Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
12634. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12632. - 1bd5139a86)
2014. máj. 18. 18:20

Az első gyerekemnél rögtön 3-5 perces tolófájásokkal indult a szülés, alig értünk be, aztán meg olyan furcsa fájásom volt, hogy szinte nem is volt szünet, hanem folyamatos fájdalom volt. Aztán kezdett elmenni a szívhang néha. Berohant 7 orvos, meg az osztályvezető. Mondták, fél órán belül meg kell lenni a babának, úgyhogy nyomatták az oxitocint, és a számig vágtak... Háromszor volt a nyakán a zsinór, és meg is volt csomózódva. Hát azért akkor igencsak sokkot kaptam.


A másodiknál 36. hétre kezdődtek a fájások. Az pont az ellentéte volt. Szerdán mentem be 20 perces, de elég erős fájásokkal. Péntek hajnalba még nem volt gyerek. Sejted milyen állapotban voltam addira, és ráadásul nem is hívták be a saját dokimat, mert nem hitték el, hogy már szülök. Amikor bejött reggel, meglátott, megvizsgált, úgy leb.ott mindenkit, hogy csak csengett, hogy normálisak-e, hogy egy megindult koraszüléses kismamához nem hívták. No hát ott se volt kérdés, hogy már valahogy ki kellett jönni a gyereknek, én már éppen csak éltem akkor, már gyakorlatilag aluttam.


A harmadik szülésemnél volt gyanús, hogy azért ott az is benne volt az oxitocinban, hogy teljes teltház volt, és még a vizsgálóban is szültek.. Ott biztos, hogy volt egy kis siettetés is..


Aztán a negyediknél, akkor pont szerencsém volt, alig voltak. Mondtam a dokinak, hogy nem kérek. Tényleg sokáig nem is kaptam, csak nagyon a vége felé kötötték be, merthogy utána húzódjon össze a méhem, pláne, hogy sokadik szülés, ne vérezzek annyira nagyon. Bár azért így is véreztem eléggé, de azért nem vészesen. Így utólag nézve nem gondolom, hogy gáz lett volna, sőt, szerintem az tényleg nem szólt bele már nagyon a szülésbe. Jó, az egész szülés 2,5 óra volt fájásostul. Csak én éltem meg nehéznek, de az más miatt volt..

12633. Zaya86
2014. máj. 18. 11:11

Csecsemős nővér-fogadásra reagálván...

Én nem éltem vele, mert akkoriban úgy voltam vele, hogy azért ez már valóban furcsa, hogy Őket is fel kell fogadni (már ha egy icipicit odafigyelőbb ellátást akarsz).

Már bánom, mert ahogyan Én tapasztaltam jóval több segítséget, tanácsot, odafigyelést megkap az ember, bár nyilván ezért plusz pénzt ad. Első gyermekes Anyaként ez Nekem speciel hiányzott.

Az oxitocint pedig szerintem sok orvos már automatikusan használja, miközben talán anélkül is menne, bár lassabban (ezt mindenki maga döntse el, hogy jó-e neki avagy sem-a legtöbb orvos azért nyilván inkább hamarabb végez mint később). De nem nagyon akarok ebbe belefolyni, mert evidens nem vagyok sem orvos, sem bába...egészen biztos, hogy van amikor segít és elengedhetetlen. Mondjuk az fura, hogy utólag közlik Veled már kapod. :S

12632. 1bd5139a86 (válaszként erre: 12630. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 18. 09:22
Miért írod, hogy indokolt volt? Mármint biztosan az volt, de honnan tudod? Oké, hogy a méhösszehúzódásra adják a szülés vége felé, de nem a közepén, hogy felgyorsítsa a szülést. A kórlapomon is az volt, hogy másodlagos fájásgyengeség... de ilyen nem volt
12631. kattantak (válaszként erre: 12626. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 18. 08:42
én sem mondom hogy nem voltak kedvesek, sőt, első gyerkőcnél is nagyon segítőkészek voltak, ha kérdeztem, jöttek megmutattak mindent... sőt volt hogy kiszakítottam remek mód a branül a kezemből, és az osztályos nővér meg nagyon elfoglalt volt, és a csecsemős egyből szaladt szólni hogy majd Ő megoldja, szóval én tényleg nem mondok Rájuk rosszat... de én úgy éreztem sokkal több segítségre van szükségem.. tulajdonképpen ez is egy szolgáltatás, mint bármelyik más a világba kértem kaptam, és ezért fizetni kell, így működik a világ... de ha visszagondolok lányom másfél nap után került mellre, Benimet ahogy visszatoltak szinte azonnal hozta a csecsemősöm, és hát ugye császár után jó pár órát még a fejed sem emelheted és azért nem fog az ügyeletes csecsemős ott ülni melletted még elsőként szoptatod a gyerkőcöt, akit ha bármikor le kell tenni, stb képtelen vagy, mert nem emelheted fel a fejed.. nekem ez mindent megért...
12630. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12629. - 1bd5139a86)
2014. máj. 18. 08:15

Én azt írtam, hogy a 4. gyereknél vissza akartam utasítani, de nem hagyta a doki. Jó, lehet, ha jogilag belemennénk, akkor valahogy lehetett volna, de lényegében nem hagyták.

Azt mondták azért, mert nagyon véreztem volna, és a méh összehzódásához kell szülés után.

Tény, hogy mindig hamar össze is húzódott a méhem.


De volt itt, aki azt írta, hogy nem kapott.


Szóval erről lehetne előtt a dokival egy jót beszélgetni, el szokták mondani a dolgokat, ha kérdeznek.


Az első kettőnél elég sokat kaptam, bár ott magam se vitatom, hogy indokolt volt. A harmadiknál merült bennem fel, hogy kellett-e...

12629. 1bd5139a86
2014. máj. 17. 21:29
Olvasom, hogy volt téma az oxitocin is, de nem tudok visszaolvasni addig ahonnan a téma kezdődött. Szóval én azóta is, október óta ezen gondolkozom, hogy valóban volt erre szükség???? Persze már mind1! De talán ha lesz kistestvér... :D Lehet ezt visszautasítani? Mi indokolja? Honnan tudhatom, hogy valóban szükség van rá? Nem túlzok, de könyörögtem, hogy öljenek meg az injekció beadása után,bár gondolom ezzel nem vagyok egyedül :D előtte sem volt piskóta, de volt fájásszünet. És még 3 óra telt el a szuri után mire megszületett a kislányom minden nemű tolófájás nélkül. Szóval emiatt is gondolom úgy, hogy talán nagyon előre szaladtunk az oxi miatt, bár nem vagyok doki. Azt tudom, hogy akkor már mondogatták egy ideje, hogy nyugodtan nyomhatok, mert teljesen ki vagyok tágulva, persze ha érzem a toló ingert. Talán fél óra telt így míg vártuk, hogy érezzem és utána közöltem, hogy persze érzem...mai napig is csak annyit tudok róla, hogy olyan mintha kakilni kéne, de át nem éltem. Nyomtam össze-vissza mikor épp gondoltam, persze gondolhatjátok... :D Na mind1, a lényeg, hogy vissza lehet ezt utasítani? Nyerek vele valamit, ha nem kérem? Vagy csak kitolok magammal? köszi a válaszokat! (amúgy senki nem kérdezte, hogy beleegyezek-e, csak szóltak, hogy épp nyomják bele az infúziós valamibe)
12628. 1bd5139a86 (válaszként erre: 12625. - Bocikapitány)
2014. máj. 17. 21:14
Teljesen felesleges! Nagyon kedves mindenki zsebek tömködése nélkül is. Persze, ha gondolod adj nekik, de felfogadni semmi értelme. Én fogadott orvos nélkül szültem, csak akkor kapott pénzt bárki is mikor már a Baba kint volt, de ennek ellenére a legőszintébben állítom, hogy semmilyen rossz élmény nem ért. A csecsemős nővérek rettentően elfoglaltak, előfordulhat, hogy fázis késésben lesznek apró gondok esetén, de amint ráérnek segítenek pofavágás nélkül, menni kell hozzájuk, mert nyilván senki nem jár az anyukák nyakára, hogy miben tudnak segíteni. Októberben szültem akkor még ott volt egy idősebb, nagyon barátságos védőnő, na ő egy kincs! Bármilyen hülye kérdésre válaszol, megmutatja, segít. Persze nincs hülye kérdés...csak így 7 hónap távlatából gondolom, hogy mekkora baromságokkal zaklattam, de soha nem rázott le és soha nem érezhette, hogy ezt vagy azt tudnom kéne és, hogy butaságot kérdezek. Ő hétfőtől péntekig van bent. Nekem még hozott bimbó védőt is, mert otthon maradt. Hosszú lett, bocsi!
12627. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12626. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 17. 17:16

Na tényleg hülye vagyok ma:

Jav:

3. bekezdés


azoknak az embereknek volt bajuk..

12626. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12625. - Bocikapitány)
2014. máj. 17. 17:15

Hát nem tudom, velem mindig mindenki normális volt mindenféle fizetés nélkül is. Amikor kérdeztem, határozottan, kedvesen, akkor normális választ kaptam. 10 éve, amikor a lányomat szültem, akkor ez még egyáltalán nem volt divat, sőt, még 2007-ben a legnagyobb fiam születésénél se.


Nekem az nagyon nem hiányzott hogy apukával fürdetgessek, örültem, hogy megfürdették, amíg ott vagyok, azóta 10 éve minden nap fürdethetek.


Bocsánat, én azt láttam, hogy azoknak a tipusú embereknek volt dolguk, akik nem értik meg a másik lényt semennyire, hogy ez egy kemény munkahely nekik, és igen, van, hogy több a csecsemő, van, hogy kevesebb, és jobban ráérnek. Vagy éppen 2 óra múlva nem emlékszik, hogy ott voltam nála valamilyen gonddal. Mert azóta volt 3 szülésnél, és hát ez van, nem én vagyok a legfontosabb a világon. Hál istennek. Szóltam még egyszer, és szívesen segítettek.


Voltam én olyan beteg, amikor tényleg én voltam a legfontosabb beteg az osztályon, mindenki percre kész volt belőlem.. Hát higyjétek el, nem jó az, ne gyúrjon erre senki..


Szerintem maguk a betegek rontják el nagyon az egész ellátást pont azzal, hogy fél szem fruttiért, meg fél méter előnyért - fizetnek. Mintha tényleg az lenne a legfontosabb a világon, és nem az ember. Hát szerintem ez egy szomorú irány, de hát mindenki maga tudja.

2014. máj. 17. 17:04

Sziasztok!

Mi a véleményetek/tapasztalatotok a csememős nővér fogadásáról? Tényleg szükségesnek látjátok? Enélkül valóban nem "tudnak" ránk odafigyelni?

12624. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12608. - Kattantak)
2014. máj. 17. 08:27
Ezt azért nekem szó nélkül elmondták fizetés nélkül is. Hárman szaladtak össze, amikor meglátták a mellemet, és "kánzíliumot" tartottak ott a csecsemősszobában, aztán meg mindig kérdezték, mi van, hogy vagyok.
12623. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12603. - Zsuzsika0624)
2014. máj. 17. 08:25

Várakozáson felül szuperek. Eléggé ki voltam már lelkileg a szülésre, nagyon akartam volna császárt, mert nem éreztem magamban már erőt a normál szüléshez. De nagyon szépen átsegítettek e dolgokon, kibírták a hisztimet.


De nekem panaszom sohase volt senkire ott.


Igaz nem is gondolom, hogy nekem kellene lenni a világ közepének.


Egy rosszul szúrt vénától nem akadok ki, mert elég sokat voltam már kórházban ahhoz, hogy tudjam, hogy az tök normális, pláne egy felfokozott állapotban, amikor amúgyis összeesnek a vénák egy kicsit..

12622. Bocikapitány (válaszként erre: 12612. - Marilyn86)
2014. máj. 15. 21:24
Igen, nekem a Jánosban kellene... de a dokimhoz is ragaszkodtam, és a Szt Imre is szimpatikusabb helynek tűnik. Igaz, még "csak" június végén szülök, de már most érzem, hogy nagyon jól döntöttem :)
12621. Zaya86 (válaszként erre: 12618. - Marilyn86)
2014. máj. 15. 11:37
Igen, ahogyan előttem írták a Bártfai útirendelőben csinálták az NST-ket. Mondjuk van olyan szülésznő, Akinél magánban megy ez is. :S De ha a Milián által ajánlottak közül választasz, akkor Náluk szerintem oké a kórház. :)
12620. Marilyn86 (válaszként erre: 12619. - Mnikoka)
2014. máj. 15. 11:19
Köszi az infót! ;-)
12619. mnikoka (válaszként erre: 12618. - Marilyn86)
2014. máj. 15. 09:23
Szia! Én se a Szent Imrébe tartozom, fogadott doki van ott, és így a ctg-t is ott csinálják szerencsére :-)
12618. Marilyn86 (válaszként erre: 12614. - Zaya86)
2014. máj. 15. 08:57
Szia Zaya! :-))) az érdekelne, hogy a CTG vizsgálatokat neked ott csinálták az imrében, vagy ott ahova alapból tartoztál?
12617. fildus (válaszként erre: 12612. - Marilyn86)
2014. máj. 14. 21:29
Én úgy szültem mindkettőt, 18. kerületben lakom, de orvosom miatt ott szültem :-)
12616. Intax (válaszként erre: 12613. - Zsuzsika0624)
2014. máj. 14. 21:22
2 hétig.
12615. astangini (válaszként erre: 12612. - Marilyn86)
2014. máj. 14. 21:02
Igen, én. :) Így szültem ott 2012-ben, és idén is így fogok, hogy területileg nem oda tartozom, de direkt olyan dokit kerestem aki Szent imrés, hogy ott szülhessek.
12614. Zaya86 (válaszként erre: 12612. - Marilyn86)
2014. máj. 14. 17:47
Tudom, tudom....mindig Én írok Neked, de Nekem sem az Imre lett volna a körzeti. Mire vagy kíváncsi?
12613. zsuzsika0624 (válaszként erre: 12611. - Intax)
2014. máj. 14. 17:47
Mennyi ideig voltál bent?
12612. Marilyn86
2014. máj. 14. 17:24
Sziasztok! van olyan köztetek, aki úgy szül az imrében, hogy lakóhelyileg nem oda tartozik, csak az orvosa miatt szül ott?
12611. Intax
2014. máj. 14. 14:08
Egyébként múlt héten szültem az Imrében,benn voltam egy darabig,szívesen válaszolok,ha van valakinek kérdése a szülészettel kapcsolatban.:)
12610. Intax (válaszként erre: 12609. - Zsuzsika0624)
2014. máj. 14. 13:12
Nekem 40+4 napra indították,de úgy hallottam a protokoll újabban 40+6. Leginkább orvos függő plusz a baba állapota.
2014. máj. 14. 09:49
Sziasztok! Ismét itt... a babó még mindig a pocakban. Holnap kell befeküdnöm a kórházba. Valaki tudja esetleg, hogy mi a protokoll, mennyi idő után indítják meg? Mennyi időt kell bent töltenem... Már előre rühellem az egészet. Világ életemben rosszul voltam a kórházi légkörtől. :/
12608. kattantak
2014. máj. 14. 09:36

mellgyulladáshoz:

nekem első esetben elég durván begyulladt még a kórházba a mellem, 40 fokos láz, stb...


második alkalommal volt fogadott csecsemősöm, és Ő tanácsolta, hogy melegíteni kell a mellett, hozott rá melegítő párnát, és végig teljesen jól volt, meg kevert rá valami krémet, amit szopi előtt le kellett mosni, viszont egyszer sem gyulladt be a mellem, nem sebesedett ki...

12607. kattantak (válaszként erre: 12585. - Csillab1986)
2014. máj. 14. 09:34
Szia! Én Péternél két császárral szültem.. Az első tényleg nagyon gyors volt, legalább is az a része még a babó kikerült, a másodiknál tovább tartott,paráztam is, hogy nincs e gond, de megnyugtatott, hogy ilyenkor már az összenövések miatt kicsit cécósabb a dolog... de végig tök jó fej volt, nyugtatott, próbálta oldani a feszültséget, szóval jó orvost találtál :)
12606. fildus (válaszként erre: 12597. - Zsuzsika0624)
2014. máj. 12. 15:43
Én 2009 és 2011-ben szültem Nyulasi-Tóth párosnál, mindkétszer ugyanazt az összeget kapták 80/50.
12605. fildus (válaszként erre: 12596. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 12. 15:41
Igen! Nekem Ő volt, mindkét lányomat nála szültem!
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook