Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


34. mandy (válaszként erre: 33. - B2076ec79b)
2007. dec. 7. 10:27

Igen, most a mindjárt-szülős Hajnira gondoltam, Te még ráérsz szülni :)


Viszont akartam kérdezni. Ezekre a Szt. Imrés előadásra jártok? Mi voltunk páron (sajnos az elsőn és az ötödiken nem tudtunk ott lenni, pedig érdekeltek volna..)


[link]

33. b2076ec79b (válaszként erre: 32. - Mandy)
2007. dec. 7. 10:18

Szia!


Gondolom a másik hajnira gondoltál ) Tegnap még kattintott...

32. mandy
2007. dec. 7. 10:16
Mi a helyzet Hajni? :)
31. 816fca07b8 (válaszként erre: 29. - Mandy)
2007. dec. 5. 21:44
jó lenne.. :)))
30. 816fca07b8 (válaszként erre: 28. - B2076ec79b)
2007. dec. 5. 21:42
az igazsághoz hozzátartozik, h 28 hetesen váltottam a mostani dokimra mert az előzővel nem voltam kibékülve, és végül ő adta meg a dec.5-öt. a difi meg.. a bártfaiban olyanokat mértek, h 2x is a szabolcs utcában kötöttem ki és azon adatok alapján lettem a mai napra téve.. szóval v olt kutyulda.. :)
29. mandy
2007. dec. 5. 16:56

Szia Hajni (77, mert ugye van egy 81-ünk is) :)))

Én mindkét babámat ott szültem, és mindkettőt túlhordtam :) Mindkettőnél megvolt már az időpont, mikor be kellene feküdni, de két nappal előtte a gyerekeim úgy döntöttek, hogy inkább kijönnek maguktól :)

Drukkolok, hogy a Te babucid is így döntsön!

28. b2076ec79b (válaszként erre: 26. - 816fca07b8)
2007. dec. 5. 14:08

hát ez elég érdekesen hangzik.. Hogy lehet ezt így variálgatni? Az Uh-n nem egyértelmű a kora? Igazából engem is kicsit elszámoltak, mert egy héttel későbbre vagyok kiírva mint az uh szerint lennék, de nem változtatták meg az időpontomat..


Másrészt meg ne aggódj, előbb-utóbb ki fog bújni! Ez az egy tuti!! :DD

27. 816fca07b8 (válaszként erre: 24. - B2076ec79b)
2007. dec. 5. 13:54
egyébként azt nem mondta h azonnal megindítja, de biztos nem vár még egy hetet..
26. 816fca07b8 (válaszként erre: 24. - B2076ec79b)
2007. dec. 5. 13:44

Szia!


Mert igazándiból már kb 4 kiírásom volt, valójában nem tudják pontosan mikori is a Babi.. Az uh segít ugyan de.. Először nov25, aztán nov 30, majd dec 10, aztán dec 5...


hát ez van.. pénteken uh, de már 1 hónapja is jó nagy volt..


mi lesz így!!?

25. b2076ec79b (válaszként erre: 22. - Mandy)
2007. dec. 5. 13:36
Ebben bízom :) Főleg azok után amit a lehetőségekről mondtál :DD
24. b2076ec79b (válaszként erre: 23. - 816fca07b8)
2007. dec. 5. 13:36
1 hét "haladékot" kaptok csak? Miért indítja meg? Úgy tudom ha nincs gáz azért 2 hetet legalább szoktak várni...
2007. dec. 5. 13:28

Sziasztok!!


Én ma szülök! :)) Na jó sajnps nem úgy néz ki de mára írtak ki.. Én is itt szülök majd, Nyulasi dokinál, aki nagyopn jó fej.


De: 12-ig ha nem bújik ki a Babika,befektet a doki és megindítja.. :((


Szülésindításos élményeket megosztanátok velem ha van valakinek ilyen itt a szent imrében?


Kicsit félek tőle.. Meg úgy mindentől..


Köszi!!!

22. mandy (válaszként erre: 21. - B2076ec79b)
2007. dec. 5. 12:47

Az igen.

Akkor felejtsd el a vajúdót :)

21. b2076ec79b (válaszként erre: 20. - Mandy)
2007. dec. 5. 12:35
Ettől tartok én is. Igaz a nagylányom azért is jött hamarabb, mert már 30 hetesen kinyílt a méhszája, így a vajúdás se tartott sokáig, mert mrá nem nagyon kellett tágulnom se. Mire a mentő beért a kórházba már tolófájásaim voltak, az volt a mázlim, h nem repedt meg a burok magától, mert akkor már be sem értünk volna a kórházba... 11:40-kor értünk be és 45-kor megszületett dorka. Szóval tényleg pikk-pakk. Ennél gyorsabat nem szeretnék, de elképzelni se nagyon tudok :D
20. mandy
2007. dec. 5. 12:31

Na Hajni annyit még hozzáteszek, hogy az igaz, hogy a második gyorsabban jön. Nekem a nagylányom is elég gyorsan megszületett, de a fiam méginkább.

Kb egykor jött az első fájás, négyre mentünk be, 5.46-kor meg már meg is született Bálintom.


Grenadin én nem fogadtam szülésznőt, csak nőgyógyászt, de nagyon szerencsém volt az ügyeletes szülésznővel, szuper volt!

Dúlát nem fogadtam, nekem tökéletesen elég volt a doki + szülésznő + a férjem :)

2007. dec. 5. 10:15
pontosítok, mandy írta!! csak nem akartam hülyeséget írni :)
18. b2076ec79b (válaszként erre: 17. - Grenadin)
2007. dec. 5. 10:15

Ne aggódj, nekem második gyerek, de ugyanilyen kérdések foglalkoztatnak. Az első 5 héttel hamarabb született, egyik pillanatról a másikra. Otthon vajúdtam vele 3,5 órát, majd a kórházba már azonnal szülőágy-burokrepesztés- és kezembe babó. Szóval belülről nem láttam még vajúdót se :( és azt sem tudom kórházi körülmények között hogyan zajlik..

Ezért is aggaszt kivsit, hogy mi van ha apa nem jöhet be velem. Én nélküle nem szülök :DD

Na mindegy, majd lassan megyek be, akkor lehet nem kell már külön lennem tőle, ahogy az előbb írta valaki :)

2007. dec. 5. 10:10

Sziasztok!


Köszi a sok + hozzászólást! Miután kiírtam a fórumot egy hétig rendszeresen nézegettem minden nap, hogy reagál-e valaki, de semmi :(

Már le is mondtam róla, mikor mandy üzent, hogy folynak az események a fórumon!

Gratula mindenkinek a babához/babákhoz!

Mi az első babánkat várjuk, úgyhogy nekem még az is újdonság, hogy külön van vajúdó- és szülőszoba :D Azt nem is értem, hogy a vajúdóban közösen kell vajúdni másokkal? Azért az egy elégé intim dolog nem? Ez a többi kórházban is így van? Mi egyenlőre nem apás szülésben gondolkozunk (lehet, hogy ez még változik), de mindenképpen szeretnék magam mellett tudni egy szerettemet, mondjuk anyut, vagy egy dúlát. Ők sem lehetnek a vajúdóban? Azt olvastam a honlapon, hogy szívesen veszik a dúla ottlétét, de amikor a nőgyógyásznak felvetettem, hogy esetleg szeretném, eléggé elutasító volt. Azt mondta kicsit sokan lennénk... Érdemes szülésznőt fogadni?

16. b2076ec79b (válaszként erre: 15. - Mandy)
2007. dec. 5. 09:57

Köszi, ez valamennyire megnyugtató :)

Nem tudom még hogyan és mikor fogunk elindulni a kórház felé, mert tőlunk kb 40 km-re van :( Szóval azért időben el kell indulni, bár úgy gondoltuk, ha olyan időpontban indul el manó, akkor mentőt hívunk.

De azért nem szeretnék az első fájással beszaladni, már csak azért sem, mert otthon könnyebben megy a vajúdás is :)

15. mandy (válaszként erre: 14. - B2076ec79b)
2007. dec. 5. 09:51

Hajni!

Ahogy írtam én nem voltam a vajúdó szobában. Ahogy beértem, megvizsgáltak, és azt mondták, hogy mehetek a szülőszobába. Oda meg már jöhetett a férjem.

Szóval elvileg ha nem szaladsz be az első fájásnál, csak már mikor eléggé előrehaladott a dolog, akkor nagy eséllyel rögtön a szülőszobába mehettek!

Amúgy úgy tudom, a vajúdóba azért nem mehet apuka, mert az többágyas és lehetnek ott más anyukák is. De mikor én mentem (oda kellett betenni a táskát, amig a szülőszobába voltunk), nem volt ott senki. Szerintem ha egyedül Te vajúdsz, nincs ott más, akkor bemehet apa is.

2007. dec. 5. 09:40

Szisztok!

Én jövő februárban fogok itt szülni, örülök, h rátaláltam erre a topicra. :)

Kicsit, sőt nagyon elkeseredtem, h a vajúdóban nem lehet ott Apa... Hát az az egyik fő lényeg, h azokban az órákban velem legyen és tartsa bennem a lelket.. Vagy én gondolom rosszul? Az első babónk születését lekéste, így most nagyon készül az apás szülésre és a vele együtt járó öszes órára, beleértve a vajúdást is, illetve nekem is nagyon fontos, hogy ott legyen.. Főleg ha órákig fog tartani. Nincs valahogy lehetőség, hogy együtt legyünk? Gondolok itt arra, hogy nem megyek be a vajúdó szobába vagy ilyesmi...

13. Rekus
2007. dec. 5. 09:14

Van egy alternatív szülőszoba. Naagy franciággyal meg sarokkáddal, bordásfallal. Lehet aromaterápiázni, meg zenét hallgatni, meg van szülőszék és babzsákfotel is. Meg persze nagy labda ücsörgéshez.

A többi szülőszoba kisebb, mindegyiknek más színre van festve a fala, úgyhogy választhatsz színt:) A szülőágyak össze-vissza állíthatóak, szülőszékké alakíthatóak. Mindegyikhez van saját fürdő (ugye jól emlékszem?).

A babát szülés után nem viszik el, hanem ott a szobában van egy kis sarok ahol a szükséges vizsgálatokat elvégzik, illetve fürdetik. Bár szerintem inkább Mandy tudna írni.

A császárkor is ott lehet az apuka ahol fogadják a babát. Egy üvegajtón át nézhet (Zsolti azt mondta nem látott a műtétből semmit, de olyan jó volt, hogy én láttam őt, meg bíztatólag integetett). Ha minden rendben van, akkor felöltöztetés után meg is kapja a babát. Irigykedtem is, hogy ő előbb babázhat:)


Azt kell még tudni, hogy viszonyleg alternatív felfogású a szülészet (az élén a Bálint dokikkal;)) Gyk. hagynak vajúdni, és csak akkor avatkoznak be, ha kell. Ez van akinek nem jön be, de beszéltem olyan anyukával, aki azért (is) akarta a harmadik babát, mert itt olyan jó szülni:)

12. Rekus (válaszként erre: 11. - Mandy)
2007. dec. 5. 08:47
Kihasználtam a maximum itt tölthető időt, volt időm körbenézni:)
11. mandy (válaszként erre: 10. - Rekus)
2007. dec. 4. 08:29
Hú ezt a pontos leírást! Ez aztán jól megmaradt benned :))
10. Rekus (válaszként erre: 7. - Mandy)
2007. dec. 4. 07:28

Igen, olvastam.

Én kb 12 órát, szóval volt időm megfigyelni:)

Belépsz balra egy kényelmetlen szék és egy CTG készülék, utánna 4 ágy egy sorban. Jobbra a fürdő és még két ágy. Középen a hátsó részen egy fa asztal 4 kényelmetlen székkel.

A fürdőben van egy wc, egy mosdó és egy függönnyel leválasztott zuhanyzó. Ja a zuhanyzóba lehet kérni labdát! Nagyon jó volt a labdán ücsörögve meleg vizet magamra folyatva vajúdni, és közben kicsit ringatózni a labdán. Én teljesen kitulajdonítottam anno a fürdőt.:)

2007. dec. 4. 07:04

Jaj, most jut eszembe tartanak terhestornát, meg szülésre felkészítő okítást. Mindkettőt nagyon ajánlom!

A terhestornát egy nagyon jó beszélőkéjű gyógytornász tartja, és lehet tőle kérdezni mindent a szülésről! Az óra elején elmondja, ha a tornászós lányok közül valaki szült, hogy hogyan sikerült neki! Nagyon barátságos a hangulat. Szerettem ide járni. (Öltöző nincs, a teremben gyorsan átkapod a ruhát. Cipő nem kell! de polifoam vagy törölköző amire elülsz az igen.) És tartanak időnként papás órát is! Az nagyon jó! Nem gőzködi a papákat, hogy menjenek be szülésre, hanem elmondja, hogy mikor hogyan tudnak segíteni:)

Az előadásokon meg jókora tömeg szkott összegyűlni. Szerintem hasznos dolgokat mondanak, segítik a felkészítést.

És pzs-t vagy wc papírt vigyél magaddal, mert az nincs.


Van havonta egy alkalom, amikor a szülésznőkkel lehet ismerkedni, meg egy másik ahol a csecsemősökkel. Ezeken nem voltam.

8. Mágika75 (válaszként erre: 1. - Grenadin)
2007. dec. 2. 16:48

Szia Grenadin!


KisCsengénk 2006 augusztusában született a Szt. Imrében.

Soha, senkinek ne legyen más tapasztalata! A kórház, a szobák, a fürdőszobák, a dokik, a szülésznők, a csecsemős nővérek.... Tényleg csak jót tudok mondani. Az orvosom csak a szülésre jött be, mert szabin volt, de nem vettem észre különbséget a figyelemben vagy az ellátásban, mert ő nem volt jelen. Az ügyeletes szülésznő kissé nyers volt, de segítőkész és szolgálatkész.


Két kellemetlen dolog maradt meg... a fogadott szülésznőm nem jött be hozzánk. De ennek nem a kórház az oka, ez emberi hiba.

És a vajúdóba tényleg nem engedik be a kispapákat. De az nekem is kb 1 óra volt. A szülőszobában már ott várt Apa, amikor eljött az idő. :-)


Jó egészséget!

Mágika

7. mandy (válaszként erre: 6. - Rekus)
2007. dec. 2. 13:43

Hirtelen nem tudtam felidézni a vajúdót.

Igaz én nagyon rövid ideig voltam ott :)

2007. dec. 2. 12:17

Én is itt szültem idén. Ami negatív, hogy a vajúdó 6 személyes és ide nem jöhet be a férjed (általában nem töltesz itt sok időt, de én egy kicsit túlóráztam...). A dokik kedvesek aranyosak, a szülésznők is, bár a fogadott szülésznőmmel nem voltam teljesen megelédve.

A csecsemős nővérek is általában kedvesek voltak, de köztük van egypár nyersebb modorú.

A szobák tiszták, a bútorok nem lestrapáltak (csak az ágy kényelmetlenül magas). A fürdőszobák is teljesen rendben vannak. A room-in meg nagyon jó!:)

Ha lesz következő baba, akkor azt is ott szeretném szülni (csak másik szülésznővel;)

5. mandy (válaszként erre: 4. - Katesz24)
2007. dec. 1. 17:54

Hát tényleg nem hallottam még hogy bárkinek is gondja lett volna.

Kinél szültél? És mikor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook