Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közigazgatási alapvizsga 2011 fórum

Közigazgatási alapvizsga 2011 (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
237. Twinky
2012. jún. 23. 14:16

Sziasztok!

Gratulálok akinek sikerült a vizsgája.

Kedden megyek vizsgázni és megköszönném ha valaki küldene nekem tesztet...zsuzsi.lukacs@freemail.hu

Nem tudtam a felkészitő órákra elmenni, így csak a könyv maradt...:(

Sokat segít ez a fórum is, köszi Nektek.

236. belfi91 (válaszként erre: 235. - Evike49)
2012. jún. 23. 09:35
Gratulálok!!:))
235. evike49
2012. jún. 22. 14:02
Ma sikeresen levizsgáztam, 82%. Aránylag jó kérdéseket kaptam, sok volt a szó beillesztős, pl. bizonylati elv.tv. szám egy sem volt, viszont volt vagy három olyan amiben többet ki kellett választani, na azt nem is tudtam mind.Igaz-hamis is sok volt szerencsére. A felügyelő szigorú volt, nem engedett semmit, a vége felé már kettő is volt bent. Csodálkoztam hogy akik már vizsgáztak hogy hogy nem emlékeznek a kérdésekre hát most tapasztalom hogy én sem.....volt ilyen hogy ki választja meg a helyettes államtitkárt , érdemi cselekményekhez mik tartoznak. Az ezután vizsgázóknak sok szerencsét kívánok!
234. evike49 (válaszként erre: 232. - Szercsu)
2012. jún. 21. 20:40
Lehet hogy igazad van, a könyben gondolom úgy leírva ahogy a kérdést felteték Te sem találtad. Azért remélem ez a kérdés kimarad a vizsgán. Izgulok.:)
2012. jún. 21. 19:27
Köszönöm szépen, gratulálok nektek is!:)
232. szercsu
2012. jún. 21. 18:04

Az ügyiratkezelés folyamata három jól elkülöníthető szakaszból áll:

- A nyilvántartásba vétel szakasza a küldemények érkezésétől addig a lépésig tart,

amikor az adott irat az ügyintézőhöz kerül intézésre.

- Az ügyintézés szakaszához tartozik például a határidő-nyilvántartás, a sokszorosítás és

az iratok továbbítása.

Ezek

- A harmadik szakasz az ügy lezárását követő, ún. archív iratkezelési szakasz.

Fentiek szerint én a nyilvántartásba vételt és az ügyintézést választanám.

A kiadmányozás és a döntés előkészítés az érdemi cselekmények szakaszai.

Saját logikám szerint ezt a kettőt választanám.

231. evike49
2012. jún. 21. 08:34

Sziaztok ! Melyiket választanátok ki?

A könyvben nem találom hogy melyik lenne jó, legalábbis nem így van fogalmazva.

Holnap vizsgázom. Hu


Milyen jól elkülöníthető szakaszokból áll az ügyiratkezelés folyamata? (Több helyes válasz is lehetséges.)

kiadmányozás

nyilvántartásba vétel

ügyintézés

döntés előkészítés

230. belfi91 (válaszként erre: 228. - Szercsu)
2012. jún. 20. 22:33
Nagyon ügyes voltál!! Gratulálok!!! Ildikó Veszprémből alias belfi.:)) Olyan jó, hogy túl vagyunk rajta!! Most már cool lesz a nyár, avagy a baráti körünk szállóigéjével " Hawaii, dizsi, napszemüveg, tibi csoki, laposüveg!" ;))
229. belfi91 (válaszként erre: 227. - Erus1987)
2012. jún. 20. 22:26
Nagyon ügyi voltál!! Gratulálok!!! Ildikó Veszprémből alias belfi.:))
228. szercsu (válaszként erre: 227. - Erus1987)
2012. jún. 20. 19:55

Sziasztok!

Gratulálok Erus!!! Nekem is sikerült!! -)

Tényleg nem volt könnyű, nagyon figyelmesen kell elolvasni a kérdéseket, az idő elég rá. Nekem sok kérdés visszaköszönt azokból, amiket itt olvastam, kicsit másképpen fogalmazva. Az az érzésem, hogy a könyv bármelyik mondatára rákérdezhetnek valamilyen formában, a teszt nem igazán a tudáson alapul és a szerencse sem utolsó, sok múlik azon, hogy milyen fajsúlyú kérdéseket dob össze a gép.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, nekem sokat segített ez a fórum.

Hajrá a vizsga előtt állóknak!!

2012. jún. 20. 19:21

Sziasztok!!!!

Sikerült!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

Először is ami a tesztekből volt amit küldözgetünk egymásnak talán 1 kérdés ha volt belőle :D

A kérdésekre már nem nagyon emlékszem..de olyasmik voltak..

Mikor volt az Euratom?

Igaz Hamis--.... Közt elnök jelöli ki a népszavazás napját

Kormányhivatalok? (többszörös választós)

Miniszterelnök hány nap alatt küldi meg .........a közt. elnöknek...... (kiválasztós)

A többire nem nagyon emlékszem.

Nekem a legtöbb kb a 80%-a igaz-hamis volt...szerencsére nem volt párosítós.

Nem volt könnyű de nagyobb volt a vizsgadrukk. A vizsgabiztosok nagyon rendesek voltak.

Szóval kitartás!!!

Eredményes felkészülést kívánok mindenkinek!

Ja és köszönöm a sok tesztet!:)

226. Matrainemaria (válaszként erre: 223. - Szercsu)
2012. jún. 19. 23:28

Eredményes vizsgát kívánok minden vizsgázónak!

Én a jövő héten vizsgézom!

Irjátok meg a tapasztalatokat és persze a kérdésekat.


Sok sikert kívánok!

225. belfi91 (válaszként erre: 223. - Szercsu)
2012. jún. 19. 20:42
Szorítunk mindenkinek!!! Nagy kalappal neked is!! Sikerülni fog csajok, meglátjátok! Írj majd este, hogy mi volt. Üdv. Ildikó
224. belfi91 (válaszként erre: 222. - Erus1987)
2012. jún. 19. 20:40
Szorítunk!!! Menni fog!! Ha már elindítja a vizsgabiztos a vizsgát, akkor már nyugodt leszel és csak a kérdésekre fogsz koncentrálni. Az idő elég lesz bőven. Még arra is marad idő, hogy átnézd, visszatérj kérdésekre. Nagy kalappal!!
223. szercsu
2012. jún. 19. 19:47

Gratu a sikeres vizsgához Belfi :-)

Én holnap vizsgázom, ma egész nap tanultam, a fejemben teljes a káosz.. ráadásul ez az őrült hőség..

Köszönöm a segítséget Mindenkinek

Hajrááá Erus!!

Üdv.Erika

2012. jún. 19. 17:57

Gratulálok én is!! Nekem holnap lesz a vizsgám! Drukkoljatok!!! Holnap este írok, hogy milyen volt!!

Nagyon félek!! Üdv Erika

221. belfi91 (válaszként erre: 220. - Ketryn73)
2012. jún. 19. 17:45
Köszönöm!!! Üdv. és köszi a teszteket mégegyszer!!
220. ketryn73 (válaszként erre: 219. - Belfi91)
2012. jún. 19. 17:30
Gratulálok!!!!! Kati Győrből
219. belfi91
2012. jún. 18. 22:02

Sziasztok!

Én ma vizsgáztam Veszprémben, 80%-os lett.Hárman voltunk, rajtam kívül ketten voltak még akik pótvizsgára jöttek. No, képzelhetitek addig is paráztam, de mikor megtudtam, hogy nekik ez már a második vizsga, kész voltam! Nehéz volt. Nekem jellemzően sok párosításos, időrendi sorrendbe rendezős, többszörös választásos kérdések voltak, Igaz-hamis és kakukktojásos elég kevés. Volt még jó pár szókipótlós kérdés is. Azok sem voltak könnyűek. Szóval keményen kell tanulni. Nem igaz az, hogy csak egyszer átolvasod a könyvet és majd a vizsgán beugrik. Illetve beugrik, láttam magam előtt a lapot,hogy melyik részén van a válasz, csak nem emlékeztem a mondatra.:((


Sem lementeni, sem nyomtatni nem engedték a teszteket. Ott megnézheted, hogy mely kérdésekre adtál rossz választ. Ennyi.

Az Uniós Bíróság székhelye. (Luxembourg)

Ki készíti el az önkormányzat költségvetési tervezetét. (jegyző)

Melyik külső szerv ellenőrzi az országgyűlést? (Számvevőszék)

Valami ilyesmi, hogy a korrupció kezelése a keményvonalas küzdelemtől a prevenció alapura - sorba rendezős feladat. (ez nekem nem volt jó)

Összerendeléses: minisztert, helyettes államtitkárt ki nevezi ki. (KE, miniszterelnök )

A magyar elnökségnek négy priorirtása volt a soros elnökség alatt, össze kellett párosítani a címszavakat, "Növekedés és foglalkoztatás az európai szociális modell megőrzéséért", " A Polgárbarát Unió", "Az erősebb Európa", "Bővítés és szomszédságpolitika" a tartalommal. (Ez jó lett, pedig alig emlékeztem rá)

A magyar bírósági rendszer hány szintű? (4)

Mely esetekben lehet a képviselő-testületi ülés zártkörű? Többszörös választás volt.

Melyik adóból nem részesül az önkormányzat? 4 válasz volt, a helyes az általános forgalmi adó.

Információvédelmi vagy valami ilyesmi törvény száma. három válasz közül egyet találomra kiválasztottam és bejött. Fogalmam sem volt róla.

Az EU-ban érvényesül-e a joghierarchia elve? Igaz-hamis. Tippeltem Igazra és bejött.

Volt valami ügyviteli kérdés, de nem is értettem, olyan kitekerten tették fel.

Most nem jut eszembe a többi.


A lényeg, hogy megvan, de tanulni is kellett érte. Én modulonként haladtam, és a végén még egyszer átolvastam, figyelmesen a számomra fontos kihúzott részeket.

Köszönöm a segítséget mindenkinek, aki küldött teszteket, és elmondta a tapasztalatait. Üdv. Ildikó

2012. jún. 14. 19:36

Sziasztok! Júni 20-án vizsgázom és nagyon félek! Megnyugtatott kicsit amiket irtatok de megköszönném ha küldenétek nekem tesztsorokat?!S majd én is leírom a tapasztalataimat! De jó is lenne már ott lenni!!!

Köszönöm


Üdv,

Erika

217. belfi91
2012. jún. 14. 17:46
Sziasztok. 3 napi tanulás után akkora zűrzavar van a fejemben, mint Bábelben. Már mindent keverek. Ráadásul hulla vagyok estére, mintha kifacsartak volna mint a citromot. :))Nagyon szenvedek a Magyary programmal, egyszerűen nem bírom megjegyezni, nem is értem. Volt Magyarys kérdés a tesztekben, és milyen jellegű? Köszönöm előre is a válaszokat. Üdv. Ildikó
216. Matrainemaria (válaszként erre: 206. - Balamo)
2012. jún. 13. 18:08

Én június végén vizsgázom.

Ha tudnál tesztsorokat küldeni megköszönném!

Segítséged előre is köszönöm!

215. Matrainemaria (válaszként erre: 213. - Ketryn73)
2012. jún. 13. 18:04

Gratulálok!


Szeretnélek megkérni hogy amit e-mal-ben megtudsz küldeni küld el a matrainemaria@citromail.hu


Előre isköszönöm!

214. belfi91
2012. jún. 12. 14:08
Sziasztok! Én június 18-án fogok vizsgázni Veszprémben. Sajnos nekem nem volt lehetőségem a 3 napos konzultáción résztvenni, így csak magamra számíthatok, meg a könyvre. Végig olvastam a fórumot, és nagyon köszönöm ezt a sok infót amit ide beírtatok. Még parázok a vizsgától, de titeket olvasva már nem annyira. :)) Nagyon megörültem az ide begépelt tesztkérdéseknek és nagyon köszönöm a fáradságos munkáitokat. Nekem sokat segít az önellenőrzésben. Esetleg lehetne kérni, hogy akinek van még tesztsora elküldené nekem a belfegor91@gmail.com címre. Előre is köszönöm. Szép napot mindenkinek!
2012. jún. 11. 13:38

Szép napot mindenkinek!

Nagyon köszönöm a mindenféle segítséget, a biztatást, a tesztkérdés sorokat! Ma sikeres 80%-os vizsgát tettem :)

További sok sikert kívánok mindenkinek!

Üdv. Kati

212. b0d8da9f33 (válaszként erre: 211. - Jucus1966)
2012. jún. 7. 18:31

9:30-kor volt a vizsga, és sikerült:) 80%

Elég sokat tanultam, de megérte. Neked? Hogy sikerült?

211. Jucus1966 (válaszként erre: 210. - B0d8da9f33)
2012. jún. 6. 21:39
Szombathelyen vizsgázom,de itt is élek.Földhivatalnál dolgozom 1 éve.Te hánykor vizsgázol? Sokat tanultál?
210. b0d8da9f33 (válaszként erre: 209. - Jucus1966)
2012. jún. 6. 19:15
Köszi! Én is holnap. Szekszárdon. Te?
209. Jucus1966 (válaszként erre: 208. - B0d8da9f33)
2012. jún. 6. 19:02
2009 évben vált jogi személlyé.Egyébként holnap vizsgázom 06.07 -én 10-órakor
2012. jún. 6. 16:42

Lenne egy kérdésem. Ha tudtok, kérlek segítsetek!

Az Eu mikor vált jogi személlyé? A Lisszaboni szerződéssel az oké, de amikor elfogadták 2007-ben, vagy 2009-ben, amikor hatályba lépett?

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook