Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megromlott a kapcsolatunk, de harcolunk egymásért! fórum

Megromlott a kapcsolatunk, de harcolunk egymásért! (beszélgetős fórum)


1 2 3
62. Chrystal71 (válaszként erre: 61. - 31bc25d879)
2018. febr. 19. 11:05
Szokásommal ellentétben, most nem néztem a dátumokat :) Köszi :)
61. 31bc25d879 (válaszként erre: 60. - Chrystal71)
2018. febr. 17. 11:41
Najó, de azt 7 éve írta:)
60. Chrystal71 (válaszként erre: 27. - 3d110c269c)
2018. febr. 17. 10:46

Kedves Zóra,

a mi kapcsolatunk is barátságból indult és nem tipikus szerelmi kapcsolat volt, hatalmas szenvedéllyel az elején.. de 27 éve tart, és nem "csak élünk" egymás mellett. Sőt, időről időre megújulunk, a szenvedély is fellángol, és jobban értékeljük olyankor. Az első pillanattól fogva amolyan "összetartozunk" érzés volt közöttünk. Sok nehéz időszakon vagyunk túl. Olyan nincs, hogy mindig jó. Alkalmazkodni nehéz.

Biztos megcáfolnak azok, akik szenvedélyszerelemből házasodtak és több évtized után is kíválóan működik, de legtöbbször a lila köd lehullása után jön a felismerés - a páromnak csak a jó oldalát láttam idáig. Vagy ha elműlik, annyira hiányzik, hogy újra és újra szeretnék átélni.. ezis egy valós veszély.

Nem csak három, hanem harminc év után is.

Én csak azt tudom mondani, hogy ne maradjon el a kommunikáció és az ölelés. Akármi van, akármilyen fáradtak vagytok. Ne legyen verbális és fizikai távolság.

59. 31bc25d879 (válaszként erre: 57. - Melittarencsi)
2018. febr. 17. 06:04
Jajj!
2018. febr. 16. 21:51
Az igaz hogy, hamis néven regisztrált a facebookon,de mégis élvezte, hogy fiatal fiuk kezdeményeztek. Nagyon fájdalmas érzés, ha egy szeretõ feleség, két gyerek mellett, kijátszott. Hamis érzelmek, hiába a sírás, atnéz , elbújik, kinevet,találgat, alibiket kreál. Van valakinek hasonló tapasztalata? Nálunk egy évig kibírhatatlan volt a helyzet. Most már lassan tisztázódnak a dolgok, de még mindig nem a régi. Azért is félõ, mert sokat dolgoztam , hogy egyben maradjunk. Sokszor hallottam, nem érdekelsz, kiprobálom, mindig erre vártam.De mi van , ha én is csak a nagy szerelemre vártam????? Mért kell nekem a harc, én csak hinni akartam , és bolondulásig szeretni azt a férfit , aki hosszu idõn keresztül a kettõsséggel küzdött.
2018. febr. 16. 21:41
A férjem 2ý év házasság után bevallotta, hogy bisexuália
56. Elexis (válaszként erre: 55. - 3d110c269c)
2011. dec. 8. 19:17
Képzeld, ma már mintha össze se vesztünk volna. Egyikötünk sem kért bocsit a másiktól, de kb 1 napig haragszunk egymásra, hogy egymáshoz sem szólunk, ma meg beszélgettünk, oda hívott magához, beszélgetést kezdeményezett, én azért még morci vagyok rá, de tök cuki volt ma. Miért nem tudok rá haragudni? Pedig rohadtul megérdemelné hogy ne szóljak hozzá egy jó ideig... Ma ráhúztam az usánkámat a fejére... :)
55. 3d110c269c (válaszként erre: 54. - Elexis)
2011. dec. 7. 21:46
Ez tipikus. Szerintem jól csináltad. Vigyázz, mert ha már az elején elkapatod, akkor onnantól kezdve tényleg mindenbe bele fogja ütni az orrát, és ebből fog kialakulni az, hogy birtokolni akar téged, tilt majd a barátaidtól, hogy inkább vele legyél stb. Picit engedj neki, hogy ne higgye, hogy nem érdekel téged, de most ne te puncsolj neki. Ő volt bunkó, illetlen, nem szabad neked meghunyászkodnod, mert hozzászokik. :P
54. Elexis
2011. dec. 7. 21:25
Remélem nem szúrtam el nagyon... De tök mérges voltam rá. Melóhelyen mellettem ül, rálát a monitoromra és az egyik szünetben gondoltam feljövök fórumozni. A lényeg, hogy látta, hogy mással foglalkozok, rákérdezett... én meg nem akartam neki elmondani, hogy mégis mi ez (elég sokat írtam róla, hogy felismerje magát... a lényeg, hogy mondtam hogy nem mondom el. Először normálisan, aztán amikor erőszakoskodott, akkor durvábban és ezen besértődött én meg bemérgesedtem,hogy mit figyelget engem, miért akar mindenről tudni meg a múltkor a másik kollégámmal mentem haza (akinek tetszek) és a lényeg, hogy választási helyzet állt elő, vagy Vele megyek vagy a másik kollégámmal (és a könyv miatt is) inkább a másik kollégámat választottam mint Őt, ne érezze, hogy vele akarom minden időmet tölteni. A lényeg, hogy másnap kiakadt "hogy jó volt vele haza menni, meg hogy én mit eszek ezen a srácon?"... A lényeg, hogy ezen összevesztünk, hogy már az is baj ha mással megyek haza. Mire a fejemhez vágta, hogy én vagyok féltékeny, mert minden futó csajának tudom a nevét és hogy gyerekes vagyok és hogy a világnézetem kb dióméretű... szóval szörnyű dolgokat vágott a fejemhez. Szerintem nem lesz ebből semmi... El vagyok emiatt szontyolódva, de majd lesz jobb is. (most is fent van cseten, de hozzám se szól, néha szokott este is írni...) Szóval most mosolyszünet van köztünk, bár viszonylag gyorsan ki szoktunk békülni, de most muszáj bírnom magammal, nem szólok hozzá.
53. 3d110c269c (válaszként erre: 52. - Elexis)
2011. dec. 7. 16:35
Hm, hát ennek fényében azt mondom, hogy biztos többet érez irántad. Összeveszni pláne nem hajlandó senki egy olyan emberrel, aki iránt nem érdeklődik. Legalábbis nem éri meg ezért felborítani a lelki békénket. Meg ezek a kérdések is...egyértelmű. Tetszel neki és féltékeny. Bosszantja valami. :) Örülj neki! :D
52. Elexis (válaszként erre: 51. - 3d110c269c)
2011. dec. 7. 16:33

Tegnap rohadtul összevesztünk. Most egyikünk sem szól egymáshoz kivéve ha a munkánk (mert hogy kollégám) megköveteli... Igen, ez a macsaka-egér játék régóta megy.

Pár nappal ezelőtt felvettem egy szép fülbevalót, amit magamnak vettem, mert nagyon megtetszett. Erre mikor meglátott, megkérdezte, hogy kitől kaptam a fülbevalót, valami fiútól? Vagy attól a kollégámtól, akinek tetszem? Vagy egy másik fiú ismerősömtől? Most nem azért, de ha csak barátok lennénk akkor ez milyen már? Én egy barátomtól sem kérdezném meg, hogy kitől kapta mondjuk az ékszerét... Fura ez az egész, de nem értem.

51. 3d110c269c (válaszként erre: 50. - Elexis)
2011. dec. 6. 20:19
Ha ez hosszútávon fenn áll, akkor érzelmek vannak a háttérben. Mert ahhoz is túl büszkék, hogy időt pazaroljanak olyasvalakire, akivel nincs tervük. Csak arra fordítanak energiát, akikkel szemben tényleg vannak érzéseik. Szerintem.:)
50. Elexis (válaszként erre: 49. - 3d110c269c)
2011. dec. 6. 09:27
Persze, hogy zavarja őket, de valahol reménykedem benne, hogy ez valami fajta (szerelmi) érzelemből fakad, hogy nem akar "elveszíteni"...
49. 3d110c269c (válaszként erre: 48. - Elexis)
2011. dec. 5. 21:34
Ez sokszor azért is zavarja őket, mert a pasikba valahogy bele van kódolva, hogy az ő büszkeségük nem viseli el azt, ha lecserélik őket, vagy egyszerűen már nem érdekesek egy nő számára. Ők ezt elképzelhetetlennek tartják magukról. :D
48. Elexis (válaszként erre: 46. - 35731024e4)
2011. dec. 4. 21:49
Pontosan. :) Én - sajnos vagy talán nem sajnos, majd az idő eldönti - belezúgtam (nem most, kb 1,5 éve de még most is tart) egy olyan srácba, akinek volt egy tartós kapcsolata, a lány otthagyta és azóta ilyen egy éjszakás néha több hetes kapcsolatai vannak. Kb egy éve megmondtam neki, hogy szeretem. Azóta bántott engem, érzelmileg, lelkileg. Elmondta sőt még most is elmondja, hogy ezzel azzal milyen volt az éjszaka. Ritka szarul esik, nem tagadom. Pár hónapja elmondta, hogy rám egy semleges nemű barátként tekint. Akkor olvastam el ezt a könyvet és elkezdtem úgy viselkedni ahogy ebben a könyvben leírták és ami a poén része, hogy bár még nem állt elő a nagy kérdéssel, hogy mi lenne ha együtt lennénk, de szabályszerűen úgy viselkedik, mintha féltékeny lenne az egyik kollégámra (akinek köztudottan tetszek, viszont nekem ő nem az esetem). Nem élem bele magam a dolgokba, sőt, a kiszemelt srác felé azt sugárzom minden tettemmel, hogy nem kell és soha semmilyen körülmények között nem kell nekem már mint pasi. Úgy látszik ez hat, mert gondolkodik, dolgozik a srác feje... :D
47. 3d110c269c (válaszként erre: 46. - 35731024e4)
2011. dec. 4. 21:36
Szerintem ez a normális. Nem szabad elveszíteni önmagunkat és a saját céljainkat egy kapcsolatban, mert attól független, hogy valakivel együtt vagyunk, még két külön életről van szó.
46. 35731024e4 (válaszként erre: 43. - Elexis)
2011. dec. 4. 21:35
Értem:)Köszi! Ez amit írsz,ez az amikor két egész ember csatlakozik,és nem függőségben élnek és függnek egymástól,mert önmagukban egy kerek egész:)
45. 3d110c269c (válaszként erre: 44. - Elexis)
2011. dec. 4. 21:33
Igen. Bizakodom és várom a változást. Remélem minden visszaáll a helyére.:)
44. Elexis (válaszként erre: 41. - 3d110c269c)
2011. dec. 4. 21:32
Szerintem az lenne a cél, hogy ami kétség most a te fejedben kavarog, azt előhozni a párodból. De mindezt csak január után (ha nem változik a helyzet a jobb munkakörülmények ellenére sem...)
43. Elexis (válaszként erre: 42. - 35731024e4)
2011. dec. 4. 21:31
Ahogy én értelmeztem a könyvet a Remény (hogy van rá esély, hogy esetleg megkaphat) a kétely (hogy netán elveszíthet téged). Az egész azon a kölcsönhatáson alapszik, hogy "mindenkinek az kell, amit nem kaphat meg". Ha ez egészségesen vegyül, akkor kialakul a szenvedély. (Az emberek hajlamosak arra, hogy amit már egyszer megszereztek, arra fittyet hánynak, sőt esetleg még durván is bánnak vele. Ezért nem jó mindig a kedves tudtára adni, hogy megnyertek, legyen benne valami kétség, hogy bármikor úgy is dönthetsz, hogy nem ő kell neked.)
42. 35731024e4 (válaszként erre: 39. - Elexis)
2011. dec. 4. 21:25

Szerintem is jó:)

Bár ezt a mondatodat nem egészen értem mire gondolsz:"A szenvedély két fontos tényező megfelelő kölcsönhatásából fakad, a reményéből és a kétségből."

41. 3d110c269c (válaszként erre: 39. - Elexis)
2011. dec. 4. 21:25
Ez tényleg szép, szerintem nem is hülyeség. A kétely jelen van, főleg nálam, azóta, amióta tart ez az egész "furcsa viszony". Amióta ez meg van, azóta vannak bennem halvány kételyek, hogy esetleg mégsem működik? Vagy hogy mi ez? stb. De valahol azért nyugodt vagyok, mert pontosan tudom, hogy azóta van ez az egész, amióta új munkája van. Ezért is bízom a januárban, hogy lesz változás.
40. spinneli (válaszként erre: 39. - Elexis)
2011. dec. 4. 21:23

Ez egy nagyon szép hasonlat.

:)

39. Elexis
2011. dec. 4. 21:21
Lehet hülyeség, hogy leírom ezt, de én most "kísérletezek" egy sráccal egy könyv alapján. (Tudom hülyeség, de mivel már nincs vesztenivalóm a srácnál, miért ne próbálnám ki...) :) (Szerelmi taktikák a könyv címe). Lényegében arról ír már a legelején, hogy a tartós és boldog párkapcsolatot egy házként szimbolizálja, amiben ha megvan minden, akkor nem fognak kiköltözni a benne lakók tehát 3 dolog kell hogy jelen legyen egy tartós párkapcsolatban: Barátság (padló), Tisztelet (falak), Szenvedély (háztető). Korábban írtad, hogy a barátság megvolt köztetek, gondolom ez még most is megvan. Tehát a probléma szerintem a tisztelet és a szenvedély részben keresendő. Tisztelet akkor ébred fel a másik iránt, ha érzi rólad, hogy tőle függetlenül is létezel (képes vagy határozott és gyors döntésekre) és van önbizalmad. A szenvedély két fontos tényező megfelelő kölcsönhatásából fakad, a reményéből és a kétségből. A ti kapcsolatotokra a remény, mint olyan szerintem nem nagyon hat, mert ugye együtt vagytok. Inkább a kétely része, amivel nem tudom, hogy hogyan álltok.
38. 3d110c269c (válaszként erre: 36. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 4. 21:08
Ő viszont igen. Talán picit jobban ismerem, mint te.:) Nem szeretném, hogyha látatlanban elkezdenél bármit belemagyarázni a kapcsolatunkba, amiről nincs szó, csak azért, mert téged zavar.
37. 3d110c269c (válaszként erre: 35. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 4. 21:06
Szerintem nem ezért nyitottam ezt a topikot, hogy ezt beszéljük itt meg. Ráadásul én jól érzem magam, és azért, mert valakinek nem tetszik, hogy ilyen vagyok, nem fogok változtatni. Magammal elégedett vagyok, a párom is így szeret, mások véleménye meg csak egy vélemény. :)
36. bbfd1052c7 (válaszként erre: 34. - 3d110c269c)
2011. dec. 4. 21:05
A férfiak nagyon kis része az aki megmondja a szemedbe ha ilyen gondja van.
35. bbfd1052c7 (válaszként erre: 34. - 3d110c269c)
2011. dec. 4. 21:04
Nézd nem akarlak megsérteni, de minimum 20 kg-t le kéne adni, fiatal vagy ekkora súlyhoz.
34. 3d110c269c (válaszként erre: 33. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 4. 20:42
Szerintem azzal nincs gond. Én jól érzem magam teljesen, és ő is csinosnak tart. Nem az a típus, akinek kifogása lenne az ellen, ha nem 50 kiló egy lány. Szereti, ha van egy kis husi egy nőn, úgyhogy ez nem volt gond soha. Meg egyébként ő az a típus, aki megmondja, ha valami nem tetszik. Pl. sokszor mondja, ha nem tetszik egy cipő vagy smink vagy ruha vagy bármi.
33. bbfd1052c7 (válaszként erre: 32. - 3d110c269c)
2011. dec. 4. 20:39
Nem akarlak megsérteni, de nem lehet, hogy a súlyod a problémája, csak nem meri mondani?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook