Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
13234. kattantak (válaszként erre: 13233. - Wewe)
2014. nov. 18. 11:53

Szia!

bár nem frissek az élményeim, de hát ha segít:). az első 2008, ott nagyon ramaty állapotban voltam, mondhatni a szülés napján kb megmutatásra láttam a babám, és másnap is úgy hogy Párom bejött, és Ő hozta be, de nem volt velem, a következő nap kora reggeltől kaptam meg, mellre nem lett téve, szoptatást buktuk :(.

2. 2012. programozott császár fogadott csecsemőssel. felkészülve, sokkal jobb állapotba, tulajdonképpen szülés után visszatoltak a szobába, és rá kb 10 percre már meg is hozta a csecsemősnővér a kisfiam. rögtön mellre tettük :), ott maradt velem jó ideig, de mindig visszanézett a csecsemős, hogy bírom e még. aztán elvitte hogy pihenjek, meg ugye fel sem kelhettem még, de etetésekre mindig visszahozta. Másnaptól pedig megkaptam, de úgy hogy mikor pihire volt szükség, akkor vigyázott babócámra, mondhatni a legnagyobb támaszom volt odabent :)

Jah első császárral én 8 napig voltam, de mert belázasodtam a hazamenetel napján (kedd szülés, szombaton mehettem volna)és nem engedtek el. 2. szülés hétfőn császár, csütin mentem haza.

13233. wewe
2014. nov. 17. 19:30

Lehet, felmerült már a dolog, de ezt az irdatlan sok hozzászólást nem tudom átböngészni, és a legfrissebb vélemények meg főleg sokat számítanának.

Valószínűleg császározni fognak a Szent Imrében, és az lenne a kérdésem, hogy mi ott a protokoll, mikor kaphatja meg először anyuka a babát, mellre teszik-e hamar, ott lehet-e velem? Mikor engedik haza azt, akit császároztak?

13232. wewe (válaszként erre: 13222. - Manocska05)
2014. nov. 17. 19:28

Szia! Köszi, hogy megírtad!

És mi a helyzet azóta veled amúgy? Meggyógyultál ugye?

Ezek szerint nem szívesen foglalkozik problémákkal, csak terhesgondozás és ott se legyen nagy macera... Az asszisztensnő tényleg megéri a pénzét amúgy, bár legutóbbi két alkalommal már kifejezetten normális volt... de hozzáteszem, oda járok már a terhességem eleje óta..

2014. nov. 17. 13:45

Sziasztok,

Nem tudja véletlenül valaki, hogy nov 13-án a szülés felkészítőt tartó szülésznőket hogy hívták? Sajnos csak arra emlékszem, hogy az egyikük keresztneve Éva volt.

Köszi

13230. xxxyyy (válaszként erre: 13229. - Ági28)
2014. nov. 16. 22:49
Az én fogadott csecsemősömnek mindig volt rám ideje. A magándokim épp nyaralt mikor szültem (1hónappal korábban érkezett a kisfiam), ezért az ügyeletes volt bent, de nem sokat mozdított előre. De nekem volt fogadott szülésznőm, lehet azért sem foglalkozott velem az ügyeletes doki. Viszont a szülésznőm maximálisan mindent megtett, nagyon meg voltam vele elégedve, és nagy biztonságot jelentett, hogy végig velünk volt, de hagyta azt is, hogy néha csak a férjemmel legyek (pl mikor labdán zuhanyoztam).
13229. Ági28 (válaszként erre: 13227. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 16. 16:15

Köszönöm a választ!

Az a bajom, h nyáron sok dokival volt tapasztalatom. TB-s dokival és fizetőssel egyaránt. Tényleg sok pénz ment el különböző vizsgálatokra. Volt olyan doki, aki kb 5 perc alatt megvizsgált -pedig komoly diagnózist kellett megdöntenie- és levett 20.0000-Ft-al. Mellesleg még bunkó is volt. Áprilisban volt egy terhességmegszakításom, sajnos komplikációk voltak és a műtét után 2.5 héttel később szövetdarab esett ki. Akihez akkor jártam magándokihoz (ő csinálta a műtétet) tudta és mikor ezután mentem hozzá kontrollra ultrahanggal meg sem vizsgált, viszont egy manuális vizsgálatért elkért 14000-et és "amit még gondolok". Hálásnak kellett volna lennem neki egy abortuszért, amit nem akartam!

Szóval nem tudom mi a jó megoldás? Sok olyat hallottam, h a doki nem ment be a szülésre! A kolléganőim között kettő is akad!

Nem igazán pénz kérdése, hanem bizalomé. Persze a pénz sem elvetendő, mert a doki+szülésznő+csecsemős nővér kombó elég szép summa! Viszont szeretnénk köldökzsinórvért is levetetni és az is egy vagyon!

Szóval nagyon vacillálok mi legyen?

Ja és ami kiborít, h kinéztem egy doktornőt akinek a youtube-on volt fenn egy riportja, ahol áradozott és szimpi volt, mikor bejutottam hozzá, bocsi: ömlött belőle a takony, borzalmasan beteg volt arrogáns és bunkó. Persze a pénzt eltette, akkor nem volt bunkó.

Na ezért filózom. Ha ügyeletesnél szülnék, nem tenném ingyen! Nem fukarságból választanám az ügyeletet. Ráadásul anyósom pumpálja a dokikba a pénzt ha megérdemlik ha nem, úgyhogy tuti leesne neki valami.

Csecsemős nővért mindenképp szeretnék fogadni. Remélem lesz ideje velünk foglalkozni a sok másik baba mellett!

Bár kissé morbidnak tartom, h van TB-nk és mégis fizetnünk kell! Aki meg - már bocsi - megélhetési szülő, az vígan elvan!

13228. manó2000 (válaszként erre: 13227. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 16. 13:20

Ez abszolút így lehet, ahogy írod.

Nekem volt fogadott dokim, de amikor bementem a kórházba és még nem volt bent a dokim, az ügyeletes is normális volt, igazából nála is szülhettem volna.

Amikor bejött a dokim miattam akkor mással is foglalkoznia kellett.

13227. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13226. - Ági28)
2014. nov. 16. 13:01

Nagyon sokan szülnek úgy, egyátalán nem gáz. Én személyesen még nem tapasztaltam azt, hogy valakivel kirívóan nem foglalkoztak volna ezért. Nekik ez a munkájuk, ezért kapják a fizetésüket.


Jóval többen szülnek ügyeletesnél annál, mint itt a fórumról gondolod, itt azért általában a jobb módóúak, faxnisabbak témáznak erről (már bocsánat fórutársak, ez nem bántás akart lenni).


Sokkal inkább az számít tapasztalatom szerint, hogy hányan szülnek akkor, amikor szülsz. Ha kevesen vannak, vagy netán egyedül vagy, akkor körülötted fog mindenki ugrálni, még akkor is, ha ők is csak fél gőzzel dolgoznak. Olyan szülésed lesz, hogy vissza fogod sírni.


Ha viszont meg 20-an vannak, akkor meg hiába fizettél milliókat, probémás a helyszűke is, a vajúdás is, és mivel ott tolong ezer apuka, a nővérek, szülésznők, csecsemősök pörögnek, kevésbé lesz a dolog meghitt, hamarabb bekötik az oxyt is, stb... Sőt, még a fogadott dokidra is rásóznak ezt-azt, hiába csak miattad ment be. Ha valaki rosszul van, vagy baj van, akkor őt is be fogják fogni.


Én nem is akartam saját dokit többedik szülésekre. A negyediknél végképp nem akartam fogadott orvost, csak aztán megműtöttek terhesen, aztán emiatt mégis fogadtam valakit, hogy azért legyen aki tisztában van a bajaimmal.

13226. Ági28
2014. nov. 15. 18:13

Sziasztok! Lehet felmerült már a téma, de sajna nem tudom végigolvasni az összes hozzászólást. A kérdésem az lenne, hogy mennyire gáz ügyeletes dokinál szülni? Lehet az orvosom már nem lesz a kórházban mikorra ki vagyok írva.

Külön szülésznőt pedig már nem lehet fogadni, ha jól hallottam. Szóval érdekelnének az ügyeletesnél való tapasztalatok pro- és kontra.

Csecsemős nővért mennyivel előbb fogadtatok?

13225. devonshire (válaszként erre: 13221. - Szirish)
2014. nov. 11. 18:23
Érdekes én tök vártam hogy milyen lesz labdán. Mondjuk az oxy miatt a szobában labdáztam, de az a 2 fájásom volt a legrosszabb :D
2014. nov. 11. 12:29
Vicces, egyszer én is voltam Zsigmond dokinál, amikor Horváth Ferencet helyettesítette éppen. A doki szimpatikus volt, de nekem is az aszisztens miatt volt az a benyomásom, hogy ide biztosan nem szíven járnék. Akármit kérdeztem az orvostól, folyton közbeszólt, belebeszélt, okoskodott. Néztem is kérdőn az orvosra, hogy ezt ő miért hagyja...
13223. ipomoeak (válaszként erre: 13222. - Manocska05)
2014. nov. 9. 17:35
Hozzátenném, hogy a vele "rendelő" idős asszisztensnő is megér egy misét... Én még egy ilyen érzéketlen és felháborító viselkedésű nővel nem találkoztam. Kismamaként vérzéssel mentem hozzájuk, sürgősséggel. Kioktatóan közölte, hogy terhesgondozás 4 hetente van és ne raboljam más betegektől a sürgősségi időpontot. Akkor voltam náluk utoljára. Utána mentem Dr. Jimenezhez, aki nagyon kedvesen fogadott és azonnal veszélyeztetett kismamaként felvetetett táppénzre.
13222. manocska05 (válaszként erre: 13205. - Wewe)
2014. nov. 9. 10:26

Én régebben jártam hozzá nagyon sok problémám volt, bármit mondtam mindenre az volt a válasz csináltassak terhességi tesztet biztos az a gond. Megvizsgálni nem vizsgált meg, több éven keresztül ment a huza vona amikor már nagy gond volt akkor mentem a magán dokihoz (ismerős által), akinél nagyon sok gond kiderült. Két műtéten vagyok túl és a szövettan kimutatta hogy a méhszájseb elrákosodott.

Kedvesnek kedves volt, de ha normálisan kivizsgált volna vagy rendesen reagált volna a panaszokra nem lett volna gond.

13221. szirish (válaszként erre: 13211. - Amika22)
2014. nov. 8. 17:27

Szerintem ez egyén függő. Én úgy voltam vele előtte,hogy nem akarok élni semmi ilyesmivel, de aztán mikor fájt akkor már egész máshogy gondoltam.


Nekem eléggé durva volt, de azért kibírtam (nem volt más választás). Szóval tudtam ,hogy fájni fog, meg az elején is fájt, de nem gondoltam ,hogy az olyan erős lesz a végére. A zuhanyzóba labdán ülni az segített kicsit.:). És amikor túl voltam rajta,és fogtam a picikém rögtön elfelejtettem az egészet (szó szerint :)


Utólag örülök, hogy nélküle is kibírtam :) (és kicsit büszke vagyok magamra)


Ha ott leszel, úgyis tudni fogod majd :) Könnyű szülést neked!:)

13220. Amika22 (válaszként erre: 13219. - Devonshire)
2014. nov. 8. 17:06

Köszönöm szépen a véleményed!

Nekem a domim ajánlotta és elmondta hogy ha kérek akkor kapom,mert nem tartja jó dolognak az elhúzódó vajúsádkor a szenvedést.Szerintem ha beindul a vajúdás és átélem a fájdalmakat, akkor fogok dönteni.Addig úgy sem tudom mi vár rám.

Nem sok van hátra, ma töltöttem a 39. hetet.

13219. devonshire (válaszként erre: 13211. - Amika22)
2014. nov. 8. 16:52

AMIKA22


Ez annyi mindentől függ. Kívánom hogy olyan legyen a szülésed mint nekem, gyors könnyű, fájás nélkül. Akkor nem kell EDA.


MOndjuk manapság sokan a természetesség hívei, így gyötrelmesen hosszú és borzasztó kínokat is kibírnak nélküle.


Szóval ez teljesen egyénfüggő. Én nem beszéllek le róla mint sokan mások, szerintem nem attól anya egy anya, hogy szenved mint a kutya, és hiába mondják, hátránya még egyetlen babának sem lett abóól hogy EDA-t kapott az anyukája.


Úgyhogy szerintem várd meg vele a vajúdást, és majd ott dönts, hogy van-e elég erőd anélkül, vagy inkább kellemesebbé teszed :)


Annyit viszont mondok hogy a Szent Imrében nem kínálgatják az EDA-t. De ha a dokid felajánlotta, akkor biztos kapsz, ha kérsz,

13218. mincus17
2014. nov. 8. 15:02

Sziasztok,

Új fórumozó vagyok, nem annyira illik talán ide a téma, de hátha vki tud nekem segíteni.

Három éve vagyok skizofrén, szerencsére gyógyszerekre jól reagáltam, most 50 mg Xepliont kapok havonta injekcióban.

Viszont felmerült a babavállalás gondolata. Sajnos ha teherbe esem, akkor sem maradhatok gyógyszer nélkül, így a pszichiáterem egy farmakogenetikai vizsgálatot javasolt, hogy megnézzék, hogy a Xepilion hogyan hat rám, és ebből talán tudnak következtetéseket levonni, hogy a magzatra hogyan hatna.

Az volna a kérdésem, hogy van-e vki, aki átesett már ilyen vizsgálaton, mert az orvosaim nem nagyon tudták megmondani, hogy hol csinálják, azóta már ezt sikerült kiderítenem. Még a nőgyógyászomat is kikérdezem, de hátha valamelyikőtök hallott már erről a vizsgálatról.

Minden választ előre is köszönök.

13217. Bocikapitány (válaszként erre: 13212. - Emmami1)
2014. nov. 7. 21:50

Szia!

Barna Peter nagyon jó döntés, én hozzá jártam végig, nála szültem júliusban, ha gondolod, kêrdezz nyugodtan!

2014. nov. 7. 17:35

13212. Emmami1

Dr. Sziller István magánrendelésén 9-12 ezer Forcsi Ultrahanggal is. Nagyon kedves ő is és az asszisztensek is. Nekem őt a régi gyerekorvosom ajánlotta, nagyon meg vagyok vele elégedve.

13215. Orsy27 (válaszként erre: 13210. - Szirish)
2014. nov. 7. 14:41
Örülök, hogy minden rendben volt! Nekem is nagyon sokat segített Viki július végén, amikor szültem, de passz, hogy milyen minőségben van a kórházban. :) Nagyon kedves volt, és tényleg sokszor segített.
13214. Amika22 (válaszként erre: 13213. - Amika22)
2014. nov. 7. 12:39
Ja én nem havonta kell menni, csak amikor egyébként is kötelező.Én 6 hetente jártam.Most 39 hetes vagyok.
13213. Amika22 (válaszként erre: 13212. - Emmami1)
2014. nov. 7. 12:38

Szia!

Én az apjához Barna Istvánhoz járok.Ott 13+8ezer az uh.

A péterhez egyszer mentem amikor a dokim szabin volt.Na itt 10ezer volt a konzultáció és 8ezer az uh.

13212. Emmami1
2014. nov. 7. 11:56

Sziasztok! 5 hetes terhes vagyok. Tudtok olyan orvost ajánlani, ahol 10-12 ezer forintnál nem több a vizitdíj és ebben benne van az UH is?

Illetve ehhez kapcsolódóan az lenne még a kérdésem, hogy milyen gyakran szoktak ultrahangot csinálni, minden találkozáskor? Csak mert sok orvosnál úgy van meghatározva a díj, hogy pl. 10 ezer Ft a konzultáció és általában 8 ezer az ultrahang, amit sokszor külön szonográfus csinál. A kettő együtt elég húzós havonta.


Dr. Barna Péterhez jelentkeztem be jövő hétre első vizsgálatra, nála hogy megy az ultrahangozás, milyen gyakran csinál?


Köszi

13211. Amika22 (válaszként erre: 13210. - Szirish)
2014. nov. 7. 11:12

Szia!

Örülök, hogy minden rendben volt veletek és jók a tapasztalatok! Én a napokban fogok itt szülni,15re vagyunk kiírva. Kérdésem lenne, hogy mennyire volt bírható eda nélkül a szülés? Nekem van dokim aki felajánlotta, de ha nem muszáj akkor nem szeretném igénybe venni.Köszi a válaszodat!

13210. szirish
2014. nov. 7. 10:53

Én is beszámolok:


Október 25-én megszületett az én pici fiam is ! Nem volt semmiből sem fogadott, de nem éreztem úgy ,hogy nem törődtek velem. (kivéve ,hogy nem kaptam EDA-t, de az érthető ,mert már elég későn kértem, és végül nem is bánom) . Nekem a legtöbbet egy Viki nevű fiatal lány segített(pontosan nem tudom ,hogy ő milyen beosztásba volt,mert az ügyeletes szülésznő nem ő volt, és nem voltam észnél ,hogy megkérdezzem:)).Sikerült a gátvédelem is meg minden rendben volt.

Az orvos ,és a szülésznő nem túl sok mindent csinált.


A gyermekágyról sem tudok semmi rosszat mondani.Mindenki segít, ha türelmes vagy és normálisan kérdezed ( egyetlen egy vágott egyszer pofát,de ő is segített). Éjszakára ott hagyhatod a babát, nem fognak lenézni érte, ha látják ,hogy nagyon kivagy ( persze ha otthagyod akkor kap cukros vizet, aztán meg tápszert).


A kaja tényleg nem a legjobb, de azt úgyis hoznak a látogatók :)

13209. mnikoka (válaszként erre: 13205. - Wewe)
2014. nov. 5. 23:58
Szia wewe! De jó olvasni, hogy már lassan babázol. Remélem minden rendben, kár, hogy nem írod a naplód.
13208. devonshire (válaszként erre: 13198. - Ipomoeak)
2014. nov. 5. 11:25
Köszi, akkor mindenképpen hozzá fogok bejelentkezni, úgyis lassan aktuális a rákszűrés.
13207. devonshire (válaszként erre: 13204. - Jollymama)
2014. nov. 5. 11:23

Én is így voltam :)

1. baba

13206. fuloplilla
2014. nov. 4. 18:18
Én Zsigmond doktorhoz jártam terhesgondozásra és nála is szültem.Hát én CSAK jót tudok róla mondani. A szülésnél nagyon kedves volt,nagyon sokat dícsért, nagyon megnyugtató volt a jelenléte. Legközelebb is biztos,hogy nála fogok szülni.Mindenkinek csak ajánlani tudom :)
13205. wewe (válaszként erre: 13193. - Manocska05)
2014. nov. 4. 14:06
Szia! Megírnád, hogy milyen rossz tapasztalatod volt Zsigmond doktorral? Én hozzá járok, és 34. hétben vagyok, hátha jobb tudni...
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook