Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
2014. máj. 5. 11:13

Sziasztok,

Én 2* szültem a szt imrében (2009 és 2010.

Szerintem elég jó, más kórházban én is csak látogatóban voltam, de hangulatban mindenképp jobb, mint a többi állami kórház, ahol csak látogatóban voltam ismerős kismamáknál). Először 2 ágyas, majd a kisfiammal 4 ágya sszobában voltunk, saját zuhanyzó volt mindkét szobához, függöny ott sem volt, de elég tágas a fürdő, nem lett vizes semmim. Minden nap jöttek takarítani. A kaja szeintem nem volt rossz, bár én farkasétvággyal küzdöttem. Reggelire kenyérsarka tejeskávéval vagy kakaóva. Nem is értem, hogy jutott mindenkinek sarka, de mindig az volt :).

A csecsemősök olyanok, amilyenek. Konkrétan sztem le se szarna, még akkor sem, ha mondjuk szükség lenne rájuk, mert azt sem tudod, hogy tedd mellre vagy pl fel sem tudsz ülni, mert repedtél. A gyereket éjszakára leadhatod, ha pihenni szeretnél, korán reggel viszont hozzák, még akkor is, ha hajnalban szültél. Nálam így volt. Én pénzt egyik csecsemősnek sem adtam, mert szerintem nem érdemelték meg, egyik sem volt extra, egyik sem adott olyan pluszt, amit honoráltam volna, pedig szabadidejük volt, mert akárhányszor mentem be a csecsemősosztályra, mindig ott "bandáztak". Összességében szerintem jó kórház, harmadszorra is itt szeretnék szülni. Azt a pár napot kibírjuk.

12543. moki-kopi
2014. máj. 5. 09:43
Sziasztok! Tudja valaki a Bálint Balázs mobilszámát? Nagyon sürgősen beszélnem kéne vele, de a rendelését sem érem el a mobilszámát pedig ha hívom, akkor azt mondja be , hogy előfizető nem kapcsolható :( légyszi aki tud segítsen! Köszönöm!
2014. máj. 5. 08:58

A szent imrében mióta nincs zuhanyfüggöny?

szerintem iszonyat kulturált az egész, + napi 7 ezerért van magánszoba :) én imádtam, azóta sok kórházban voltam barátnő-anyukáknál, és még egyikre sem tudtam azt mondani, hogy fuu, bárcsak itt szültem volna, vagy itt lettem volna gyermekágyas osztályon :))) Szent Imre a legjobb <3 :D

12541. Luau
2014. máj. 4. 22:42

Hat igy a masodik szules elott neztem magan korhazat, de nem eri meg, uhy dontottem. Ha minden rendben, akkor ugyis csak 3 nap, ha m eg pl korababa, akkor nem szulhetek magankh-ban, mert nincs koraszulott intenziv. Szoval ez van itt magyarorszagon, ezt viselem :)


Valakinek van tapasztalata Molnar Gabi szulesznovel?

12540. Carpediem*
2014. máj. 4. 09:12
az ágyneműn én is csak lestem, a lány csak annyit mondott mi jöhet még??!!!!
12539. Carpediem* (válaszként erre: 12537. - Luau)
2014. máj. 4. 09:11

Jesszus, az nem semmi, mármint 30 nőre a mosdó!!!

Gondolom a legidálisabb magánkórházban lenne, nah csak azt nem tudjuk megfizetni, ugye :(

de tény, hogy ki lehet bírni, csak nagyon ügyeljünk a tisztálkodási higéniára, nehogy még pont a mosdóban kapjunk el valamit!!!

12538. Carpediem* (válaszként erre: 12536. - Mnikoka)
2014. máj. 4. 09:09
nincs mit, de tényleg remélem jobb élményed lesz, csak nem árt inkább így felkészülni.
12537. Luau (válaszként erre: 12535. - Carpediem*)
2014. máj. 3. 23:05

Hat... sajnos ezek a dolgok minden korhazban ilyenek (wc papir, meg zuhifuggony sztem sehol nincs). A janosban pl kb 30 nore jut 2 zuhanFulke, es 1 wc. Ja, es szules utan 10 oraval magamnak kellett athuzni az agyat, teny, hogy agynemut adtak.


Mindegy, csak tul kell elni azt az idoszakot, kajat meg hozatni valakivel :)

12536. mnikoka (válaszként erre: 12535. - Carpediem*)
2014. máj. 3. 22:17
Köszönöm az őszinte választ, azért is kérdeztem, hogy tudjam, mire számíthatok :)
12535. Carpediem* (válaszként erre: 12532. - Mnikoka)
2014. máj. 2. 19:25

Átlagosak, csak ha kérded akkor válaszol, de nem ül le melléd nyugtatgani, meg elmondani mindent.

Igen, valóban van, két ágyas szoba, meg van 3,és 4 ágyas is.

A fürdő gusztustalan, nincs papír, nincs zuhanyfüggöny, tehát a rauhádra vigyázz amit beviszel fürdeni, mert különben egymerő víz lesz.

A klozet is hagy kivetni valót!Igen két szobára jut egy mosdó amiben a vécé is van.

az ajtó alul réses tehát egy igazit sem tudsz vécézni, ha érted mire gondolok!

Nálunk nem jött védőnő.

de viszont fényképész az igen, meg fülbevalós is!

Normál szülésnél, első éjjelre beadhatod a picit, már a másodikra nem, vagy ha nagyon nem bírod, akkor igen, csak megjegyzéseket tesznek !!!

Szóval a csecsemősök a régiek.....

De ha van olyan a szobában aki nem az első babáját várja hidd el segít, mi egymásnak segítettünk mindenbe!!!

Úgyhogy fel a fejjel, azért ki lehet bírni.

Jah egy jó tanács, az ágyadból a nejlont vedd ki, különben minden fordulásnál felébredsz, mert zizeg.De ne dobd ki, mert kell nekik ha elmész!!!

Vigyázz az ágyra, mert nem húzzák újra ha baleset éri, akár vér vagy baba kaka!!

Szegény szomszéd csajnak lepisilte meg lekakilta az ágyát a kis tökös, és nem cserélték ki neki, mert azt mondták nincs csere huzat, úgyhogy csak megfordította, és megvárta míg megszárad.


Én nem köntörfalazok, nem írom, hogy minden heppy, mert nem az, és nem akarom, hogy ott koppanj.

Sőt remélem, hogy ennél csak jobb élményeket szerzel.

12534. devonshire (válaszként erre: 12532. - Mnikoka)
2014. máj. 2. 17:16

Kedvesek voltak, meg is lepödtem. Mondjuk sok dolguk nem volt velünk, de amikor vittem fülbevalót csináltatni, bcg oltásra, vagy engedélyeztetni a hazamenetelt, vagy újszülött záróért mindig kedvesek voltak.

babát vitték minden nap fürdetni és visszahozták. Ha megígérték, hogy leszólnak telón valamiért, akkor leszóltak a szobába.


Szobatársam császáros volt, az ő babájáról a csecsemősök gondoskodtak 2 éjszaka és 1 nappal. vele is rendesek voltak, de nyilván így elkerülhetetlen volt hogy megtömjék tápszerrel.

12533. devonshire
2014. máj. 2. 17:13

Szerintem nem rossz a gyerekágy. 2 ágyas szobák, együtt a babákkal.

2 szomszédos szobára jut egy külön fürdő-wc, ami igazán igényes.

Nem lerugott, minden nap takarítanak. Mindenki felkeres anélkül hogy neked bajlódnod kéne: a védőnő, a szoptatási tanácsadó, és a baba irataiért felelős hölgy is.


Csak az rossz ami egy kórházban elkerülhetetlen: szar kaja, korai ébredés a zajok miatt, de hát egy gyerekágyas osztályon, úgyis mindig zaj van.



Én nagyon féltem, és nagyon kétkedve vártam a bent töltött napokat, de kellemeset csalódtam.

Gyerekágyas osztályon a nővérkék extra kedvesek.

12532. mnikoka (válaszként erre: 12530. - Carpediem*)
2014. máj. 2. 16:23
A csecsemősök milyenek? :S
12531. Luau (válaszként erre: 12530. - Carpediem*)
2014. máj. 2. 15:57
Milyen korulmenyek? Azt hittem a janos kh-nal rosszabb nem johet.
12530. Carpediem* (válaszként erre: 12529. - Encsi77)
2014. máj. 2. 15:21

Nekünk azt mondták ez az új rendszer, ha minden rendben akkor 48 óra és kapod az uti laput, ha első baba ha sokadik!!

Mi hatan egy napon szültünk közöttünk volt első babás és harmadik babás is.

Nyugi mi is csak lestünk, mondjuk örültünk neki nagyon.

De most legalább nem kellett a Bcg-re várni, nem úgy mint két éve, akkor azért kellett plusz egy napot maradni, mert nem volt a kórháznak Bcg oltóanyaga.

Jah és igen amilyen körülmények vannak a gyerekágyon, jobb is, hogy hamar lehet haza menni....

12529. encsi77 (válaszként erre: 12518. - Carpediem*)
2014. máj. 1. 21:35
Nem dobnak ki 48 óra után... sőt! Mi ma jöttünk haza, hétfőn este szültem a lányomat. 3. baba :) a PCU-s vérvétel miatt legalább 48 óra, de sokaknál megvárják, hogy közelebb legyen a 72-höz. Egyébként amilyen mostanában a gyermekágy állapota, örüljetek, ha 48 óra után szabadultok.
12528. bocimuu (válaszként erre: 12500. - Babotanti)
2014. máj. 1. 21:07

Szia Babotanti!

Most a 38. héten elfolyt a magzatvízem, s ezért bementünk a kórházba, de az elsőnél azt mondta a doki, hogy a kiírt napon menjek be a kórházba, s majd ott megvizsgálnak s döntenek, hogy hazamenjek vagy maradjak.

Szép estét!

12527. Luau (válaszként erre: 12524. - Devonshire)
2014. máj. 1. 19:42
Nagyon koszonom, ez igazan reszletes... :)
12526. princesse84 (válaszként erre: 12525. - Xxxyyy)
2014. máj. 1. 18:12
Köszönöm szépen, akkor kedden elmegyek, ott már tudok érdeklődni a szerdairól is! Köszönöm! :)
12525. xxxyyy (válaszként erre: 12523. - Princesse84)
2014. máj. 1. 18:10
Kismamatorna minden héten kedden du. 16.30-tól van az F épület Zellner Pál teremben. Szerda délelőtt is van, de nem tudom hány órától, mert én a keddire járok még csak a munka miatt.
12524. devonshire
2014. máj. 1. 17:29

Kórházos cucc:

Én nagyon elsokalltam, ezért írom:

Gyerekágyra

- 1 törölköző

- 1 törölköző, amivel odalent törölközöl

(Én 5 türcsit vittem, mert azt hittem minden tiszta vér lesz :DD (első szülés volt)

Köntös: NE VIGYETEK! Meg fogtok veszni a melegtől.

- 1 Hálóing: Max 1-et aludni, de szerintem pólóban sokkal komfortosabb aludni.

- wcpapír: vigyetek sokat, mert a érzés miatt többet fogtok használni, de tudnak rokonok is vinni

- 2 kényelmes ruha: én 2 leggingset, 2 felsőt ajánlok az időjárás miatt

- 5-6 bugyi elég!! Én 10-et vittem :D

- 1tusfürdő, fogkefe, fogkrém, papír wc ülőke, dezodor

- kanál, kés, villa, 1 műanyag tányér, 1 pohár

- sok innivaló, ennivaló, de ezeket a rokonok pótolják

- 2 papucs: 1 fürdeni, 1 mászkálni

- Sok nagyméretű betét. Én úgy éreztem magamat komfortosan, ha sűrűn cseréltem.

- Bimbókenőcs, gátspray, homeos bogyók, bimbókiemelő igény szerint, én tökéletesen megvoltam nélkülük.

- IRATOK? házzasági anyakönyvi kivonat vagy apasági, toll, kiskönyv,


SZÜLŐSZOBÁRA

1 hálóing

1 törölköző

a tusfürdőt, 1 papucsot ide tedd

1 kistörölköző homloktörlésre (ez lehet utána az intimtörlő, mert nem lesz koszos!!)

Sok víz

Szőlőcukor, banán, csoki

Apás szett

FÉNYKÉPEZŐ+AKKSI, memóriakártya! Ellenőrizzétek!!! Nagyon fájdalmas lenne ha nem tudjátok megörökíteni a pillanatot!!


BABÁNAK:

15db pelenka (Bőven elég)

1 kistakaró igény szerint, ott is adnak

popsikenőcs, popsitörlő (nálunk nem volt a szobába)

kisruha ha ragaszkodsz hozzá

karmolásgátló kesztyű. mert ezt nem adnak.

kissapka ha gondolod, bár én nem adtam a fejére, mert körbeölelte a takaró

hazahozós ruci


Én egy kis minta sudokrémet vittem a popsijára, és ezt használtam a bimbómra is. macerás lemosni minden szopi előtt de nagyon hamar rendbe tette a kisebesedett mellbimbóm.

2014. máj. 1. 16:31
Sziasztok! Meg tudnátok mondani, hogy hány órától lesz jövő kedden kismamatorna? Most mennék első alkalommal (már a 32. hétben vagyok), eddig dolgoztam... Hát jobb később, mint soha. :) Továbbá ha tudnátok segíteni, hogy melyik teremben, hol találom majd meg, azt nagyon megköszönném! Szép hosszú hétvégét Nektek!
12522. fildus (válaszként erre: 12514. - Luau)
2014. ápr. 30. 21:08
Nekem 27 hónap van közöttünk! :-)
12521. Luau
2014. ápr. 30. 10:59

Koszi az infokat, akkor ugy tunik nagyobb taskaba pakolok :)

Nagyon jo lenne a 48 ora...

12520. devonshire
2014. ápr. 30. 09:43
1.gyereknél 72 óra, 2. gyereknél 48 óra.
12519. Carpediem* (válaszként erre: 12515. - Luau)
2014. ápr. 30. 08:50

ruhát is szivesen viselik, ha a sajátodban van, de nem kötelező!!!

saját cumisüveg, sok pelenka, mert azt végig adnod kell.

krém, törlő, púder, ez alap ma már!

fejőgép??? volt aki hozott, de adnak is, ha kell.

bár azt mondják, hogy amíg bent vagy nem kell fejni, csak ha valami gubanc van.

de van nekik elektromos, de csak egy, és ha épp valakinél van, akkor várni kell!!

12518. Carpediem* (válaszként erre: 12517. - Jollymama)
2014. ápr. 30. 08:48

Húúúha, nekem erről fogalmam sincs :(


Igen valóban fura ez a 48 óra.

Szinte kidobnak, ami valahol jó persze, de amit te leírtál abban az esetben ez nem jó!

12517. jollymama (válaszként erre: 12512. - Carpediem*)
2014. ápr. 30. 08:05
Lányok én is utálom a kórházat ,de azért a két nap miatt aggódom.Mind a 3 fiam besárgult a 3. napra ,ami miatt plusz egy-két napot kellett bennt töltenünk kék fény alatt,ami ráadásul nagyon spéci volt,olyan mint egy inkubátor ,de abban is kinnt lehetett az én ágyam mellett,csak annyit kértek hogy csak akkor vegyem ki ha muszály(szoptatás,pelenkázás),egyébként is a sárga babák folyton alszanak. Na most ha minket hazaengednek 2 nap után ,ami önmagában jó lenne ,de 1-2 nap múlva otthon besárgul a baba akkor mehetünk egy másik kórházba ahol betegek vannak,és nem egy sima szülészeti osztály.
12516. jollymama (válaszként erre: 12515. - Luau)
2014. ápr. 30. 07:58
Nekem már 7 éve hogy szültem ott utoljára ,de a babának az alap dolgok kellettek: pelus,törlőkendő,popsikrém (elvileg volt a szobánkban törlőkendő is meg popsikrém is ,de nem akartam közöset használni a szobatárssal. Amit én még behozattam az kis sapka volt ,mert azt nem adnak és a folyosó huzatos,esetleg saját takaró és textilpelus amit nem szabad beadni mikor viszik fürdetni a babát. Fejőgépet sosem vittem ,mindíg hoztak iparit :). Bár választott szülésznőm nem volt,mindenki nagyon kedves volt és aki reggel bejött felajánlotta hogy mivel üres az "alternatív" szoba menjünk oda és beültetett a kádba vajúdni ,de meg sem tudom saccolni mennyit tölthettem benne. Az biztos hogy 1 óránál sokkal többet
12515. Luau
2014. ápr. 30. 07:42

Egyebkent az uj babanak kell vinni valamit? Ruha, pelus, ilyesmi?

Es fejot erdemes vinni? Nem vinnem, de mar hallottam olyat, ahol elvart.


Volt olyan, akinek sikerult kadban vajudni, vagy itt is fokent disz?

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook