Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet a gyerekeket ilyen esetben altatni? fórum

Hogyan lehet a gyerekeket ilyen esetben altatni? (tudásbázis kérdés)


21. monstro (válaszként erre: 17. - Ebba518fdb)
2011. okt. 4. 13:27
Ezt már énis észrevettem, mármint a kicsin, hogy ha nincs itthon a nagy-mert van hogy a mamáék elviszik pár napra, akkor a kicsi sokat sír,éjjel is többször felkel, mintha keresné a SZandrát. Aztán ahogy hazajön meglátja, vagy hallja és már meg is nyugodott:)
2011. okt. 2. 23:05
A két nagyobb nálunk is egy szobában alszik, és szeretnek is együtt. Nemigen zavarják egymást általában. a 2 hónapos a mi szobánkban alszik éjjel, de van több fekhelye is: mózeskosár a nappaliban, a mi ágyunk éjjeli és a sajátja nappali hálószobai alvásokra.
19. ebba518fdb (válaszként erre: 18. - Ebba518fdb)
2011. okt. 2. 20:10
már amikor alszanak.. :) mert azért vannak időszakok, mikor vagy felváltva, vagy egyszerre makacsolják meg magukat és bojkottálják az alvást.. :))) most egy nyugis időszakunk van ezen a téren, már jó ideje nyugis az alvás.. :)) de azért vannak kemény időszakok nálunk is, nem mindig idilli a dolog.. :DD
18. ebba518fdb (válaszként erre: 15. - Monstro)
2011. okt. 2. 20:07
a napközbeni alvás eleinte nekünk sem ment egyszerre, de a kicsi egy éves kora óta együtt alszanak délután is.. :)
17. ebba518fdb (válaszként erre: 15. - Monstro)
2011. okt. 2. 20:05
nálunk a kezdetektől együtt vannak, de nem igazán zavarják egymást, csak nagyon ritkán kelnek fel egymásra.. sőt szerintem ha külön lennének nem is tudnának nyugodtan aludni.. :)) úgy nyugodtak, ha hallják/érzékelik egymást.. :)
2011. okt. 2. 14:43

Nálunk külön szobában vannak,igaz nekem mind2 lánykám 2 hónapos korától átalusszák az éjszakát igy nem volt ezzel probléma.A korkülönbség miatt nem volt gond a napközbeni alvással sem,mert a nagy hagyta a kicsit.

a kicsi mániája hétvégén kora reggel verni a nagy tesó ajtaját,hogy ébresztő,nézzük Dorát!de ennyi.

2011. okt. 2. 13:03
és mindenkinél egy szobában alszanak? nem ébresztik egymást? Mert nekem mindkettő gyerkőc kel éjjel, ált egymásra:(
14. ebba518fdb (válaszként erre: 1. - Monstro)
2011. okt. 2. 11:37
szia :) hát nem könnyű ez az időszak az biztos.. mi a kezdetektől együtt csináltuk az esti rutint.. :) összebújtunk (apa is ott volt mellettünk), míg a pici szopizott, addig a "nagy" (2 év a korkülönbség), is odabújt hozzám és neki meséltem közben.. az elején a pici hamar el is aludt szopi közben és akkor már csak a nagyra tudtam koncentrálni.. :) később, mikor már a kicsi sem aludt el szopi közben, míg meséltem, addig Ő ott játszott mellettünk, míg el nem aludt a csapat.. később pedig már mindketten odabújtak, meséltünk, énekeltünk, és ez azóta is így működik minden este.. :) na nem mondom, hogy mindig zökkenőmentesen megy a dolog, de alapjáraton nagyon jól működik.. :)) így mindenkinek nyugisabban telnek az éjszakái nálunk.. :))
13. cac78ceb03 (válaszként erre: 9. - Monstro)
2011. okt. 2. 11:10
Én csak olyankor szivacsozok, ha betegek. Akkor befekszem a gyerekszobába, magam mellé teszem a kicsit egy másik szivacsra (már meg van a biztonságosan kialakított ideiglenes hely). Minden megoldható, egyelőre. Remélem, Nektek is sikerül. :))
12. cac78ceb03 (válaszként erre: 3. - Monstro)
2011. okt. 2. 11:07

Szia! Nekem 3 van, a legkisebb 2 hónapos, az idősebbek 3,5 és 5 évesek.

Én úgy csinálom most, hogy, ha a pici nem akar egyedül elaludni (van, mikor elalszik úgy is már), akkor hordozókendőben magamra kötöm fekvő pozícióba, és úgy rendezem a nagyokat. Ha a nagyokat altatni kell, akkor azt is így csinálom. Nem fekszem melléjük, de benn vagyok velük a sötét szobában és ülök az egyik játékosládán, amíg elnyugszanak annyira, hogy ne nyúzzák egymást alvás helyett. Közben a pici rajtam. Szoptatni is tudok közben, ha kell.

2011. okt. 2. 10:33
na ez a téma engem is izgat,de meg csak vár rám!Kitartast Neked monstro,ne feledd,h ez is elmúlik!!!
10. monstro (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2011. okt. 2. 10:08
miért te hogy csináltad?
2011. okt. 2. 10:07

Hát nálunk úgy van hogy én éjjel egy szivacson mellette alszom. míg az apja a kicsivel a mi szobánkba. Nagyszülők sokat vannak itt, de akkor csak rosszabb, mert akkor a nagy kezelhetetlen:(

hisztizik. na de mos mennem kell mert felébredt a kicsi:) köszönöm mindenkinek a válaszokat. Majd jövök a déli alvásidő alatt:)

8. Sylvia81 (válaszként erre: 3. - Monstro)
2011. okt. 2. 09:55

Pontosan tudom, mit érzel, min mész keresztül. Mondjuk nekem szerencsém volt, mert a nagy nagyon apás is.

Költözzetek be a nagy mellé éjjelre, a kicsi még simán elvan egy mózesben, vagy körülpárnázva. Hagyj éjjelre egy kicsi fényt, hogy a nagy lássa, hogy nem mégy ki a szobából. Ha meg tudjátok oldani, akár a földön, az ágyszivacson is alhattok, télen sem lesz hideg, ha teszel alá polifoam matracot.

Kitartás!!!

Én elcsesztem ezt az időszakot, és a nagyobbikom viselkedésén sajnos nagyon látszik. :( Bár már kifelé jön belőle, kezdi túltenni magát rajta.

2011. okt. 2. 09:51
Az altatás nálunk is nehezen ment, soha nem aludt egyszerre mind a három és nem is ébredtek egyszerre. Kapsz nagyszülőktől segítséget?
2011. okt. 2. 09:49
A két nagyobb között 4 év volt, úgy sokkal könnyebben ment minden. Lehet, hogy most sokan megköveznek, de a kicsi és közéspő között 2 év volt és iszonyat nehéz, ezért én nem is tartom a "kis korkülönbség milyen szuper" verziót jónak. A kicsinek legalább 3 évig csak anya kell igazán. Az, hogy csak Ő legyen a fontos. :)í
5. f8db0709b8 (válaszként erre: 3. - Monstro)
2011. okt. 2. 09:48

Igen,ez nehéz.

Nálunk 5,5 év van a 2 gyerek között,de így is nehezen tudom megoldani!Mig a kicsi alszik,játszunk,tanulunk a naggyal,mig a nagy suliban van,több időm van a kicsire.

Mindenesetre ne készülj ki!

Próbáld bevonni a nagyobbat a kicsi gondozásába,hidd el élvezni fogja!

nem tudom 2 ilyen kicsi gyerekkel hogy lehet csinálni,biztosan lesz valaki aki tapasztaltabb nálam,mert mint írtam,nálam sok év van a 2 gyerek között.És hát mikor a kicsi meglett a nagy már ovis volt.

2011. okt. 2. 09:46
Tudom mit érzel, nekem 3 helyen kellett/kell egyszerre ott lenni. De voltam én is két gyerekes. :) Idővel jobb lesz minden, a naggyal foglalkozz sokat, a kicsi lehetne apával többet. Vígasztaljon, hogy egészségesek és ez csak múló állapot. Nekem mellette oviba kellett vinni a nagyot, az sem volt kutya...majd amikor 3 lett és hárman sírtak, 2 pelusos, a bolta menetel, postára, oviba, később iskolába. Most ezek mellett még munka is van és egyedül vagyok. Nehéz, nem vonom kétségbe, de nézd azt az oldalát, hogy most még nagyon könnyű velük, hidd el :). Nagyszülők merre vannak?
2011. okt. 2. 09:42
VAn egy 2 éves és egy 4 hónapos lányom. SAjnos mindkettő eszméletlen anyás. A kicsi most lett, a nagy a kicsi születése óta.Még az apját sem fogadja el:( Én kellek az esti altatáshoz(mindkettőhöz), éjjel ha felébred. Egyszerűen nem tudom hogy hogyan csináljam....hogyan lehet egyszerre két helyen lenni? Éjjel felkel a kicsi, de nem tudok átmenni hozzá, mert a nagy egyből üvölt utánam. Az apja pedig alig tudja megnyugtatni. Érdekelne hogy a többi anyuka hogyan oldja meg? Első lépésben most egyszobába kerülnek....JA és persze egyik sem alszik:(
2011. okt. 2. 09:41
Miben?
2011. okt. 2. 09:38
Kétgyereker anyukák Segítsetek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook