Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet kitenni erőszakmentesen, de gyorsan az albérlőt ha nem fizet? fórum

Hogyan lehet kitenni erőszakmentesen, de gyorsan az albérlőt ha nem fizet? (tudásbázis kérdés)

1 2
50. Mezei Virág (válaszként erre: 49. - Ili100)
2019. nov. 11. 08:21

Ilyenek a törvényeink...

Sok szerencsét kívánok! Hátha...🍀🍀🍀

49. ili100 (válaszként erre: 44. - Aszparagusz)
2019. nov. 9. 20:09
Mezei Virág, Aszparágusz ! Köszönöm, hogy elolvastátok, és válaszoltatok.Holnap van időpontom az ügyvédnél Nem sok jóra számíthatok :(
48. Mezei Virág (válaszként erre: 47. - Mezei Virág)
2019. nov. 6. 10:11
20.14 percnél*
2019. nov. 6. 09:23

Bocsánat, ebben a részben van a riport. Nem jó sorrendben írták...

[link]

2014-nél kezdődik. Nem jó hír. :(

A bérbeadókat semmi sem védi.

2019. nov. 6. 09:15

[link]

Amikor a bérlő nem fizet, de mégsem lehet kitenni a lakásból

45. Mezei Virág (válaszként erre: 43. - Ili100)
2019. nov. 5. 17:42

Sehogy. Mostanában volt erről riport a Heti Naplóban. :(

A tulaj fizethette még a közműveket is.

44. aszparagusz (válaszként erre: 43. - Ili100)
2019. nov. 5. 17:38
Milyen szerződésetek van? Írtatok közjegyző előtt kiköltözési nyilatkozatot? Ha nem már most kezd el a felszólítást a nemfizetés miatt, de a hivatalos út hosszadalmas lesz.
43. ili100
2019. nov. 5. 10:10

Van egy nagyon "zűrös" albérlőm.Pl. nem engedett be a megbeszélt időben a lakásba, késve fizet, legutóbb már kevesebb pénzt küldött. Agresszív, szemtelen,Tegnap az RTL Fókuszából tudtam meg, hogy befogadott "otthonába" egy tanyán élő nőt (akit nagyon sajnálok) halmozottan sérült gyerekével.Nekem természetesen meg sem említette , hogy ilyen szándéka van. :( Július 31-től lakik a lakásban. Január31-ig szól a szerződés, de már augusztusban kijelentette, hogy nem fog kiköltözni.

Mit tanácsoltok ? Köszönöm a figyelmeteket

2019. okt. 6. 11:57
Lecseréled a zárat.
41. f8db0709b8 (válaszként erre: 39. - Horváth Zoltánné)
2019. okt. 6. 11:29

Ha van gyerek sehogy...ha nincs a hatóság segít,mert ez így önkényes lakás foglalás .

Szerződés?

40. andi6020 (válaszként erre: 39. - Horváth Zoltánné)
2019. okt. 6. 11:10
Miben tudnánk segíteni?
2019. okt. 6. 11:07

Alulírott Horváth Zoltánné/Kasza Gabriella

én olyan jellegű problémával kerültem szembe,hogy miután édesanyám elhunyt ami már két éve,de viszont tavaly kiadtuk a házat albérletbe,az albérlők eleinte fizettek most már nem,de viszont azt hazudták,hogy megveszik a házat,de sem albérleti díjat nem fizettek,de ki sem fizették a ház vételi díját.

38. birebora (válaszként erre: 37. - Botond1986)
2018. szept. 13. 16:59

Jézusom!

És ezt te mind megcsináltad?:)

Elment?

2018. szept. 13. 16:55

Ha nem megy el, akkor tapasztalatból javaslom a következoket:



- villanyra plomba, kismegszakítók eltávolítás, fizetős óra feltétele de nem feltöltése, gáz mobil csövek eltávolítás, óra lezárás, víz elzásár. Naponta ellenőrzés nem kötötte-e vissza. Ha igen, akkor megint kikötni. (orákat közművekkel leszereltteni is lehet, de az drága dolog majd visszahozatni.)


- Jelentkezz be a lakásba. Ha be van jelentve, mint tulajdonos jelentsd ki őket a lakásodból.


- Ablak és ajtó keretek, csövek vagy egyéb értéktelen bútor festése esténként, pl. olajfestékkel, nitro hígítós festékkel minden nap, hogy egészséges festékszagban aludhasson. Ha a kiköltözés után úgyis nagyfelújítás jön, akkor esetleg lakkozni is érdemes elkezdeni a régi parkettát.


- Bejárati ajtó elvitele felujításra, minden belso ajtó elvitele felújításra, ablakok (a nagyobbakkal kezd) elszállítása felújításra. Minden nap ellenorizni és eltávolítani az esetenként oda eszkábált nejlon fedéseket az ablakok helyére, kivéve ha a festéknek szobahomérsékleten kell száradni, mert akkor a anyílászárók elvitele még várhat. Ez persze évszak függő.


- Szólítsd unokaöcsédnek, keresztfiadnak, bárminek, ami életkor szerint reális, ha rendőr jön lássa, itt egy családi lakberendezési vitáról van szó. Mutasd meg a rendornek, te be vagy jelentkezve, de ez nincs.


- Saját cucc, egy fogkefe a fürdőbe, néhány régi ruha és egy matrac bevitele, hogy ha jön a hatóság lássák, hogy itt laksz, birtokon belül vagy. Ezeket, amint elhelyezted fényképezd, videózd le. Hang felvétel mehet folyamatosan,


- Cuccok bedobozolása korrekt módon, bútorok lapra szerelése, ami eredetileg az ové, szépen, kedvesen, szorgosan.

Ha azt mondja ne nyulj a cuccomhoz, mond azt, hogy az nem az ő, hanem a te cuccod, de ha kell neki, akkor nekiadod, csak vigye el mert neked már nem kell.


- Ha lökdösodés van, akkor baráti, látható tulerő kell, hogy ne legyen. Zálogjogod van minden ingóságára.


- A rendőrrel légy kedves informatív, teljesen véletlenszerű, hogy okosakat mond vagy butaságokat. Ő nem fogja a dolgot megoldani, de megakaszthatja esetleg. Sokat ne várj tőle, de egy kis családi veszekedésben, lakberendezési vitában biztosan nem is kompetens. Szépen lassan el lehet hordani a cuccokat ki a lakásból.


- Ha rongálja őket, akkor el kell vinni a fogyasztókat és szerelvényeket a lakásból (kazán, konvektor gázsüto, radiátor, konyhabútor, lámpatestek, vízcsapok, wc tartály, huto, mosógép, stb. ami van.) felujítás/javítás céljából, ha a rendorbácsi kérdezné.


- Ha van megbízható félhajléktalan ember, nem túl igényes, kezelhető, esetleg kutyával, akkor azt be lehet költöztetni, lássuk hogyan alakul az együttélés.

2015. máj. 14. 14:45
Még márciusban írtam ide az albérlők miatt. Sajnos a helyzet azóta is változatlan, továbbra sem tudjuk kirakni őket onnét, és továbbra sem engednek be a lakásba. Sőt, azóta már azt is kitalálták, hogy nekem kell új albérletet találni neki. Na, akkor megmondtuk neki, hogy ez nem így meg. A másik meg az tényleg igaz, hogy van tartozásom, de azt tőlem vonják, úgyhogy azzal neki nem kell foglalkoznia. Sőt, azóta még az is történt, hogy ők vettek egy új ágyat, a régi ágybetétet kirakták az ajtó mellé, és a társasház most engem piszkál, hogy vitessem el onnét sürgősen, mert ott nem lehet. És ha nem vitetem el pár napon belül, akkor az elvitetés engem fog terhelni. Jó, én meg be fogom hajtani rajtuk EZT IS!!!! Mert szerintem ha én valahol albérletben lakom, és veszek egy új bútort, vagy bármi újat a lakásba, akkor az a legelemibb, hogy megkérdezem a tulajdonost, hogy mit csináljak a régivel, és ha ő azt mondja, hogy neki nem kell, akkor szerzek egy tehertaxit, és elvitetem!
35. tavasz007 (válaszként erre: 34. - Bogarka19)
2015. márc. 18. 15:00
Akkor szerintem csereljetek zarat gyorsan, lehet, h csak a piacra mentek!!:))
2015. márc. 18. 14:57
Hát az ügy nem egyszerű...én végigjátszottam a dolgot. Végre egy fél év után sikerült!!! Elmentek. Nem szóltak semmit, azt sem tudjuk mikor mentek el, csak "belőttük". Még a kulcsokat is elvitték, miután jól bezárták az ajtót. :) De elmentek, az a lényeg !!!!!
33. michelle.r (válaszként erre: 32. - 31bc25d879)
2015. márc. 15. 20:03

Van, közjegyzői szerződés. De azt nem szokták szeretni a bérbeadók, mert pénzbe kerül.


Egy sima szerződés magánokirat, lakáskiürítési perben lehet csak hivatalosan kirakni. Ellenben a közjegyzői szerződés közokirat, per nélkül, azonnal végrehajtható a felmondás.

2015. márc. 15. 19:07

Azért ilyen nincs, hogy nem megy el és majd még te fizeted a rezsijét.

Biztos, hogy van erre kiskapu.


Ha fizetsz a bérleti díjból adót, tehát legális a jövedelem, azonnal rendőrség, jogtalan lakáshasználat, rosszhiszemű birtok háborítás, stb...ha nem....na akkor zehernyésebb az ügy mert bosszúból tényleg mehet a nav-hoz.

2015. márc. 15. 18:49
Sajnos nekem is van hasonló történetem. Októberben adtuk ki a lakást, azóta összesen egyszer fizettek. A LAKÁSUNKBA NEM TUDUNK BEJUTNI, MERT A BEJÁRATI AJTÓ ZÁRJA MEG VAN BABRÁLVA! ÖSSZE-VISSZA ZAKLATTAK MINKET VADIDEGEN TELEFONSZÁMOKRÓL, ÉS A VÉGÉN MÁR AZT SEM TUDTAM, HOGY MOST KIVEL BESZÉLEK ÉPPEN. FEBRUÁRBAN KÜLDTÜNK NEKIK FELMONDÓ LEVELET, AMELYBEN AZ ÁLLT, HOGY MÁRCIUS 15IG EL KELL HAGYNI AZ ALBÉRLETET, AMI UGYE MA VAN. TERMÉSZETESEN NEM HAJLANDÓK ELHAGYNI, HOLOTT MI MÁR MEGHIRDETTÜK A LAKÁST. Ő IDŐKÖZBEN MUNKANÉLKÜLI LETT. KÉRDÉSEM, HOGY ÍGY A TARTOZÁST HOGY TUDOM BEHAJTANI?
30. Ekka
2014. dec. 18. 17:51

A gyerkőcöt csak úgy nem veheti el a gyámhivatal.

Ha kiskorú gyermeke van, nem teheted ki, még nem biztosított számára, hogy fedél legyen a feje felett!

Ez is törvény! Persze nem így szól, de ez a lényege!

29. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 1. - Carpe_Diem)
2014. dec. 18. 15:24
Mi a történet vége?
28. éva1951 (válaszként erre: 5. - Georgia287)
2011. dec. 30. 15:52
Ez a megoldás, másképp nem megy.
2011. dec. 30. 15:17
Az ujjabb törvények szerint sehogy sem.
2011. nov. 30. 00:35

Nos ez sajnos nem fog menni, csak bírósági végzéssel lehet kirakatni és a tulajdonos addig be sem mehet a lakásba míg ki nem lakoltatta a hivatalos szerv. Amennyiben a közműveket kikapcsolnánk fel is jelenthetne, hát ez is vicces...bár legkevésbé van kedvem röhögni.

Max. a vizet lehetne elzárni, de gondolom ahogy kitesszük a lábunkat a kapun, már meg is nyitná újra. És mivel gyerek is van, fel kell jelenteni, azután a gyámhivatal elveszi a gyereket és majd utána már kirakható lesz. Izgalmas a magyar jogrendszer :O

25. c1e9612cd3 (válaszként erre: 21. - Pteri)
2011. nov. 29. 16:24
íg van! És ha oylan a fűtés, még azt is, meg mindent, amit csak lehet. Csak utána arra figyelj, h nehogy mástól áramot tudjn lopni (erre is volt már példa...)!
2011. nov. 29. 15:31
Én sem magamtól vettem az ötletet, hanem innen: [link]
23. Mari20
2011. nov. 29. 15:04

veresd meg, egy kidobó legénnyel...

és tedd kilátássá, hogy naponta ez lesz....

2011. nov. 29. 14:58

Én is láttam azokat a műsorokat. Még azt is mondták, hogy ha a tulaj lecseréli a zárat, magánlaksértést követ el... a saját lakásában... a törvény az albérlőt védi, a közüzemi számlákat viszont a főbérlővel fizettetik ki.

Az önhibájukon kívül becsődölt bankhiteleseket viszont sorra rakják ki az utcára...

21. pteri (válaszként erre: 20. - Carpe_Diem)
2011. nov. 29. 14:45
Gázt, áramot kikapcsoltatod, nem akar majd sokáig maradni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook