad magadat, irass vele csak olyan papírt!!! Sok sikert
1136. terminátor3 (válaszként erre: 1133. - Zolika1985)
2016. febr. 24. 09:59

Zolika, az orvos mondta, hogy protézist kell beültetni?- mert ilyen fiataloknak mint te vagy,a mozaikplasztikát szokták ajánlani, mivel a térdprotézis kihordási ideje max.15 év, nagyon fiatal vagy még ehhez. A TB. finanszírozza ezeket a műtéteket, igen. Nekem 45 évesen nem akartak protézist adni, így mentek tönkre a csípőim is. Voltak artroszkópos beavatkozások,meg nyitott térdműtétem is, de mindegyik csak 1 évig tartott ki, aztán újra jött a fájdalom és a "nemtudokmenni" panasz. aztán mindkét csípőmben és mindkét térdemben már protézisek vannak, az utolsó műtét, lassan 5 hónapja volt. Akadnak problémák, igen az időjárás változás nagyon tudja befolyásolni a fájdalmat. Jól beszéljed át az orvossal, aki javasolta a protézis beültetést, hogy mik a kilátásaid

Engem Győrben műtöttek, nem mentem más megyébe, kivártam a soromat.Itt is jó ortopédus szakemberek vannak szerintem

1135. terminátor3 (válaszként erre: 1130. - Aranynagyi)
2016. febr. 24. 09:49
Aranynagyi, igenis kell kérned tőle papírt rehabilitációra, mert alanyi jogon jár!!!!!!!! Évente 2 alkalommal is. Nem tudom merre lekasz, mi lenne neked a közelebbi. Ha a papírt megírattad vele, a többit neked kell intézni, felhívod azt a rehabilitációs központot, amire gondoltál. Ne hagyjad!!!!!!!
1134. Huncut63 (válaszként erre: 1131. - Zsuzska1951)
2016. febr. 24. 06:58
Ne keseredj el, egy év a teljes gyógyulás, lehet most fordul majd jobbra minden:-) bár megértelek, nekem is van egy állandó enyhe fájdalmam, lassan az is kiderül a második orvos se kezd vele semmit. És ezt nehéz feldolgozni:-(((
2016. febr. 23. 21:06

Jó estét mindenkinek ma kiderült hogy 30 évesen térdprotézisre van szükségem mivel a porcok szinte teljesen elloptak.

Tapasztalataitokról tanácsot szeretnék kérni hogy mégis melyek azok az orvosok kórházak amelyeket érdemes felkeresnem

És persze az is hogy ezt finanszírozza a társadalom biztosításom vagy sem.

Észrevételeiket előre is köszönöm és azt is hogy itt lehetek!

Üdvözlettel: Sápi Zoltán

1132. Esli (válaszként erre: 1131. - Zsuzska1951)
2016. febr. 23. 16:55
Jaj Zsuzska, nagyon sajnálom.Ne keseredj majd jobb lesz.Ezek a frontok most nagyon nem jók/ bár tudom mindig a frontokra fogjuk/ Te mennyit vártál a műtétre? Én fél éves időpontot kaptam.Van nekem két könyökprotim ezek jók nincs velük gond, bár az egyik már 12 éves nem tudom meddig lesz még jó.Viszont Te a csípődre vigyázzál mert az nagyon nem jó, magával fogja rántani a rossz testtartásod.A Térdecském 1 éves lesz március 12-én.Nemsokára itt a jó idő még ha fáj is sokat kell használni, gyötörni.
1131. Zsuzska1951 (válaszként erre: 1129. - Esli)
2016. febr. 23. 15:27
Szia Esli! Köszi a választ. Csak azt nem tudom megérteni, hogy nem keveset áldoztam arra is, hogy a várólistát ne kelljen kivárnom, hogy 65 évesen még járni tudjak, csak ennyit szeretnék, és másfél éve szenvedek, szinte bezárva a lakásba. Már a csípőm is ráment a másik oldalon. Na jó, félmankóval még kisebb távolságra eljutok. Nagyon kezdek már reményvesztett lenni:-(
2016. febr. 23. 15:15
Szervusztok, ma kiszedték a kapcsokat délelőtt a kórházban. Az nem fájt, a térdem sajna fáj. A doktor felette elégedett a munkájával, meg azzal is, ahogy mozgatom a lábam. Az mondta, nincs is szükségem gyógytornászra. Ezzel nem értek egyet, mert igaz, hogy én tornázom (dr.Dósa Gábor CD-jére) de kellene egy kontroll, aki látja, hogy mindent jól csinálok. Ezek után már szóba sem jöhetett, hogy esetleg egy rehabilitációs központba beutáljon. Egy hónap múlva szeretne ismét látni.
1129. Esli (válaszként erre: 1128. - Zsuzska1951)
2016. febr. 23. 11:24

Szia Zsuzska!

Nekem volt vagy 20 évvel ezelőtt Tens készülékem kis tappancsot nagy tappancsot vásároltam hozzá.Már túladtam rajta nekem, nem segített semmiben.Igen sajnos jellemző és nem egyedi a doktor válasza " minden rendben van" nekünk meg fáj.Tegnapi napom valami katasztrofális volt menni nem tudtam.Jobbulást Neked.

2016. febr. 23. 09:19
Sziasztok! Eddig csak olvasgattam a fórumot. Tavaly májusban, már kilenc hónapja, szánkó protézis térdműtétem volt. Mióta teljesen terhelhetném, azóta uugyanaolyan fájdalmam van, mint műtét előtt. Hiába gyógyszerek, szteroid, semmit nem változik. Volt uktrahang, izotópos csontvizsgálat, semmi gyulladás, a protézis tökéletesen a helyén van. Két orvos is látott, minden rendben, csak fáj. Legutóbb azt javasolták, mivel jobb ötletük nincs, fájdalomcsillapításra próbáljam ki a Tens készüléket. Volt valakinek hasonló tapasztalata, illetve használta-e már valaki sikeresen ezt a Tens készüléket? Köszi a válaszokat:-)
1127. Huncut63 (válaszként erre: 1125. - Aranynagyi)
2016. febr. 22. 16:15

Nagyi....friss meg az "élmény" és frontok jönnek-mennek. Türelem:-)

Tudod amikor az orvosom először mondta, hogy ennek műtét lesz a vége felvázolta, hogy majd eldönti, mozaikplasztika vagy szánkóprotézis. Aztán az első mellett döntött, a korom és a normál súlyom miatt lehetséges volt. De nem kívánságműsor ez. Az utolsó találkozásunkkor nagyon érdektelen volt, nem is értettem a beszólását. Eszembe sincs ezen agyalni, ráadásul a másik doki megmondta az okot és azt is hozzátette, hogy a térdem nincs olyan állapotban, hogy bármilyen protézis szóba jöhetne.

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook