Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Harcosok étrendje - jön valaki? fórum

Harcosok étrendje - jön valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
349. mary75 (válaszként erre: 348. - 7a23ed9179)
2012. máj. 10. 20:09

Köszi!

Én már mindenre vevő vagyok, csak beinduljon végre valami. Sajna a könyvem nincs itthon, így nem tudok utánna nézni. Most meg már hulla vagyok és fáj minden izmom a tornától.

jó éjt! Kitartást neked is!

348. 7a23ed9179 (válaszként erre: 347. - Mary75)
2012. máj. 10. 18:42
Én minden hétvégen lazító napot tartok, mikor eszem rendesen napközben is. 1-2 ilyen nap után jobban beindul a fogyás. Lehet, hogy hosszabb a stagnálás, ha már hozzászokott a szervezet egyfajta táplálkozáshoz, egy kis kilengés újraprogramozhatja a dolgot, valami ilyesmit a könyv is írt.
347. mary75
2012. máj. 10. 12:21

Sziasztok!

Én teljesen elkeseredtem :(((. 2 és fél hónap alatt csak 4 kilót fogytam, Innen pedig 50-60-80 dkg fel illetve le. Csináltam húsmentes 2 hetet, semmit sem ért. Mindent betartok, szinte minden nap tornázom (hetente 5-6 alkalom), magamhoz képest nagyon is sokat. És kb. 1 hónapja áll a súlyom. :((. Se cm, se kg. Úgy döntöttem be vetek más eszközöket is (zsírégető és társai) és pluszban elmegyek kivizsgáltatni magam.Nem adom fel csak nagyon nehéz így.Ja és nem 2 kg feleslegem van.

Na sziasztok, remélem Nektek jobban megy.

346. laci665 (válaszként erre: 342. - AlBundy)
2012. máj. 7. 18:15

Nos.

Én kiolvastam a Paul könyvét.Pavel Tsatsouline könyveit aki Oroszországban kiképző tiszt volt. Arnold Schwarzenegger enciklopédiáját és Anita Bean sportáplálkozásról szóló könyvét. Ezek voltak a főbbek nem sorolom el most mind.Személyesen ismerek több befutott testépítőt és súlyemelőt. A tömegelés azért jár zsírosodással mert ahoz hogy elég fehérjét vigyél be meg kell enni rengeteg ételt vele a sok kalóriát. A szálkásítás ami kalória megvonást von magával ott meg nehéz pótolni a fehérjét. Fehérje kiegészítővel megoldható hogy ne kelljen eggyik odlal felé sem elcsúszni. Én úgy szabadultam meg a hasamtól hogy a karom megmaradt 41-42-esnek amilyen elhízás előtt volt. Hogyan? kevesebbet ettem és fehérje kiegészítőt ittam havi 2 kilónyit. Az erősítő edzésekkel rákényszerítettem a testem hogy izmot ne bontson el mert arra szüksége van. Kardio edzésen pedig úgy addig és olyan intenzitással edzettem hogy zsírt bontsak vele.

Igazat adok neked abban amit írsz de ezeket a "mellékhatásokat" le lehet csökkenteni minimálisra!

Paul gyakorlatai nagyon hasznosak. Mutass egy embert aki a saját súlyával nyom vállból? Kezenállva fekvőtámasszal elérhető! Aki félkézzel lehúz bicepszre 50 kilót? húzódzkodás 1 kézzel szintén elérhető! A fitnesz egy üzletág. Nem tenne jót nekik ha mindeki otthon kigyúrná magát. Ezért belesulykolják az emberbe hogy járjon terembe emelgessen súlyokat mert máshogy nem lehet szépen kinézni. Mondom ha testépítő akar lenni valaki akkor oké. Ha csak olyan akar lenni mint egy férfi modell akor nem kötelező a terem.

[link]

Amin te nevetsz ennek a férfinek a mindennapjába beletartozik és elég tiszteletre méltó ahogy kinéz korára való tekintettel. És persze sokan járnak azért konditerembe hogy így nézzenek ki!

[link]

345. AlBundy
2012. máj. 7. 14:20
Oké. Bocsánat közben privát vonalra tereltem a dolgot...
2012. máj. 7. 13:17
Itt ne veszekedjetek, ha kérhetjük. Végül is mindenki magának csinálja az egészet, és úgy is eldől, hogy jó úton jár-e.
343. AlBundy
2012. máj. 7. 12:27
A jelért bocs.. Azt véletlen kültem..:)
342. AlBundy
2012. máj. 7. 12:26

Én sem vitát akarok róla nyitni, de azért az elég röhejes feltevés, ha valaki azt állítja, hogy izomvesztés nélkül tud fogyni a zsírból.

Szálkásítás és tömegelés. E kettő közül kell választani. A szálkásítás akaratlanul is izomvesztéssel fog járni a tömegelés meg akaratlanul is zsírosodással is fog járni.

Aki ezt ki tudja kerülni az genetikai csoda..

Attól, hogy elolvastad a fegyencedzést, ahol Paul "the coach" Wade vagy ki a tököm, azt mondja, 5 vagy 6 gyakorlattól ilyen meg olyan leszel, nem leszel a téma szakértője. Kicsit szélesebb körben olvass ennek utána. Ne egy az élete kb 60%-át sitten töltő bünőző könyvétől várd a csodát.

341. laci665 (válaszként erre: 339. - AlBundy)
2012. máj. 7. 12:10

Bundy

A fogyás= súlyveszteséggel. A súlyod lehet kevesebb ha vizet zsírt vagy izmot dobsz le magadról. A szálkásodásnál csak zsírt bontasz mást nem.

Aki tegyük fel 160 kiló annak mindegy mennyi izom stb megy le csak ne legyen hájas ő fogy. Egy izmos ember akin van egy kevés fölösleg azt akarja ledolgozni izomvesztés nélkül az szálkásodik.

Se a súyzós edzés sem a calisthenic nem jobb.

Az hogy melyik a jobb az a céltól függ. Ha szeretnél testépítő lenni akkor mindenképp súlyok kellenekek progresszíven terhelve az izmokat.

Ha kevés helyen kevés eszközzel szeretnél egy sportos izmos SZÁLKÁS fizikumot akkor a calisthenic a jobb!

Nem akarok erről vitát nyitni nem erről szól a blog. Ahogy elnézem szerintem kicsit informáltabb vagyok a témában úgyhogy széllel szembe ne vizelj. Ha neked vicces ne csináld!

340. laci665 (válaszként erre: 338. - Mary75)
2012. máj. 7. 12:03
Köszi a választ reméltem hogy valahogy így lesz :)
339. AlBundy
2012. máj. 7. 09:04

Felhívnám mindenki figyelmét, hogy szálkásodás=fogyás. Nem értem miért választják szét a kettőt.

Olvastam mint a mesztelen harcost és a sittes edzést is. Vannak benne hasznosítható gyakorlatok, de azért elég nevetséges azt mondani, hogy jobbak mint a súlyzós edzés (már amikor a könyvben olvastam akkor is nevettem)...

338. mary75 (válaszként erre: 333. - Laci665)
2012. máj. 7. 07:56

Szia!

Üdv a harcosok között! A túlevésről csak annyit szeretnék Neked írni, hogy az én férjem is elkezdte velem ezt az életmódot ő ugyanúgy mint Te Ő is csak szálkásodni akart. Este ő is azt eszi amit "talál", persze ő is iszik fehérjét,és próbálok egészséges dolgokat elé tenni, de ha úgy kívánja szalonnát eszik, vagy süteményt vagy akár egy tábla csokit, mert ő sem akar fogyni, és mindezek ellenére fogy és szálkásodik. A 4 óra alatt nyugodtan oszd szét az ételeket és idővel majd többet bírsz enni, ahogy a könyv is mondja. Csak arra figyelj hogy az utolsó étkezésed és a lefekvés között teljen el minimum 2 óra.

337. 7a23ed9179 (válaszként erre: 336. - Laci665)
2012. máj. 6. 17:09
Rendben, rákeresek. A kettlebell az tetszene, ismerem is, imádok súlyokkal dolgozni, de sajnos nálunk itt nincs ilyen edzés már((
336. laci665 (válaszként erre: 334. - 7a23ed9179)
2012. máj. 6. 14:54

Étrtem. Mindenesetre én nem szeretnék kevesebbet enni mint amúgy mert nem akarok izmot veszíteni.A fehérje megvan tojásból húsból és fehérje kiegészítőt iszok. Remélhetőleg elég majd elválik.

Nos én nem használok kézisúlyokat. Volt nekem is de eladtam. Ha kemény szálkás izmos fizikumot akarsz ajánlom a gettó edzést és a calisthenicet. Keress rá youtubeon rengeteg videó van: Ghetto workout,Calisthenics.Egy kettlebell se jön rosszul. Ha van kedved olvasni is akkor Pavel Tsatsouline kezd el a kettlebellt,meztelen harcos,Paul Wade fegyencedzés. Ezekben olyan edzések vannak amit minimális hely és eszköz mellett tudol végezni. Ha a gyakorlatoknál akasztol magadra +súlyt igazán szép nagy izmokat lehet elérni. Ha kérdésed van elérsz itt.

2012. máj. 6. 13:20
Hétvégeken lazítok, és eszem rendesen, mint a család. Tegnap lángost sütöttem, persze betoltam én is pár darabot. Hát én henteregtem egész délután és este, olyan nehéz volt. Megbántam a torkosságom. Most ebédel kint a család, de én a kefíres zöldségemmel külön vonultam és nem is sajnálom, hogy most nem ebédelek. Majd este a nekem való részeit megkóstolom az ebédnek.
334. 7a23ed9179 (válaszként erre: 333. - Laci665)
2012. máj. 6. 13:18

Nem kell annyit enned, mint napközben szoktál, legalábbis aki fogyni akar, annak egyáltalán nem is ajánlott este sem degeszre tömni magát. A szálkásodáshoz persze ehetsz, főleg fehérjét, zöldséget, minimális CH-t. Igen, a 4 óra alatt annyit és akkor eszel, amennyit akarsz, a fentieket figyelembe véve.

Én is kérek tőled tanácsot: gyerekek mellett nem tudok konditerembe járni, régebben is itthon súlyzóztam. Tudsz pár jó gyakorlatot itthoni egykezes súlyzóhoz?

333. laci665
2012. máj. 6. 10:00

Sziasztok

A héten kezdtem el az étrendet. Nem esik nehezemre a napközbeni alulevés csak ha valamit megkívánok akkor kicsit rossz meg az ételek illata elég erősen hat rám :D Rólam annyit hogy itthon edzek pusztán hbbiból hogy erősebb és jobb fizikumom legyen. Kihagytam nagyjából 3/4 évet mert barátnőmmel sokat voltam együtt sokat lustákodtam vele és folyton étellel tömött mint ahogy a könyvben írták a ketrecbe zárt ragadozókról.:D Kezdtem magam már kellemetlenül érezni felszedtem egy csomó zsírt de szerencsére az izom megmaradt. Újév után nemsokkal kezdtem el újra edzeni. Heti 6 edzésre mentem fel fokozatosan 4 kardio 2 erősítő/szinten tartó mellette kevesebbet ettem és zöldteát ittam. Ezzel le is ment a zsír nagyrésze de maradt és kicsit megállt a szálkásodás.Hangsúlyozom én szálkásodni és nem fogyni akartam.

Szóval a héten elkezdtem és fogytam is egy keveset legalábbis a formámon látszik. A kardiot elhagytam nehogy túl erősen katabolikus legyen a nap vele.

Az esti evés viszont nekem kicsit fura. Nem bírok olyan sokat enni egyszerre hogy bepótoljam a napközbeni étkezéseket. Alapból etem 4x napközben de így egyszerre csak 2 adagnyit tudok legyűrni.

Nem tartom azt hogy először zöldség aztán egyre nehezebb étel. Azt eszem amit találok a hűtőben és minél táplálóbb azaz fehérje dús. Először csak kicsit kóstolgatom majd pihenek vagy 5-10 percet hogy bemelegítse a gyomrom aztán nekilátok és megeszem. A végére dugig vagyok de kevésnek érzem.

Kérdés hogy ehetek később is megint? Csak mert ahogy nézem a beosztást nagyjából 4 óra jut étkezésre. Ezt be lehet osztani? mondjuk a 4 óra alatt én eszek 4x? Akkor nagyjából fedezné a napközben el NEM fogyasztott mennyiségem.

A válaszokat előre is köszi :D

Kitartást mindenkinek nem olyan nehéz.

332. mary75
2012. máj. 5. 13:46
Én két vagy három éve az update módszerrel fogytam 7-8 kilót. Amiből most jött vissza egy pár azért kezdetem én is kutakodni, amikor rátaláltam a harcosra. Persze először nem hisz az ember benne, de az eredmények meggyőzőek. Eleinte többet fogy az ember, aztán stagnálás, csak ki kell tartani. Én több mint 2 hónap alatt fogytam 4,5 kg-ot. Néha elkeseredem, de nem adom fel. Megszoktam, friss vagyok, ahogy Micimorcy írta nincs kajakóma, kávét csak azért iszom mert jó, egyébként nem lenne szükségem rá. Nagyon jó túlevés előtt mozogni, érzed, hogy tele vagy energiával. És igen, ha fogyni akarsz itt sem lehet észnélkül zabálni. De a könyvben le van írva és itt is ellátjuk egymást tanáccsal feltéve, ha nem tünnek el a többiek :). Tehát szerintem egy próbát mindenképpen megér és ha kérdésed van gyere és kérdezz nyugodtan.
331. 7a23ed9179 (válaszként erre: 330. - Ilcuska)
2012. máj. 4. 11:24

Én két éve fogytam 17 kilót az inzulinszétválasztó diétával. Azóta visszaszaladt 4 kiló és újra elszántam magam a fogyásra. A régi módszer helyett kezdtem a harcosok étrendjét. Eleinte nehéz volt, mi tagadás, és mivel csak 3 kiló ment le 1 hónap alatt, reménytelennek ítéltem és abbahagytam, visszatértem a másik diétára. De nem ment! A napközbeni evés ugyan jólesett, de fáradt voltam tőle, jött délután a "kajakóma", nehezebb volt kontrollálni mit és mennyit eszem. Egy-két hete újra harcos étrenden vagyok, lement 2 kiló, és tudom, hogy most stagnálni fogok, de kitartok! Tegnap egész nap egy banánt ettem (mondjuk ez nem ajánlott annyira, de nem volt hirtelen más) és simán kibírtam estig, a túlevési szakaszig! Amúgy napközben, alulevéskor kefírt és zöldséget eszem.

És egy idő után már este sem tud sokat enni az ember, legalábbis nálam így van. A túlevés sem kontrollálatlan zabálást jelent, vannak azért előírások, amiket be lehet tartani. Olyan szigorúan én sem veszem, mint ahogy a könyv ajánlja, de azért próbálok figyelgetni. Végül is annyit eszem meg este, mint mondjuk máskor ebédre, viszont nincs hozzá más nagyobb étkezés.

Remélem, hosszabb távon tényleg hatni fog. És ha megszokja az ember, nem is jó már máshogy étkezni, nekem legalábbis így munka mellett ez nagyon jó. Hétvégén azért lazítok kicst, és eszem rendesen, amit a család, ezt egyébként maga a könyv sem tiltja, csak utána vissza kell térni a harcos étrendre.

330. Ilcuska
2012. máj. 4. 09:33

Sziasztok!


Gondolkodom ezen a fogyási módszeren, de minden orvos ismerősöm ellene van. Már sok fajta módszert kipróbáltam, de igazából semmi nem segített. Azt mondják a legjobb fogyást a normális étkezés ( persze módjával ) érhető el, és a legfontosabb az esti evés lecsökkentése!

Ti mit gondoltok erről? Mert ez a diéta meg pont az ellenkezőjéről szól!

Várom segítségeteket!

329. ancsi63 (válaszként erre: 323. - 7a23ed9179)
2012. máj. 3. 07:30
Itt leszek és figyelek. :-)
328. mary75
2012. ápr. 29. 20:38
Hát lássuk csak. Mindenképpen salátával kezdem az étkezést (retek, paradicsom, hagyma, jégsaláta), aztán igyekszem fehérjét (hús, tojás, túró, sajt)enni ismét valami zöldségfélével bab, lencse, párolt karfiol. Sokszor csinálok körözöttet is, azt barna kenyérrel eszem vagy magában. A végén pedig eszek egy kis szénhidrátot, sajnos ezt még mindig nem tudom elhagyni vagy magvakat mandula, mogyoró,napraforgó. De ha éppen föztem a gyerekeknek, akár azt is megeszem, ha úgy ítélem meg, hogy jó. Igyekszem mindig a szervezetemre figyelni, hogy mit is kíván.
327. 7a23ed9179 (válaszként erre: 325. - Mary75)
2012. ápr. 27. 21:32
Esténként mit eszel? Én nem főzicskélek, úgyhogy jó lenne ehhez pár ötlet.
326. 7a23ed9179 (válaszként erre: 325. - Mary75)
2012. ápr. 27. 21:31
Jövök, mert nagyon elszánt lettem és ilyenkor van kitartásom is! :)
325. mary75
2012. ápr. 27. 19:19
Sziasztok! Én is azt hittem, hogy már mindenki feladta és elment erről az oldalról :((. Én meg szép csendesen csináltam tovább.:))) Micimorcy, én 2 hónap alatt 4 kilót fogytam, úgyhogy ehhez képest a Te eredményed sokkal jobb. Én megszerettem ezt a módszert és nem szeretném abbahagyni, magamhoz képest sokat sportolok is és nem adom fel. A testem láthatóan feszesebb és karcsúbb. Egyébként én is sok kefírt ettem, de lehet is enni, emiatt ne aggódj.Annak örülök, hogy ismét elindult a fogyásod csak légy kitartó! Remélem, most nem fogtok eltünni, azért jó néha "hasonszőrüekhez" szólni. :) Kitartás!
324. 7a23ed9179 (válaszként erre: 321. - Ancsi63)
2012. ápr. 27. 13:29
3 kilót fogytam egy hónap alatt ezzel és keveselltem, azért hagytam abba. De rájöttem, a régebbi diétámat már nem tudom úgy betartani, mint ezt. Munkában pláne ideális ez a diéta, mert egyszerűen nem hozok más kaját, mint zöldséget. Igaz, én naponta benyomok mellé ebédre kefírt is, de anélkül nem bírom megenni a nyers zöldséget. Először gyümölccsel csináltam, de az volt a baj szerintem, jobb a zöldség alulevéshez. Most pár nap alatt lement 2 kiló, gondolom, víz jórészt, de akkor is örülök neki!
2012. ápr. 27. 13:26
itt vagyok, ne menj el)
322. ancsi63
2012. ápr. 27. 10:02
:-( úgy látom nem aktív ez az oldal. Keresek másikat. Sziasztok.
321. ancsi63 (válaszként erre: 320. - 7a23ed9179)
2012. ápr. 24. 12:47
Szia! Visszatértél? Miért hagytad abba az étrendet? Én még csak pár hete csinálom, de már megszoktam, hogy így eszem. Igaz, nem fogytam semmit, de türelmes leszek.
2012. ápr. 23. 14:03
Abbahagytam egy hónap után ezt az étrendet, de fene tudja...lehet, hogy lassabb vele a fogyás, de amióta nem tartom, napközben olyan nehézség érzésem van, és még nehezebben kontrollálom magam...visszatérek holnaptól ide:)
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook