Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Altatás külön szobában fórum

Altatás külön szobában (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
129. flama (válaszként erre: 122. - Tandi30)
2011. dec. 26. 11:31

Az a helyzet, hogy szerintem nem lehet írott szabály arra, hogy egy gyerek mikor fárad el. Nincsenek ugyanolyan napok, és még a hasonló napokon sem ugyanolyan az időjárás, és az étel, amit esznek, és a hangulatuk, stb. Ezért szerintem nem lehet elvárni, hogy mikor aludjanak el.

Lehet segíteni bőséges napi programmal, és esti nyugalommal, de a gyerekek is nagyon különbözőek! Nekünk pl. a 9 éves szupernyugodt lányunk születése óta éjfélnél előbb nem hajlandó elalvásról beszélni, de napközben imád pihizni, az 1 éves energiabomba kisfiunk viszont van, hogy délután 6-kor!!! beájul, és olyankor persze reggel 5-kor ébreszt.. Mi próbáltuk ugyanúgy nevelni őket, de ők mások :) ez van :)

128. flama
2011. dec. 26. 11:17

de eredetileg a "külön szoba" témához szerettem volna hozzászólni..

2 gyerkőcöm van, egy 9 éves kislány és egy 1 éves kisfiú, mindkettővel együtt aludtam/alszom, amíg szopnak. Így egyáltalán nincsenek éjszakai sírások, mert ha érzem a kicsin, hogy mocorog, csak cici, és alszunk tovább anélül, hogy igazából felébredt volna :)

Spanyolországban élünk, itt pont mostanában volt vita erről a tv-ben :) de a vita csak arról szólt, hogy ott a szülői ágyban aludjon-e mellettünk a kicsi, vagy legyen külön ágya mellettünk. A külön szoba szinte fel sem merült, és őszintén szólva, nem is értem, hogy kinek jó az. A kicsi helyében én elviselhetetlenül ijesztőnek találnám, ha anyu, akinek eddig a hasában voltam, minden zajt, mozgást, érzelmet vele együtt éltem át, most elzár engem másik ajtó mögé, egyedül a sötétbe...

És engem is megnyugtat, ha látom éjszaka, hogy a manó izzad-e, vagy kitakarózott, vagy arccal belenyomódott valamibe, vagy rosszat álmodik, mert tudom, hogy egy mozdulattal tudok rajta segíteni.

127. flama (válaszként erre: 114. - B8103f009a)
2011. dec. 26. 11:07

"Nekem is mindig mondták,hogy nem jó,hogy annyira anyásak a Gyerekeim." Szerintem is szemétség ha ilyeneket vágnak egy anya fejéhez! Az anyjuk vagyok, és természetesen örülök, hogy ragaszkodunk egymáshoz!!

A nagyobb gyerkőcömet 3 és fél évig szoptattam, úgyhogy egész sokáig egy ágyban is aludtunk, és így is tudtunk apuval minden nap szexelni :) (természetesen másik helységben) Ez a lányzó most 9 éves, totál önálló, mindig is az volt, és az osztály 2 legjobb tanulója közül az egyik :) mert természetesen a jogok mellett kötelességek is vannak.

És igen, a mai napig őrültül imádjuk egymást!!! :D de mostmár szeret néha barátnőinél aludni, stb. szóval szerintem nincs olyan, hogy "túlságosan anyás" egy gyerek :) ez nem elkényeztetés.

126. mogyianyu (válaszként erre: 123. - Tandi30)
2011. dec. 8. 12:09

Te is merőben változtattál, neki az a dolga, hogy feszegesse a határokat. A válás is nagy változás. Kipróbálja, most kinél mit lehet. Te azért tarts ki! Mindig próbálj meg belegondolni, miért csinálja, mit gondol a kicsid.

Egyébként az én 2.5 évesem sem igen alszik 21.30.-22.00-nél előbb el.

125. Nestea32 (válaszként erre: 122. - Tandi30)
2011. nov. 24. 22:07

Igen, mi vártunk. Volt olyan, hogy mi már eldőltünk a szőnyegen, kisfiam meg vígan mászkált rajtunk. Aztán egyszercsak elfáradt és vihettük aludni. Volt, hogy 10 óra volt.

Szerencsére mostanában fél9-9 között elalszik.


Amúgy, én mindig állok az ágya mellett és úgy simizem, dudolok Neki. Ha leülök, akkor kb egyszintben vagyok Vele és kezdődik a játék, vigyorgás, cumidobálgatás anyának.

124. zsuzsika83 (válaszként erre: 123. - Tandi30)
2011. nov. 24. 22:01
Én továbbra is ezért javaslom a gyermekoszichológust, mert tőle választ kaphatnál ezekre a kérdésekre. Például, hogy miért csinálja ezt, amit az este csinált, meg, hogy mi történik, mikor apukával van.
123. tandi30
2011. nov. 24. 08:25

persze tudom, h ennél több idő kell ahhoz, h vmi változzon, de egyszerűen nem értem, h mi történik a kis lelkével 1 nap alatt, h ekkora változás legyen a viselkedésében. a családom szerint tudat alatt engem büntet, h nem vagyunk együtt az apjával..

van itt vki, aki hasonlóan egyedül neveli a gyerekét? az az igazság, h nagyon rossz ezt a magyarázatot kapni minden problémára, h "ez azért van, mert váltok". hozzáteszem , normális viszonyban vagyunk, nem úgy, mint amikor együtt voltunk, bár az is igaz, h amikor az apjával van, én nem vagyok ott, nem tudhatom, milyen esetleg véletlenül elejtett mondatai vannak..

122. tandi30 (válaszként erre: 119. - Nestea32)
2011. nov. 24. 08:22

ez olyan egyszerűnek hangzik: "beraktam az ágyába, ha fáradt volt, és aludt."

ez szerintem azért nem olyan egyszerű. Nálunk az esti próbálkozásokon nem segít. várjak este 10ig, mire elfárad?


a legutóbbi sztorim 2 napos: a fórumra adott válaszok után módszert váltottam, simiztem, nyugtattam, nem hagytam ott. így jutottunk el oda, h ugyan n10-f10 volt, mire elaludt, de legalább nem volt sírás, nyűgösség. ez 2 napig ment szépen, aztán tegnapelőtt a következőt csinálta: mese, simi, puszik után próbáltam leülni a fotelba, mondtam, h alvás van, maradjon az ágyában (ez már azért eddig szokott sikerülni). és most, mintha megbolondult volna, kapálózott, ha simogattam, kimászott az ágyból, lefeküdt a földre, és közben nevetett rám és figyelte a hatást. kb 1 órán keresztül türelmesen visszatettem, v legalábbis próbáltam, mert abban a percben kimászott mellettem. aztán már kezdtem elveszteni a türelmemet. mondtam, h holnap nem lesz mese, nem nagyon érdekelte. este f11ig ment ez így, mire elaludt. ja és vigyorogva rúgta fel az ágya mellett álló széket többször egymás után, és nézte, mit csinálok.. persze erélyesen közöltem, h ezt nem lehet, majd kivittem a széket, amire újabb üvöltés volt a válasz. azt csináltam, h kivittem a másik szobába és ott hagytam, hátah ez hat. nem hatott, bár néhányszor megcsináltam vele. mindenesetre nem vagyok rá büszke, h ezt csináltam, de este f11re már nagyon morcos voltam. és nem az volt a baj, h feküdt és nem aludt, de legalább próbálkozott, hanem h röhögve nézte a hatást, h mire hogy reagálok, és szó szerit provokált..

121. mogyianyu (válaszként erre: 114. - B8103f009a)
2011. nov. 22. 16:07

Annyira egyetértek veled!!!!

Mi is ezt csináljuk!

Érezze a bizalmat, de tudja a határokat! Persze mindenkinél máshol vannak.

Azt szeretném, ha kiegyensúlyozott, jólnevelt, tisztelettudó, érzelmes lény lenne, és úgy néz ki ez sikerül is, mert mindenki azt mondja, ilyen a kisfiam. Egy tündér! Nem mondom, hogy nem hisztizik, de ki nem 2-3 évesen? Kedves mindenkivel, aki megérdemli, köszön, beszléget, szeret, becézi a szeretteit, simogat, vígasztal, és fontos neki, hogy nyugalom és béke legyen körülötte. Ezt mondja is.

Szóval látszik rajta, hogy tudja, mindig számíthat ránk, de nem ő a főnök.

120. mogyianyu (válaszként erre: 112. - Cippora)
2011. nov. 22. 15:58
Nem, éppen, hogy egyetértek veled, és melletted állok. Bocs, rosszul jött ki!
2011. nov. 20. 20:33

4 hetes kora óta alszik a saját ágyában, és 4 hónapos volt, mikor különszobába került. Azt hittem, hogy katasztrófa lesz az éjszaka, de nem.

Ma már este ha álmos, besétál a szobájába, odaáll az ágya mellé és megvárja, hogy Apa vagy én utánamenjek és betegyük a kiságyba. Kis simi és alszik is.

Mindezt 1 évesen és pár naposan.

Voltak kemény altatásos gondjaink. 2 hónapos koráig volt, hogy 50 km-t kocsikáztunk. Aztán a 6-8 hónapos kora között a babahordozójában ringattuk. A kezem leszakadt. Elegem lett, eladtam a hordozót és betettem az ágyába aludni, ha már fáradt volt. És elaludt.

Nem vagyok híve annak, hogy sírni hagyjam.

118. tandi30 (válaszként erre: 116. - Cooltim)
2011. nov. 20. 11:59

köszönöm!

sokat segítenek az ilyen történetek, talán nem reménytelen ez az altatás.. csak én mindenhonnan azt hallom, h nem szabad altatni, ki kell menni és otthagyni, aztán aludjon.. nekem ez nem ment..

117. tandi30 (válaszként erre: 96. - Mogyianyu)
2011. nov. 20. 11:49

semmi baj, biztos félreértettem a szándékodat:-))

amúgy címeket is írhatnál, akár priviben, szívesen olvasnék más véleményeket is.

semmiképp nem akarnám elrontani a viszonyunkat a kislányommal, de a mostani helyzet sem jó..

116. cooltim
2011. nov. 19. 20:54

Nalunk az alvas orok problema... 3 honapos koraban megtanult egyedul elaludni a kislanyom. Ekkor szokott ra a cumira es onnatol kezdve nem kellett ringtanom. Addig minden elalvas ugy zajlott, hogy olbe vettem es ringattam, enekeltem neki! Imadtam ezt! Aztan ennek vege szakadt a cumival. Ejjel a mai napig felsir meg es szol, hogy jojjek. Termesztesen megyek hozza, amint meglat vissza is alszik. Van, amikor ketszer is mennem kell hozza. Nehez es faraszto, de sosem hagynam sirni. Masfel eves koraban szereltuk le a racsot, mert ugy gondoltuk, hogy zavarja. Igazunk lett. Utana 2 hetig ataludta az ejszakakat. Ekkor koltoztek a fejunk fele a hazba. Ejjelente zorogtek, furtak-faragtak. Felebredt a lanyom sokszor. Sajnos ez a mai napig megmaradt. Vege volt a jo vilagnak ezzel... Most lassan 2 es fel eves es ejjel meg egyszer-ketszer szolit es en keszseggel megyek hozza. Sosem hagytam sirni. Az a meglatasom, hogy igy tudja, mindig bizhat bennem, nem hagyom cserben. A baratnom mindket gyereket sirni hagyta. Hamar ataludtak az ejjeleket. Irogyeltem is erte. Aztan most mar latom a kulonbsegeket. Az en kislanyom eletvidam, boldog, mosolygos, kiegyensulyozott gyermek. Az O ket gyermeke mindig sir, hisztizik es verekszenek allandoan. Stb.

Az elalvas nalunk ugy zajlik, hogy tejecske, mese, villanyt lekapcsoljuk es odaulok az agya melle a foldre, O elalszik max. 15-20 perc alatt. Sosem hisztizik, hogy nem akar aludni, vagy ilyesmi. Pedig nem az alvas az erossege.

Bocsanat, hosszu lettem!

Sok sikert!

115. Molyka (válaszként erre: 114. - B8103f009a)
2011. nov. 19. 19:37
:) Kissé én is maradi módon nevelem a fiamat, illetve neveljük. Még csak másfél éves, de pl. nem megengedett az, hogy ne köszönjön. Kivárom, vagy ha nagyon nem, akkor helyette köszönök úgy, hogy emelem a kezecskéit. Sokan mondják, hogy ehhez még kicsi. Nem kicsi. Mikor kezdjem tanítani, majd oviba? Sokminden másban se vagyok lazább. Felnőttnek nincs olyan hogy szia. Nyugodtan kimondhatja majd azt, hogy csókolom, nem legeltetett senkivel együtt libát. (barátok közt másként vagyunk, ott tegeződünk)
114. b8103f009a (válaszként erre: 104. - Molyka)
2011. nov. 18. 21:10
Nem tudom már,keress rá neten,biztosan találsz infot.Nekem is mindig mondták,hogy nem jó,hogy annyira anyásak a Gyerekeim.Mert én sosem bíztam feleslegesen senkire,sosem passzoltam Őket le feleslegesen,mert unnám Őket.Aztán jött a "majd meglátom,hogy mennyi baj lesz az oviba...stb)Tudjátok menyi volt?Semmi!A nagyobbikat sosem látták még sírni,pedig jövőre iskolába megy.Beszoktatásnál sem!Én ez a megfelelő anya-gyerek kapcsolatnak tudom be,mert 1000%-ban megbízik bennem.Sosem csalódott,mert sosem hagytam magára a bajával.Mindig számíthatott rám,így azt sem feltételezte,hogy otthagynám az oviba,ami sok kisgyerek félelme,amiatt nem akarnak maradni.Igaz,én nem a mai modern szabad nevelési elvvel nevelem,neveljük Őket,mert sok mindent nem tolerálunk,illetve a saját érdekeik miatt nem engedünk,amit mások ma már természetesnek találnak,De a lelkükre nagy hangsúlyt fektetünk.
113. b8103f009a (válaszként erre: 106. - Mogyianyu)
2011. nov. 18. 21:00
Hát nekem a szíven szakadt volna meg,ha hallgatnom kellett volna bármelyik sírását úgy,hogy nem veszem a karomba,nem tudom miért sír,nem próbálom vigasztalni,vagy megoldást keresni ha olyan baj,van,amit én nem tudok megoldani.
112. Cippora (válaszként erre: 86. - Mogyianyu)
2011. nov. 18. 16:39
Ezt gondolom nem nekem szántad :)
111. Cippora (válaszként erre: 17. - Tandi30)
2011. nov. 18. 16:33

Igen,pontosan!Ülök mellette,és csítitgatom,simogatom,ha nagyon sír kiveszem,ringatom,visszateszem,teáztatom,cumit dugdosok...mostmár megszokta,hogy aludni kell,van hogy nyűglődik picit,de ritkán sír.Első 8 hétben 3-4 órán át csináltam ezt,de volt,hogy hajnali 3-ig.Próbáltam ám én is a sírni hagyást,1-2 alkalommal,nem jött be,és lelkiismeretfurdalásom is lett,szóval soha többet.

És megtanult egyedül elaludni!

110. zsuzsika83 (válaszként erre: 109. - C33bd8536b)
2011. nov. 18. 16:15
Hát...a mai gyerekek mindenért kicsúfolják egymást. A keresztfiam 5 éves, lassan nem hajlandó harisnyát felvenni, mert a fiúk az oviban kinevetik, hogy lányos. Bele sem merek gondolni, mit kapna, ha meglátnák, hogy rácsos ágyban alszik.
109. c33bd8536b (válaszként erre: 85. - Zsuzsika83)
2011. nov. 18. 16:08
Nem! Én egy régebbi évjáratú anyuka vagyok, és istentudja, annak idején, ha gyerekek jöttek játszani, akkor az volt a lényeg, hogy milyen játékai vannak, nem az, milyen az ágya. Nem is igazán hiszem el, hogy a mai gyerekeknek ez egyáltalán feltűnik. Vagy igen?
108. Molyka (válaszként erre: 107. - Zsuzsika83)
2011. nov. 18. 15:29
60 oldalig jutottam. 4 féle gyerek van! :D
107. zsuzsika83 (válaszként erre: 105. - Molyka)
2011. nov. 18. 15:11
A Suttogóba én is beleolvastam anno. De ott elbukott a dolog, hogy 4 óránkénti etetés. A kislányom, míg csak kizárólag szopott, sosem bírt ki 4 órát. Max 3 óránként evett, de volt olyan is, hogy 1,5 vagy 2. Soha nem mértem mennyit evett, és soha nem ugyanannyit evett. Ráadásul az anyatej bizonyítottan 1,5-2 óra alatt emésztődik, a tápszer pedig 3-4 óra alatt. Szóval a Suttogó leginkább amerikai anyáknak íródott, ahol sokkal elterjedtebb a tápszer, mint a szoptatás, hamarabb vissza kell menniük dolgozni és rengeteget van bébiszitterrel a gyerek. ÉS persze a legnagyobb gont a könyvvel, hogy egy kalap alá vesz minden gyereket, holott ugyanaz a módszer és napirend, nem működhet minden gyereknél.
2011. nov. 18. 15:11

Jól van! Kinek mit bír el a lelke, azt kövesse! Én léptem a babómhoz!

Wvercsike egyetértek veled!

105. Molyka
2011. nov. 18. 15:01
Sokan a suttogóra esküsznek. Józan ésszel az a könyv arra tanít, hogyan veszítsük el egy életre a gyerekünk bizalmát, hogy sérüljön a kötődés, és hogy váljon az anya-gyerek kapcsolat labilissá.
104. Molyka (válaszként erre: 102. - B8103f009a)
2011. nov. 18. 15:00
Hol van leírva ez a bizonyított tény? Nincs valami kézzel fogható infód erről??? Annyira, de annyira odadörgölném valakinek. :)
103. Molyka (válaszként erre: 101. - Mogyianyu)
2011. nov. 18. 14:58

Én ezt tanultam, lehet hogy ezért utasítom el ennyire.

Miért, ha anyu rosszul érzi magát, megkéri a gyereket, hogy ne kiabáljon, különben mittudomén mi lesz, az nem a magunk kényelmét szolgálja?


Egy anya, aki egyedül neveli a gyerekét, nincs olyan hogy saját kényelme. :)

102. b8103f009a (válaszként erre: 89. - Tandi30)
2011. nov. 18. 14:58
Én is az önálló elalvás mellett vagyok,de sírni sosem hagytam volna Őket.Akkor veszíti el a bizalmát az anyjával szemben,amikor csecsemő,és hiába sír,nem foglalkozik vele az anyja.Persze,hogy x idő után már nem sír,mert rájön,hogy nem érdemes,hisz úgysem jön anya.Ez bizonyított tény,hogy amelyik kisgyerek igényeit nem elégítik ki kicsi korban,Ők bizalmatlanabbak lesznek később is. Mondjuk nekem szerencsére ismeretlen az a probléma,amiket a kismamik az elalvás,éjszakázás körül emlegetnek.Én a 3 gyerekkel alig éjszakáztam,illetve kettő hasfájós volt,velük addig amíg fájt a pocak.Megvolt,van az esti rituálé,tudják mi után mi következik,sosem balhézott egyik sem,hogy nem akar aludni.Pedig a középső rossz alvó,nehezen alszik el.Ő van,hogy lefekszik,még egy óra múlva is halkan énekel magának,vagy verset mond,vagy játszik az alvókával.Az ajtajukat félig nyitva hagyom,így biztonságban érzik magukat,mert hallanak még bennünket.
101. mogyianyu (válaszként erre: 100. - Molyka)
2011. nov. 18. 14:56

Más a rossz viselkedésért kilátásba helyezni v.mi szankciót, mint a saját kényelmünkért!

Én sem mindent csinálok úgy, ahogy azt az okosok mondják, de sokat tanulhat az ember tőlük!

100. Molyka
2011. nov. 18. 14:52

Elárulom, van hogy én is fenyegetem a másfél éves fiamat! "Ha nem a papírra rajzolsz, elveszem az összes ceruzádat, ha folyton hozzávágod a kutyához a játékot, akkor elveszem, és unatkozhatsz." A fenyegetés nem rossz dolog, nap mint nap mi is kimondatlan formában találkozunk vele. Ha lopunk, rács mögé kerülünk, ha áthajtunk a piroson, 100.000 Ft.

Ki erre, ki arra a módszerre esküszik. Anyósom, a balga, közölte hogy hagyjam sírni Viktort, erősödik a tüdeje. Mondtam, nem hagyom, és majd a friss levegőn megedződik ha baj lenne a tüdejével. Barátnőm hagyta sírni a gyerekét, nem sérült semmiben. Mindkettőnknek, nyugodt, kiegyensúlyozott gyerekünk van.

Én nem voltam hajlandó egy szakirodalmat se elolvasni azzal kapcsolatban hogyan legyünk jó szülők, hogy altassuk vagy etessük a gyerekünket, és nem azért mert tökéletes vagyok, hanem azért, mert úgy szerettem volna csinálni, és úgy is csinálom ahogy ÉN jónak tartom nem pedig ahogy Ranschburg gondolja vagy a Suttogó szerzője.

Ki így, ki úgy akar jó szülővé válni, mindent megadni a gyerekének.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook