Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Külföldi munka.... fórum

Külföldi munka.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2015. nov. 9. 07:30

Sziasztok!


Van olyan valaki aki szeretne külföldön hajón dolgozni? Alapfokú angollal?


Ha valakit érdekel írjon:)

152. VendrinerPiroska (válaszként erre: 124. - 937a2a883a)
2012. jún. 24. 18:44

Egy au-pair hetente átlagosan 80-120 fontot kap, ami zsebpénznek minősül és messze nem átlagkeresetnek - a gyári munkás minimál bér mellett, teljes munkaidőben 200 font felett kap heti nettót, a pincéreknél ott a borravaló is.

Az hogy milliomos zsidó családnál dolgozik, az nem igazán jelenti, hogy ő többet kapna, mint bárki más, ugyanis ők még rosszabul fizetnek, ahogy tudom.


Amennyiben tényleg a lábát ki nem teszi a házból, ahol dolgozik (esetleg 1-2 hónapig müködik, szerencsés esetben) és nem kell még tamponra sem költenie, mert megveszik a háziak vagy lenyúlja tőlük, akkor nagy mákja van és félre tudja tenni a teljes fizuját, de ez legalább olyan kivételes lenne, mint amilyen valószerűtlen. És olyan tényleg csak a mesében van, hogy valakinek tényleg SEMMIRE sem kell költenie itt (meg otthon sem)és semmi saját kiadása sincs, mert megkapja a háziaktól, ugyanis ez itt nem szokás. Ha évente többször is hazajár, akkor már min. itt nem müxik az egész, mert az utazás is pénzbe kerül, nem csak Mo-ra, de Anglián belül is (hacsak nem lakik a reptéren) és ez nem egy olcsó hely. Fiatalkoromban voltam au pair és vannak jelenlegi au pair ismerőseim, ugyhogy tapasztalatból beszélek. Persze én tényleg csak au pair voltam és ennek megfelelően dottáltak (érts.: nem masziroztam se papát a családban, sem másokat.)


Az hogy valaki évek alatt összespórol magának annyit, hogy felujítsa a házát az nem lehetetlen dolog, ha rendesen sporol, amibe ezek szerint a kint élő család is segit. Minden esetre, senki sem tud többet megspórolni, mint amennyit keres, pláne, ha költségeit is maga fizeti, de egy lakásfelujítás az szerintem belefér. Persze az életminőségben és költségekben vannak különbségek: lehet tömegszálláson lakni és osztozni egy budin 12 másikkal. Így 70 font ágyanként hetente, egy tisztességes garzon viszont errefelé rezsi nélkül 550.


A pincéreknél a borravaló eléggé megdobja a fizut és sok esetben heti 50-60 fontért még szállást is kapnak, amennyiben szállodában dolgozik. Egy használt kocsi itt nem elérhetetlen álom, sőt szerintem, még olcsóbbak is, mint otthon.


Ennyit a realitásról. Persze én is sok "bezzeg neki milyen jól megy a külföldi munkából" sztorit hallottam, csak én össze tudom rakni, hogy mi van mögötte. Valójában.;)

2012. jan. 10. 11:45

Ausztria:


[link]

2012. jan. 9. 22:37
Tud valaki valami külföldi munkát?
2011. dec. 24. 12:47
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek!
148. ginaanyus (válaszként erre: 145. - K_nm)
2011. okt. 25. 21:23

Pontosan én se tudom, hogy miért kell itthon is fizetnem. hiszen amikor intéztem a férjem itthoni TB-jét, azt mondták, hogy ha kint bejelentett munkát talál, akkor azt itthon be kell jelentenem, s nem kell fizetnem.

De a férjem ragaszkodott hozzá, hogy fizessem itthon is. Állítólag az egyik munkatársa járt rosszul, amikor lebetegedett, s itthon műtétre kellett mennie. Valami olyasmit magyarázott a párom, hogy a kinti biztosítás csak alap szolgáltatásokra érvényes. illetve attól függ, hogy a munkáltató mennyit fizet utána. S így ha a biztosítása nem fedezi a költségeket, akkor azt keményen ki kell perkálni. Függetlenül attól, hogy melyik eu-s országban fizetik a biztosítást.

No meg az is előfordulhat, ha itthon kezelésre szorul, akkor ha már nem dolgozik kint nehézkes igazolni, hogy valóban fizetve volt utána a biztosítás. Ezért én inkább kifizetem azt a havi 5100 Ft-ot. Ezen már nem múlhat.

147. bartaldora (válaszként erre: 134. - 937a2a883a)
2011. okt. 25. 21:13

Szia!


Hát igen, ez állítólag ott azért kell, hogy ha kell valamit intézned, akkor el tudd intézned. Ennyiből elég lenne egy alap angol nyelvtudás is szerintem, aztán kint már megtanulsz, mert rászorulsz.

146. inkábbíjász (válaszként erre: 143. - Ginaanyus)
2011. okt. 25. 19:47
köszi az infót!
145. k_nm (válaszként erre: 143. - Ginaanyus)
2011. okt. 25. 19:42
kérdezhetek? miért fizeted neki otthon a biztosítást, ha be van jelentve a férjed? Csak mert én úgy tudom, nem is lehet az embernek 2 biztosítása, mi pont erröl beszéltün egy másik fórumban. Mivel elvileg fizetve van utána a TB az adott országban és az otthon is ugyanúgy érvényes, ha uniós tagállamban dolgozik (Bocsi, nem volt még idöm visszaolvasni)
144. 4b724ddbc4 (válaszként erre: 132. - Bartaldora)
2011. okt. 25. 19:00

Szia!


Tudom nem nekem írtad de ha tudsz valamilyen szociális jellegű munkáról (idősek,gyerekekkel,fogyatékosokkal foglalkozni stb.) akkor írhatsz. Angolul írtam már,hogy közel középszinten vagyok csak bátortalan vagyok (írásban nagyon jól vagyok középszinten szóban gyengébb de csak mert bátortalan ,félénk vagy szóban de nyelvtanilag jól beszélek . Bár a szókincsemet lehet lehetne fejleszteni)

143. ginaanyus (válaszként erre: 141. - Inkábbíjász)
2011. okt. 25. 18:31

a férjemnek bejelentett munkaviszonya van kinn. De ettől függetlenül én itthon fizetem neki a TB-t, havi 5.100.-Ft.

Ezt csak egyszer kell bejelenteni az Apeh-nél, vagy a Tb-nél már nem is emlékszem, s évente kiküldik egyszerre a csekkeket, amit aztán havonta fizetni kell. De gondolom, neten keresztül is megoldható az átutalás.

142. féknyom (válaszként erre: 141. - Inkábbíjász)
2011. okt. 25. 14:15

Nem vagyok jártas a befizetés lehetőségeiben, de megbíz valakit, és máris megoldva.

Kinn majd keres mellé még valami takarítást, vagy (meg) bébisintérkedést, vagy bármit, ha sok a szabadideje.

141. inkábbíjász (válaszként erre: 140. - Féknyom)
2011. okt. 25. 14:12

Igen, én is így tudom, mármint, velem is ez van, rendszeresen meg kell jelennem a munkaügyiben.


Amúgy az egyik barátnőm kérdezett engem ezekről, de nem tudtam neki válaszolni. Magyar családhoz menne ki gyerekre vigyázni. Nem keresne többet mint idehaza, de ott csak 4 órában kéne dolgoznia, a szállásért nem kéne fizetnie. Nyugisabb lenne az biztos. Csak, ezek a hivatalos dolgok hogy vannak, ezt nem tudja se ő, se én.


A TB-t azt gondolom neten keresztül is be lehet fizetni. Vagy, még ezt meg lehet oldani, hazaküldi az összeget és valaki befizetgeti helyette csekken.


Vagy?

2011. okt. 25. 14:08

Ha itthon megszűnik a bejelentett munkád, kinn pedig feketén dolgozol, akkor a TB-t fizetni kell itthon, azt a havi ötezervalamennyit.


Nem kell, de GYAKORLATILAG elmehetsz munkanélkülire is, akkor már természetesen nem te fizeted a TB-t. viszont együtt kell működnöd a munkaügyi központtal, megjelenni amikor kell, ha ajánlanak valami munkát, oda elmenni stb.

2011. okt. 25. 14:07

Az én párom lassan 3. éve van kint. Először Németországba ment, itthoni munkaadón keresztül, de ahogy szokás, jól lehúzták anyagilag. Vagyis, ha minden költséget beleszámolok, akkor szinte még annyit se keresett, mint itthon. Amikor viszont haza jött fél év múlva, pár napon belül utazott Hollandiába. A munkát én találtam neki neten keresztül. Hollandiában laktak, de Belgiumba jártak dolgozni. Azóta már ő is Belgiumban lakik, a munkahelyétől pár percre. Nyelvismerete nincs, csak ami kint ráragadt. Kicsit makog hollandul, kicsit németül. A szakmája egyébként hentes. A szállást a munkaadója bérli, de a rezsit ők fizetik közösen, hárman laknak egy nagy házban. Átlagos keresete 1800 euró körül van, ez mindig a ledolgozott órák számától függ. A megélhetése költségeire /kaja, rezsi, haza utazás/ elmegy kb 400-500 euró. A többit haza adja. Csak a baj az, hogy itthon elég sok elmegy, mert egyre nehezebb a lakás hitelt fizetni, s sokba kerül a megélhetés. Igaz, már kissé előrébb vagyunk anyagilag, de még mindig ott tartunk, hogy a régebbi munkanélkülisége miatti hiteleket törlesztjük, pedig én is dolgozom.

Szóval ha van valamilyen szakma, akkor van esély arra, hogy akár itthoni cégen keresztül kijusson az ember, akár nyelvtudás nélkül is. Ha biztos helyre megy, akkor elég annyit vinni, amiből az első fizetésig meg tud élni. Később pedig van esély arra, hogy tovább lépjen az ember, s már ne a közvetítő fölözze le a hasznot a munka után.

Egyébként meg valóban van lehetőség akár neten keresztül is nyelvet tanulni, csak hatalmas kitartás és akarat kell hozzá. Ez annyira biztos elég, hogy ne vesszen el sehol az ember, s hogy az alap dolgokat megértse.

2011. okt. 25. 14:01

És mi van itthon, ha az ember külföldre megy dolgozni? Mi a teendő?


Valakinek van idehaza munkája, de menne külföldre, nem bejelentett munkára. Akkor mi lesz vele? Idehaza fizetnie kell a TB-t, nyugdíjat?

El kell mennie munkanélkülire?


Hogy van ez?

137. b486c9cf7d (válaszként erre: 135. - B486c9cf7d)
2011. okt. 24. 22:00
Tovabb olvastam, igy ertheto, ha a csaladnal jo helye van.
136. b486c9cf7d (válaszként erre: 124. - 937a2a883a)
2011. okt. 24. 21:59
Valoszinuleg nem el itt nagy labon, nem koltekezik.
135. b486c9cf7d (válaszként erre: 94. - 937a2a883a)
2011. okt. 24. 21:54
Az au-pair-ek alig keresnek valamit, 4 ev utan furcsa is lenne, ha meg az lenne.
134. 937a2a883a (válaszként erre: 132. - Bartaldora)
2011. okt. 24. 21:45

Szia!

Igazából nagyon sok féle munka jó nekem,nem vagyok válogatós,csak az elején olyan helyre kéne mennem,ahol kevésbé kell a nyelv,mert bele kéne rázódnom :)

2011. okt. 24. 15:56

Sziasztok!


Nincs véletlenül valakinek a Kittsee-i csokigyárban ismerőse, aki meg tudja mondani, hogy van-e munkalehetőség egy nőnek és egy férfinak? Kéne albérlet is, ha valaki tud valamit, szóljon legyen szives.

Köszi!

132. bartaldora (válaszként erre: 128. - 937a2a883a)
2011. okt. 21. 16:01
Nekem egyik volt osztálytársam kiment Hollandiába. Ha leírod, milyen elképzeléseid vannak, rákérdezek tőle, hogy van-e esély.
131. bartaldora (válaszként erre: 127. - 937a2a883a)
2011. okt. 21. 16:00
Hát igen. Én is mennék, de én a virágaimmal vagyok úgy, hogy nem szívesen hagyom itthon őket, és nagyon elajándékozni sem szeretném. De ha tehetném, én mennék külföldre. Hiszen ha az ember boldogulni akar, akkor kikényszerül.
2011. okt. 21. 13:28
Sziasztok. Én folyékonyan beszélek angolul (nyelvtanár révén),de attól még olyan mintha erdőben fát szeretnék eladni ha angol nyelvű országban szeretnék dolgozni.No és pláne mit...ötlet?(éltem már külföldön,de akkor még ifjabb s rugalmasabb voltam:)),de az itteni állapotok aggasztóak.
129. Jasmine24 (válaszként erre: 124. - 937a2a883a)
2011. okt. 21. 11:15

Persze. Ezek mind lehetseges dolgok. Tenyleg nem kell ahoz az utcara kiallni, hogy annyit felre tehessen az ember. Foleg, ha nem kell fizetnie a lakast es a kajat. Az rengeteg sporolast jelent.

Ha be egondolok, mi is 3 honap alatt tettuk ossze az eskuvonk teljes arat plusz a naszutat, ugy hogy lakashitelunk van es egyeb kiadasok. Igaz, mi ketten vagyunk.

2011. okt. 21. 09:53
Amúgy dolgozik valamelyőtök vagy esetleg ismerősötök Hollandiában?Párom oda szeretne nagyon menni,kamionozni szeretne.De nem tudom milyen lehetőségek vannak ott nekem...
2011. okt. 21. 09:27
Amúgy tök szar,mert a pénz nagy csábító erő,rengeteg ismerősöm dolgozik kint és tudom,hogy össze jönne pár év alatt annyi,hogy tudjunk venni egy házat.Mindenki tök jól boldogul.De egyszerűen ha belegondolok,hogy a családomat itthon kéne hagynom és nem látnám őket ki tudja hány hónapig,akkor nagyon nem akarok menni.Ilyenkor de tudom utálni azokat,akik így tönkrevágták ezt az országot.
2011. okt. 21. 09:17

Tehát ne értsetek félre,nem védeni akarom,nem nagyon bírjuk egymást :) :(

Ez pusztán egy logikus érvelés.Ide mondhatnám azt,hogy a párom itthon lakik,110 ezer ft a fizetése,otthon lakik,tehát se rezsi,se semmi.Kb ugyanaz a felállás,mint a húga,akiről írtam.Csak magára költi a pénzét,akarom mondani a hobbijára.Ami azt jelenti,hogy van 2 motorja,igaz nem új,de egyben fizette ki mindkettőt és rengeteget költött rájuk.Igaz engem zavar,de nem élünk együtt,nem szólok bele,mire költi azt amiért megdolgozott.Tehát ha itthon el tud költeni pár év alatt ennyit és még voltunk is nyaralni,ja meg most tette le a kamionos jogsit,akkor szerintem egy Angliai fizuval itthon jóval többet tud költeni.

125. 937a2a883a (válaszként erre: 123. - K_nm)
2011. okt. 21. 09:11
Angliában dolgozik és ott font van :) És amúgy már többször leírtam lentebb,hogy nincs albi,rezsi,kaja,ilyen-olyan háztartási költségek.De ez a live-in au-pair-eknél így van Angliában,nem csak ő a kivétel.Tehát amit megkeres,azt csak magára költi.És így akárhogy számolom,simán meg lehet csinálni.A plasztika nem millió volt,hanem 400 ezer ft.A fogai kb 1 millió,a nyaralás 200 ezer.Ez simán kijön 4 éves fizuból.Valaki azért megy ki,hogy házra gyűjtsön itthon,ő magára gyűjt,amíg meg nem felel számára a kinézete.Egyedül van,nincs család,nincs lakás,nem kell fenntartani senkit.Szerinted így sem lehetséges az "a még 2 milló sem"kiadás?
124. 937a2a883a (válaszként erre: 122. - K_nm)
2011. okt. 21. 09:01
Nem Angliában csináltatta a fogait,meg a plasztikát,hanem itthon....amúgy az életemet merném tenni rá,hogy ne csinál semmi rossz dolgot.Akkor szeretnék véleményeket,hogy az alább leírt számítások alapján szerintetek miért nem lehetséges?Igaz a fizetését nem tudom,de az,mint írtam,nem kérdés,hogy a 100-at megkapja.Annyit itthon is meg kap a legtöbb helyen egy gyerekekre vigyázó ember.A neten(angol honlapokon) nézegettem,hogy 100-150 ezret minimum adnak az ő munkájáért,de van ahol 200 ezret is.Ő egy zsidó milliomos családnál van,tehát annyit megkap,mert annyit mondott,hogy a fizetés miatt szeret ott lenni,csak azért akar eljönni,mert a családban mindig megy a vita.Mint alább leírtam,ha csak 100 ezerrel számolunk,akkor is lehetséges 4 év alatt kifizetni mindent,amit csináltatott magán.És annyi tisztán van,mert a családnál lakik,minden elé van rakva,nem fizet rezsit,semmit.Én ezt így gondolom.A másik ismerősöm(keresztanyám),aki sima gyárban dolgozik,nem hiszem,hogy sokkal többet keresne,és ő meg felújította a házát,ami 2-3 millióban volt.És ő tuti nem csinál semmit,mert 45 éves és az egész családja kint van vele. :) A még másik ismerősöm pincér,ő nyíltan megmondta,hogy 200 ezer marad meg neki havi szinten van,hogy kevesebb.1 éve van kint,vett magának egy autót,volt Olaszban és Görögben nyaralni,haza is jött 3-szor.Szóval nekem ez az elképzelésem.Persze nem azt jelenti,hogy ragaszkodok hozzá,meg lehet cáfolni,de előbb a számításaimat is nézzétek.Én realista vagyok,meg szeretek logikusan gondolkozni.Nem milliókkal számoltam,hanem látjátok,csak havi 100 ezer ft-tal.Meg azért nem hiszem,hogy mindhárom ismerősöm sztriptízelne vagy valamit csinálna és úgy futná ennyi mindenre mindegyiknek az átlagos keresetük mellett.Na mindegy,én így hiszem,ti hihetitek máshogy,bár úgy is kiderülne ha hazudna,mert ha az anyja látogatja,nem hiszem,hogy mindent el lehet úgy intézni,hogy ne sejtsen semmit.Meg ha tényleg valami rosszat csinálna és dőlne a lóvé,nem hiszem,hogy azt mondta volna,hogy hazajön,ha sürgősen nem talál másik munkát,mert ugye elege van a családnál a vitákból.Pedig a 4 év alatt mindig mondta,hogy sose fog hazaköltözni,de most igen.Bár ugye azóta találta a starbacks-os(így kell írni?) munkát,igaz még csak próbaidő van.Hajrá mindenkinek,aki menni akar!!! :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook