Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 16 hetes diétám és életmódváltásom fórum

16 hetes diétám és életmódváltásom (beszélgetős fórum)


2011. szept. 27. 21:26

Hahó, hahó!


Egy kicsit eltűntem. Falakba ütközök az egészségemet illetően. Lebetegedtem, láz, torokfájás...plusz megint előjött az a gondom, ami mostanában előfordul: rosszul vagyok a hústól. Nem lelkileg, nem ízlés kérdése, fizikailag vagyok rosszul. Felpuffadok, hányingerem van, szédülök, megy a hasam, ha húst eszek vagy túrót. Nem tudok mit tenni, változtatok. Az olyan diétát részedítem előnyben, amiben sok a fehérje, kevés a szénhidrát és a zsír. Ennek megfelelően az update-re esett a választásom, mivel húst nem ehetek, másból meg alig tudom fedezni a megfelelő mennyiségű fehérjebevitelt. Az update ráadásul rostban gazdag is, ami nagyon jó az én lassú anyagcserémnek. Napi 100-150g ch, meglátjuk, hogy haladok. Egyvalamit biztosan beiktatok: nincs vacsi, csak egy proteinturmix este! És ezt nem csak most kell betartanom, a 16 hét alatt, hanem mondjuk örökre. :)

2011. szept. 24. 10:45
Nyersen, párolva, ugyan mindegy. Van, hogy csak felszeletelek néha egy kis uborkát, paradicsomot, salátát, és úgy nyersen, ha unom ezeket, akkor jönnek a párolt zöldségek (brokkoli, cukkini, padlizsán, karfiol, kelbimbó, stb). Ezzel lehet játszani, változatosan kell étkezni, így kisebb az esélye, hogy megunod. Egyébként szerintem fogok éhezni egy kicsit...ha 50 kiló lennék, nem lenne baj vele, de 1300 kalória egy 84 kilós embernek nem valami sok, ezért is írtam, hogy majd közben látom, hogy haladok és emelek ill. csökkentek a szénhidrát- és kalóriabevitelen. Olyan 70 kiló egész jó lenne a 182 centis magasságomhoz. :) Addig meg sem állok.
2011. szept. 24. 08:20
elég jónak tűnik...éhezni biztos nem fogsz.viszont nem olcsó:( nekem az a bajom, hogy nagy a család, és igen válogatós.Ezért nem igen van kedvem, meg időm külön főzőcskézni...vagy nyersen eszed a zöldséget?
2011. szept. 23. 20:22

Az, hogy részben követni fogom, nem azt jelenti, hogy cukros-lisztes kajával csalok, hanem azt, hogy kreatív leszek. Ez egy 1300Kcal-t tartalmazó étrend. Reggel és edzés után van egy szénhidrátdús étkezés benne, mert ezeket az időszakokat tartom a legfontosabbnak a szénhidrátvisszatöltés szempontjából. Kb. 110g szénhidrátot tartalmaz az étrend. Ezt majd ha egy kicsit kevésnek találom, emelek rajta, de csak szép lassan.


Szénhidrátok: basmati rizs, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, durumtészta, abonett, zabpehely, zöld zöldségek, hüvelyesek, gyümölcsök.


Fehérjék: sovány túró, hal, csirkemell, sovány marhahús, cottage cheese, protein por, tojásfehérje


Zsírok: lenmagolaj, lenmagpehely, Omega3, halolaj, magvak


Ezekből elég sok mindent lehet csinálni, de a szénhidrátot és a kalóriát szigorúan fogom számolni, ha újítok. :)

2011. szept. 23. 20:03

Le is írom az étrendet amit részben követni fogok.


1. étkezés:

- 100g csirkemell filé

- 75g teljes kiőrlésű kenyér

- 50g paradicsom

2. étkezés:

- 200g alma (vagy alacsony ch-tartalmú gyümölcs)

- 30g protein por (elhagyható, ha nem fontos számodra a magas fehérjebevitel, vagy ha nincs ilyesmid)

3. étkezés

- 100g csirkemell filé

- 200g zöldség

- 2g lenmagolaj

4. étkezés (edzés után)

- 50g zabpehely

- 30g protein por

5. étkezés

- 100g hal

- 200g zöldség

- 2g lenmagolaj

6. étkezés

- 30g protein por (lassú felszívódású)


(ha a későbbiekben érdekel még titeket, hogy milyen étrendkiegészítőket szedek, leírom :))


Edzés:

Hétfő: 1 óra kardió (step aerobik)

Kedd: Súlyzós edzés (mell-váll-tricepsz), 1 óra kardió vagy aerob (pl. biciklizés)

Szerda: 1 óra kardió/aerob (zumba)

Csütörtök: 1 óra kardió (step aerobik)

Péntek: Súlyzós edzés (hát-bicepsz), 1 óra kardió/aerob (pl. görkorizás)

Szombat: 1 óra kardió (zumba)

Vasárnap: Súlyzós edzés (láb), 1 óra kardió/aerob


Vagyis minden nap kardiózás... :)) Alig várom! Hogy tetszik? :)

2011. szept. 23. 19:55
engem is érdekel, írd le mit csinálsz pontosan, h lehet:)
2. ancsapancsa35 (válaszként erre: 1. - H0n3yB3e)
2011. szept. 23. 19:50
Kíváncsivá tettél:-) Rajta hát:-)
2011. szept. 23. 19:42

Azért hoztam létre ezt a fórumot, hogy megmutassam, milyen az én diétám, miben hiszek. Írok majd a napi kalória-fehérje-szénhidrát-zsírbevitelemről és az edzéseim minőségéről és mennyiségéről. Természetesen leírom, mikor és mit ettem, hogyan érzem magam, mennyit akarok változni. Akinek van kedve, csinálja velem (vagy utánam ;)), nem lesz unalmas!

Ha van kérdésed arról, hogy mit ehetsz/ nem ehetsz vagy mit és hogyan kéne sportolni, kérdezz, válaszolok! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook