Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
2014. máj. 12. 15:30
Nekem nem a fogadott, de az ügyeletes szülésznőm volt a második szülésnél:)MINDENT elrontott, amit csak el lehet rontani :D 0 Ft-ot kapott :D egy 20-ast szerettem volna neki kiszúrni, még azok után is, hogy a karom utána 2 hétig használhatatlan volt, mert félreszúrta az infuziót, és csak akkor vette észre, amikor panaszkodtam h nem tudom megmozdítani a karomat :D de összekevert a szemem láttára a folyosón egy vörös hajú lánnyal:) én barna vagyok és kb 30 kg-al kevesebb, mint a hölgy, akivel összekevert. lepuszizta, megdícsérte milyen szép az Olivér... és nézett rá az anyuka, hogy köszi, de Ő itt Ágoston és nem Önnél szültem :D és akkor szóltam neki, hogy helló, én voltam, köszönöm a segítségét. pá. :D
12603. zsuzsika0624 (válaszként erre: 12600. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 12. 12:10
És milyenek voltak a szülésnél?
12602. Zaya86 (válaszként erre: 12599. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 12. 11:13
Én nem kaptam.
12601. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12593. - Ibolya83)
2014. máj. 12. 11:04
Már bocs, de ez nem egy szakkifejezés?
12600. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12597. - Zsuzsika0624)
2014. máj. 12. 11:03
No nekem is ő volt a fogadott dokim, az Irén meg épp ügyeletes volt, szóval ennél a szuper párosnál szültem.
12599. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12598. - Zaya86)
2014. máj. 12. 11:02

Oxitocint mindenképpen kapsz.


Én a 4. gyerekemet tök simán szültem meg 2,5 óra alatt. Eleve 4 ujjnyira ki voltam már szinte fájások nélkül tágulva, amikor beértünk, aztán kezdődtek "csak" a komolyabb fájások. Külön kértem, hogy nem kérek oxitocint, mert a többi szülésemnél azt tapasztaltam, hogy azokat a hajtépős örjöngős fájásokat az csinálja, és amíg valami nagy gáz miatt nem muszáj, én se kértem.


De amikor már közeledtünk a kitoláshoz, akkor már "kötelező" volt. Mondták, hogy nagyon kiszúrok magammal, mert 4. gyereknél amúgy is nagyon fogok vérezni, és az oxitocin ilyenkor már nem is a szüléshez kell, hanem utána a méh összehúzódásához. Szóval, ha mást nem, utána mindenki kap egy kicsit.


Jó, extra alternatív szülésnél lehet, hogy el lehet valahogy kerülni, de nem tudom, érdemes-e.

12598. Zaya86
2014. máj. 12. 10:58
Azért az oxitocin automatikus és indokolatlan adása nem hiszem, hogy a legszerencsésebb, ami történhet, miközben enélkül is képes valaki megszülni a gyermekét. Persze nem vitatom, egészen biztos, hogy van mikor szükséges.
2014. máj. 12. 07:49
A Nyulasiról nekem a szubjektív véleményem, hogy bármi nem stimmelt a 9 hónap alatt (egyszer kicsit többnek látták a magzatvizet, mint amennyinek kellett volna lennie)elküldött még pluszban egy csomó vizsgálatra, hogy minden rendben legyen. Nem kertel, nem túl közvetlen a rendelésekkor, 1 kismama vetkőzéssel, ultrahanggal, mindennel együtt 10 perc, de ha valami baj van, akkor hív az eredményekért és megnyugtat. Én eddig maximálisan elégedett vagyok vele. Az Irénnel együtt tudnak szépen együtt dolgozni a szülésnél. Igen, az Irén a vörös hajú szemüveges nő. Előtte is le a kalappal, bármi problémám volt, hívhattam. A 36. héttől jártunk hozzá a párommal szülésfelkészítőre. Hogy a szülés alatt majd milyenek lesznek, napok kérdése és megtudom, ugyanis 10-re voltam kiírva, de még a kis fickó várat magára. :) Amint túl leszek rajta, megosztom veletek a tapasztalatokat. Ja, azóta választ kaptam a kérdésemre: a szülésért a dokinak a rendelési összeg 10X-ét szokták adni, míg a szülésznőnek kb. az orvosnak adott összeg felét. Így a Nyulasi 110.000 körül kap, az Irén 50-60 ezer körül. :)
2014. máj. 11. 20:49
Az Irén az a vöröshajú szemüveges szülésznő??
12595. ibolya83 (válaszként erre: 12594. - Csillab1986)
2014. máj. 11. 20:43

Jót nevettem :D lehet akkor magából indult ki :)))akkor megpróbálom a Nyulasit ,hát ha..

Meg azt szeretném kérdezni h azt nem tudjátok h délelött nincs kismama torna? 1 éve még volt, csak azért kérdezem.

12594. Csillab1986 (válaszként erre: 12593. - Ibolya83)
2014. máj. 11. 19:49

Szia! Nem tudok képet.

De annyit, hogy a Zsigmnd egy alacsony köpcös kb. 40-es barna hajú pasi és elég retardált, nem segítőkész...

12593. ibolya83
2014. máj. 11. 12:14
Sziasztok, Vicces kérdés de ti találtok a neten képet Nyulasiról??? Én azon agyalok hogy Nyulasi vagy Zsigmondhoz menjek rendelésre, de vmelyik amikro az első kisbabám született, közölte elötte UH-on hogy ez a gyerek RETARDÁLT és nem szívesen mennék hozzá és csak képről ismerem fel :)))
2014. máj. 10. 09:19
Sziasztok! Lehet kicsit megkésett a kérdésem... Mára vagyok kiírva, de a fogadott orvosom dr. Nyulasi Gábor és a fogadott szülésznőm Tóth Irén. Aki szült náluk, mennyit fizettek nekik szülés után? Külön külön... Előre is köszönöm válaszotokat!
12591. hszbett
2014. máj. 10. 07:29

Sziasztok!

Tudom, hogy eléggé kényes téma, de mindenképp a Szt. Imrében szeretnék majd szülni és érdeklődnék, hogy ki mennyiért vezet le szülést, illetve végez császármetszést? Sanszos ugyanis, hogy két császár után a harmadik is az lesz. ELőre is köszönöm a válaszokat!!!

12590. devonshire (válaszként erre: 12589. - Aurora81)
2014. máj. 9. 22:05

15 perc volt összesen! Csak nem igazán volt fájásszünet, de nagyon könnyű gyors szülés volt, úgyhogy irigyelheted :))

1 órát voltunk 3-asban, utána Lilit elvitték mégegyszer leszívni mert szörcsögött, én meg futottam zuhanyozni, és rohantam a lányomért, olyan könnyű volt, hogy rá sem pihentem ::::::)

12589. Aurora81
2014. máj. 9. 13:16

Devonshire, Jollymama,


köszönöm,mosolygós napot csináltatok nekem, ezek a Barnás story-k!! :) :) Bár 15 perces tolófájást nem irigylem devonshire!

12588. jollymama
2014. máj. 9. 04:58
Én is Barna Péternél szültem a legkisebb fiamat,akkor ő választott dokim volt (2007-ben) akkor szakvizsgázott és még mindenhez kellett az apja aláírása. Végig jó fej volt ,bírtam a stílusát,laza volt nem feszengett és én sem éreztem magam kellemetlenül a társaságában. Apával folyton horgásztak(elméletben).Aztán már mikor megugrottuk a 42. hetet ő még simán hazaküldött volna hogy "apa intézze már el a fiával" hogy meginduljon kifelé,de reggel jött egy főorvosnő (pont akkor volt sok kórházbezárás) azt mondta sokan vagyunk 42 hetes kismamákat nem tartogatunk ezért burokrepesztést csinált azonnal,nagyon kemény volt,gyerek fent szinte a nyakamban,fájások nélkül,folyt a magzatvizem reggel 9-kor, délután fél kettőre meglett a fiam. Amit sosem felejtek el,hogy alig volt szülőszoba üresen,végre egy felszabadult a folyosón összekapott egy másik dokival hogy az ő kismamája (azaz én) már 5 újjnyira nyitva és 3. gyerek ezért neki kell a szülőszoba jobban,nagy nehezen beleegyezett a doki ,bementem lefeküdtem ,doki utánam jött és közölte a szülésznővel ,hogy ez egy rózsaszín szülőszoba itt nem szülünk mert ez a baba fiú lesz :),hát majdnem dobtam egy hátast. A szülésznő átvitt az ikeás szobába addig amíg a kék szülőszoba fel nem szabadult. Aztán a szülés vége felé rábeszélt a Péter hogy jó lesz nekem egy kis fájdalomcsillapító szuri(nagyon érzékeny vagyok ezekre a cuccokra) és úgy bealtatott vele ,hogy a szülésélményem csak annyi hogy a kitolásnál kiabál nekem,"most nem lehet aludni ,ki kell nyitni a szemet és nyomni",két fájás közt úgy aludtam mint a bunda.Szülés után 2 órával jöttek a gratuláló telefonhívások és semmire nem emlékszem belőlük,mert olyan kómás voltam még mindíg a szuritól. Összeségében jó élmény volt ,mindíg mosolygok rajta ha eszembe jut.
12587. Picilanykamarnagylany:( (válaszként erre: 12586. - Devonshire)
2014. máj. 9. 00:35
neee :D kész ez az ember :D :D
12586. devonshire
2014. máj. 8. 19:11

Barna Péter és az oxytocin :D

Nálam ő volt az ügyeletes orvos, gyakorlatilag már elkezdődött a kitolás mire odaért, szinte fájás nélkül jutottam el iáig, hiába ment már az oxy, fájt,fájt, de állítólag ami nekem volt az nem szülési fájdalom, ezért Barna Péter, amikor már szükség sem lett volna rá rátenyerelt az oxyra és benyomta a maradékot (ezt a férjem mondta utólag), de így már értem, hogy asz utolsó 7 percben miért nem volt fájásszünet.


Orsi próbált velem kommunikálni, mondta hogy fájásszünetbe figyeljek rá, én meg gondoltm: Miléyen szünetbe???


Szóval Péter egy nagy gombnyomással hozzájárult, hogy kb 15 tolófájásból 20 perces kitolással kibújt a lánykám :D

12585. Csillab1986 (válaszként erre: 12584. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 8. 18:08

Igen ilyen rövid, 20-40 percet írnak. :)

Persze az előkészítés stb még időt igényel, de a műtőben pikk pakk megy minden, egyszerre 8-an legalább dolgoznak az emberen. :)

12584. Picilanykamarnagylany:( (válaszként erre: 12583. - Csillab1986)
2014. máj. 8. 16:05
A császár 40 perc? :O Hű, én ilyen 2-3 órákat hallottam, minimum :$ Mindig tanul az ember:) A harmadik babámat azthiszem örökbe szeretném fogadni, de ha mégsem megy bele barátom, akkor jó tudni erről is.. ki tudja hogy alakul:) Azért én úgy gondolom, hogy a császár mind lelkileg, mind testileg nehezebb, mint a hüvelyi szülés, úgyhogy előre is minden elismerésem. :)
12583. Csillab1986 (válaszként erre: 12582. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 8. 16:02
Persze, de az azért más mint a sima szülésnél. Az 40 perc alatt megvan jóóó esetben. :)
12582. Picilanykamarnagylany:( (válaszként erre: 12581. - Csillab1986)
2014. máj. 8. 15:55
A császár is szülés, és Ő fogja végezni, nem?:) Kívánom a legjobbakat, szerintem be fog fordulni ;) Küldöm a pozitív sugallatokat az ismeretlen kis pocaklakónak..:)) :P
2014. máj. 8. 14:40

Én is Péternél szülök, nekem nagyon bejön a stílusa. Hamar lezavarunk mindent, nem nyálas, lényegretörő. :)

Pár dokinál megfordultam, mert nekünk kicsit nehezen jött össze a baba, de mondhatom a legjobb döntésem.

Attól tartok nem tapasztalhatom meg milyen vele szülni, mert nagyon úgy fest császár lesz. Kártaszív alakú méhem van, 25% kisebb a méhűr, a baba harántban, csoda lenne ha befordulna.

12580. Aurora81 (válaszként erre: 12572. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 8. 11:14
Lehet hogy tényleg ezért masszírozta a szülésznő! :)Majd erre is rákérdezek szülésfelkészítőn...mármint a gátmasszázsra. :)
2014. máj. 8. 10:06
Péterről még annyit, ami saját élmény.. Drága tündéri szülésznőm nézegetett valami hatalmas könyvszerűt, és milliliterenként emelgette az oxitocin adagomat a gépen, majd bejött Péter, 'Na hogy állunk drágám? hm...' és ezzel a mozdulattal rátenyerelt a + gombra, és mosolyogva közölte, hogy naaa ez most fájni fog.. haha. imádtam :DDD
12578. Picilanykamarnagylany:( (válaszként erre: 12575. - Masni82)
2014. máj. 8. 10:03
na, már ezt is tudom! köszönöm:)
12577. Marilyn86 (válaszként erre: 12576. - Zaya86)
2014. máj. 8. 10:01
Köszi az infókat!
12576. Zaya86 (válaszként erre: 12559. - Marilyn86)
2014. máj. 7. 21:11
Az igazság az, hogy szerencsésnek mondhatom Magam, mert nem igazán volt szükség a doktorúr szakértelmére. Szinte az egész szülésemet Széles Ági koordinálta. A doki szerepe szerintem akkor fontosabb, ha adódik vm komplikáció, meg ugye döntéshelyzetben (vágjunk-ne vágjunk, kell-e oxi, stb.) Engem szerencsére ezek a dolgok elkerültek. De egyénként panaszom nem lehet rá. A gyermekágyon egyszer jött be megnézni ( Nekem speckó ez fura volt-de ha nem ilyen egyszerű a szülésem akkor biztos többször rámnéz) Bármikor hívhattam, minden kérdésemre válaszol. De ettől függetlenül, ha lesz még egy babóm, szerintem azt már nem Nála szülöm. Még az is lehet, hogy at home. ;)
12575. masni82 (válaszként erre: 12572. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 7. 20:24
Az én fogadott orvosom is az Istenúr (szerintem is az :D:D:D), de az osztályvezető főorvos Dr. med. hab. Sziller István. :)
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook