Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A fehér tömés TB által támogatott kezelés? fórum

A fehér tömés TB által támogatott kezelés? (tudásbázis kérdés)


11. panini
2011. nov. 7. 22:52
Nálunk 500 Ft a fehér tömés. Meg is lepődtem, milyen olcsó.
2011. nov. 7. 22:11

Én is szentül azt hittem pár éve az sztk-ban, hogy az amalgámot már rég elfelejtették, álmaimban nem hittem,hogy a világon még bárhol használják (bár miért csodálkozom, Magyarország.) Ülök békésen a székben, a fogam már kifúrva, mire a fogorvosnő: - amalgámot vagy fehér tömést kér?

Hát mondom, fehér volna jó.... - OK, de az háromezer Ft lesz. Anyád, jókor mondod, b...meg!!!! Hú, de felcsesztem az agyam.

9. scrummy (válaszként erre: 7. - Scrummy)
2011. nov. 7. 20:43
Vagyis 8 amalgámmal tömött. Csak rosszul írtam.
2011. nov. 7. 17:01
Nekem is ingyen volt, az volt az első amit megkérdeztem milyet használnak. Tévedés, hogy nem használnak amalgámot, mert de ... sok helyen:S
2011. nov. 7. 16:59
Ez akkora szemétség, hogy attól függ, hogy hova tartozom, úgy fizetni kell vagy sem :S Mert nagyon nem mindegy. Van kb 10 fogam hátul amit tömni kéne 2 lyukas. 2 pedig amalgámmal volt, gondoltam kicseréltetem, mert az amalgám mérgező. Erre darabonként 5 ezer Forint körül van. Ami ugye 50 000 Ft....
2011. nov. 7. 16:45
Én a múlt héten voltam, és simán betették az amalgám tömést, 4000 Ft lett volna a fehér. Mivel nem készültem rá, hogy azért fizetni kell, így amalgám került bele. De amúgy én is azt hittem, hogy már nem csinálnak ilyet, csak a fehéret.
2011. nov. 7. 16:42
Teljesen változó, fogászata és kerülete válogatja. Ez számomra felfoghatatlan, de így van. A frontfogakra mindenképpen ingyenes, de sajnos még mindig tömnek amalgámtöméssel. Van ahol ingyenes, van, ahol nem.
2011. nov. 7. 16:42
Én fizettem mindegyikért. Hátulra kellettek.
2011. nov. 7. 16:41
Én is a héten voltam és csak a front fogakba ingyenes a fehér.
2011. nov. 7. 16:37
mindenhol ingyenes, szerintem amalgánt már nem is csinálnak sehol
2011. nov. 7. 16:34

Sziasztok!

Jelenleg az SZTK-ba járok fogászatra. Simán csak tömni kell a fogaimat. Az első fogakba tudom, hogy ingyenes a fehér tömés. De mi van a hátsó örlőfogakkal? Én azért fizetni szoktam. De egyik imserősöm azt mondta, hogy ő Kecskemétre járt sokáig TB által támogatott fogászatra és neki hátul is ingyen csinálták... Most akkor hogy is van ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook